Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yks tercih sonucuna nasıl bakılır

  1 ziyaretçi

  yks tercih sonucuna nasıl bakılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ÖSYS BİLGİLENDİRMELERİ - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır? | Üniversite Tercihleri

  YKS tercih sonu�lar� sorgulama ekran�! YKS tercih sonu�lar� nas�l ��renilir?

  Takvim Eğitim

  18-19 Haziran tarihlerinde uygulanan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sonuçları, 18 Temmuz tarihinde saat 07.30’da açıklanacaktır. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Mobil cihazlarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

  Temel Yeterlilik Testine (TYT) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup yayımlanmasına karar verilmiştir.

  TYT Sonuçları ÖSYM Giriş SorgulamaTıkla Öğren

  TYT Sonuçları Sayısal Bilgiler Tıkla Öğren

  TYT sonuçları için geri sayım başladı gözler ÖSYM giriş sayfasında. TYT sınav sonuçları açıklama tarihi saati bu sayfada. Milyonlarca öğrencinin ve ailelerin gözü kulağı ÖSYM'de. TYT sınav sonuçlarının açıklanması an meselesi. ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklanacak olan TYT sonuçları eş zamanlı olarak TYT sonuçları için geri sayım başladı gözler ÖSYM sonuç sayfasında.

  ÖSYM daha önceki yıllarda sonuçları çok kısa sürede açıklamış ve bir sürprize imza atmıştı. TYT sonuçlarının da kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar hem web sitesinden hem de ÖSYM'nin mobil uygulması üzerinden açıklanacak. Sonuçları öğrenmek isteyen adayların tek yapmaları gereken TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM sonuç öğrenme sistemine giriş yapmak. sonuçlar için ÖSYM'den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

  ÖSYM TYT Sonuçları Twitter Tıkla Öğren

  ADAYLAR ÖSYM SINAV SONUÇLARINI BU ADRESTEN ÖĞRENECEK

  Adaylar sınav sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

  Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

  Üniversite adaylarının merakla beklediği tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanan tercih kılavuzunda, hukuk fakültelerinin puan türü ve başarı sıralarına yer verilmedi. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerektiğine dikkat çekildi.

  ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndir

  Tercih kılavuzuna Temmuz’a kadar ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşılabilecek. Tercih süresi içinde kılavuzun son hali yayımlanacağı için adayların tercih döneminde yeni kılavuzu incelemesi gerekecek. Daha sonra üniversite tercihleri Temmuz Ağustos tarihleri arasında alınacak.

  Tercihler T.C numarası ve şifre ile ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden bireysel olarak yapılabilecek. Başvuru merkezlerinden tercih alınmayacak. Posta yoluyla gönderilen tercih listeleri işleme konulmayacak. TYT’ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar, TYT’ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkına da sahip olanlar ile sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar, ÖSYS merkezi yerleştirmede, yükseköğretim programları arasından tercih yapacak.

  Adaylar, tercih kılavuzuna göre tercih hakları bulunan tablolardan programları istek sırasına koyarak, tercih bildiriminde bulunacak. TYT’ye girenlerden en az bir puan türünde 150 veya daha fazla TYT puanı alan adaylar, yerleştirmede kullanılacak TYT puanlarını da göz önünde tutarak, kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel gerçekleştirecek.

  Öğrenciye akademisyen seçme hakkı

  - Tercih kılavuzunda lisans programları ayrıntılı tanıtılacak. Üniversitelerde ve ilgili fakülte ve bölümlerdeki akademisyen sayıları verilecek. Hangi bölümde kaç profesör, kaç doçent, kaç öğretim görevlisi olduğu belirtilecek. Üniversitelerin laboratuvar, sosyal tesis, etkinlik imkanları sıralanacak

  TIP VE HUKUKTA BAŞARI SIRASI VAR

  Eğer tıp ve hukuk fakültelerini tercih edecekseniz bu yıl başarı sırası barajı olduğunu da unutmayın. YÖK’ün geçtiğimiz ocak ayında aldığı karara göre, bu yıldan itibaren öğrenciler ile ilgili puan türünde hukukta ilk 150 bin, tıpta ise ilk 40 bin başarı sırası içerisinde değillerse bu bölümleri tercih edemeyecek.

  Yazı kaynağı : www.takvimegitim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap