Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yali capkini ifakat kimdir

  1 ziyaretçi

  yali capkini ifakat kimdir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yalı Çapkını

  Yalı Çapkını

  Seyran - Afra Saraçoğlu: Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. En az ablası kadar güzel ve eğitimlidir. Okuyup kendi ayakları üzerinde durmanın hayalini kurar.Merhametli, sevgi dolu ama yeri geldiğinde de hırçınlaşabilen bir kızdır. İnatçılığı ve azmiyle kendi hayatının kontrolünü eline almak için mücadele etmekten asla vazgeçmez. 

  Ferit - Mert Ramazan Demir: Halis Ağa’nın torunu, Orhan ve Gülgün’ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evetdenilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır. 

  Halis Ağa - Çetin Tekindor: Korhan ailesinin reisi. Ferit’in dedesi. Ülkenin en iyi sadekar ustalarından biriyken, yaşlılığın getirdiği hastalıklar sebebiyle geriye çekilmiş ve işleri oğlu Orhan’a devretmiştir. Yine de hala tüm önemli kararları Halis Ağa vermektedir. Otoriter, kuralcı, sert mizaçlı bir adamdır. Bir taraftan odasında mücevher işlemeye çalışarak kendi bedenine meydan okurken, tuttuğu günlüklerle de yaşadığı iç hesaplaşmaları ortaya serer. 

  Hattuç - Şerif Sezer: Kazım’ın halasıdır. Esme, Suna ve Seyran da ona hala diye hitap ederler. Otorite sahibi, sert mizaçlı bir kadındır. Zamanında Antep’in parmakla gösterilen kızlarından biriyken babası onu kimseyle evlendirmemiştir. Babası ölene kadar hem psikolojik hem fiziksel şiddete uğramış ve bu şiddeti içselleştirmiştir. O yüzden Kazım’ın kızlarına karşı sert tavırlarını destekler. 

  İfakat - Gülçin Şantırcıoğlu: Korhan ailesinin dul kalmış büyük gelini. Çok genç yaşta Halis Ağa’nın uygun görmesiyle yalıya gelin olarak gelmiştir. Daha yirmili yaşlarının başında bir trafik kazası sonucu hem kocasını hem de karnındaki bebeğini kaybetmiştir. Üstüne kayınvalidesinin de kalbi bu yaşananlara dayanamamış ve aile peş peşe acı kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat’in yaralarını sarmış onu yalının hanımı olarak konumlandırmıştır. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten önemli görür. Korhan soyadına leke gelmemesi için, yapabileceklerinin sınırı yoktur.

  Orhan - Emre Altuğ: Halis Ağa’nın oğlu. Ferit ve Fuat’ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır ama Halis Ağa’nın el yeteneği ona geçmemiştir. Bu yüzden işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını memnun edememiştir. Oğullarına kendine tanınandan daha fazla özgürlük tanısa da onlardan tek isteği Halis Ağa’ya karşı başını öne eğdirmemeleridir. Babasının isteğiyle hiç tanımadan Gülgün’le evlenmiştir. Karısına karşı duyduğu his aşk değil sevgi ve kabullenmişlik olmuştur. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

  Gülgün - Gözde Kansu: Orhan’ın karısı, Ferit ve Fuat’ın annesi. Orta sınıf bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Üniversitede mimarlık okurken Halis Ağa’nın oğlu Orhan’a uygun görmesi sonucu hiç tanımadan Orhan’la evlenmeyi kabul edip okulu bırakmıştır. Zamanla kendini çok geliştirmiş ve ailenin vitrin gelini rolünü üstlenmiştir. Gülgün, yaşanılan olaylarla yüzleşmekten kaçınan, ne olursa olsun görmezden gelmeyi seçerek hayatına devam edebilen bir kadındır.

  Abidin - Ersin Arıcı: Ferit’in koruması ve şoförüdür. Fakat aralarında daha çok abi – kardeş ilişkisi vardır. Babası o daha çocukken ölmüş, annesi yeniden evlenmiştir. Üvey babasının onu istememesi neticesinde çocuk yaşta okulu terk edip İstanbul’agelmiştir ve çoğu tekin olmayan pek çok işte çalışmıştır. Yıllar geçip büyüdükten sonra, bir gece şans eseri Orhan’ın hayatını kurtarır ve o gün bu gündür yalıda çalışır. Annesi ile ilişkisi sebebiyle kadınlara karşı güvensizdir. 

  Suna - Beril Pozam: Kazım ve Esme’nin büyük kızı. Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. Hem çevreye göre daha eğitimli, hem de güzeldir. Hayali, mutlu bir yuva kurup yaşadığı konaktan kurtulabilmektir. Kardeşini ve annesini çok sever. İkisi için de her şeyi göze alabilecek yapıdadır.

  Fuat - Doğukan Polat: Yalının büyük oğlu, Ferit’in abisidir. Aklı başında, sorumluluk sahibi çalışkan biridir. Ferit’in aksine bir kez bile taşkınlık yapmamış, ondan beklentileri karşılamak için var gücüyle çalışmış çabalamıştır.Kendi istek ve arzularını hep geri planda bırakmıştır. Eşi Asuman ile görücü usulü tanışsalar da birbirlerine âşık olmuşlar ve evlenmişlerdir. Baba olmayı çok istemektedir. Ama henüz çocuğu olmamıştır.

  Sultan - İrem Altuğ: Yalının hizmetlilerindendir. İbrahim’in eşi, Dicle ve Fırat’ın annesi. Alımlı ve şuh bir kadındır. Ortaokul mezunudur. İyi, sevgi dolu bir annedir. Çocuklarının veya ailesinin risk altında olduğunu hissederse yapabileceklerinin sınırı yoktur. İnsanları manipüle etme konusunda çok beceriklidir.

  Asuman - Öznur Serçeler: Fuat’ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. İyi kalpli, duygusal bir kadındır. Dış ticaret mezunudur ama hiç çalışmamıştır. Fuat’la görücü usulü başlayan ilişkisi aşk evliliğine dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek sorun, Asuman’ın henüz çocuk sahibi olamamasıdır. Asuman için bu çok önemli bir sorun olmasa da çevresindekilerin tavırları sebebiyle giderek yalnızlaşmıştır. 

  Şefika - Hülya Duyar: Yalının aşçısıdır. Kocası genç yaşta ölmüş bir daha evlenmemiştir. Çocuğu yoktur. Hayatı yalıdan ibarettir. Bu yüzden yalıdakilerin pek çok sırrını bilir ama saklar. Sevecen, neşeli, herkesin sevdiği bir kadındır.

  Kazım - Diren Polatoğulları: Seyran ve Suna’nın babası, Esme’nin kocasıdır. Antep’in sayılan sevilen isimlerindendir. Fakat evde hem karısına hem de kızlarına psikolojik şiddet uygular. Kazım karısı Esme’ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten sonra karısını cahil, ezik, görgüsüz bularak yanına yakıştıramamıştır. Hatta karısını sevdiği için kendine kızıp, sırf bu sebeple ona şiddet uyguladığı da olmuştur. Bu sebeple de kızlarının eğitimine bolca para harcamıştır. Kızlarını geleceğinin teminatı olarak görmektedir.

  Esme - Sezin Bozacı: Ev kadını. Suna ve Seyran’ın annesi, Kazım’ın eşi. Yoksul bir ailede büyümüştür. Eğitimsizdir. Evlenirken fikri dahi sorulmamıştır. Evlendikten sonra kocası Kazım, cahil olduğu için yanına yakıştıramamış, evde adeta bir hizmetçi gibi konumlandırmıştır. Esme ise bunları yadırgamayan, hayatın doğal akışı olarak gören bir kadındır. Esme’nin tek motivasyonu kızlarının iyi birer evlilik yapıp mutlu olmalarıdır. 

  Latif - Yiğit Tuncay: Halis Ağa’nın hizmetini görür ve yalıdaki diğer çalışanlardan sorumludur. Yalıda aynı tip giyinse de giyim kuşamına düşkün, zarif ve titiz bir adamdır. Dışarıya çıkacağında, diğer hizmetliler şıklığına gıpta ile bakarlar. Tatlısert bir adamdır. Otoritesini bağırarak değil, bakışlarıyla kurar. Halis Ağa’ya yürekten bağlıdır ama onun hastalanmaması veya mutsuz olmaması için çok önemli sırları Halis Ağa’dan gizlediği de olmuştur. 

  Pelin - Buçe Buse Kahraman: Ferit’in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit’in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit’in onu terk edeceğini düşünür. Ferit’e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir. 

  İbrahim - Cansu Fırıncı: Halis Ağa’nın şoförü. Sultan’ın eşi Dicle ve Fırat’ın babasıdır. Karısına aşkla bağlıdır. İyi niyetli, sevgi dolu hoş sohbet bir adamdır. Kalp kırmaktan çekinir. Halis Ağa’nın yalıya çekilmesinin ardından ufak tefek getir götür işlerine de bakmaya başlar. Zengin olma hayalleri kurar ve bunu gerçekleştirebilmek için risk almaktan çekinmez. 

