Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yurt dışından telefon getirmek pasaporta işletmek

  1 ziyaretçi

  yurt dışından telefon getirmek pasaporta işletmek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Merkezi Cihaz Kayıt Sistemi

  Merkezi Cihaz Kayıt Sistemi

  T.C. kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası bulunan, e-Devlet şifresi alabilen kişilerin tek kayıt mercii olan e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet üzerinden sisteme giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmak suretiyle kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  E-devlet kapısın üzerinden işlemde bulunmasına izin verilmeyen kişiler (diplomatik belge sahipleri) aşağıda belirtilen işletmecilerin Abone Kayıt Merkezlerine başvurur.

  www.avea.com.tr

  www.turkcell.com.tr

  www.vodafone.com.tr 

  Yazı kaynağı : tuketici.btk.gov.tr

  yurt dışından alınan telefonu pasaporta işletmek

  Yurtdışı telefon IMEI kaydı nasıl yapılır? | DonanımHaber

  Yurtdışı telefon IMEI kaydı nasıl yapılır? | DonanımHaber

  Telefon fiyatlarının artmasıyla, yurtdışından telefon getirmek cazip hale geldi. IMEI kaydı olarak da geçen, yurtdışı telefon kayıt nasıl yapılır? 2023 IMEI kayıt ücreti ve tüm merak edilenler burada.

  Yurtdışı telefon kayıt nasıl yapılır? 2022 Eylül ayı itibarıyla geçici IMEI uzatma hizmetinin sonlandırılmasıyla birlikte tekrar sorulmaya başladı. Yurtdışından en çok getirilen telefon olduğundan iPhone üzerinden konuşalım. iPhone 14 Türkiye fiyatı 31.000 TL’ye başlıyor. Amerika, Japonya, Bulgaristan, Gürcistan, Almanya, İtalya, iPhone 14’ü Türkiye dışında hangi ülkeden alırsanız alın çok daha ucuza denk geliyor. Yurtdışından iPhone getirmek daha ucuza olsa da “yurtdışı telefon kayıt harcı” adı altında bir bedeli var; IMEI kayıt ücreti. Peki, yurtdışı telefon getirmek istediniz, kayıt için hangi adımları izlemeniz gerekiyor? Bu rehber yazıda IMEI kaydı, pasaporta telefon işletme nasıl yapılır başta olmak üzere merak edilen soruları yanıtlıyoruz.

  Yazı kaynağı : www.donanimhaber.com

  2022 yurt dışından telefon getirme ücreti ne kadar, telefonu pasaporta kaydetme ücreti kaç TL?

  2022 yurt dışından telefon getirme ücreti ne kadar, telefonu pasaporta kaydetme ücreti kaç TL?

  2022 yurt dışından telefon getirme ücreti ne kadar, telefonu pasaporta kaydetme ücreti kaç TL?

  Her yıl Resmi Gazete’de yayınlanan kararlar ile IMEI kayıt ücreti ve diğer harçlar yeniden belirleniyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararda 2022 telefonu pasaporta kaydetme ücreti yeniden belirlenmişti. Peki, yurt dışından telefon getirme ücreti ne kadar, kaç TL oldu?

  Yurt dışı seyahatlerinde bireysel olarak telefon getirmek isteyen kullanıcıların Türkiye dışından getirdikleri telefonu kullanabilmeleri için IMEI kaydını yaptırması gerekiyor. Pasaporta işlenen bu kayıt sonrasında telefon kullanıma açılabiliyor. Peki, 2022 yılında telefonu pasaporta kaydetmek için ne kadar ödeme yapılacak? İşte detaylar…

  2022 IMEI KAYIT ÜCRETİ NE KADAR, YURT DIŞINDAN TELEFON GETİRME ÜCRETİ KAÇ TL?

  Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de ilgili karar yayınlandı. Buna göre 2022 yılında yurt dışından getirilen telefonu Türkiye’de kullanabilmek için yapılması zorunlu olan IMEI kaydının ücreti netleşti.

  2022 yılı başından itibaren yeni aboneliklerde 86 TL yerine 117 TL maktu ÖİV alınacak. IMEI kayıt harcı ise 2006 TL’den 2732 TL’ye çıkarıldı.  2023 yılında ise IMEI kayıt ücretinin 6 bin 91 TL olması bekleniyor. Karar için gözler önümüzdeki günlerde Resmi Gazete'de olacak. Ancak 2022 sonuna kadar bu ücret 2732 TL olarak ödenmeye devam edecek.

  Bu tutar 2021 yılında ise 2006 TL olarak belirlenmişti. Yani bu yıl için 730 liraya yakın bir zam gerçekleştirilmiş oldu.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap