Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası destekleme ödemeleri sorgulama 2023

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası destekleme ödemeleri sorgulama 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Destekleme Ödemeleri

  Duyurular | Ziraat'ten Duyurular | Bankamız | Ziraat Bankası

  Çiftçi destek ödeme sorgulama 2023 e-Devlet: Tarımsal destekleme ödemeleri yattı mı?

  Çiftçi destek ödeme sorgulama 2023 e-Devlet: Tarımsal destekleme ödemeleri yattı mı?

  Çiftçi destek ödeme sorgulama 2023 e-Devlet: Tarımsal destekleme ödemeleri yattı mı?

  Tarımsal destekleme ödemeleriyle ilgili bilgiler tarımsal işlerle uğraşanların gündeminde yer alıyor. Tarımsal destek ödemeleri e-Devlet şifresi ve T.C kimlik numarası bilgileri ile sorgulanabiliyor. Peki, tarımsal destekleme ödemeleri yattı mı? İşte çiftçi destek ödeme sorgulama 2023 e-Devlet...

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere verilen tarımsal destek ödemeleri gündemde yer alıyor. 2023 yılı bütçesinden yapılacak olan mazot ve gübre desteğinin ne kadar olduğu merak ediliyor. 2023 yılı için mazot ve gübre, hayvancılık, çoban desteği gibi birçok kalemde artış yapıldı. 

  BUZAĞI DESTEĞİ YATTI MI?

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 3,4 milyarı afet bölgesinde olmak üzere toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerinin 24 Şubat günü itibarıyla çiftçilerin hesaplarına yatırıldığını açıkladı. Bakan Kirişci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Afet bölgesindeki çiftçimize 3,4 milyar TL, diğer illerdeki çiftçimize 10,4 milyar TL olmak üzere; toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerini bugün hesaplara aktarıyoruz. Her daim çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı, bereketli olsun" ifadelerine yer verdi.

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ödemelerin 24 Şubat 2023 günü yapılmaya başlandığını belirterek şöyle konuştu: "2 milyon 520 bin 567 çiftçimize 11 kalemde destekleme ödemesini bugün gerçekleştiriyoruz.

  2 milyon 167 bin 958 üreticimize mazot ve gübre kapsamında 12 milyar 508 milyon 946 bin 845 TL, 238 bin 93 üreticimize yem desteği 733 milyon 574 bin 582 TL, 634 yetiştiricimize su ürünleri kapsamında 119 milyon 344 bin 310 TL, 26 bin 329 yetiş anaç koyun keçi desteği kapsamında 191 milyon 991 bin 600 TL, 62 bin 606 yetiştiricimize buzağı desteği kapsamında 127 milyon 6 bin 325 TL, 8 bin 909 yetiştiricimize sürü büyütme desteği kapsamında 57 milyon 952 bin TL, 9 bin 993 yetiş arıcımıza 36 milyon 615 bin TL destek sunuldu."

  ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR?

  Karar kapsamında 2023 üretim yılında sertifikalı tohum desteği ürün gruplarına göre dekar başına 8 TL ile 200 TL arasında değişen miktarlarda belirlendi. Hayvansal üretimin desteklenmesi çerçevesinde yem bitkileri yetiştiricilerine yılık olarak dekar başına 40 TL ile 150 TL arasında değişen miktarlarda destek sağlanacak. Kararla ayrıca, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık destekleri ile su ürünleri üretimine yönelik destekler de belirlendi.

  Çiftlik muhasebe veri ağı sistemine katılım desteği kapsamında 2021 yılında kayıt altına alınan 6 bin işletme için işletme başına 600 TL ödenmesi öngörülüyor. Destekleme ödemeleri için gerekli finansman 2022 ve 2023 yılı tarımsal destekleme bütçesinden karşılanacak. Karar, bu yılbaşından geçerli olmak üzere 20 Ekim günü yürürlüğe girdi.

  Arıcılık Kayıt Sistemi ve Organik Tarım Bilgi Sistemi'ne kayıtlı, organik statüde bulunan kovanlar için arı yetiştiriciliği yapan çiftçilere kovan başına 15 lira destek verilecek.

  İyi tarım uygulamaları desteği de kategorilerine göre dekar başına 10 ile 150 lira arasında değişecek. Küçük aile işletmelerinin desteklenmesi uygulamalarında dekara 200 lira ödenecek.

  Fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği, belirlenen yerlerde yapılan üretimde dekara 170 lira olarak ödenecek. Katı organik-organomineral gübre desteği kapsamında dekara 20 lira destekleme ödemesi yapılacak. Geleneksel zeytin bahçelerinin rehabilitasyonu desteği kapsamında dekara 100 lira destek verilecek. Fark ödemeleri kapsamında belirlenen havzalarda yetiştirilecek ürünler için verilecek destekler de tespit edildi.

  Bu kapsamda kilogram başına yağlık ayçiçeği, kuru fasulye, nohut ve mercimeğe 50 kuruş, kütlü pamuğa 110 kuruş, soyaya 60 kuruş, kanolaya 80 kuruş, aspire 55 kuruş, dane mısıra 3 kuruş, buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ve çeltiğe 10 kuruş, zeytinyağına 80 kuruş, yaş çaya 30 kuruş ve dane zeytine 15 kuruş destek sağlanacak.

  Su kısıtı olan bölgelerde nohut, mercimek ekenlere verilen fark ödemesine ilave yüzde 50 destek ödenecek. Damlama sulama ile sulanan alanlar hariç dane mısıra destekleme ödemesi yapılmayacak.

  Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında desteklenen ürünlerin havza dışında yetiştirilmesi durumunda belirlenen ürünlere mazot, gübre, fark ödemesi, yurt içi sertifikalı tohum kullanım, yem bitkileri ve fındık alan bazlı gelir desteği verilmeyecek.

  Desteklemelerden, ÇKS'de özlük, ürün, arazi bilgileri kayıtlı olan ve belirlenen havzalarda yer alan, arazilerde desteklemeye esas ürünleri ürettiği Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerince tespit edilen ve belirlenecek yasal süre içinde destekleme başvurularını yapan kamu kurum ve kuruluşları hariç gerçek ve tüzel kişiler yararlanacak.

  ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMESİ NASIL SORGULANIR?

  Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle 2021 Çiftçi Destek Ödemesi sorgulaması yapabilir.

  Sorgulama yapmak için e devlet ekranı üzerinden Çiftçi Kayıt Sistemi ekranına giriş yapmak yeterli. Ödeme sorgulamalarını yapacak olan vatandaşların e devlet şifresi temin etmeleri gerekiyor.

  ÇİFTÇİ DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Mart 2023 Mazot ve Gübre Desteği YATTI MI, ne zaman yatacak? Ziraat e-Devlet TCKN ile sorgulama! İL İL ZAMLI Mart ayı Mazot Gübre desteği ÖDEME TAKVİMİ!

  Mart 2023 Mazot ve Gübre Desteği YATTI MI, ne zaman yatacak? Ziraat e-Devlet TCKN ile sorgulama! İL İL ZAMLI Mart ayı Mazot Gübre desteği ÖDEME TAKVİMİ!

  Mart ayıyla birlikte binlerce üretici tarafından mazot ve gübre desteği ödeme tarihleri yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal destek kapsamında üreticilere verilecek ödemelerle ilgili açıklama yapılıp yapılmadığı arama motorlarında sorgulanıyor. Peki, Mart 2023 Mazot ve Gübre Desteği YATTI MI, ne zaman yatacak? İşte detaylar...

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Mazot ve Gübre Desteği Ocak ÖDEME LİSTESİ 2023! Mazot ve gübre desteği YATTI MI, 2023’te ne kadar oldu? Ziraat Bankası - TC kimlik numarası sorgulama ekranı! - Galeri - Takvim

  Mazot, gübre, buzağı destek ödemeleri yattı mı? ÖDEME TAKVİMİ sorgulama ekranı 2023!

  Mazot, gübre, buzağı destek ödemeleri yattı mı? ÖDEME TAKVİMİ sorgulama ekranı 2023!

  Devlet çiftçilere üretimin devam etmesi ve artması için birçok alanda ödeme gerçekleştiriyor.

  Bu ödemeler çiftçilerin elini rahatlatarak, üretimin de devam etmesini sağlıyor.

  Bu ödemeler arasında mazot ve gübre destekleri de yer alıyor. 

  Özellikle yaşanan depremden sonra bölgedeki üreticilere nasıl bir ödeme yapılacağı da merak konusu oldu. 

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 3,4 milyarı afet bölgesinde olmak üzere toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerinin o tarihte çiftçilerin hesaplarına yatırıldığını açıkladı.

  Ödeme detayları

  Vahit Kirişci, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Afet bölgesindeki çiftçimize 3,4 milyar TL, diğer illerdeki çiftçimize 10,4 milyar TL olmak üzere; toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerini bugün hesaplara aktarıyoruz. Her daim çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı, bereketli olsun" ifadelerini kullandı.

  Bakan Kirişci ayrıca, "Mazot ve gübre desteği afet bölgesi ilan edilen 11 ilde nakit olarak, diğer illerde ise ayni olarak mazot ve gübre alımında kullanılmak üzere Ziraat Bankası kartlarına tanımlanacaktır" dedi.

  Öte yandan Kirişci, 12 milyar 508 milyon 956 bin 845 TL mazot ve gübre, 119 milyon 344 bin 310 TL su ürünleri, 127 milyon 6 bin 325 TL buzağı, 57 milyon 952 bin TL sürü büyütme ve yenileme, 22 milyon 835 bin TL besilik erkek sığır, 733 milyon 574 bin 582 TL yem bitkileri üretim, 191 milyon 991 bin 600 TL anaç koyun ve keçi, 36 milyon 615 bin 320 TL arıcılık, 33 milyon 474 bin 883 TL çiğ süt, 3 milyon 937 bin TL hastalıktan ari işletme ve 318 bin 850 TL hayvan gen kaynaklarını koruma desteği ödendiğini duyurdu.

  Ödemeleri sorgulamak için;

  Hububat, baklagil dane mısır desteği, sertifikalı tohum üretim desteği, mazot gübre desteği, sertifikalı fidan üretim desteği, sertifikalı tohum kullanım desteğinden faydalananlar hesaplarını kontrol ederek, ödemelerin yatıp yatmadığını öğrenebilirler.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap