Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yarış pistinde hangi sigorta geçerlidir

  1 ziyaretçi

  yarış pistinde hangi sigorta geçerlidir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

  Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

  Ferdi kaza sigortası, kişinin iradesi dışında günlük yaşantısında karşılaşabileceği kazaların sonuçlarına karşı maddi bir güvence oluşturur. Türkiye sınırları dışında da kişiyi yaşanabilecek kazalara karşı maddi koruma altına alan ferdi kaza sigortası, günden güne daha fazla kişi tarafından tercih edilmekte ve milyonlarca kazazede maddi koruma altına alınmaktadır.

  Ferdi kaza sigortasının asıl amacı yaşanacak olası bir kaza sonucunda kişiyi maddi yükümlülükten kurtarmaktır. Ferdi kaza sigortasının olası bir kaza sonrası maddi güvence altına aldığı durumları sigorta kapsamında belirtilen kazalar oluşturur. Eğer sigorta sahibinin yaşadığı kaza, poliçe kapsamında belirtilmişse; kişiye kaza sonrası sigorta şirketi tarafından poliçe kapsamında ödeme gerçekleştirilir. Fakat ferdi kaza sigortası neleri kapsar sorusuna cevap olarak, genel şartlar kapsamında kaza sayılmayan durumlar da mevcut olabilmektedir. Örnek olarak deprem, sel ve yanardağ püskürmesi ve yer kayması haller gibi durumlar poliçe kapsamında değilse gerekli ödeme gerçekleşmez. Ancak tüm bu teminat dışı haller sigorta poliçesine dahil edilerek teminat kapsamına da alınabilmektedir.

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatını Öğren!

  Ferdi kaza sigortasının ödeme yapmadığı durumlar genel şartlar dahilinde aşağıda belirtilmiştir;

  Kaza Sayılmayan Durumlar

  Sigorta Harici Durumlar

  px Ferdi Kaza Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

  Yazı kaynağı : www.generali.com.tr

  Ferdi Kaza Sigortası

  Ferdi Kaza Sigortası

  Doğa Sigorta'nın sunduğu Diğer Sigortalar hizmetleri içerisinde yer alan Ferdi Kaza Sigortası, ani ve beklenmedik kazaların sonuçlarına karşı aşağıdaki risklere karşı güvence sağlar.

  Yazı kaynağı : www.dogasigorta.com

  SRC UYGULAMA SINAVI Sınav Kuralları

  ... konulu sunumlar: "SRC UYGULAMA SINAVI Sınav Kuralları"— Sunum transkripti:

  1 SRC UYGULAMA SINAVI Sınav Kuralları
  3 adet soru sorulacak 2 sini doğru cevaplayan sınavı geçmiş sayılacaktır. Soru sorulduktan sonra 60 sn içinde cevap verilmesi gerekmektedir.

  2 . A) Trafik sigortası B) Kasko C) Hiçbiri
  Soru1: Görüntüde görmüş olduğunuz yarış pistindeki kazaları hangi sigorta karşılar ? .

  3 A) Fren lambası B) Dorse C) Reflektör
  Soru 2:Resimde görmüş olduğunuz okla gösterilen sarı kırmızı renkli kısma ne denir?

  4 Soru 3:Resimde görmüş olduğunuz kaza yapan mavi aracın sürücüsünün 50 promil üzeri alkollü olduğu tespit edilmesi halinde mavi aracın hasarını kasko poliçesi karşılar mı ? Karşılar Karşılamaz

  5 Cevap Anahtarı 1-C 2-C 3-B

  Yazı kaynağı : slideplayer.biz.tr

  Yarış kazalarında masrafları sigortacılar karşılamıyor

  Yarış kazalarında masrafları sigortacılar karşılamıyor

  Özel sağlık sigortasının tedavi masraflarını karşılaması için sağlığın bilerek riske atılmaması gerekiyor. Aksi taktirde, okuyucularımızdan Murat Özkardeş gibi sizin de hastahane masraflarınız sigorta şirketiniz tarafından karşılanmayabilir. Özkardeş, yarış pistinde motorsiklet kazası geçirdiği için Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Üniversal Hayat Sigorta, raporlarda kazanın yarış sırasında gerçekleştiğinin yer alması üzerine, hastane masraflarını karşılamaktan vazgeçti. Buna gerekçe olarak da, motorsiklet yarışına katılmakla Özkardeş'in hayatını bilerek riske atmasını gösterdi. Özkardeş'in sorunuyla ilgili olarak görüştüğümüz Universal Hayat Sigorta yetkilileri, ‘‘ Sigortalımız motorsiklet yarışında kaza geçirmiş. Sağlık sigortasının genel şartlarına göre, tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarma durumu dışında, sigortalının bilerek tehlikeli hareketlerde bulunması teminat dışı kabul ediliyor. Bu nedenle sigortalımızın hastane masrafları karşılanamıyor’’ dediler.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap