Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası müşteri numarası öğrenme

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası müşteri numarası öğrenme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Müşteri İletişim Merkezi

  Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

  6 Farklı Yöntemle Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

  Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme | Kredi Ve Finans Portalı

  Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme

  Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme

  Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme

  Her hesabı olanın mutlaka bir müşteri numarası vardır. Ziraat müşteri numarası da her bankada olduğu gibi değişik bir algoritma ile verilmektedir ve hesap numaranız ile ilişkilendirilmektedir. Yani kredi kartınızın veya banka kartlarınızın bir müşteri numarası mevcuttur. Peki kredi kartı olsun, hesap kartı olsun üzerinde yazılan numaraların neyi ifade ettiğini biliyormusunuz. Biri sizden hesap numarasını yada müşteri numarasını istediğinde sizin için zararlı olan bir numarayı da karşı tarafa iletiyor olabilirsiniz. Kartların üzerinde yazan numaraların hangisinin müşteri numarasını olduğunu veya Ziraat müşteri numarası öğrenme işlemini bir çok kişi bilmemektedir.

  Hesap numaranız, şube kodunuz, müşteri numaranız gibi bir çok bilginin kart üzerinde yazabileceği gibi sakıncalı kişilerin eline geçtiğinde kartınızdan alışveriş yapabileceği numaralarda yer almaktadır. Kartın üzerinde yazmakta olan ve büyük puntolarla yazılmış olan 16 haneli rakam kesinlikle müşteri numaranız ve hesap numaranız değildir. Bu sadece elinizde tutmuş olduğunuz karta verilmiş olan bir numaradır. Kartınızla yapacağınız alışverişlerde veya ödemelerde kullanılan bir numaradır.

  Ziraat Müşteri Numarası Ne Zaman İşimize Yarar

  Müşteri numarası genel olarak Ziraat Bankası ATM’lerinden işlem yapılacağı zaman lazım olmaktadır. Müşteri numarasının bilinmemesi de bu esnada bir anlık panik yapmamıza neden olabilir. Müşteri numarasını öğrenmek adına yapabilecekleriniz nelerdir? Nasıl Ziraat müşteri numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numaram nedir? Gibi sorularınıza yazımızı sonuna kadar okuyarak yanıt bulabilirsiniz.

  Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

  Kredi kartı müşteri numarası nerede yazmaktadır, gelin birlikte öğrenelim. Bankaların basmış oldukları hesap kartlarında isminizin altında yazan numaralar genel olarak müşteri numaranızı ifade eder. Ziraat bankası müşteri numarası da kartın bu bölümünde yazmaktadır. Bu durum kredi kartlarında pek fazla bulunmaz. Vadeli yada vadesiz hesabınıza ait kartların üzerinde bu bilgi genel olarak yer almaktadır. Banka kartının ön yüzünde ve en altta yazan numaralar müşteri numaranızı ifade etmektedir. İnternet şubesine girişlerde kullanılabilecek müşteri numarası budur. Bu numaranın başına gelebilecek 2 haneli harf ise tamamen bankadan öğrenebileceğiniz güvenlik amaçlı yapılmış harflerdir. Yapı Kredi bankasında bu uygulama mevcuttur. İnternet şubesine girişlerde mevcut müşteri numaranızın başına gelebilecek 2 haneli ve harflerden oluşan bilgiyi, kartınızı ilk aldığınızda kartla birlikte gelen belgede de yer almaktadır.

  Ziraat Bankası tarafından müşterilerine verilen hesap kartlarında yer alan müşteri numarası, resimde yer alan hes.no yazısının yanında yer alan numaraların ortasında ayrı olarak yazılmış olan 8 haneden oluşan numaralar sizin müşteri numaranızdır. Tamamının 16 haneden oluştuğu numaralar hesap numaranızı temsil etmektedir. Bu numaralar bazı basımlarda kart numarasının altında yer alır, bazı basılmış kartlarda ise ad soyadın altında yer almaktadır. Yine aynı şekilde yazacak olan numaraların ortasında yer alan kısım müşteri numarasını ifade etmektedir. Bu numaraların hes.no kısmından sonra yazan ilk 4 hanede şube kodunuzu göstermektedir. Bu numaralar ile Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden IBAN numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak olan para yatırma işlemlerinde kartın üzerinde büyük yazan kart numarasınıda kullanmanız mümkündür. Zaten şubede vezne görevlisine bu numara verildiği zaman yetkili kişi kart numarası olduğunu anlayacaktır ve aynı kişinin hesabına ulaşarak para yatırma işlemini gerçekleştirebilecektir. Ziraat Bankası müşteri numarası kartın üzerinde hiç yazmıyorsa, bankanın 0850 220 00 00 nolu numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

  Ziraat Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

  Günümüzde bir çok işleminizi cep bankacılığından halledebildiğiniz gibi sormak istediğiniz veya yapamadığınız bir işlemin mevcut olması durumunda ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 444 00 00 (0850 220 0000). Bu numara aracılığı ile müşteri numaranızı sorabilir ve öğrenebilirsiniz. Ziraat müşteri hizmetleri numarası aracılığ ile yapabileceğiniz işlemlerin sayısı çok olduğu gibi güvenilir ve hızlı bir tercih olabilir. Kart çalıntı işlemi yapma gibi bazı işlemlerinizde en hızlı çözüm yolu müşteri hizmetlerini arayarak hemen kartınızı kaptırmanızdır. Aynı şekilde kartlarınızı ATM’lerden geri alamaz iseniz de müşteri hizmetlerini arayarak yardım talebinde bulunup, kartın tekrar size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kolayca müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Müşteri İletişim Merkezi

  Ziraat müşteri numarası öğrenme başlıklı konumuz hakkında sormak istediklerinizi veya düşüncelerinizi lütfen bize yorumlar kısmı aracılığı ile ulaştırınız.

  Yazı kaynağı : www.ekonomist.kim

  Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

  Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

  Para transferi yaparken en sık kullanılan şey kişinin hesap numarasıdır. Peki Ziraat Bankası kart numarası öğrenme nasıl yapılır? SMS ile veya diğer kanalları kullanarak siz de Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınızın hesap ve kart numarası ile İBAN numarası bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

  Bir kişiye para göndermek veya bir kişiden para almak istiyorsanız, para transferi için kullanmanız gereken hesap numaranız, Iban numaranız veya kart numarası bilgilerini biliyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca hesap numarası paylaştığınızda şube kodu, müşteri numarası gibi bilgileri de biliyor olmalısınız ki para transferinde bir hata olmasın. Farklı bir bankadan Ziraat Bankası'na para gönderilecekse, para transfer işlemi EFT ile yapılmalıdır. EFT, sadece hafta içi EFT saatleri içerisinde yapılabilir. Aşağıda sizler için Ziraat Bankası'nın hesap numarası, İBAN numarası, kart numarası, şube kodu öğrenme gibi bilgilerini farklı başlıklarda hazırladık.

  Ziraat Hesap No Öğrenme

  Müşteri numaranız, şube kodu ve ek numaranın birleşiminden oluşan Ziraat Bankası hesap numaranızı siz de Ziraat Bankası internet bankacılığından, mobil şubeden, Ziraat Bankası şubelerinden, SMS ile veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bankalar hesap numarasını kartın üzerine yazmasa da, Ziraat Bankası kartının ön yüzünde şube kodu ile hesap numarası bilgileri kartın sol alt köşesinde yer almaktadır. "Hes. No:" adı altında yazan rakamlar hesap numarasını ifade etmektedir. Ziraat Bankası'nın hesap numarası toplamda 16 hanelidir. İlk 4 rakam şube kodunu, diğer kalanları ise hesap numarasını temsil etmektedir. Hesap numaranızı sorgulamak için aşağıda farklı yöntemleri de yazdık.

  İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası hesap açma

  Ziraat Bankası internetten Hesap Numarası Öğrenme

  Ziraat Bankası internet şube veya mobil şubeye girdikten sonra, "Hesaplarım - Tüm Hesaplarım - Hesap Seçimi" sayfasına gelerek IBAN numaranızı ve hesap numaranızı görüntüleyebilirsiniz. Sayfanın üst köşesinde yer alan rakam sırasıyla şube kodu, müşteri numaranız ve ek no, alt kısımda TR ile başlayan rakamlar ise IBAN numaranızı temsil eder. Bir kişiden para almak istiyorsanız IBAN numaranızı göndererek para transfer işleminin daha kolay ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Ziraat Bankası SMS ile hesap numarası öğrenme

  Hesap numarası bilgilerinizi SMS ile de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap numarası sms ile öğrenmek için:

  Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

  Müşteri numaranızı bilmiyorsanız, bu durumda da Ziraat Bankası'nın SMS hattını kullanabilirsiniz. Yukarıda yer alan hesap no öğrenme SMS yöntemini kullanarak hesap numarasını öğrendikten sonra gelen mesaja bakarak, 16 haneli hesap numaranızın 5. rakamından 12 rakama kadar olan 8 haneli rakam müşteri numaranızdır. İlk 4 hane şube kodu, sonraki 8 hane müşteri numaranız, son 4 rakam ise ek numaranızdır. Aşağıda yer alan 1111 sayıları şube kodunuz, 22334455 kısmı müşteri numaranız, 6666 ise ek numaranızı ifade eder.

  Yani örnek olarak: 1111 22334455 6666

  Bakiyenizi bilmiyorsanız: Ziraat Bankası bakiye sorgulama

  Ziraat Bankası Şubesinden Hesap Numarası ve Kart Numarası Öğrenme

  Size en yakın Ziraat Bankası şubesine, Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde ziyaret ederek, kimlik belgenizle beraber müşteri temsilcisinden hesap numarası veya İBAN numarası gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Ziraat Bankası iban sorgulama

  Banka kartında hesap numarası nerede yazar

  Yazı kaynağı : www.kredibankalar.com

  Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

  Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

  Herkese Merhaba. Geçen günlerde internet üzerinden Ziraat Bankasına havale yapmak istedim. Aslında elimde -alıcı banka, alıcı şube kodu, hesap numarası gibi- havale yapmak için gerekli tüm bilgiler mevcuttu. Fakat nedense Ziraat Bankasının internet üzerinden yapacağım havalede Müşteri Numarası ve Hesap Ek No gibi bir şey karşıma çıktı. Tabi karşı taraftan “Müşteri Numaran Neydi? Hesap Ek Numaran Neydi?” sorusu cevapsız kalınca küçük birkaç araştırmadan sonra şunu fark ettim.

  Örneğin; Hesap Numaranız: 987654321111 ise;

  Müşteri Numaranız: 98765432 (İlk 8 Rakamı) ve Hesap Ek Numaranız: 1111 oluyor (Son 4 Rakamı)

  Son olarak eğer Ziraat Bankası IBAN Numarasını öğrenmek istiyorsanız. Burada bulunan linke (tıkla) giderek şubeyi bulduktan sonra Müşteri Numarası yazan kısma Hesap Numarasının ilk 8 rakamını Ek No kısmına ise Hesap Numarasının son 4 rakamını yazıp Hesapla diyelim. Karşımıza IBAN No gelecektir.

  Yazı kaynağı : www.tech-worm.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap