Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yks tercih sonuçları nereden bakılıyor

  1 ziyaretçi

  yks tercih sonuçları nereden bakılıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ÖSYM tercih sonuçları 2021! YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? 2021 YKS tercih sonuçları ÖSYM ais sorgulama ekranı!

  ÖSYM tercih sonuçları 2021! YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? 2021 YKS tercih sonuçları ÖSYM ais sorgulama ekranı!

  YKS tercih sonuçları merakla bekleniyordu. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercih sonuçları belli oldu. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? 2021 YKS tercih sonuçları ÖSYM ais sorgulama ekranı!

  YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

  2021-YKS Yerleştirme Sonuçları

  ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ

  Kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.
  Elektronik kayıtlar ise 31 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  2020 YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? YKS (AYT-TYT) yerleştirme sonuçlarına nasıl bakılır? YKS tercihleri açıklandı mı? ÖSYM çöktü mü?

  2020 YKS tercih sonuçlarına nereden bakılır? YKS (AYT-TYT) yerleştirme sonuçlarına nasıl bakılır? YKS tercihleri açıklandı mı? ÖSYM çöktü mü?

  Merakla beklenen 2020 YKS üniversite tercih sonuçları bugün itibariyle açıklandı. ÖSYM'nin siteleri anlık olarak çökmüş durumda. Peki YKS tercih sonuçlarını en hızlı şekilde nasıl öğrenebiliriz sizlere tüm alternatif siteleri paylaşacağız.

  Evet, bugün 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü itibariyle yks yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçlarına ÖSYM'nin resmi web sitesinden bakabilirsiniz.

  YKS tercih, yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için 2 alternatif site mevcuttur. Bunların ikisi de ÖSYM'nin siteleridir. Hemen siteleri paylaşalım:

  YKS tercih sonuçlarını öğrenebileceğiniz 1. Site : http://sonuc.osym.gov.tr/

  YKS tercih sonuçlarını öğrenebileceğiniz 2. Site : https://ais.osym.gov.tr/

  Bu iki site üzerinden de YKS yerleştirme üniversite sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Hangi üniversiteyi kazanmış olduğunuza bu sitelerden bakabilirsiniz.

  2020 YKS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

  2020 YKS TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN (ALTERNATİF SİTE)...

  Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından anlık yoğunluk nedeniyle ÖSYM'nin sitesinde kapanmalar yaşanmıştır. Fakat farklı tarayıcılardan siteye giriş yaparak siteyi açma oranınızı yükseltebilirsiniz. Örneğin 4-5 tane farklı tarayıcı açın her birinden "http://sonuc.osym.gov.tr/" sitesine girmeye çalışın. Zamanla illaki birisi açılacaktır. Örneğin şuanda ais sitesi açıldı. Zamanla SONUÇ ÖSYM'nin de açılması bekleniyor.

  Bildiğiniz gibi 2020 YKS sonuçları açıklandı. Sonuçların ardından üniversiteye kayıt işlemleri yapılacaktır. ÖSYM'nin açıkladığı tarihe göre üniversite kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 Pazartesi - 4 Eylül 2020 Cuma günleri arasında yapılacaktır. Yani 31 Ağustos Pazartesi günü üniversite kayıtları başlayacak olup 4 Eylül Cuma günü sonlanacaktır. Ek olarak elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos Cumartesi ile 2 Eylül Çarşamba günleri arasında yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Üniversite tercih sonuçları nereden öğrenilir? İşte, 2021 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı - Güncel Eğitim Haberleri

  Üniversite tercih sonuçları nereden öğrenilir? İşte, 2021 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı - Güncel Eğitim Haberleri

  YKS tercih işlemleri 20 Ağustos tarihinde sona ermişti, o günden bu yana da üniversite tercihinde bulunan adaylar heyecanla ÖSYM’nin üniversite yerleştirme sonuçlarını açıklamasını bekliyordu. Peki, Üniversite tercih sonuçlarına nereden bakılır? İşte 2021 YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı…

  ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

  2021 YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar üniversite yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresindeki panele T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

  2021 YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  YKS TERCİH sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Elektronik kayıtlar ise 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecek.

  Adayların kayıt için yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirlenen süre zarfında başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap