Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası doğrulama kodu gelmiyor

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası doğrulama kodu gelmiyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mobil Bankacılık

  Mobil Bankacılık

  Ziraat Bankası internet ve mobil bankacılığından faydalanabilmek için bazı güvenlik adımlarından geçilerek kullanıcının sistem tarafından tanınması gerekmektedir. Müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz, daha sonrasında ise SMS/OTP şifresi veya Ziraat Onay bildirimi ile sisteme kendinizi tanıtarak kimlik doğrulamanızı gerçekleştirmiş olursunuz.

  Herhangi bir sebeple, kötü niyetli kişiler tarafından şifrenizin öğrenilmesi durumuna önlem olarak müşterilerimiz OTP cihazı da kullanabileceklerdir. OTP cihazına sahip müşterilerimize; internet ve mobil bankacılık girişlerinde ve belirli işlemlerin onay aşamasında OTP cihazı tarafından üretilen, tek kullanımlık şifre sorulmaktadır. Böylelikle şifre ele geçirilse bile, internet ve mobil bankacılığınıza kimse ulaşamayacaktır. Herhangi bir sebeple internet ve mobil bankacılığınıza ulaşıldığında para transferleri, alıcı tanımlama gibi kritik işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için OTP sahibi müşterilerimizin OTP şifrelerini girmeleri gerekmektedir. Güvenlik tercihinize göre bu şifre SMS şifresi veya Ziraat Onay bildirimi de olabilmektedir.

  Buna ek olarak, hem Ziraat Mobil hem de internet bankacılığı girişlerinde güvenlik tercihi olarak sunulan Ziraat Onay teknolojisi sayesinde, müşterilerimizin akıllı cep telefonlarıyla (iOS veya Android) cihaz eşleşmesi yapılarak üst seviye bir güvenlik doğrulaması sağlanmaktadır. Güvenlik tercihinizi Ziraat Onay olarak değiştirmek için, uygulama marketleri üzerinden (Google Play, App Store, Windows Store) indirebileceğiniz mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. (bkz:Ziraat Onay)

  Ayrıca internet ve mobil bankacılığımız kullanılarak gerçekleştirilen, belirlediğiniz tutarlar üzerindeki kritik işlemler SMS (kısa mesaj) ile size bildirilecektir. Böylelikle bilginiz dışında internet ve mobil bankacılığınız kullanılmayacak ve işlemlere anında müdahale edebileceksiniz.

  İnternet ve mobil bankacılığı oturumunuz esnasında 5 dakika süreyle işlem yapmadığınız takdirde, bir ikaz penceresi çıkacak ve işlemlere devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bir dakika içerisinde bu pencereye de herhangi bir yanıt vermediğiniz veya oturumu kapat seçeneğini tıkladığınız durumlarda oturumunuz kapatılacaktır. İşlemlere devam etmeyi seçerseniz, oturum süreniz devam edecektir.

  Yazı kaynağı : www.ziraatbank.com.tr

  Kod Gelmiyor ve Ziraat Banka Kartı Şikayetleri - Şikayetvar

  Ziraat Bankası Onay Kodu (Bildirimi) Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

  Ziraat Bankası Sms Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

  Ziraat Bankası Sms Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

  Herhangi bir bankacılık işlemi yapabilmek için ihtiyacınızın olacağı sms onay kodu hakkında ziraat bankası sms gelmiyor şeklinde şikayetler görülmektedir. Bu problem hakkında neler yapılması nerelere başvurulması gerektiği ve neden oluşabileceği gibi hususlarda bilgi vermeye çalışacağız.

  Ülkemizin en büyük bankalarından olan ve milyonlarca müşteriye bankacılık hizmeti sunan ziraat bankası müşterilerinin sms alamama sorunları ile ilgili olarak bir çok platformdan sorulara maruz kalıyor. Peki oluşan bu problem nasıl giderilir, neden oluştu ve çözmek için ne yapmak gerekiyor cevabını vermeye çalışalım.

  Ziraat Bankası SMS Neden Gelmez

  Herhangi bir işlem için sms beklerken uzun süre geçmesine rağmen herhangi bir sms almadıysanız dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Öncelikle herhangi bir operatör değişimi sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmeniz gereklidir. Örnek vermek gerekirse artık numara taşıma işlemi sağlanarak farklı operatörler arasında kolaylıkla geçiş imkanları sağlanmaktadır.

  Siz bu kapsamda bir işlem yaptıysanız, örneğin Türk Telekom operatöründen Vodafone operatörüne bir numara taşıma işlemi sağlamış iseniz numaranız aynı olsa dahi sms almama durumunuz söz konusu olacaktır. Böyle bir durum söz konusu ise hemen ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşmalı ve bu konuyu aktarıp çözüm beklemelisiniz.

  Bir diğer ihtimal ise bankacılık işlemleri için yetkinizin tanımlı olmaması durumudur. Böyle bir durumda da ziraat bankası sms gelmiyor sorusunu cevaplandırmak gerekli olacaktır. 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaraları üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçip kısıtlama probleminin giderilmesi talep edilmelidir.

  Operatör Değişikliği Nasıl Bildirilir

  Bu problemin oluşmasındaki en büyük engel yukarıdaki başlıkta da aktardığımız üzere GSM operatör değişiklikleri olarak karşımıza çıkacaktır. Böyle bir durumda yapılması gereken işlem ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir durumun yaşandığını belirtmeniz olacaktır.

  Daha sonrasında sizlere bu sorunu çözebilmek adına gerekli işlemler sağlanacak ve bilgi verilecektir.  Burada işlemlerin uzun sürmesi veya müşteri hizmetlerine erişim sağlarken çok fazla vakit kaybetme korkusu nedeniyle çekimser duruyorsanız daha önce sizlere bahsettiğimiz ziraat bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma başlıklı içeriğimize linke tıklayarak erişim sağlayabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Bu işlemleri sağlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ziraat bankası sms gelmiyor şikayetlerinin bazılarında operatörün çekmemesi veya bazı erişim problemleri nedeniyle sms alıp gönderme işlemlerinin sağlanamıyor oluşudur. Bu sebeple bahsettiğimiz işlemleri uygulamadan önce sms alabiliyor veya gönderebiliyor olduğunuzdan emin olun.

  Bir önceki yazımız olan 100 Bin TL Aylık Faiz Getirisi 2023 (Tüm Bankalar) başlıklı makalemizde 10.000 tl ne kadar faiz getirir, 100 bin tl aylık faiz getirisi 2018 ve 100 bin tl aylık faiz getirisi 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.serbestpiyasa.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap