Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası emekli maaş ödeme günleri

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası emekli maaş ödeme günleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emekli Sandığı Maaş Ödemesi

  SSK Maaş Ödemesi

  Duyurular | Ziraat'ten Duyurular | Bankamız | Ziraat Bankası

  Bağ-Kur Maaş Ödemesi

  Duyurular | Ziraat'ten Duyurular | Bankamız | Ziraat Bankası

  Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

  Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

  SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimize Bankamızca;

  3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

  Emekli aylıklarını Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimizin promosyon ödemesinden faydalanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Bankamız aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmaları yeterlidir.

  Bankamızdan birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşterilerimiz için, ödenecek promosyon tutarı; maaş tutarları toplamına göre hesaplanmaktadır.

  Promosyon ödemesine ilişkin başvurularınızı;

  aracılığı ile yapabilirsiniz.

  4757'ye "PRO" yazıp bir boşluk bırakıp "TC Kimlik Numarası"nı yazarak SMS gönderen müşterilerimiz, Müşteri İletişim Merkezimiz tarafından aranarak onayları alınmaktadır.

  Detaylı bilgi için 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezimiz ile görüşebilirsiniz.​​​​​​​​​

  Yazı kaynağı : www.ziraatbank.com.tr

  Genel Özellikler

  Emeklinin Ziraat'te artısı çok | Yaşamın İçinde Bankacılık | Ziraat Bankası

  Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödeme Günleri GÜNCEL TARİHLER

  Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödeme Günleri GÜNCEL TARİHLER

  Ziraat bankası SSK & BAĞKUR ve Emekli Sandığı (EMSAN) maaş ödemelerini tahsis numarası göre yapar. Ziraat yine aynı şekilde emekli bayram promosyon ikramiyesini de bu numaraya göre belirlediği günlerde hesaplara geçer. Emekli aylığının ne zaman yatacağını belirleyen tahsis numarasını da T.C. kimlik numaranızın son rakamı beriller. Tahsis numaranızın kaç olduğunu bizler bilemeyiz. Ama, T.C. kimlik belgenizin son hanesine göre emekli maaş ve bayram ikramiyenizin ne zaman yatacağını sizlere söyleye biliriz. Bunun içinde tek yapmanız gereken, emekli olduğunuz kuruma göre oluşturduğumuz takvim tablosuna bakmanız tır. Böylelikle de Ziraat bankası emekli maaşları & promosyon bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek sorgulama sonucunu kolayca gerçekleştire bilirsiniz. Ziraat emekli maaş müşterilerin sadece bu sorunun yanıtını da aramadığını biliyoruz. Haricinde; maaş ödemesi pazar gününe gelirse ne zaman yatar? Saat kaçta mevduat hesabıma maaşım geçer? Son olarak da, ATM’ye gittiğiniz de neden emekli maaşım yatmadı gözüküyor diye de sora bileceğinizi düşünüyoruz. Siz kıymetli emeklilerimiz için de bu neden bu 3 soruyu da cevapladığımızı bilmenizi isterim.

  Ziraat Bankası Emekli Maaşım Ne Zaman Yatacak? Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ziraat bankası SSK & BAĞKUR ve Emekli Sandığı maaş ödemeleri ne zaman yatacak? Sorgulama nasıl yapılır? Bunun cevabını bulmak için ilk olarak tahsis numaranızın kaç olduğunu bilmelisiniz. Tahsis numaranızın kaç olduğunu da T.C. kimlik numaranızdan öğrene bilirsiniz. T.C kimlik numaranız da nüfuz cüzdanınız da yer alır. 11 haneli T.C kimlik numaranızın son hanesinde yer alan numara böylece tahsis numaranız olur. Tahsis numaranızın kaç olduğunu öğrendik. Şimdi sıra geldi, emekli maaşınızın ne zaman yatacağını. Bunun sorgulamasını yapmak için de 3 farklı tabloya bakmanız icap eder. Çünkü, Ziraat bankası;

  üzerinden maaş alacaklar için 3 farklı maaş ödeme cetveli oluşturmuştur. Bizler de bu nedenle bu 3 kurum üzerinden emekli maaş alacaklar için ödeme günlerini gösteren günleri sizin için paylaştık. Bu tablolardan hangisinden emekli olduğu iseniz böylece tahsis numaranıza göre maaş alacağınız günü öğrenmiş olacaksınız.

  Bu ödeme tablosuna geçmeden önce ama ilk önce tahsis numarasını nasıl öğrene bilirsiniz? Bunu bir de sizlere resimli bir şekilde anlatmak istiyorum.

  T.C Tahsis Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

  Ziraat bankası 3 farklı kurumun emekli maaş ödemelerini yapmaktadır. Emekli maaş ödemesi sağladığı bu 3 kurum ise şunlardır. EMSAN yani Emekli Sandığı mensubu memurlar, SSK ve BAĞKUR üzerinden emekli olan işçi ve çiftçilerimiz tir. Ödemelerini ise işlem ücreti kesintisiz bir şekilde PTT ve Ziraat ATM üzerinden gerçekleştirir. EMSAN, SSK ve BAĞKUR emekli maaş ödemeleri için de 3 farklı takvim günü oluşturmuştur. Bu takvim günlerinden hangi gün emekli maaşınızı alacağınızı da tahsis son numaranıza göre öğrene bilirsiniz. T.C. tahsis son numaranızın kaç olduğunu nasıl öğrene bilirim diyorsunuz da resimde de göstermiş olduğum gibi kimlik ve sürücü belgenizdeki T.C. numaranızın son hanesine bakmanız yeterlidir.

  blank

  Yeni tip kimlik belgelerinden tahsis numaranızın nerede yazdığını gördük. Sürücü belgelerinde nerede yazıyor diye merak ediyorsanız. Size yine bunun resimli bir şekilde aşağıda gösterdim. blank

  Sürücü belgenizin 4d. yazan yerden de T.C. kimlik numaranızın son numarasını göre bilir, tahsis numaranızı öğrene bilirsiniz.

  Şimdi, Ziraat bankası emekli maaşımızı sorgulama için tahsis numaranızın kaç olduğunu biliyoruz. Sıra geldi bu numaraya göre EMSAN, SSK ve BAĞKUR emeklileri için emekli maaş ödeme takvimlerinin hangi günler olduğunu görmeye.

  T.C. Tahsis Son Numarasına Göre Emekli Maaş Yatma Günleri Ne Zaman?

  Ziraat bankası emekli maaş ödemelerini hangi gün yapacağını T.C. tahsis numaranıza göre öğrene bilirsiniz. Tahsis numaranızın nasıl öğreneceğinizi yukarda bahsettim. T.C. tahsis numaranızı öğrendikten sonra şimdi emekli maaşımızın ne zaman hangi gün yatacağını öğrenmek için 2. aşamaya geçebiliriz. Bu aşama ise EMSAN yani Emekli Sandığı mensupları, SSK ve BAĞKUR için oluşturulan emekli maaşı alacaklar için 3 farklı tabloya bakmaktır. Bu tabloya bakarak böylece tahsis numaranıza göre ne zaman emekli maaşınız hesabınıza geçecek göre bileceksiniz.

  T.C. tahsis numaranızın son hanesine göre Ziraat bankası emekli maaş ödeme günleriniz tablolarda olduğu şekildedir.

  blank

  Bu kareyi çok beğendiğim için sizler için çektim. Ne güzel iki emekli büyüğümüz oturmuşlar çaylarını içip muhabbet ediyorlar. Muhtemelen konu ise çocukların okul yada evliliklerini yapmak için maddi ihtiyaçlar tır. Ben bu şekilde aralarında bir konuşma geçtiğini düşünüyorum. Sizce ne konuşuyor olabilirler? Hadi bizlere yorumlarda bunu yazın lütfen.

  Yeniden konumuza dönersek. Emekli maaşı harici Ziraat yılda 2 defa vermiş olduğu bayram promosyon paralarını peki ne zaman veriyor?

  Ziraat Bankası Emekli Bayram Promosyon İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

  Ziraat bankası SSK & BAĞKUR ve EMSAN emekli maaş ödemlerini yalnızca yapmamaktadır. Bunla birlikte emekli maaşlarını kendinden alanların bayram promosyon ikramiyesi ödemesini de sağlar. Senede 2 defa yapılan promosyon ödemeleri kurban ve ramazan (şeker) bayramı zamanı yapmaktadır. Tam olarak hangi gün yatacağı ise yine emekli olduğunuz kuruma göre değişir. Normal maaş alma gününüze göre bayram promosyon parası alma gününüzü gösteren tablomuz da emekli maaşı aldığınız kuruma göre şu şekilde oluşur.

  Ziraat bankası emekli promosyon paralarınızı bankanın tüm ATM istasyonları üzerinden çekebilirsiniz. Çekim miktarı dahilinde isterseniz diğer kamu bankaları üzerinden de bu işlemleri yapabilmektesiniz. İşlem ücreti ödemeden diğer promosyon parası çekeceğiniz banka ATM durakları ise şunlardır.

  Promosyon ikramiyesi ödemeleriniz belirtmiş olduğumuz günlerin ilk mesai saatleri olan 09:00 da hesaplarınıza geçmeye başlayacağını bilmenizi isterim.

  Ziraat bankası emekli maaş ve promosyon ödemelerinin hangi tarihlerde yattığını sizlere güncel tablosu halinde tahsis numaranıza göre paylaştık. Peki, özellikle merak edilen 2 soru olan 1. maaş ödemesi cuma yada pazar gününe gelirse ne olur? 2. olarak ta bankamatiğe gittiniz, maaş kartınızı taktınız, bir baktınız ki! emekli maaşınız hesabınıza yatmamış? Bunun nedeni nedir? Şimdi geldi bunların cevaplarını siz emeklilerimiz için yanıtlamaya.

  Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödemesi Cuma & Pazar Gününe Gelirse Ne Olur?

  Ziraat bankası emekli maaşının ödemesi daha önce belirlediği takvim günlerdi yapar. Bu takvim gününü belirlerken ödem günü Cuma yada Cumartesi ile Pazar gününe gelmiş pekte benim gördüğüm göz önünde bulundurmaz. Peki, EMSAN & BAĞKUR veya SSK emekli maaş ödemeleriniz Cumartesi, Pazar gibi hafta sonlarına gelirse ne olur? Bunun cevabı sizi çok fazla mutlu edeceğini ben pek zannetmiyorum. Ama, yine de çok fazla hafta sonuna gelen emekli maaşları ne zaman yatar ile soru geldiği için sizlere bunu yanıtlamak istiyorum.

  Bu sistem aslında tüm bankalar için geçerlidir. Ama genelinde kurumsal ödeme günleri Cuma gününü kapsamaz. Yani, Cuma günü ödeme yapılırsa mesai günü içinde olduğu için ödeme karşı taraf için alır. Fakat, Cumartesi, Pazar gibi günlere gelirse haftanın ilk mesai günü olan Pazartesi hesaba geçer.

  Pazartesi saat kaçta emekli maaşınız hesabınıza geçecek diye merak ediyorsanız. Bunu da siz kıymetli emeklilerimiz için bir diğer merak ettiğiniz soru ile birlikte aşağıda paylaştım.

  Ziraat Bankasından Aldığım Emekli Maaşım Neden Yatmadı? Saat Kaçta Yatar?

  Ziraat bankası bankkart maaş kartınızı ATM istasyonuna soktunuz. Bir baktınız ki ama hesabınızda hiç bir para girdisi yok. Bunun nedeni ne olabilir? 1. Sebebi, az evvel de bahsetmiş olduğum gibi maaş gününüzün Cuma, Cumartesi yada Pazar’a denk gelmesidir. İkinci nedeni ise emekli maaşınızın saat kaçta yatmıyor olduğunu bilmediğiniz içindir. Emekli maaşınızı şayet haftanın diğer günleri olan Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü çekmek için gitti iseniz de çekebileceğiniz saat şudur.

  Emekli büyüklerimiz bizim için çok değerlidir. Bu nedenle maaşlarını Ziraat üzerinden alanlar için tüm merak ettikleri soruları yanıtladığımı düşünmekteyim. Bu rağmen hala akılınıza olası sorular varsa bunu bize iletin ki cevaplayalım.

  Sağlıcakla kalın.

  Yazı kaynağı : www.kosgebkrediler.com

  Facebook

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap