Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yeni yapılandırma paketi neleri kapsıyor

  1 ziyaretçi

  yeni yapılandırma paketi neleri kapsıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  2023 yapılandırma paketi müjdesi geçtiğimiz günlerde gelmişti. Eski dönem borçlarını yapılandırmak isteyen kişiler detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak? İşte yapılandırma paketi 2023 detaylar…

  Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırma paketiyle, küçük esnaftan sanayiciye iş dünyasından KOBİ'lere kadar reel sektörün tamamı nefes alacak. Paketin, SGK tarafından takip edilen sigorta primleri, vergi alacakları, kasa ve cari hesap düzeltmesi, matrah-vergi artırımı, stok affı gibi düzenlemeleri içermesi bekleniyor. Borçların faiz ve gecikme faizi önemli ölçüde silinerek reel sektörün üretim, yatırım, istihdam konusunda elinin rahatlaması sağlanacak.

  YAPILANDIRMA PAKETİ 2023… BORÇ YAPILANDIRMA NELERİ KAPSIYOR, NE ZAMAN ÇIKACAK?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı`nın ardından yeni yapılandırma paketinin detaylarını paylaştı. Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumların kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlanacak. Bu teklifle, vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarının cezaları kaldırılacak. Düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkanı getirilecek. Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacağı için taraflara ihtilafları sonlandırma fırsatı verilecek. Teklifle, matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi de sağlanacak.

  Yükseköğrenim kredi borçlarının endekse bağlı olarak artışına son verilmişti. Geçmişte endeksle oluşmuş borçlar da silinmişti. Yapılacak düzenlemeyle endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırılarak taksitle ödenmesi mümkün olacak.

  Daha önce 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenleme yapılmıştı. Şimdi de aynı uygulama, vergi dairelerine vergi, ceza ve faiz gibi bütün başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlar için hayata geçirilecek. Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçilecek. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklayacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi de paylaştı. Erdoğan: Her konuda olduğu gibi bu hususta da vatandaşlarımızın gönüllerini rahatlatmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 2 buçuk milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesini ve bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesini sağlayacak düzenlemenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  VERGİ BORÇLARI AFFI 2023 | Bakan Nebati'den açıklama! Vergi affı ne zaman yasalaşacak, neleri kapsıyor? İşte detaylar

  VERGİ BORÇLARI AFFI 2023 | Bakan Nebati'den açıklama! Vergi affı ne zaman yasalaşacak, neleri kapsıyor? İşte detaylar

  VERGİ AFFI NE ZAMAN BAŞLIYOR, YASALAŞTI MI?

  Bakan Nebati'den son dakika vergi affı açıklaması geldi:

  Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdelerden en büyüğü "bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Yapılandırma Kanunu" konusundaki müjdesidir.

  Halkımızın ve ekonomimizin gereksinimlerini ve gelen talepleri dikkate alarak, kamuya olan yükümlülüklerin hafifletilmesi ve uzun vadeli taksitler şeklinde ödenebilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği Kanun Teklifi hazırlığı tamamlandı.

  İnşallah en kısa sürede Meclisimizin gündemine alınarak yasalaşmasını bekliyoruz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yeni yapılandırma paketi neleri kapsıyor? DETAYLAR açıklandı videosunu izle | Takvim TV

  Yeni borç yapılandırma paketi neleri kapsıyor?

  Yeni borç yapılandırma paketi neleri kapsıyor?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek yeni yapılandırma paketinin tüm detaylarını sizler için derledik. 

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı`nın ardından yeni yapılandırma paketinin detaylarını paylaştı.

  Buna göre vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumların kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlanacak.

  Bu teklifle, vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarının cezaları kaldırılacak.

  Düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkanı da getirilecek.

  Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacağı için taraflara ihtilafları sonlandırma fırsatı verilecek. Teklifle, matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi de sağlanacak.

  Yükseköğrenim kredi borçlarının endekse bağlı olarak artışına son verilmişti. Bu düzenlemeyle geçmişte endeksle oluşmuş borçlar da silinmişti. Yapılacak yeni düzenlemeyle ise endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırılarak taksitle ödenmesi mümkün olacak.

  Daha önce 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenleme yapılmıştı. Şimdi de aynı uygulama, vergi dairelerine vergi, ceza ve faiz gibi bütün başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlar için hayata geçirilecek. Buna göre, bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçilecek. Detayları ise Hazine ve Maliye Bakanlığı ayrıca açıklayacak.

  Yapılacak düzenlemeyle sürücülerin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanları silinecek. Yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanının silinmesi sonrasında ise bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesi sağlanacak. 

  Yazı kaynağı : haber.doviz.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap