Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  zulmün artsın ki tez zeval bulasın

  1 ziyaretçi

  zulmün artsın ki tez zeval bulasın bilgi90'dan bulabilirsiniz

  zulmün artsın ki tez zeval bulasın

  Zulmün artsın ki tez zeval bulasın!

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Aydınlardan Erdoğan'a: Zulmün artsın ki tez zeval bulasın

  Aydınlardan Erdoğan'a: Zulmün artsın ki tez zeval bulasın

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül için verilen 'hak ihlali' kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin bu kararına uymuyorum, saygı da duymuyorum" açıklaması ve Zaman gazetesine kayyum atanması gibi son dönemde gündeme gelen birçok konuyu eleştiren gazeteci ve akademisyenler, bir imza kampanyası başlattı. "Zulmün artsın ki tez zeval bulasın" başlıklı kampanyada, “Sönmekte olan ateş bol duman salarmış. Erdoğan Rejimi bütün cephanesini cepheye sürüyor. Artık, Anadolu’nun binlerce yıllık deyimi hareket halindedir: Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın” ifadelerine yer verildi.

  Ankara Özgür Düşünce'ye Giriş platformu tarafından hazırlanan ve imzacıları arasında T24 yazarı Hasan Cemal, Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Abdulhamit Bilici, İnsan Hakları Derneği (İHD) Onursal Başkanı Akın Birdal, gazetemiz yazarı Aydın Engin, Nokta Dergisi yazarı Perihan Mağden ve Prof. Baskın Oran'ın da bulunduğu metin şöyle:

  Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın

  Erdoğan Rejimi’nin zıvanadan çıkarak topyekun hücuma geçmesi, binlerce yıllık Anadolu deyimini gündeme getiriyor: Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın!

  Rejim, bir yandan, Kürt meselesini halletmek yerine direnen Kürtleri tankla topla yok etmeye çalışıyor.

  Diğer yandan, “Paraleller” diye lakap taktığı Hizmet Hareketi/Cemaat’e yakın özel teşebbüs ve medya organları başta olmak üzere, ne kadar demokratik muhalefet odağı varsa tamamen hukuk dışı yollarla yok etmeye çalışıyor. Bunda, kötü yönetilen kurumları düzeltmek amacıylahukukun devreye soktuğu kayyum müessesesini kullanıyor.

  Daha önce çok kârlı olan Bank Asya, Koza İpek Holding ve medya kuruluşları, şirketlerin bütçesinden on bin TL maaş verilen kayyumların yönetimine geçtikten sonra batırılma noktasına geldi. Satılmaları ve tasfiyeleri gündemde. Kayyumluk son olarak, Kayseri’nin en başarılı şirketler topluluğu Boydak Holding ve Türkiye’nin en fazla satan gazetesi Zaman’ı batırmak için görevlendirildi. Artık sırada Cumhuriyet gazetesi var.

  Erdoğan Rejimi’nin hukuk dışı saldırganlığı burada durmuyor. Fevkalade çok yönlü. CNN Türk’te büyük ilgiyle izlenen Her Şey ve daha iki program, kanal ürkütülerek kaldırtıldı. “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisini yayınlayan akademisyenlere, fazla kötü şöhretli olmak nedeniyle artık uygulanamaz olduğu düşünülen TCK Md. 301’den dava açılıyor. Haber yazmak yüzünden casuslukla suçlanan Can Dündar ve Erdem Gül’ün hak ihlaline uğradığı kararını veren Anayasa Mahkemesi, Erdoğan’ın “Karara uymuyorum, saygı da duymuyorum” demesinin ardındanakıl almaz bir biçimde Anayasa’yı ihlalle suçlanıyor. Muhbirlik, artık köklü bir müessese haline getirilmekte. 622 fezlekeli milletvekiline sahip TBMM’de HDP’nin 5 vekilinin fezlekesi gündeme alınmakta.

  Erdoğan Rejimi bu ve benzeri hukuksuzlukları birkaç güne sığdırdı.Topyekun hücumda. Bu basın açıklaması yayınlana kadar bu rezaletlere yenilerinin eklenmesi çok muhtemeldir.

  Sönmekte olan ateş bol duman salarmış. Erdoğan Rejimi bütün cephanesini cepheye sürüyor. Artık, Anadolu’nun binlerce yıllık deyimi hareket halindedir: Zulmün Artsın Ki Tez Zeval Bulasın.

  ANKARA DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK GİRİŞİMİ

  05 02 2016

  Abdülhamit Bilici, Ahmet Hulusi Kırım, Ahmet İsvan, Akın Birdal

  Ali Gökkaya, Aydın Engin, Ayten Bakır, Baskın Oran, Bülent Keneş, Bülent Tekin, Cafer Solgun,

  Cengiz Aktar, Derya Yetişgen, Doğan Bermek, Doğan Özgüden, Emre Kocaoğlu, Erdal Yıldırım,

  Ergün Babahan, Erhan Başyurt, Erkam Tufan Aytav, Fatma Dikmen, Fikret Başkaya,

  Gençay Gürsoy,Gün Zileli,Güngör Şenkal, Halil Savda, Hanna Beth-Sawoce, Hasan Cemal,

  Hasan Kaya, Hasan Lekesiz, Hasan Zeydan, Herkül Millas, Hüseyin Habip Taşkın, İbrahim Anlı,

  İbrahim Seven, İnci Tuğsavul, İştar Gözaydın, Kadir Cangızbay, Kamil Aksoylu, Kemal Akkurt,

  Mahmut Cantekin, Mahmut Konuk, Mehmet Demirok, Mehmet Ördekçi, Mehmet Yılmaz,

  Mustafa Yetişgen, Oktay Etiman, Perihan Mağden, Raço  Donef, Ragıp Zarakolu, Recep Maraşlı,

  Rıdvan Bilek, Sait Çetinoğlu, Semra Somersan, Sevgi Akarçeşme, Sidar Demir,

  Şahin Alpay, Temel İskit, Yasin Yetişgen, Zübeyde Bilget

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  "Zulmün artsın!"


  Yazı kaynağı : www.agos.com.tr

  L. Doğan Tılıç: 'Zulmün artsın ki tez zeval bulasın'ın hükmü yürüyecek! - Diken

  L. Doğan Tılıç: 'Zulmün artsın ki tez zeval bulasın'ın hükmü yürüyecek! - Diken

  Yasaya ve vicdana aykırı olarak birini bir gün bile cezaevinde tutmak zulüm, misal!

  1000 gün bin kere zulüm! Bu yazı yazılırken, Anayasa Mahkemesi ve AİHM kararı hiçe sayılarak serbest bırakılmayan ve yine yargıç karşısına çıkarılan Osman Kavala için 1438 kere zulümdü! Keşke şimdi siz okurken 1439 olmasa!

  2019’da İrfan Aktan’ın röportajı için ilettiğim cezaevinin yaşamını nasıl etkilediğine dair sorumu “46 yıllık ömrümde, dünyamın bu kadar genişlediği başka bir dönemim olmadı. Çıkınca dünya bana dar gelecek diye korkuyorum”, diye yanıtlamıştı Demirtaş.

  İyi insanlar içeriden iyilik biriktirerek çıkarlar, kötüler de kötülük! Demirtaş da Kavala da, yasaya ve vicdana aykırı olarak içeride tutulan bütün diğer insanlar gibi, biriktirdikleriyle çıkacaklar bir gün. Daha iyi bir dünya mücadelelerini daha güçlü sürdürecekler.

  Ve Anadolu bilgeliğinin zalimlere söylediği “Zulmün artsın ki tez zeval bulasın”ın hükmü yürüyecek!

  L. Doğan Tılıç’ın yazısı

  Yazı kaynağı : www.diken.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap