Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası kentsel-dönüşüm kredisi hesaplama

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası kentsel-dönüşüm kredisi hesaplama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kentsel Dönüşüm Finansmanı

  Hesaplama Araçları

  Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi

  Kentsel Dönüşüm Kredisi ve Kredi Şikayetleri - Şikayetvar

  Kentsel Dönüşüm Kredisi

  Kentsel Dönüşüm Kredisi

  Kentsel Dönüşüm Kredisinden Yararlanacak Kişiler:

  Kentsel Dönüşüm Kredisi Özellikleri:

  1) Söz konusu kanun kapsamında kredi kullanacak hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca faiz desteği sağlanacak olup söz konusu destekten faydalanılabilmesi için gayrimenkulün “Riskli Alan”da bulunması veya riskli alan içinde yer almamakla birlikte gayrimenkulün “Riskli Yapı” olduğu teknik raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir.

  Riskli alan: Zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı veya İdare tarafından AFAD’ın görüşü de alınarak belirlenen ve Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan alanı ifade eder.

  Riskli yapı: Riskli alan içinde veya dışında olup ekonomik ömrünü tamamlamış olan ya da yıkılma veya ağır hasar görme riski taşıdığı ilmî ve teknik verilere dayanılarak tespit edilen yapıyı ifade eder.

  2) Kanunda belirtilen yardım ve desteklerden faydalanabilmenin şartı riskli yapı olarak belirlenen binanın anlaşma ile tahliye edilmesidir.

  3) Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 600.000.-TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 600.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 3.000.000.-TL olabilecektir.

  4) ) Bankamızca kullandırılacak Kentsel Dönüşüm Konut Kredilerinde standart konutlar için yıllık %6, B sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konut için %6,5, A sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip konut için %7 oranında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Faiz Desteği verilecektir. Kentsel Dönüşüm İşyeri kredilerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca sağlanacak Faiz Desteği ise standart bireysel iş yerleri için yıllık %4,5, B sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip işyeri için %5, A sınıfı enerji verimliliği sertifikasına sahip işyeri için %5,5 oranında olacaktır.

  5) Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli konut kredileri için azami vade 10 yıldır. Bireysel işyeri kredilerinde 7 yıldır.

  6) Kentsel dönüşüm kredisi kullanacak müşterilerimiz ödemelerini eşit taksitli veya bitmiş konut(edindirme) kredilerinde 12 ay, yapım kredilerinde ise 24 ay sadece faiz ödemeli olarak gerçekleştirebilir.

  Faiz Oranı Tablosu

     Yıllık Faiz Oranı İçin Tıklayınız

  Faiz Oranı Tablosu

     Yıllık Faiz Oranı İçin Tıklayınız

  Yazı kaynağı : www.vakifbank.com.tr

  Kentsel Dönüşüm Kredisi

  Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bombayı patlattı! Bakanlık devreye girdi! 0.88 faiz oranı ile 120 ay vadeli kredi...

  Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bombayı patlattı! Bakanlık devreye girdi! 0.88 faiz oranı ile 120 ay vadeli kredi...

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında belirlenen kar destek oranlarından faydalanılması için, söz konusu yapının riskli alanda bulunması ve riskli yapı olduğuna dair teknik rapora sahip olması gerekmektedir.

  Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin son haber detayları sayfamızda

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap