Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yaz kuran kursu ders programı 2022

  1 ziyaretçi

  yaz kuran kursu ders programı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 Yılı Yaz Kur'an Kursları Açılış Programı

  2022 Yaz Kur'an Kursu Ders Programı

  Yaz Kur’an Kursu 2022 takvimi: Diyanet Yaz Kur’an Kursu ne zaman başlıyor? diyanet.gov.tr Kur’an Kursu kayıtları başladı mı?

  Yaz Kur’an Kursu 2022 takvimi: Diyanet Yaz Kur’an Kursu ne zaman başlıyor? diyanet.gov.tr Kur’an Kursu kayıtları başladı mı?

  Yaz Kur'an kursları eğitimine 4-22 yaş arası vatandaşlar başvuru yapabilecektir. Yaz Kur'an kurslarına başvuru ve eğitim şekilleri öğrencilerin yaş grupları dikkate alınarak belirlenmiştir.

  Buna göre;

  a) 4-9 yaş arası öğrenciler başvurularını yüz yüze veya web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek .

  Yazı kaynağı : www.ahaber.com.tr

  Kuran Kursları ne zaman açılacak 2022? Diyanet Yaz Kuran Kursları tarihlerini açıkladı!

  Kuran Kursları ne zaman açılacak 2022? Diyanet Yaz Kuran Kursları tarihlerini açıkladı!

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nca okulların tatil olduğu dönemde, Kur'an eğitimine yönelik "Yaz Kur'an Kursları" araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, Kuran kursları ne zaman açılacak 2022? Diyanet açıkladı...

  KURAN KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK 2022?

  Diyanet İşleri Başkanlığı okulların tatil olduğu dönemde, Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliği ve Yönergesi gereği düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları" 27 Haziran 2022 tarihinde başlayacağı ilgi yazı ile bildirilmiştir.

  Yazıda, "2022 Yılı Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları" na göre yaz kursları 27 Haziran 2022’de başlayacağı ve 20-27 Haziran 2022 tarihleri arasında tüm öğreticilere seminer yapılacağı açıklamasında bulunulmuştur.

  Yaz Kuran kursları, 26 Ağustos 2022 tarihinde ise sona erecek.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yaz kuran kursu ne zaman başlayacak, kaç gün sürecek? 2022 Kuran kursu kayıt tarihleri! - Yeni Şafak

  2022 Diyanet Yaz Kur'an Kursları 27 Haziran'da Başlıyor

  2022 Diyanet Yaz Kur'an Kursları 27 Haziran'da Başlıyor

  Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

  “İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

  İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

  Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

  Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

  Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

  Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

  Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

  İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

  İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.islamveihsan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap