Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yakında halka arz olacak şirketler

  1 ziyaretçi

  yakında halka arz olacak şirketler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Halka Arz Takvimi 2022: Halka Arz Listesi! 2022'de Halka arz olacak hisseler!

  Halka Arz Takvimi 2022: Halka Arz Listesi! 2022'de Halka arz olacak hisseler!

  Halka arz 2022 listesi ile bu sene halka arz olacak şirketler araştırılırken bir yandan Borsa İstanbul'da halka arz rüzgarı esmeye de devam ediyor. 2022 yılında şimdiye kadar 18 şirket halka arz edildi. Bunun yanı sıra bu sene 34 şirketin daha halka arz edilmesi bekleniyor. Yatırımcılar bu sene, bu ay veya bu hafta halka arz olacak şirket araştırması yaparken şimdiye kadar hangi şirketler halka arz edildi, hangi şirketlerin halka arzı bekleniyor haberimizde yer almaktadır. Peki, merakla beklenen halka arz 2022 listesi hangi şirketler ile yer almakta. İşte halka arz takvimi ile halka arz olacak şirketler listesi...

  Halka arz, hisse senetlerinin çok sayıda ve önceden bilinmeyen yatırımcılara çağrı ve ilan yoluyla satışı olarak tanımlanabilir.

  İnternet üzerindeki çeşitli kaynaklarda, Şirketlerin kaynak ihtiyacını karşılamak amacıyla özkaynak yoluyla senet ihraç ederek (fonlama) kaynak sağlaması olarak tanımlanmıştır. Bunun dışında, şirketlerin kaynak ihtiyaçlarını karşılamak için yabancı kaynaklardan borç alması da mümkündür.

  Halka Arz Yöntemleri

  Halka arz yöntemleri 3 Nisan 2010 tarihinde, Sermaye Piyasası Araçlarının Halka Arzında Satış Yöntemlerine İlişkin Esaslar Tebliği ile düzenlenmiştir.

  İlgili tebliğ üç farklı halka arz yöntemi içermektedir:

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Hisseleri Yeni Halka Arz Olacak Şirketler!

  Hisseleri Yeni Halka Arz Olacak Şirketler!

  Borsa İstanbul’da hareketli günler yaşanırken yatırımcılar yeni halka arz olacak hisseleri merakla takip ediyor. Sen de yeni halka arz olacak hisselere yatırım yapmak için heyecanla bekliyorsan halka arz takvimine ilişkin haberlerimizi buradan takip edebilirsin.

  Öyleyse hızlıca “Halka Arz Ne Demek?” birlikte bakalım!

  Sermaye Piyasası Kurulu’nun, 04.08.2022 tarihli ve 2022/38 sayılı bülteninde duyurduğu Aztek Teknoloji (AZTEK) ve Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri (HKTM) halka arzlarının ardından henüz onay alan şirket açıklanmadı. Halka arzı onaylanan şirketlere buradan ulaşabilirsin.

  Halka arz haberlerinin ilgiyle takip ediliyor olmasının sebebi elbette yüksek kâr getirisi!

  Bir örnek üzerinden bu getiriyi inceleyecek olursak, Sermaye Piyasası Kurulu’nun en son halka arz onayı verdiği şirketlerden olan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri HKTM, katılımcı sayısıyla rekor kırdı. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsin!

  Bu sebeple yatırımcıların gözü kulağı yeni halka arzlarda!

  Bilgileri taslak izahnameye göre bilinen halka arz edilmesi beklenen 26 şirketin, tahta büyüklüğüne göre sıralaması ise şu şekilde:

  Yeni Halka Arz Haberleri

  Maçkolik Halka Arz Olacak!

  Hedef Girişim, dolaylı olarak 6,94% pay sahibi olduğu Maçkolik’in halka arzı için SPK’ya başvurduğunu açıkladı.

  Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamaya göre Hedef Girişim 25.08.2021 tarihinde Sporttz Spor Yatırımları A.Ş. (Sporttz) sermayesinin 13,61%’ine tekabül eden paylara 12 milyon 788 bin 100 TL bedelle iştirak etti.

  Açıklamada “Maçkolik İnternet Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin 25 milyon TL sermayesinde PRE’nin maliki olduğu 8 milyon 500 bin TL nominal değerli 8 milyon 500 bin adet payın halka arzı için Maçkolik tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulduğu şirketimizce öğrenilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

  Artemis Halı Halka Arz Olacak!

  Acme Holding’e ait markalardan biri olan Artemis Halı halka arz olacak. Halka arzdan elde edilecek gelirler, şirketin kurumsallaşmasında kullanılacak.

  Yılın ilk 9 ayında 75% büyüme kaydeden Artemis Halı’nın, kasım ayında halka arz edilmesi planlandığı açıklandı. 

  Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, Dünya Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Türkiye ve dünyada en önemli halı üretim merkezlerinin başında Gaziantep’in geldiğini ifade ederek Gaziantep’te halı sektöründen halka açılacak ikinci firma olacaklarını belirtti.

  Söke Un Halka Arz Olacak!

  Ulusoy Un, 100% oranında iştiraki olan Söke Un’u halka arz edecek.

  Ulusoy Un (ULUUN) geçtiğimiz haziran ayında, iştiraki Söke Değirmencilik için halka arz çalışmalarının başlanacağı ve ardından da Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacağını KAP aracılığıyla açıklamıştı.

  Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

  Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

  Yazı kaynağı : www.getmidas.com

  Halka arzlar 2022! Bu hafta halka arz olacak şirketler! Ekim ayı halka arz listesi belli oldu mu? - Ekonomi Haberleri

  Halka arzlar 2022! Bu hafta halka arz olacak şirketler! Ekim ayı halka arz listesi belli oldu mu? - Ekonomi Haberleri

  Şirketlerden halka arz haberleri gelmeye devam ediyor. Şirkeler, likidite sağlamak, yurt içi ve yurt dışında tanıtım, kurumsallaşma, kredibilite sağlamak ve yurt dışı yatırımlarını güçlendirmek amacıyla şirket hisselerinin bir kısmını halka arz ediyor. Halka arz olan şirketlere de bazı teşviklerden yararlanma ve vergi indirimi gibi ayrıcalıklar tanınıyor. Yılın son çeyreğine yaklaşırken şirketlerden halka arz kararları gelmeye devam ediyor. Borsa İstanbul’da işlem görecek şirketlere yenilerinin eklenmesi beklenirken bazı şirketlerin halka arz süreci SPK’da onay sürecinde bulunuyor.

  HANGİ ŞİRKETLER HALKA ARZ OLACAK?�

  SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri halka arz başvurusu yaptı

  Savunma sanayisi ve ülke güvenliği için radar, silah sistemi, muharebe eğitim sistemleri, uydu ve İHA sistemleri, radyo frekans karıştırıcılar gibi bir dizi ürün üreten SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri AŞ, halka arz başvurusunda bulundu.

  Sermaye Piyasası Kuruluna yapılan başvuruya göre, 8 milyonu sermaye artırımından, 4 milyon 250 bini ortakların pay satışından kaynaklanan toplam 12 milyon 250 bin adet payın halka arzı gerçekleştirilecek.

  İhraç edilecek pay karşılığında sağlanacak kaynağın halka arz maliyetleri düşüldükten sonra kalan kısmının yüzde 70'i şirketin Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayii Bölgesi'nde bulunan arazi üzerinde yeni yerleşkesinin yapımı ve üretim kapasitesinin artırılması için ilave makine ve teçhizat yatırımlarında kullanılacak.

  Maçkolik halka arz başvurusunda bulundu

  Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, %6,94 oranındaki iştiraki Maçkolik için halka arz başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

  Sporttz ve PRE'nin Maçkolik ve Sahadan'ı devralması 03.09.2021 tarihli açıklama ile kamuya duyurulmuştu.

  Açıklamada “Maçkolik İnternet Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.'nin 25 milyon TL sermayesinde PRE'nin maliki olduğu 8 milyon 500 bin TL nominal değerli 8 milyon 500 bin adet payın halka arzı için, Maçkolik tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulduğu şirketimizce öğrenilmiştir. “ ifadeleri kullanıldı.

  Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım halka arz edilecek

  Ahlatçı Holding, doğalgaz dağıtım şirketi Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım’ı halka arz edecek. Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş.’nin, çıkarılmış sermayesinin 168.500.000 TL’den 224.660.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle, 56.160.000 adet pay halka arz edilecek.

  Halka arz, Kalkınma Yatırım Bankası, Vakıf Yatırım ve Ahlatcı Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından, “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleşecek.

  Söke Un halka arz başvurusu yaptı

  Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. #ULUUN, yüzde 100 iştiraki Söke Un için Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunu gerçekleştirdi. KAP açıklamasında, “Şirketimizin %100 Bağlı ortaklığı konumunda olan Söke Değirmencilik San.ve Tic. A.Ş. halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kuruluna onay başvurusu yapılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.” İfadesiyle yapılan başvuru duyuruldu.

  Sanica Isı halka arz detayları belli oldu

  Sanica Isı, Gedik Yatırım Menkul Değerler Liderliğinde halka arz edecek. Gedik Yatırım liderliği ve İntegral Yatırım eşliderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemiyle gerçekleşecek.

  Alfa Solar Enerji halka arz edilecek

  Alfa Solar Enerji, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler liderliğinde, 9.200.000 adet payını halka arz edecek. Şirket payları halka arz sonrası, Yıldız Pazar’da işlem görecek. Talep toplama sürecinin 3 iş günü olması ve halka arzın 2022 yılının son çeyreğinde gerçekleşmesi biliniyor. Şirket paylarının halka arzı, Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En iyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecek.

  Artemis halı halka arz Kasım’da olacak

  Acme Holding’e ait markalardan biri olan Artemis Halı, halka arz edecek. Halka arzdan elde edilecek olan gelirler, şirketin kurumsallaşmasında kullanılacak. Artemis Halı’nın, Kasım ayında halka arz edilmesi planlandığı açıklandı.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap