Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yurt dışı çıkış harcı ne zaman ödenir

  1 ziyaretçi

  yurt dışı çıkış harcı ne zaman ödenir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yurt Dışı Çıkış Harcı Nedir? Nereye Yatırılır?

  Yurt Dışı Çıkış Harcı Nedir? Nereye Yatırılır?

  Avrupa Uçak Biletleri Ne Zaman Ucuzlar?

  Türklerden Vize İstemeyen Ülkeler 2021

  Ukrayna’ya Kimlikle Gidilebilir mi?

  Otobüs Biletleri Ne Kadar?

  Yazı kaynağı : www.turna.com

  Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödemeleri Artık Cebinizde

  Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödemeleri Artık Cebinizde


  Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yurt dışı çıkış harcı için web sitesi ve mobil uygulama yoluyla ödeme yapabilme imkanı sunuyor.

  Yurt dışı çıkış harcı ödeme işlemlerinizi dijital ortamda kolayca yapabilir, pasaportunuza yüklenen ödeme bilgisi ile havalimanında pasaport kontrol işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz. 

  GİB web sitesi için tıklayın.

  App Store için tıklayın.

  Google Play Store için tıklayın.

  Yazı kaynağı : www.istairport.com

  İnternetten yurt dışı çıkış harcı ödeme nasıl yapılır?

  İnternetten yurt dışı çıkış harcı ödeme nasıl yapılır?

  İnternetten yurt dışı çıkış harcı ödeme nasıl yapılır?

  Yurt dışına çıkış yapacak olan vatandaşlar elektronik ortama entegre edilen sistem sayesinde internet üzerinden yurt dışı çıkış harcı ücretini yatırabiliyorlar. Peki, İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yurt dışı çıkış harcı nasıl ödenir, ülke dışına çıkacak olan vatandaşlardan kaç TL ücret alınıyor?

  Yurt dışı çıkış harcı ile ilgili geçtiğimiz aylarda yapılan düzenleme ile ülke dışına seyahat edecek olan vatandaşlardan talep edilecek olan ücret 150 TL’ye yükseltilmişti.  Yurt dışına çıkış harcınızı 02:00-22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödenebilir.

  Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurt dışına çıkışlarda, harcın ödenmesine ilişkin denetim, çıkış kapılarında görevli emniyet mensuplarınca yapılmakta olup, yurt dışına çıkış harcı ödemenizi İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapmanız durumunda, ödemeniz elektronik ortamda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne aktarılacağından, çıkış kapılarında görevli memura makbuz veya pul gösterilmesine gerek bulunmamaktadır.

  SORGULAMA YAPMAK MÜMKÜN

  Yurt dışına çıkış harcına ilişkin ödeme bilgilerinin Emniyet Genel Müdürlüğüne aktarılıp aktarılmadığını sisteme giriş yaparak, Ödeme ve Borç İşlemleri menüsü altında yer alan Yurt Dışına Çıkış Harcı Sorgulama alanından sorgulayabilirsiniz.

  YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI NASIL ÖDENİR?

  İnteraktif Vergi Dairesi’nin resmi internet adresi olan “ivd.gib.gov.tr” adresine giren kişiler ana sayfada yer alan hızlı hizmetler arasından “Harç ve değerli kağıt bedeli ödeme” sekmesine tıklayabilirler. Ardından karşılarına çıkacak olan sayfadan "yurt dışı çıkış harcı ödeme” seçeneğine tıklayabilirler.

  TC kimlik numarası, ad, soyad, il vergi dairesi boşlukları doldurarak kart bilgileri aracılığıyla ödeme yapılabilir.

  YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ÖDEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap