Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

    ziraat türkiye kupası kırmızı kart cezası ligde geçerli mi

    1 ziyaretçi

    ziraat türkiye kupası kırmızı kart cezası ligde geçerli mii bilgi90'dan bulabilirsiniz

    Kupada kırmızı kart gören ligde oynayabilir mi? ?kupadaki kırmızı ligde oynar mı? kupada direkt kırmızı kart gören ligde oynar mı?

    Kupada kırmızı kart gören ligde oynayabilir mi? ?kupadaki kırmızı ligde oynar mı? kupada direkt kırmızı kart gören ligde oynar mı?

    Kupada kırmızı kart gören ligde oynar mı, kural nedir sorularının yanıtı haberimizde.

    KUPADA KIRMIZI KART GÖREN LİGDE OYNAR MI?

    Kupada Görülen Kırmızı Kart Ligde Geçerli mi?

    Kupada görülen kırmızı kartlar sonrası merakla araştırılan ilgili madde aşağıdaki gibidir.

    -Futbol Disiplin Talimatı / Madde 94: "Kırmızı kart gösterilerek ihraç edilen futbolcular idari tedbirlidirler ve cezaları sona erene kadar hiçbir resmi müsabakada oynayamazlar."

    Örneğin : Türkiye Kupası maçında kırmızı kart gören bir futbolcu oldu, bu futbolcunun kırmızı kartı Süper Lİg'de de geçerlidir. Direkt kırmızı kart gördü ise hafta içi yapılacak PFDK toplantısı sonrası ceza daha da artabilecektir.

    Fenerbahçe'de Altay Bayındır şoku!

    Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır, Karacabey Belediyespor maçında ceza sahası dışında yaptığı elle müdahale sonrası kırmızı kart gördü.

    Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile Karacabey Belediyespor arasında oynanan müsabakanın 28. dakikasında sarı-lacivertli kaleci Altay Bayındır kırmızı kart gördü. Karacabeyli futbolcu Abdullah’ın orta sahadan attığı pasta kalesinden ayrılan Bayındır topu uzaklaştırmaya çalışırken yaptığı elle müdahalesi sonucunda hakem Emre Kargın tarafından kırmızı kartla cezalandırıldı. Bu kartın sonucunda Altay saha dışında kalırken, Ömer Faruk Beyaz oyundan alınarak kaleye Oytun Özdoğan geçti.

    Altay, Süper Lig'de oynanacak olan Gaziantep FK maçında forma giyemeyecek.

    Yazı kaynağı : www.superhaber.tv

    Ziraat Türkiye Kupası'nda kırmızı kart gören futbolcu ligde oynayabiliyor mu? Sarı kart cezaları ligde de sayılıyor mu?

    Ligdeki kart cezaları kupa maçlarında geçerli mi?

    Ligdeki kart cezaları kupa maçlarında geçerli mi?

    Süper Lig'de kurallar gereği 4 sarı karta ulaşan futbolcular 1 maç ceza alıyor.

    Sarı kart cezalısı olan oyuncular bu cezaları yalnızca Süper Lig maçlarında çekebiliyor.

    Ligde görülen kırmızı kart sonucu cezalı duruma düşen oyuncuların cezaları ise kupa maçlarına yansıyor.

    Süper Lig'de önümüzdeki hafta oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi sarı lacivertli ekipten Ozan Tufan ve Garry Rodrigues, siyah beyazlılarda ise Caner Erkin 15. hafta karşılaşmalarında kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

    Ozan Tufan, Garry Rodrigues ve Caner Erkin, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde forma giyebilecek mi?

    Sivasspor - Fenerbahçe karşılaşmasında Garry Rodrigues direkt olarak, Ozan Tufan ise iki sarı kartın ardından kırmızı kartla oyundan atıldı. Bu iki isimden Garry Rodrigues en az iki maç ceza alacağı için Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanacak İstanbulspor karşılaşmasında çekeceği ceza, Beşiktaş karşısında oynamaya yetmeyecek.

    Ozan Tufan ise bir maçlık cezasını İstanbulspor karşısında çekip, derbide Ersun Yanal'ın şans vermesi halinde forma giyebilecek.

    Beşiktaş'ta ise iki sarı kartın ardından kırmızı kart gören Caner Erkin, tıpkı Ozan Tufan gibi cezasını hafta içi kupada oynanacak 24 Erzincanspor mücadelesinde çekecek ve derbide sahadaki yerini alabilecek.

    Yazı kaynağı : www.goal.com

    TFF, sarı kart cezası kuralını değiştiriyor

    Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

    Kulüpler Birliği Vakfı'nın aylık olağan toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun daveti üzerine Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Kulüp başkanlarının ve MHK yöneticilerinin de yer aldığı zirvede Türk futbolu için problem olarak görülen önemli konular masaya yatırılırken fikir alışverişinde bulunuldu.

    Bu konulardan biri de son dönemde oldukça fazla tartışma konusu haline getirilen ve kriz çıkaran 'kart kuralı' oldu. Kamuoyunu oldukça fazla meşgul eden konuyla ilgili Kulüpler Birliği'nin isteği sonrası radikal bir karar alındı.

    UYGULAMA SUİSTİMAL EDİLMEYE AÇIK

    Fenerbahçe'den Vedat Muriqi'in ligde oynanan Gaziantep FK maçında ikinci sarıdan kırmızı kart görüp cezasını kupada çekmesi ve ardından PFDK'ye sevk edilmesi ile başlayan "bilinçli sarı kart görme" tartışmaları için bir çözüm önerisi sunuldu. Süper Lig ekiplerinin başkanları uygulamanın suistimal edilmeye açık olduğunu ve gereksiz tartışmaların yaşandığını belirterek TFF Başkanı Nihat Özdemir'den kuralın değiştirilmesini talep etti.

    LİGDE GÖRÜLEN KARTLAR SADECE LİGİ KAPSAYACAK

    Konuyla ilgili ortak görüşün hakim olduğu toplantıda kart kuralının değiştirilmesine karar verildi. Önümüzdeki sezondan itibaren uygulanmaya konulacak yeni kurala göre artık lig maçlarında görülen kartlar sadece ligi kapsayacak. Kupa maçında görülen kartlar ise şu an uygulamada olduğu gibi sadece kırmızı kart görülmesi halinde ligi bağlayacak. Yani ligde çift sarıdan kırmızı kart gören oyuncu müteakip kupa maçında cezalı duruma düşmeyecek. Böylece oyuncuların olası bir kart temizleme hamlesinin önüne geçmiş olunacak.

    (Sözcü)

    Yazı kaynağı : www.haberler.com

    Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

    Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

    Yazının devamını okumak istermisiniz?
    Ali 10 Ay önce
    0

    bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

    Yorum yap