  Dicle - Selen Özbayrak: Konağın hizmetlilerindendir. İbrahim ve Sultan’ın kızıdır. Açık lisede okumaktadır. Pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir yönü vardır.

  Yusuf - Umut Gezer: Seyran’la liseden sınıf arkadaşıdırlar. Aralarında çocukça başlayan çekim zamanla artmış ve sevgili olmuşlardır. Yusuf, babasını küçükken kaybetmiş ve çocukluğundan itibaren annesine destek olmak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf’un gerçekleri Seyran’ın hayalleriyle çatışmaktadır. 

  Yazı kaynağı : www.startv.com.tr

  Yalı Çapkını

  Yalı Çapkını İfakat kimdir? Gülçin Şantırcıoğlu dizileri

  Yalı Çapkını İfakat kimdir? Gülçin Şantırcıoğlu dizileri

  Yalı Çapkını İfakat kimdir? Yalı Çapkını İfakat kimdir? Star Tv’nin Yalı Çapkını dizisinin başrolünde oynayan İfakat kimdir? Yalı Çapkını İfakat gerçek adı ne? Yalı Çapkını İfakat karakterini oynayan Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? Gülçin Şantırcıoğlu kimdir? Peki İfakat anlamı ne? Yalı Çapkını İfakat nedir? İfakat ne demek? Sizlerle İfakat kelime anlamı nedir sorusuna da yanıt bulacağız. Gülçin Şantırcıoğlu’nun oynadığı diziler, Gülçin Şantırcıoğlu dizileri, Gülçin Şantırcıoğlu instagram hesabı, Gülçin Şantırcıoğlu hakkında bilgiler ve Gülçin Şantırcıoğlu sosyal medya hesapları:

  Yalı Çapkını İfakat kimdir?

  Star TV’nin Yalı Çapkını dizisinin karakterlerinden birisi olan İfakat rolünde Gülçin Şantırcıoğlu’nu izleyeceğiz. Yalı Çapkını oyuncuları arasında yer alan Gülçin Şantırcıoğlu, Yalı Çapkını İfakat rolünü oynuyor.

  Yalı Çapkını İfakat Karakteri kimdir?

  Dizide İfakat, Korhan ailesinin en yaşlı dul gelini olarak karşımıza çıkıyor. Halis Ağa’nın onayı ile çok genç yaşta yalıya gelin olarak geldi. Kocasını ve karnındaki bebeğini yirmili yaşlarının başında bir trafik kazasında kaybetmiştir. Üstelik kayınvalidesinin kalbi bu olaylara dayanamamış ve aile birbiri ardına acı verici kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat’ın yaralarını iyileştirdi ve onu konağın hanımı olarak konumlandırdı. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten daha önemli görür. Korhan ailesinin adını lekesiz tutmak için yapabileceklerinin sınırı yok.

  Dizide İfakat, Gaziantep’de gelin bulması için görevlendirilince Suna’yı bulur. Suna’yı istemeye gelen ailenin hikayesine, Suna’nın kız kardeşi Seyran (Afra Saraçoğlu) da istemeden dahil olacaktır.

  Yalı Çapkını İfakat nedir? İfakat ne demek? İfakat anlamı

  Peki İfakat kelime anlamı nedir? İfakat ismi hastalıktan kurtulma ve iyileşme anlamına geliyor. Ayrıca İfakat ismi bayıldıktan sonra ayılma ve ayağa kalkma anlamında da kullanılır.

  Gülçin Şantırcıoğlu kaç yaşında?

  İfakat rolünde izleyeceğimiz Gülçin Şantırcıoğlu 45 yaşında. Gülçin Şantırcıoğlu 1977 yılında İzmir’de doğdu. 25 Temmuz 1977 doğumludur.

  Gülçin Şantırcıoğlu nereli

  İfakat karakterini canlandıran Gülçin Şantırcıoğlu İzmir’de doğdu. Güzel oyuncu aslen İzmirlidir.

  Gülçin Şantırcıoğlu hangi dizilerde oynadı?

  2005 yılında Süreyya karakterini canlandırdığı ve ilk rol aldığı Türev filmi, 2005 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazandı. Onu asıl ünlendiren ise Elveda Rumeli dizisindeki Hatice rolü oldu. 2007 yılında Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde rol aldı.

  2005 yılında ilk defa Aynalar  isimli TV dizisinde rol almıştır. Gülpare, Elved Rumeli, Bir Çocuk Sevdim, Kara Ekmek, Diriliş Ertuğrul ve Nefes Nefese dizilerinde rol almıştır. Netflix’te yayınlanan Aziziler filminde rol almıştır. Netflix’teki Andropoz isimli dizinin de kardosunda yer almaktadır.

  Oyuncunun müzik geçmişine de bir göz atalım. 2012 yılında Badem grubunun “Badem ve Konukları” albümünde bir şarkı seslendiren Gülçin Şantırcıoğlu “Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber” performansı ile kulaklarımızın pasını silmiştir.

  2019-2020 Hercai / Sultan Aslanbey
  2018 Nefes Nefese / Sultan Akmeşe
  2016 Diriliş Ertuğrul / Çolpan
  2016 Oyunbozan / Mine
  2015 Kara Ekmek / Pervin
  2013-2014 Osmanlı Tokadı / Asuman
  2011-2012 Bir Çocuk Sevdim / Sebahat
  2010 Doktorlar / Tuba Aygün
  2010 Sensiz Yaşayamam / Şahika
  2007-2009 Elveda Rumeli / Hatice
  2006 Gülpare / Neslihan Güldemir
  2005 Aynalar

  Gülçin Şantırcıoğlu sosyal medya hesapları

  İnstagram: @gulcinsant

  Gaziantep’in köklü ailelerinden Korhan ailesinin direği olan Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) asi torunu Ferit ile evlenmeye karar vermesiyle ortaya çıkacak olayları anlatan dizinin ilk bölümünün konusu. Sorumsuzluğuyla başta dedesi Halis Ağa olmak üzere ailesini kızdıran Ferit’in Gaziantep’ten uygun bir kızla evlenmesine karar verilir. Ferit evlenmek istemese de dedesinin sözüne bir türlü razı olamaz. Uygun bir gelin bulmak Halis Ağa’nın büyük gelini İfakat’ın (Gülçin Şantırcıoğlu) görevidir. Gaziantep’teki Korhan ailesinin gelini olmaya çok yakışan Suna’nın (Beril Pozam) isteme töreninde yaşanacak sürpriz hem Suna’yı hem de kardeşi Seyran’ı (Afra Saraçoğlu) etkileyecektir.

  Bkz: Yalı Çapkını oyuncuları ve karakterleri (Resimli Liste)

  Yazı kaynağı : yedigunluk.com

  Yalı Çapkını İfakat kim? Gülçin Santırcıoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Gülçin Santırcıoğlu eşikim? Çocuğu var mı?

  Yalı Çapkını İfakat kim? Gülçin Santırcıoğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Gülçin Santırcıoğlu eşikim? Çocuğu var mı?

  Gülçin Santırcıoğlu, 29 Kasım 1977 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü’nde tamamlamıştır.

  Kameralar karşısına ilk kez 2005 yılında ‘Türev’ isimli sinema filmi ile geçmiş ve oyunculuk kariyerine böylelikle adım atmıştır. Sonrasında ‘Elveda Rumeli’ adlı dizideki Hatice karakteri ile büyük bir ün edinmiştir.  

  Sensiz Yaşayamam, Doktorlar, Kara Ekmek, Bir Çocuk Sevdim, Kırımlı, Oyunbozan, Yumurta gibi yapımlarda da yer almıştır.  

  Yay burcu özelliklerine sahip olan Gülçin Santırcıoğlu, 1.70 metre uzunlukta ve 65 kilogram ağırlıktadır. 

  Ödülleri:

  2006 – 13. ÇASOD “En İyi Oyuncu” Ödülleri – Umut Veren Kadın Oyuncu – Türev

  Gülçin Santırcıoğlu’nun rol aldığı diziler:

  2019 – Hercai (Sultan)

  2018 – Nefes Nefese

  2017 – Babamın Günahları

  2016 – Oyunbozan (Mine)

  2015 – Yeni Hayat (Şirin)

  2015 – Kara Ekmek (Pervin)

  2016-2018 -Diriliş: Ertuğrul (Çolpan)

  2013 – Osmanlı Tokadı (Asuman)

  2012-2013 – Böyle Bitmesin

  2011 – Bir Çocuk Sevdim (Sebahat)

  2010 – Sensiz Yaşayamam (Şahika)

  2010 – Doktorlar (Tuba)

  2007-2009 – Elveda Rumeli (Hatice)

  2006 – Gülpare (Neslihan Güldemir)

  2004 – Aynalar (Yardımcı Oyuncu)

  Gülçin Santırcıoğlu’nun rol aldığı filmler:

  2014 – Kırımlı (Anette)

  2010 – Memlekette Demokrasi Var (Huriye)

  2008 – İki Çizgi (Selin)

  2007 – Yumurta (Gül)

  2005 – Türev (Süreyya)

  Yazı kaynağı : www.mardinlife.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap