Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yarıyıl tatilinde yapılacak aktiviteler

  1 ziyaretçi

  yarıyıl tatilinde yapılacak aktiviteler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Halkbank Kültür ve Yaşam

  Yarıyıl tatilinde yapılacak aktiviteler! 15 tatil ile ilgili öğrenci ve velilere önemli tavsiyeler

  Yarıyıl tatilinde yapılacak aktiviteler! 15 tatil ile ilgili öğrenci ve velilere önemli tavsiyeler

  Milyonlarca öğrenci birinci dönem karnelerine kavuştu ve tatile başladı. Yoğun ve yorucu geçen bir dönemin ardından okula 15 gün ara veren öğrenciler tatilin tadını çıkarmaya hazır. Ancak tatil boyunca hem öğrencilerin hem de velilerin dikkat etmesi gereken konular var. Tatilin verimli geçmesi ve güzel değerlendirilmesi için özellikle velilere büyük bir sorumluluk düşüyor. Peki, yarıyıl tatilinde yapılacak aktiviteler neler? 15 tatilde neler yapılır? Tatilde çocukların motivasyonu nasıl yükseltilir? İşte yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen öğrenciler ve velilere önemli tavsiyeler…

  ENERJİ İÇİN DİNLENMEK ÇOK ÖNEMLİ

  Yoğun geçen bir dönemin ardından öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında dinlenmek geliyor. Tatilde enerjilerini toplamak isteyen öğrencilerin biraz dinlenmeleri gerekiyor. Tatilin hem keyifli hem de verimli geçmesini isteyen veliler ise çocuklarının gerektiği kadar dinlenmeleri konusunda dikkat etmeli ve onların dinlenmeye de ihtiyaçları olduğunu unutmamalılar.

  KİTAP OKUYUN

  Kitap okumak her zaman yapılması gereken önemli ve faydalı bir aktivitedir. Özellikle tatiller kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için büyük bir fırsattır. Öğrenciler 15 günlük tatil sürecinde kendilerine bir hedef koyarak kitap okuma alışkanlığı kazanabilir ve bu tatili kitap okuma saatleriyle hem verimli hem de keyifli hale getirebilirler.

  yariyil-tatilinde-yapilacak-aktiviteler-15-tatil-ile-ilgili-ogrenci-ve-velilere-onemli-uyarilar.jpg

  FARKLI VE EĞLENCELİ AKTİVİTELER MOTİVASYONU ARTIRIR

  Yarıyıl tatilinde her zaman olduğu gibi yine en büyük sorumluluk velilere düşüyor. Tatil sürecinde dengeyi iyi bir şekilde kurması gereken velilerin çocuklarını çok sıkmadan ve kendi isteklerini dayatmadan sağlıklı bir tatil süreci geçirmesi gerekiyor. Çeşitli etkinlikler ve programlarla çocuklarınızın motivasyonunu artırabilirsiniz. Bunun için mümkün olduğu kadar çocuğunuzla vakit geçirebilir müze gezisine, sinemaya, tiyatroya veya küçük bir tatile çıkabilirsiniz. Öte yandan evde oluşturulabilecek basit ama eğlenceli aktiviteler de çocukların motivasyonunu artırarak keyifli bir tatil geçirmelerine katkı sağlayabilir. Örneğin; Boyama etkinlikleri, ailece oynanan oyunlar gibi. Aileler tatil sürecinde çocuklarının tüm dönem boyunca okulda gösterdiği çabayı mutlaka takdir etmeli ve gösterilen çabanın farkında olduğunu hissettirmelidir.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Çocuklar dönemin yorgunluğunu yarıyıl tatilinde eğlenerek atacak

  Şirket haberleri

  Finans terminali

  Anadolu images

  Enerji terminali

  Haber Akademisi

  Yeşilhat

  Ayrımcılık Hattı

  Teyit Hattı

  Kariyer AA

  Kurumsal haberler

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  15 tatilinde yapılacak 10 şey!

  Hak Edilmi� Bir S�mestir i�in: Yar�y�l Tatilinde �ocuklarla Ankara'da Yap�labilecek 8 Aktivite

  Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler | Ara Tatil İçin 15 Yeni Rota

  Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler | Ara Tatil İçin 15 Yeni Rota

  Yarıyıl tatili yaklaşırken sömestr planlaması yapmak mı istiyorsunuz? O zaman Çocukla gezilecek yerler için hazırladığımız bu listemiz tam size göre.

  Çocuklarınızla eğlence, macera ve keyifli zaman geçirmenin en kaliteli yolunu bu liste ile yakalamanız mümkün olacak.

  Kısa bilgi: İstanbul‘da çocukla gezilecek diğer yerleri keşfetmek isterseniz; İstanbul Avrupa Yakası Çocuk Oyun Alanları ve İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları için oluşturduğumuz listelerimize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

  Dipnot: Tanıtılar yerlerhakkında daha detaylı bilgi için yazıların içerisindeki link‘lere tıklamanız yeterlidir.

  Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler 2023

  Şimdi hazırsanız çocuğunuzla ara tatilde keyifli zaman geçirmenin tadına doyamayacağınız anlara kapı aralayacak yeni gezilecek yerler listemize bir göz atalım.

  1. BaBaLu Aktif Eğlence Parkı

  Türkiye’nin eğlence ve macera dolu noktalarından bir tanesi olan BaBaLu Aktif Eğlence Parkı çocuklar için adeta vazgeçilmez bir seçenek oluyor.

  1350 m2 alan üzerine kurulu ve aynı anda 300 çocuğun eğlenceye ortak olabileceği bu alanda çocuklarınız zamanın nasıl geçeceğini anlayamayacak. 1 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için sömestr tatilinde yapılabilecek en iyi aktiviteleri bu eğlence alanında bulabileceksiniz.

  2. Moipark Mall Of İstanbul

  Sömestr Tatili çocuğunuz için eğlence dolu anlara dönüşsün istiyorsanız tercih edeceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi de Moipark Mall of İstanbul olacak.

  12.000 m2 alan üzerine kurulu devasa bir park olmasının yanında içinde dev salıncaklar, hızlı mekikler, adrenalin ve eğlence dolu alanlar bulunan bu alanda siz de eşsiz bir maceranın keyfini çocuklarınızla yaşayabileceksiniz.

  Hemen her çocuk için eğlenceyi öne çıkaran yanıyla Moipark Mall of İstanbul’da çocuğunuz için unutulmaz dakikalar söz konusu! Yarıyıl sömestr tatilinde çocukla gezilecek yerler listenize mutlaka burayı da ekleyin.

  3. Kidzania İstanbul

  Çocuğunuzun sömestr tatilinde hem eğlenmesini hem de fiziksel ve bilişsel olarak gelişmesini mi istiyorsunuz? O halde İstanbul’da tercih edebileceğiniz en ideal noktalardan biri de Kidzania İstanbul olacak.

  1 ve 14 yaş arasındaki çocukların motor becerilerini geliştirirken fiziksel anlamda da başarılı bir gelişime katkı sağlıyor. Kidzania’da yetişkinler dünyasına adım atmayı başaran çocuklar için farklı meslekleri tanıma ve bu mesleklerle ilgili deneyimler yaşama söz konusu.

  Çocuğunuz için eğlenirken öğrenme duygusunu öne çıkaracak olan Kidzania İstanbul’u sadece çocuğunuz değil siz de çok seveceksiniz.

  4. Hupalupa İstanbul

  Ataşehir Metropol İstanbul’da bulunan Hupalupa İstanbul, çocuklar için zengin eğlence ve oyun parkurları sayesinde öne çıkan alternatiflerden bir tanesi.

  Üstelik burada bulunan aletler ve alanlar çocukların pek çok becerisini geliştirmek adına öne çıkıyor. Ara tatil gelip çattığında hem eğlenmek hem de öğrenmek için çocuğumu nereye götürmeliyim? diye düşünüyorsanız tercihinizi mutlaka Hupalupa İstanbul’dan yana kullanmalısınız.

  5. Snowpark

  Sömestr tatilinde daima oyun makinaları ve eğlence parkurlarını seçmek olmaz değil mi? Kar ve soğuğun da keyfini çıkarabileceğiniz bir seçim yapmak en doğrusu olacak. O halde çocuğunuzla keyifli zaman geçirmek adına Snowpark tercihinde bulunabilirsiniz.

  Torium AVM’de bulunan bu alan haftanın her günü hizmet veriyor. Üstelik saat 12.00 ile 20.00 saatleri arasında dilediğiniz gibi eğlenme fırsatını da sizlere sunuyor. Kar ve soğuğu çok seven bir çocuğunuz varsa ona Snowpark’ta eşsiz bir deneyim sunma ayrıcalığını yaşatın!

  6. The Game For Big Kids

  The Game for Big Kids, 2011 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’nin ilk dijital etkinlik ve oyum merkezi olarak kabul edilmektedir. Sömestr tatilini eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyen çocuklarınız için seçeceğiniz bu mekânı özel kılan en önemli detay bu tür bir alanı başka bir yerde bulamayacak olmanızdır.

  300 kişi kapasiteli alanda tatillerde yer bulmak oldukça güç. Ama siz kendinizi şanslı hissediyorsanız ara tatilde çocuğunuzla bu harika mekânda zaman geçirebilirsiniz. Özellikle yetişkinler için de bir alanının bulunması mekânı özel kılan detaylardan.

  7. İstanbul Akvaryum

  İstanbul Akvaryum, ara tatilde tercih edebileceğiniz en özel noktalardan biri. Çocuğunuzun hayvanlar alemine ilgisi varsa ve bu ilgiyi de canlı tutmak istiyorsanız İstanbul Akvaryum’da keşfe çıkabilirsiniz.

  Çocuğunuzun daha önce adını dahi duymadığı deniz canlılarını görmesi ve ara tatilde keyifli zaman geçirmesi mümkün olacak. Siz de bu konuda en iyisini yakalamaya hazır olmalısınız! Çünkü İstanbul Akvaryum sadece çocuğunuz için değil sizin için de bir keşif anlamına gelecek!

  8. Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

  Ara tatilde çok özel bir eğlence ve deneyim arıyorsanız bu konuda tercih edebileceğiniz en özel seçeneklerden bir tanesi de Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nde zaman geçirmek olacak.

  Nasıl mı? Çocuğunuzun doğrudan yunuslara temas edebileceği ve eğlence dolu anlar yaşayabileceği bu mekânda siz de eğleneceksiniz.

  Eğitimli yunusların gösterileri ve canlılarla iç içe olmanın verdiği heyecanı siz de yaşamak istiyorsanız ara tatil planlamanıza Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ni eklemelisiniz.

  9. İstanbul Kelebek Çiftliği

  Rengarenk kelebeklerin ortaya çıkardığı görsel şöleni yaşamak mı istiyorsunuz? Üstelik bu şölenin hem sizin hem de çocuğunuz için farklı bir deneyime dönüşmesini mi arzu ediyorsunuz? O halde İstanbul Kelebek Çiftliği ile seçiminizi yapabilirsiniz.

  Kelebeklere dokunmanın ve kelebekleri beslemenin mümkün olduğu bir ortam sunan İstanbul Kelebek Çiftliği, çocuklarınızın canlılarla tanışmasını da sağlıyor. Çocuğunuzla sömestr için farklı bir deneyim arıyorsanız bu mekân sizin için ideal olabilir.

  10. Park of İstanbul

  Park of İstanbul’da çocuğunuz için eğlence ve macera dolu bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde sömestr için yapacağınız planlamada sizi nelerin beklediğine daha yakından bir göz atmanız gerektiğini söylemeliyiz.

  Hayvanat bahçesi, macera parkı, mesire alanı ve Pony Club gibi alanların bulunduğu bu çok özel mekânda hem siz hem de çocuğunuz için keyif dolu anlar yaşayacaksınız. Çocuklarınızla eşsiz bir deneyim yaşamanın en iyi yolu olan Park of İstanbul’a doğru yola çıkmanın tam zamanı!

  11. Ormanya

  Ara tatilde çocuklarla ve ailenizle zaman geçirmek için en ideal noktaları mı araştırıyorsunuz? O halde listeye Ormanya’yı eklemek şart. Bölgenin en özel noktalarından bir tanesi olan Ormanya sadece çocuklar için değil yetişkinler için de ilgi çekici bir yer olmayı başarıyor.

  Burada bulunan hayvanat bahçesi, doğal yaşam alanı ve doğa parkurları pek çok macera sever için özel bir deneyim sunuyor. Üstelik çocukların da burada yaşayacağı deneyim unutulmaz oluyor.

  12. Miniatürk Park

  Miniatürk, çocuklarla ve ailenizle gidebileceğiniz en özel noktalardan bir tanesi. Türk tarihinin en önemli eserlerinin minyatür olarak hazırlandığı bu parkta zaman geçirmek sadece eğlence anlamına gelmeyecek.

  Tarihi ve kültürel bir keşfe çıkmak isteyenler için de Miniatürk Park oldukça özel! İstanbul Eserleri, Anadolu Eserleri ve Yurtdışı Eserleri olmak üzere 3 farklı kısımdan oluşan bu parkta zaman geçirmenin ayrıcalıklarını yaşamaya hazır mısınız?

  13. Vialand Tema Park

  Vialand Tema Park, içerisinde pek çok aktivite alanı bulunan oldukça özel noktalardan bir tanesi. Her yaştan çocuk için sömestr tatilinde zaman geçirme imkânı sağlayacak olan Vialand Tema Park’ı siz de çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Üstelik burada geçireceğiniz zaman sizin için de unutulmaz olacak.

  14. Balat Oyuncak Müzesi

  Oyuncaklara ilginiz var ve çocuğunuzla geçireceğiniz zamanda oyuncaklarla alakalı bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken oldukça basit!

  Ara tatilde geçireceğiniz zamanın bir kısmını Balat Oyuncak Müzesi için ayırabilirsiniz. Neden mi? Çünkü burada bulunan oyuncaklar sadece sizin değil çocuğunuzun da ilgisini oldukça çekecek! Eğlenceli zaman geçirmenin en iyi yolunu bu harika mekânda yakalayabilirsiniz.

  15. Rahmi Koç Müzesi

  Rahmi Koç Müzesi, İstanbul’da çocuğunuzla heyecan ve eğlence dolu zaman geçirmek adına tercih edebileceğiniz noktalardan bir tanesi. Farklı konseptlerde koleksiyonları barındıran bu müzede çocuğunuzun merak duygusuna yönelen pek çok eserle karşılaşabileceksiniz.

  Üstelik ara tatilde gerçekleştireceğiniz gezide siz de bir yetişkin olarak harika dakikalar yaşayabilirsiniz.

  Sizin de, ‘Sömestr Tatilinde Çocukla Gezilecek Yerler’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı mekanlar var ise bize yorum olarak yazmayı unutmayın! :)

  Yazı kaynağı : gezilmesigerekenyerler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap