Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yks tercihleri ne zaman aciklanacak

  1 ziyaretçi

  yks tercihleri ne zaman aciklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ile 2022 Üniversite YKS tercih sonuçları sorgulama - Yeni Şafak

  YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ile 2022 Üniversite YKS tercih sonuçları sorgulama - Yeni Şafak

  2022-2023 Eğitim yılı için üniversite tercihinde bulunan adaylar, YKS tercih işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Toplam 24 üniversite seçebilecek olan adaylar YKS tercih sonuçları için de bilgi almak istiyor. Peki YKS 2022 tercih kılavuzunda YKS tercih sonuçları tarihi yer aldı mı?

  YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

  ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında http://osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.

  YKS - ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  27 Temmuz - 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında sürecek olan ve toplam 10 günü kapsayan YKS tercih işlemlerinin sonuçları ardından üniversite kayıt işlemleri 22 Ağustos'ta başlayacağından dolayı YKS tercih sonuçlarının da Ağustos'un ikinci haftası açıklanacağı tahmin ediliyor. Konuya ilişkin resmi açıklama geldiğinde haberimize ekleyeceğiz.

  YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

  ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

  ÖSYM "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı.

  Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

  YKS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  YKS Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? YKS Tercihleri Ne Zaman? İşte 2022 YKS Tercih Tarihleri...

  YKS Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? YKS Tercihleri Ne Zaman? İşte 2022 YKS Tercih Tarihleri...

  TYT, AYT, YDT oturumlarında gerçekleşen YKS sınavının sonuçları 18 Temmuz 2022, YKS tercih kılavuzu ise 19 Temmuz Pazartesi günü Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce açıklanmıştı. Gözler bir anda ÖSYM YKS tercihlerinin başlayacağı tarihe çevrildi. Peki YKS tercihleri ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek? 2022 YKS sınav tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte 3 milyondan fazla öğrencinin katılım gösterdiği YKS sınavı tercih tarihleri ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde...

  YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS tercih sonuçlarının duyurulacağı tam tarih henüz belli değil. ÖSYM, tercih işlemlerinin ardından en hızlı ve doğru bir şekilde YKS tercih sonuçlarını açıklayacak. Sonuçların açıklanacağı tarih hakkında herhangi bir takvim duyurmayan ÖSYM, üniversite kayıt işlemlerinden önce bu sonuçları duyuracak. 2022 üniversite kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden yapılacak kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihlerinde olacak.

  Tercih sonuçlarına göre üniversite kayıt hakkı kazanan adaylar istenen bazı belgeleri hazırlamak ve bu evrakları ilgili üniversiteye iletmek zorunda. 4 günlük periyod içerisinde üniversite kaydı için başvurmayan veya kayıt tarihini geçiren adaylar, herhangi bir şarta bakılmaksızın kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

  ÜNİVERSİTEYİ KAZANDIM AMA LİSEYİ BİTİRMEDİM DİYENLER İÇİN...

  YÖK programlarından herhangi birine kayıt olma hakkı kazanan fakat, lisede kurtarma kalan tek ders sınavına kalan adayların ise önceden söylenen tarihler baz alınarak geçici kayıtları gerçekleştirilecektir. Bu üniversite adaylarının mezuniyet belgelerini en geç 30 Aralık 2022 tarihine dek YÖK'e iletlemeleri halinde ise esas kayıt işlemi yapılır. Belirtilen tarihe kadar mezuniyet belgelerini getirmeyen adayların geçici üniversite kayıtları tamamen silinir ve kayıt hakkı bütünüyle yok olur.

  YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  YKS 2022 tercihleri 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Aday öğrencileri Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı numarası ve şifre ile belirtilen tarihler arasında Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin https://ais.osym.gov.tr web sayfasından kişisel olarak gerçekleştirecek. Adaylar tercih işlemlerini, sisteme ileterek tercih bildirimini sonlandıracak. Üniversite tarih kayıtları göz önünde bulundurulduğunda YKS tercih sonuçlarının 22 Ağustos 2022 tarihinden önce açıklanması bekleniyor. 

  2022 TYT İSTATİSTİKLERİ

  2022 senesinde baraj puanının kaldırılmasından sonra TYT'de elde edilen puanı hesaplanan ve 100'ün üzerinde puan elde eden öğreci sayısı 2 milyon 911 bin 511 oldu. Bu adaylar, TYT puan türü ile üniversite tercihi yapabilecek. 

  2022 AYT İSTATİSTİKLERİ

  Bunun yanı sıra, AYT sayısal puan türünde 1 milyon 429 bin 833, AYT sözel puan türünde 1 milyon 494 bin 79, AYT eşit ağırlık puan türünde 1 milyon 780 bin 135 aday tercih yapabilecek.

  2022 YDT İSTATİSTİKLERİ

  YDT puan türünde 123 bin 163 adayın puanı hesaplandı. Bu adaylar da AYT ile yerleştirme yapılan alanlar için tercihte bulunabilecek.

  YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU 

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  YKS tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS 2022 tercih sonuçları bekleniyor

  YKS tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS 2022 tercih sonuçları bekleniyor

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılan YKS’de tercihler bugün bitiyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılacak olan üniversite kayıtları 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. YKS tercihleri geçtiğimiz yıl 5 Ağustos ve 20 Ağustos tarihleri aralığında alınmış, üniversite tercih sonuçları ise 31 Ağustos 2021 tarihinde açıklanmıştı.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verilmedi. Üniversite kayıt tarihlerinden önce tercih sonuçları açıklanacak. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

  Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2022 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.

  Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacak.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap