Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  youtube ingilizce öğrenme kanalları

  1 ziyaretçi

  youtube ingilizce öğrenme kanalları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Youtube Kanalları

  İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Youtube Kanalları

  19. English with James

  Geleneksel beyaz tahta İngilizce dil bilgisi açıklamalarını tercih ediyorsanız engVid harika! Yüzlerce konuda İngilizce gramer noktası arıyorsanız, 900'den fazla ders var. Aradığınız dilbilgisi noktasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

  engVid; 11 farklı öğretmenleri var, bu da size uygun olanı seçebileceğiniz anlamına geliyor! En sevdiğimiz öğretmen ise tabiki James. 12 yıllık İngilizce öğretmenliği tecrübesine sahip ve ekrana çok fazla neşe getiriyor.

  James'in videolarını izlerken gülümsemeye ve İngilizceyi derinlemesine öğrenmeye hazır olun!

  English with James

  Yazı kaynağı : lingobu.com

  İngilizce Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Youtube Kanalı

  İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Tavsiyesi

  İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 10 Youtube Kanalı Tavsiyesi

  YouTube’u İngilizce öğrenmek için bu kadar değerli bir platform yapan nedir? Dersleri istediğiniz zaman izleyebilir, videoyu istediğiniz kadar duraklatabilir, durdurabilir ve tekrar oynatabilirsiniz. Ücretsiz olarak aklınıza gelebilecek her türlü beceriyi oluşturmak, paylaşmak ve öğrenmek için harika bir platform! Ayrıca çok erişilebilir, tek ihtiyacınız olan iyi bir internet bağlantısı.

  Yaşadığımız çağda İngilizce öğrenmenin bir zorunluluk olduğunu hepimiz biliyoruz ve İngilizce’nin yanı sıra ikinci bir dil bilmenin kariyer planlarımıza değer kattığını biliyoruz. Bu zorlu dil öğrenme sürecinde bazen anlayamadığımız ya da zihnimizde tam olarak netleşmeyen sorunlar olabiliyor.

  Burada İngilizce öğrenmiş birinin deneyimlerinden faydalanmak yabancı dil öğrenmede bize çok yardımcı olmaktadır. Birçok kişi ve kuruluş Youtube üzerinden tamamen veya kısmen ücretsiz İngilizce dersleri sunmaktadır.

  Bizler de www.akademikbatıdil.com olarak sizin için faydalı olabileceğini düşündüğümüz Youtube’da yer alan 10 İngilizce öğrenme kanalını derledik.

  1. English With Zack

  English with Zack sayesinde İngilizce’yle ilgili bütün sıkınıtlarınız sırra kadem basmak üzere. Başınız sağ olsun ve İngilizce sorunlarınızın toprağı bol olsun çünkü bu kanal ile öldüler. Ne speaking’de ne listening’de ne her hangi bir konuda zorlanacaksınız. Artık congratulations kelimesini bile okuyabileceksiniz. English With Zack’e hoş geldiniz.

  2. Özer Kiraz

  Özer Kiraz, kanalında sanal sınıf ortamında hazırlanmış İngilizce derslerinin videolarını sunuyor. Hazırlanan kısa videolarda konular oldukça basit bir dille aktarıyor. Kanalda İngilizce öğrenmek isteyenler için gramer konularının çoğunu ve önemli İngilizce konularını açıklayan basit ve anlaşılması kolay bir YouTube kanalıdır. Bu videoları düzenli olarak izleyerek İngilizce becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

  3. Orkun Londoner

  Orkun Londoner, kendi kendine İngilizce öğrenmek isteyenlerin faydalanabileceği bir diğer kanal. İngilizce ifadelerden fiillerin nasıl çalışılacağına kadar detaylı eğitici videolar bulabileceğiniz bir kanal.

   4. Haluk Tatar

  Bu kanalda kişisel gelişim, genel kültür, yabancı dil eğitimi, gündeme dair konular, web tasarımı, program eğitimleri gibi eğitimlerin yanı sıra yabancı dil eğitim setlerine de oynatma listesinden ulaşabilirsiniz.

  Kanaldaki eğitimlerin içerikleri İngilizce, Rusça, Almanca, Arapça, İspanyolca, Photoshop, After Effects, Premiere Pro, AutoCad, Word, Excel, PowerPoint ve 3000 üzeri videodan meydana gelmektedir.

  5. English For You

  Kendi seviyenize göre oynatma listeleri bulabileceğiniz yabancı bir kanal olan English For You geniş konu anlatım videolarıyla İngilizcenizi geliştirmede sizlere oldukça faydalı olabilir.

  Kanalın açıklamasına göre dünyaca ünlü dilbilimciler tarafından sınıf ortamında hazırlanmış ve tüm ders müfredatını içeren İngilizce setine kanaldan ulaşabilirsiniz.

  Kanaldaki videolar, Başlangıç, Temel ve Orta olmak üzere 3 ayrı bölümden oluşmaktadır.

  6. Go Natural English

  Farklı aksan ve akıcı konuşma videolarına ve İngilizce düşünmeye kadar birçok konuda destekleyici ve tavsiye videolarının yer aldığı yabancı bir kanal olan Natural English ile kolayca yabancı dilinizi geliştirme imkânı bulabilirsiniz.

  Videolarda İngilizce gramer ile İngilizce kelime öğreneceksiniz ve İngilizce konuşma derslerinde Go Natural English yöntemiyle öğrenme fırsatı sunuyor. İngilizceyi ana diliniz gibi, gerçek İngilizce ile konuşmanıza yardımcı olacak tavsiyelerle konuşma ve dinleme alıştırması yaparak İngilizce konuşma becerilerine odaklanıp Amerikan İngilizcesi öğreneceksiniz.

  7.  Etkili Pratik İngilizce

  Günlük yaşamda karşımıza çıkan işinize yarayan bilgileri bulacağınız bir kanal. Ayrıca, kanala ait web sitesinde İngilizce kelimeler videosu, o kelimeleri içeren İngilizce hikâye videoları ve İngilizce telaffuz videolarına ücretli ulaşmak da mümkün.

  8. BBC Learning English 

  BBC ile her gün İngilizce dilini öğrenmenize yardımcı olacak yeni bir video yayınlanmakta. Ayrıca hafta boyunca düzenli olarak ‘ekstra’ videolar hazırlanıyor. Ayrıca web sitesinden de İngilizce video ve materyallere ulaşmak mümkün.

  9. VOA Learning English

  Bu kanal, İngilizce seviyenizi daha iyi geliştirmek için normal hızdan yavaş okunan alt yazılı haber bültenleri yayınlıyor. Böylece izleyenler, her kelimeyi net bir şekilde duymasına ve sunucunun haberi okurken yaptığı ağız ve dudak hareketlerini yakından takip etme imkanını yakalıyor.

  VOA ayrıca haberlerde geçen konuları dünyanın birçok yerinden insanın İngilizce olarak tartışmasını sağlayan Google+ Hangout’lara sitesinde yer veriyor. Diğer Hangout’larda da dil bilgisi ve İngiliz dilinin konuşmaya yönelik diğer ögelerine değiniyor.

  10. Real English

  Başlangıç seviyesindekiler için en iyi kanallardan biri. Kütüphanesindeki her videonun, altyazılı ve altyazısız olmak üzere iki versiyonu var. Elbette, birçok da egzersiz bulunuyor.

  Yazı kaynağı : www.akademikbatidil.com

  YouTube’dan İngilizce Öğrenmek için 12 Şahane Kanal

  YouTube’dan İngilizce Öğrenmek için 12 Şahane Kanal

  Hiç YouTube ile İngilizce öğrenmeyi denedin mi?

  YouTube’da artık yalnızca kedi videoları ve komik videolar yok.

  YouTube’da İngilizce öğrenmekle ilgili binlerce videoyu çabucak bulabilirsin.

  Ama ne izlemen gerektiğini nasıl bileceksin?

  Seçmene yardımcı olmak için, YouTube’da benim İngilizce öğrenme konusunda en sevdiğimiz 12 kanalı seçtik. Bu kanalların hepsinin tarzları birbirinden epey farklı, ama hepsi de gayet eğlenceli ve ilgi çekici.

  Download: This blog post is available as a convenient and portable PDF that you can take anywhere. Click here to get a copy. (Download)

  Bir Dakika! Neden YouTube’da İngilizce Çalışmalıyım?

  “İngilizce öğrenmek için neden YouTube’u kullanayım ki?” diye sorabilirsin.

  İşte sana birkaç sebep:

  YouTube’da İngilizce öğrenmenin en faydalı taraflarından biri, derslerin çoğu kısa olsa da kolay anlaşılır halde sunulmuş pek çok bilgi içermeleri. Konsantrasyonunu ve odağını kaybetmene imkan yok. Kendini günde bir kısa derse kaptırarak İngilizce konuşma kabiliyetindeki farkı çok geçmeden göreceksin.

  Yeni bir dil öğrenmek her zaman zorlayıcıdır. Fakat bu deneyim sancılı olmak zorunda değil.

  İster çocuk ol, ister genç, ister yetişkin, istersen İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlıyor ol, istersen orta veya ileri seviyede, YouTube’da kendine göre bir ücretsiz İngilizce öğrenme kanalı ve İngilizce dersleri bulacağından eminim. Umarım senin için hazırladığımız bu listedeki kanalları de beğenirsin!

  YouTube’dan İngilizce Öğrenmek için 12 Şahane Kanal

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Speak English with Misterduncan

  Bu kanal, İngilizce öğrenme konusunda en popüler YouTube kanallarından biri. Neden öyle olduğunu anlamak hiç de zor değil.

  Misterduncan İngilizce öğrenme konusunda oldukça tutkulu. Kendisi İngilizce öğretme konusunda çok hevesli ve bunu özenle hazırlanmış videolarında da hissedebiliyorsunuz. Videolarında öğrenmenize yardımcı olmak için çoğu zaman mizahı kullanıyor. Misterduncan dünyaya İngilizceyi ücretsiz bir şekilde öğretiyor ve 2006’dan beri YouTube’da bir kanalı var. Bu kanalda duyular, argo kullanımı, haberler, moda ve para konularında birçok ders mevcut. Bunlar, izlemesi kolay ve dil bilgisi yerine konuşma dilini öğreten videolar.

  Learn English with EnglishClass101.com

  Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek için hazırlanmış bu kanaldaki ilginç videolar Amerikan ve İngiliz kültürüne çeşitli bakış açılarını kapsıyor. Böylece dilini öğrendiğin ülke hakkında daha fazla şey öğrenebiliyorsun.

  Eğer bu sitenin videolarını sevdiysen, EnglishClass101 by Innovative Language adresinde çok daha fazlasını bulabilirsin. Bu site bir YouTube kanalından çok daha fazlası! Aslında bu site, 1,000′ den fazla videolu ve sesli dersle, tam bir İngilizce öğrenim programı. Buradan, yani resmi internet sitelerinden ücretsiz kayıt olabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsin.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Real English

  Real English başlangıç seviyesindeki İngilizce öğrencileri için en iyi kanallardan biri ve ücretsiz erişebileceğin derslere sahip büyük bir kütüphanesi var. Bu derslerin her biri iki video içeriyor, biri alt yazılı, biri alt yazısız, üstelik bu videoların birçok alıştırması da var. Bu videolarda gerçek insanlar ve gerçek hayatta yaşanan ve yaşanabilen durumlara yer verilmiş, bu yüzden insanların gerçek hayatta İngilizceyi nasıl konuştuğunu görebiliyorsun.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  BBC Learn English

  Dünyanın en ünlü haber kanallarından biri olan BBC’den (“the British Broadcasting Corporation”, yani “İngiliz Yayın Kuruluşu”) ücretsiz İngilizce dil dersleri. Bu dersler gerçek hayatta yaşanabilen durumlar, çizgi film ve röportaj gibi çeşitli formatlarda veriliyor.

  Ayrıca haberlerde duyacağın kelimeler için hazırlanmış çok iyi bir video derlemesi de mevcut. Videolar kısa fakat birçok faydalı bilgilerle dolu.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  British Council: Learn English Kids

  Yeni bir dil öğrenirken o dilde şarkı dinlemek yabancı dil öğrenmenin en eğlenceli ve etkili yollardan biridir.

  Şarkıların melodileri ve ritmleri, yeni kelimeler, ifadeler ve deyimler öğrenmek için gerekli güçlü hafızayı yaratmada oldukça faydalıdır. İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenmekte olan çocuklar, çocuk şarkılarını dinleyerek ve söyleyerek hafızalarını ve hatırlama becerilerini geliştirebilirler.

  British Council’ın hazırladığı Learn English Kids, animasyon videolarıyla çocuk şarkılarını bir araya getiren süper bir kanal. Çok iyi hazırlanmış bu videoların her biri İngilizce alt yazılı eğlenceli çizgi filmler sunuyor.

  Çocuklar kendilerine masal okunmasını çok severler. British Council’ın YouTube kanalı Goldilocks and the Three Bears (Goldilocks ve Üç Ayı), Jack and the Beanstalk (Jack ve Fasülye Sırığı) ve Little Red Riding Hood (Kırmızı Başlıklı Kız) gibi ünlü çocuk masallarının animasyonlarını da yayınlıyor. Aynı çocuk şarkılarında olduğu gibi, çizgi filmlerde de İngilizce alt yazı mevcut.

  Kanal ayrıca dünyanın farklı yerlerinden çocukların yeni bir kelime söylemelerini görüp duyabileceğin “word of the week,” yani “haftanın kelimesi” videoları da yayınlıyor.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Business English Pod

  İngilizce olarak yol sorabiliyor, bir lokantada yemek sipariş edebiliyor ve saati söyleyebiliyorsun. Peki, ya İngilizce yürütülen bir iş toplantısına çağrılırsan neler yapabilirsin? Soğuk terler dökmene gerek yok, çünkü English Pod, tedarik zinciri yönetimi, finans ve ekonomi ve sözleşme hukuku gibi konular üzerine anlaşılır ve ayrıntılı dersler sunuyor.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  VOA Learning English

  VOA biraz daha farklı bir şey. Bu kanal, normal hızından daha yavaş okunan alt yazılı haber bültenleri sunuyor. Bu da izleyiciye, her kelimeyi net bir şekilde duymasına ve sunucunun haberi okurken yaptığı ağız ve dudak hareketlerini görmesine yetecek zamanı sağlıyor.

  VOA ayrıca haberlerde geçen konuları dünyanın birçok yerinden insanın İngilizce olarak tartışmasını sağlayan Google+ Hangout’lara sitesinde yer veriyor. Diğer Hangout’larda da dil bilgisi ve İngiliz dilinin konuşmaya yönelik diğer ögelerine değiniyor.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Jennifer ESL

  Jennifer’la İngilizce, kullanması kolay bir listede gruplandırılmış 200’den fazla videodan oluşan zengin bir koleksiyon. Başlangıç seviyesine, İngilizce yazımı geliştirmeye yönelik dersleri, dil bilgisi ve daha pek çok farklı konu üzerine dersleri var.

  Bu dersleri diğerlerinden üstün kılan şey, enerjik, basit sunumları ve telaffuza özel olarak odaklanılması. Senaryo veya aktör yok, sadece gerçek, doğal İngilizce konuşmalar var. Diğer birçok İngilizce öğrenim kanalında olduğu gibi, interaktif ögeler de mevcut.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Linguaspectrum Interesting English

  Linguaspectrum Interesting English, diğer birçok dil öğrenim kanalından farklı bir yaklaşıma sahip. Günlük hayatında karşılaşabileceğin ilginç şeyler üzerinden öğrenime odaklanıyor. Örneğin, hava limanında ihtiyaç duyabileceğin kelimeler, börtü böcek ve müzik enstrümanı türleri hakkında kelime dersleri mevcut.

  Videolardaki anlatım gayet doğrudan ve bu anlatıma genellikle alt yazılar ve çarpıcı sahneler eşlik ediyor. Derslerin tümünde mevcut olan bağlantılar seni Linguaspectrum internet sitesinde konuyu tekrarlayan ve takip ede interaktif ve ücretsiz unsurlara götürüyor.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  EF podEnglish

  YouTube’dan İngilizce öğrenmek EF podEnglish ile daha kolay hale getirilmiş. Bu kanalda başlangıçtan ileri düzeye kadar tüm öğrencilere yönelik hazırlanmış kaliteli, 5 dakikalık İngilizce dersleri bulabilirsin. Bu dersler üç – bölümlük ders planlarıyla çok güzel düzenlenmiş: izle, öğren ve dene; üstelik burada pek çok farklı konu mevcut. Bu konular aile, evcil hayvanlar, yönler, hava durumu, filmler ve teknolojiyi kapsıyor. Derslerin bazıları konunun iyi anlaşılması için mizaha başvuruyor. Bunlar öğrenmeyi kolaylaştıran ve yeni kelimelerin ezberlenmesini sağlayan hoş dokunuşlar.

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Learn American English

  İngilizceyi hızlıca öğrenmene yardımcı olması için hazırlanmış bu YouTube kanalında gerçek Amerikan argosu, deyimler ve deyimsel fiiller (phrasal verbs) içeren ücretsiz günlük videolar var. (Evet, İngiliz İngilizcesi dünyada konuşulan tek İngilizce türü değil! Bu kanal, Amerikan İngilizcesinde yaygın olarak kullanılan ve anlamları İngiliz İngilizcesindeki karşılıklarından farklı olan kelimelere iyi bir giriş niteliğinde.)

  ingilizce-ogrenme-youtube

  Holmwood’s Online Learning

  Holmwood’s Online Learning kanalında İngilizcenin temel konularını ve çok daha fazlasını ele alan bir videolar seçkisi var. Anlaşılır ve kolay sunumu derslerin izlenmesini zevkli hale getiriyor. Özellikle bu video serisi, iyi bir İngilizce dil bilgisi temeline sahip olmanın acısız bir yolu.

  Pekala, bu bizim YouTube ile İngilizce öğrenme konusunda harika olan 12 kanallık seçkimizdi. Bu şahane ücretsiz çevrimiçi İngilizce kaynaklarıyla akıcı İngilizce konuşmakla arana kimse giremez!

  Yazı kaynağı : www.fluentu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap