Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yoğurt sirke pul biber kullananlar

  1 ziyaretçi

  yoğurt sirke pul biber kullananlar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Göbek Ve Basen Eriten Sirkeli Yoğurt Kürü

  Pul biberli yoğurt, sirke ve limonlu su yağları eritmez!

  Pul biberli yoğurt, sirke ve limonlu su yağları eritmez!

  Vücut yağlanması, genetik faktörlere, beslenme, yaşam alışkanlıkları, ilaç kullanımı ve bazı hastalıklara bağlı pek çok faktörle de meydana gelebilen, yaşamı tehdit edebilen olumsuz bir durumdur. Klinik öykülerde, vücuttaki belli bölgelerde istenmeyen yağların toplanmasına lipodistrofi denilmektedir. Bölgesel zayıflama diyetleri gerçek mi? Yoksa bir peri masalı mı? Bölgesel yağlanmadan nasıl korunabiliriz? Beslenme ve diyet uzmanı, Gizem Görmüş adım adım anlattı…

  NEDEN OLUR?

  Basen, kalça ve göbek gibi bölgelerde daha sık yağ birikimi yaşanır. Bu durum genetik faktörle de doğru orantılıdır. Karın ve bel çevresinde ise genellikle metabolik veya hormonal etkenlere bağlı fazla yağ birikimleri oluşur.

  Doğum ve doğum sonrası, hareketsiz yaşamdan kaynaklı nedenlerden de bölgesel yağların oluşumu da bir diğer sebepler arasındadır. Hormonal ve metabolik etkenlerle kazanılan yağlar, bel ve göbek bölgesinde eritilmesi en zor yağlar arasındadır. Klinik sağlık öyküsü ve Biyokimyasal veriler ile beraber, endokrinoloji Uzmanı ile Beslenme ve Diyetetik birimi kontrolünde uygun bir diyet ile yok edilmesi mümkündür. İkinci en zor kaybolan yağlanma doğum sonrası bel, göbek ve kol yağlanmasıdır.İki durumda da uygun diyet tedavisi ve spor programı esastır.

  BÖLGESEL ZAYIFLAMA BİR PERİ MASALI MI?

  Biz diyetisyenlerin, en çok duyduğu sorulardan iki tanesini paylaşmak isterim; "Basen bölgemdeki fazlalıklardan nasıl kurtulurum?" ya da "Göbek bölgemdeki yağları nasıl eritebilirim?"Bilinen iki tip vücut vardır.

  Elma tipi vücut, yağlanmanın göbek ve bel çevresinde, armut tipi vücut ise yağlanmanın kalça ve basen bölgesinde olduğu vücut tipidir. Genetik yatkınlıklarımız vücudumuzun yaşam boyu şekillenmesinde rol oynar. Ergenlik döneminden sonra yağ hücrelerinin sayısı sabitlenir. Böylece yetişkinlik döneminde sağlıklı beslenme ve spora dikkat etmek, uzman görüşü almak gerekir. Her insan belli dönemlerde vücudu için sihirli bir deyneğin kendisine dokunmasını ister. Özellikle bahar aylarında yaza hazırlık amaçlı yapılmak istenen diyetlerde, bölgesel zayıflama mucizesi karşımıza çıkıyor. Sosyal medya ve televizyonda çeşitli ilaçlar, kremler ve gıda takviyeleri toplumumuzda boş umutlara sebebiyet veriyor. İki farklı vücut tipi olduğunu belirtmiştim, siz kilo vermeye karar verdiğinizde sadece göbek bölgesinden veya sadece kalça bölgesinden kilo veremezsiniz. Elma tipi bir vücut, armut model vücuda ya da tam tersi duruma dönüşmez. Sadece küçük bir elma tipi ya da armut tipi ile sonuç elde edersiniz. Beslenme ve diyet tedavileri bütünseldir, bölgesel zayıflama efsanedir, peri masalıdır.

  Bölgesel yağlanmadan korunma adımları:

  1- Yetersiz ve dengesiz beslenmeye dikkat!
  Bölgesel yağlanma ve dengesiz beslenme birbirini tetiklemektedir. Eğer yetersiz ve dengesiz besleniyorsak, bölgesel yağlanma ilerleyen dönemlerde hayati riskler oluşabilmektedir. Öğün sayısını 6 öğün 3+3 yerine, 2 ana 1 ara ya da 2 ana 2 alternatif ara olarak kullanmalıyız. Belli bir bölgedeki yağ miktarını azaltan diyet yoktur. Genel bölgesel yağları eriten sağlıklı beslenme programları vardır. Diyet planınızı, ketojenik veya ergojenik diyetten çok intermident fasting düzenine ek ilaveli probiyotikli diyetler uzmanlar tarafından planlanmalıdır.

  2- Beslenme şekli çok önemlidir

  Mikro besinler olarak adlandırılan vitaminler, mineraller ve anti-oksindanlar ile zenginleştirilmiş bir diyet uygulandığında bölgesel yağlama sorunları ve buna bağlı olarak gelişen hastalıklara yakalanma oranı önemli ölçüde düşmektedir.

  3- Pul biberli yoğurt, sirke ve limonlu su yağları eritmez!
  Uzun zamandır hastalarımızdan duymaktayız. Aç karnına limonlu sıcak su içen ya da pul biberli yoğurt tüketen... Bu tip yanlış kürler, bir sağlık problemini tetikleyebilir ya da mideye zarar verebilir. Örneğin; sabah aç karnına içilen sıcak limonlu su ya da biberli karışımlar, zaten asidik olan mide sıvısının daha da asidik olmasına, bununla beraber mide duvarının aşınıp, gastrit, reflü hatta gastrointestinal sistem kanamalarına sebep vermektedir. Başka dallarda uzman olan kişiler belli çözelti ya da ürünlerin, bölgesel yağları erittiği görüşünde. Kesinlikle Hiç bir besinin ya da grubun fazla ya da özellikle tüketilmesi, bu durumun önüne geçmiyor. Lütfen tüketim şekilleri ve miktarları beslenme uzmanlarına danışarak uygulayınız.

  4- Probiyotik kullanımı ve vitaminlerin rolü

  Araştırmalara göre, bölgesel yağlanmadaki diyet tedavilerinde probiyotik kullanımının bölgesel yağlanmayı yüzde 34 engellediği, şişkinliği azalttığı, kabızlık, kansızlık, A vitamini ve çinko yetersizliklerinin önlenmesinde büyük rolünün olduğunu kanıtlıyor. Balık, havuç, kuru bakliyat tüketimi, kuruyemiş grupları, süt, yoğurt, peynir, ayran, kefir örnek verilebilir. Bunun yağlanma oranı ile beraber, diyetisyeninizin düzenlediği diyet programlarınıza gece yatmadan 30 dakika önce kapsül ya da saşe formatında probiyotik takviyesi ve suda eriyen vitamin suplementleri bölgesel yağlanmayı azaltmada fayda sağlayacaktır.

  5- Bölgesel yağlanmada yeni diyetetik bakış: 'Epigenetik beslenme'

  Hastalıklar ile beraber, bölgesel yağlanmada epigenetik beslenme (genetik yapıya uygun beslenme) ile doğru orantılıdır. DNA yapımız ve gen şifremiz aslında bize hangi gıdaların şifa hangi gıdaların zehir olabileceğinin göstergesidir. Viral enfeksiyonlarda, obezite, diyabet, astım ve alerjik tepkimeleri olan kişilerin immün sistemlerini daha çabuk yakaladığı bu kişilerin beslenme soygeçmişlerine araştırmalar ile bakıldığında karbonhidrat ağırlıklı ve glikoz formalizeli besinler ile beslendiklerine rastlamaktayız. Bu da aslında bölgesel yağlanmaya, oradan da hastalıklara kapı açmaktadır. Epigenetik beslenmede; interlokin sistemleri bizim bağışıklık sistemimize etki eden hormonlar gurubudur ve bu sistemde özellikle vücut yağlanmasını engelleyen ve bazı gıdalarda bulunan Quercetin pigmenti hem yağlanmayı engellemekte hem de bağışıklığı güçlendirmektedir. Yeşil çay, kuru bakliyatlar, balık ve light süt grubu örnek verilebilir.

  6- Fiziksel aktiviteyi artırın

  Fiziksel aktivite olarak önerilen, en az haftanın 3-4 günü 45 dakikalık orta tempolu bir yürüyüştür. Fakat bunları yapamıyorum vaktim yok diyorsanız bir yerden bir yere giderken yürüyen merdivenler yerine normal merdivenleri tercih edin, size yakın olan markete değil bir sonraki uzak markete gitmeyi tercih edin, otobüsten bir durak önce ya da bir durak sonra inin. Bunların dışında bulunduğumuz pandemi döneminde, online olarak bulabileceğiniz ve evde rahatlıkla yapabileceğiniz fiziksel aktivite videolarını takip edebilirsiniz. Bölgesel olarak spesifik hareketler için, bir spor hocasından size uygun hareketi öğrenerek destek alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Göbek ve basen eriten elma sirkeli yoğurt kürü tarifi! Şipşak zayıflama sırları

  Göbek ve basen eriten elma sirkeli yoğurt kürü tarifi! Şipşak zayıflama sırları

  Bölgesel zayıflamada en çok uygulanan hareketlerin göbek ve basen eritme olduğunu görmekteyiz. Kadınların dümdüz bir karına ve basen yağlarının gitmesine yardımcı olacak kür tariflerini sizlere derledik. Elma sirkesi ile yoğurdun buluştuğu bu kür sayesinde 1 ay kadar bir sürede 20 kilo verebilirsiniz. Göbek ve basen nasıl eritilir? Basen yağlarının gitmesi için ne yapılmalı? İşte Göbek ve basen yağlarını eriten en etkili kür tarifi...

  Kilo vermek isteyen kadınların neden diyet uygulamak istediklerine baktığımızda birçoğu göbeğinden ve basenlerinden şikayetçidir. En ufak bir kaçamakta anında yağlanma görülen göbek ve basen bölgesindeki bu yağları eritmek her ne kadar zor olsa da bu imkansız değil! Hızlı ve sağlıklı yollarla kilo vermenin en önemli püf noktası olan düzenli spor ve zayıflama kürleri kısa zamanda ince bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. evde kendi kendine bölgesel zayıflama hareketleri uygulayıp yağ yakmaya çalışan kadınların aynı zamanda sağlıklı beslenerek vücutlarını temizlemesi gerekir. Vücuttaki fazlalık yağların erimesi için tercih edebileceğiniz özel kür tariflerini sizlere sıraladık. Peki göbek ve basen yağlarından nasıl kurtulunur? İşte göbek ve basen eritmede bilinmesi gereken önemli tavsiyeler...

  1 AYDA 20 KİLO! GÖBEK VE BASEN ERİTEN SİRKELİ YOĞURT KÜRÜ

  Basen ve göbek bölgesindeki yağlarından kurtulmak isteyenler için derde deva olan sirkeli yoğurt kürü ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. 1 ayda 20 kilo zayıflatan sirkeli yoğurt...

  MALZEMELER:

  - 3 yemek kaşığı az yağlı ya da yağsız yoğurt

  - 1 yemek kaşığı elma sirkesi

  - 1 çay kaşığı pul biber

  YAPILIŞI:

  Aldığınız yoğurttan 3 yemek kaşık kadar olanı karıştırma kabına alın. Üstüne 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı pul biber ilave edin ve güzelce karıştırın.

  UYGULANIŞI:

  2 haftadır düzenli şekilde gece yatmadan yarım saat önce tüketildiğinde basen ve göbekteki yağları eriten bu karışım ile 1 ayda 20 kilo verebilirsiniz.

  BASEN NASIL ERİTİLİR? BASEN ERİTEN ÖZEL ÇAY TARİFİ

  Basen yağlarını gideren bitki çayı yapımı:

  1 çay kaşığı yeşil çay

  1 tutam biberiye

  1 tutam funda yaprağı

  2-3 adet saplarıyla birlikte maydanoz

  1 tutam mısır püskülü

  1 parmak kadar rendelenmiş kök zencefil

  1 bardak su

  Yapılışı:

  1 bardak suya malzemeleri ekleyip kaynatın. Daha sonra ocaktan alıp biraz bekleyin. İçerisine bir dilim limon sıkıp, şekersiz olarak günde 2 kere içilir

  BASENLERİ ERİTEN KALICI DİYET LİSTESİ!

  Basen eriten diyet listesi

  Türk kadınlarının ortak sorunu olan basen ve bacak bölgesinde yağlanma, sürekli oturmak, hareketsiz yaşam ana nedenleridir. Neyse ki bacak eriten diyetleri uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebiliyoruz.

  Basen eritme diyet listesi

  Kahvaltı:

  Şekersiz bir bardak yeşil çay

  İnce bir dilim çavdar ekmeği

  2 tane küçük acı sivri biber

  3-4 parmak yağsız taze dil peyniri

  3-4 adet saplarıyla birlikte maydanoz 

  Ara Öğün:

  Basen eritmeye yardımcı bitki çayından 1 fincan

  Akşam:

  1 dilim çavdar ekmeği, 3-4 kaşık bulgur pilavı

  1 tabak zeytinyağlı fasulye

  Gece:

  Yarım çay bardağı leblebi

  1 küçük bardak yağsız süt (zencefille kaynatılmış)

  ZENCEFİLLİ BASEN ERİTME KÜRÜ 

  Zencefilli basen eriten kür

  Malzemeler:

  4 yemek kaşığı yoğurt 
  Bir çay kaşığı zencefil 
  Bir çay kaşığı tarçın 
  Bir çay kaşığı zerdeçal 

  Yapılışı:

  Tüm malzemeleri yoğurdun içine katarak karıştırın. Akşam yemeklerinden sonra tüketmeye özen gösterin. Bu kürü haftada sadece 2 kere uygulayın. 

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Göbek ve basen eriten sirkeli yoğurt kürü 1 ayda 20 kilo zayıflatıyor!

  Göbek ve basen eriten sirkeli yoğurt kürü 1 ayda 20 kilo zayıflatıyor!

  Göbekte ve basenlerde oluşan yağlar kadınlar için oldukça can sıkıcı olabiliyor. Üstelik sadece spor yaparak verilemiyor. Neredeyse tüm kadınların kabusu haline gelen bu yağları gidermenin en etkili yolunu elmaelma.com okuyucularımız için hazırladık. 1 ayda 20 kiloya kadar verdiren sirkeli yoğurt kürü ile bölgesel yağlarınızdan kurtulacak, istediğiniz görünüme sahip olacaksınız. Peki göbek ve basen eriten sirkeli yoğurt kürü nasıl yapılır? İşte malzeme listesi, yapılışı ve uygulanışı ile sirkeli yoğurt kürü tarifi! 

  MALZEMELER:

   3 yemek kaşığı az yağlı ya da yağsız yoğurt, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı pul biber

  YAPILIŞI:

  Aldığınız yoğurttan 3 yemek kaşık kadar olanı karıştırma kabına alın. Üstüne 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı pul biber ilave edin ve güzelce karıştırın.

  UYGULANIŞI:

  2 haftadır düzenli şekilde gece yatmadan yarım saat önce tüketildiğinde basen ve göbekteki yağları eriten bu karışım ile 1 ayda 20 kilo verebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.elmaelma.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap