Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yalnız tavşan duvar olmaz atasözünün anlamı

  1 ziyaretçi

  yalnız tavşan duvar olmaz atasözünün anlamı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yalnız Taş Duvar Olmaz

  Yalnız Taş Duvar Olmaz

  İnsanlar arasındaki dayanışmayı en iyi biçimde anlatan atasözleri içerisinde yalnız taş duvar olmaz cümlesi gelir. Bu güzel atasözünün anlamı nedir öğrenerek farklı yerlerde hem tek başına hem de cümle içerisinde kullanabilirsiniz.

   Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı Ne Demek?

   İnsanlar hem tek başına yaşayamaz hem de pek çok işi tek başına tamamlayamaz. Dayanışma içerisinde sağlıklı ve zamanında işin tamamlanması insanların bir arada çalışmasıyla gerçekleşir. Sonuçta nasıl ki yalnız başına taş duvar olmaz ise, aynı zamanda yalnız başına insan da olmaz. Önemli işlerin üstesinden gelebilmek ve başarabilmek için, mutlaka işbirliği yapılması gerekir.

   Kısaca Atasözü Açıklaması

   Atasözleri kısaca gözlem ve deneye dayalı olan, öğüt verici sözlerdir. Çok eski dönemlerden günümüze kadar ulaşmış, kimlerin söylediği tam olarak bilinmeyen cümleler şeklinde ifade edilir. Günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yalnız Taş Duvar Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Yalnız Taş Duvar Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

  Öğüt niteliğindeki atasözlerinin baştan savma sözler olmadığını ve bize bir takım bilgiler verdiğini asla unutmamalıyız. Bu bilgiler doğrultusunda hayatımızı şekillendirip daha rahat bir yaşam sürme şansına sahip olabilir. Her durumun içinden kolaylıkla çıkma çabamızı bazı durumlarda erteleyip zamanla kendimizi yormadan yeniden denemeler yapmamızı öğütleyen de yine bu atasözleridir. Bu cümlelere önem verip hayatımızda yer ayırmak her bakımdan yararımıza olacaktır.

   Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir?

   Bu atasözünün anlamı, yalnız bir insan hayatını devam ettirmek için gereğinden fazla çaba göstermek zorundadır. Buna rağmen hayatının belli bir döneminden sonra bu çabası da ona kafi gelmeyecektir. Çünkü tüm işlerin üstesinden tek başına gelmesi mümkün değildir.

   Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı

   Maçı kazanmak için takımla oynamalısın çünkü yalnız taş duvar olmaz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı Nedir? Kısaca Açıklaması Ve Örnek Cümle…

  Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı Nedir? Kısaca Açıklaması Ve Örnek Cümle…

  Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı Nedir?

  Yalnız taş duvar olmaz, insanlara faydalı bir şeyler üretebilmek ya da bir eser ortaya çıkarmak için yardımlaşmanın önemi vurgulanır. Nasıl ki bir duvar için onlarca taşın bir araya getirilmesi gerekiyorsa, bir eser üretmek için de başkalarının yardımı gerekir. 

  Bazı şeyleri tek başına yürütmek ve meydana getirmek imkansızdır. Bu nedenle, amaçları ve hedefleri aynı doğrultuda olan insanlar bir araya gelmeli, güzel bir dayanışma örneği sergileyerek hedeflerini bir bir gerçekleştirmelidir. 

  Tarihteki en önemli eserler de insanların birbirine yardım etmesi ve kolektif bir şekilde hareket etmesiyle üretilmiştir. Bunun için her insan, yardıma ve desteğe açık olmalıdır. Birlikte hareket ederek çok daha kısa sürede meselelerin üstesinden gelebilir ve çok daha güzel eserler ortaya koyabiliriz. 

  Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözünün Cümle İçinde Kullanımı 

  ''Kendine kafa dengi bir arkadaş bulmalısın artık, yalnız taş duvar olmaz.''

  Yalnız Taş Duvar Olmaz ile Eş Anlamlı Atasözleri 

   1- Bir elin nesi var iki elin sesi var. 

   2- El elden üstündür. 

   3- Yalnız öküz çifte koşulmaz. 

   4- Birlikten kuvvet doğar. 

   5- Bir gül ile bahar gelmez. 

   6- Kuş yalnızca bir kanat ile uçmaz. 

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap