Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yakadan başlamalı bebek yelekleri

  1 ziyaretçi

  yakadan başlamalı bebek yelekleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BEBEK EŞYALARI: Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği | Baby knitting patterns, Bebek yelek, Bebek

  Boyundan başlamalı bebek yeleği | Baby knitting patterns, Bebek yelek, Örgü

  2021 YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI | ÖrgüVakti

  2021 YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI | ÖrgüVakti

  Vatan ve aile sevginizin kalbinizde birleşip bir bütün olacağı yüce rabbimize yakın hissedeceğiniz bol dualarla geçen hayırlı günler olsun örgü aşığı bayanlar, özellikle bebek yelek örnekleri severlerin kesinlikle ama kesinlikle detaylı şekilde incelemesini içtenlikle rica ettiğim ve eminim ki ördüğünüzden sonra çocuklarınıza da çok yakışacak olan bu 2021 Yakadan Başlamalı Bebek Yeleğini sitemizde yayınlıyoruz hanımlar.

  Tam anlamıyla ela belen örgülerine gerçekten çok ama çok yakışır olan ve benim de gördüğüm ilk andan itibaren sizlere sunmak için sabırsızlandığım bu yeni bebek yeleğini umarım sizlerde zorlanmadan yapabilirsiniz, ellerinize emeklerinize sağlık canlarım.

  Yakın bir zaman önce sitemizde yayınladığımız diğer bir yeni bebek yeleklerinden olan ve öncesinde sitemizde yayınladığımız diğer bir 2021 Tığ İşi Bebek Yeleğina bakmadan geçmeyin lütfen.

  Ela belen örgü Youtube Kanalına ayrıntılı şekilde ve tatlı dille bizler için emek vererek hazırladıkları bu 2021 Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Nasıl Yapılır? videosunu derlediği için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

  2021 Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Videosu

  Yazı kaynağı : www.orguvakti.com

  Boyundan Başlamalı Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?

  Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?

  Yakadan başlamalı bebek yeleği modeli nasıl örülür?  Bebek yeleği örmek isteyenler için örgü bebek yeleği açıklamalı anlatımı yazımızda bulabilirsiniz. Bebek yeleği nasıl örülür? sorusunun cevabını da yazımızda bulabilirsiniz. Bebekler için bir şeyler örmek bilmiyorum herkes için aynı mı ama benim için örmesi en zevkli modeller. Hem küçücük ve çok güzel oluyorlar hem de örmesi daha kısa sürüyor.  Boyundan başlama bebek yeleği örülüşü anlatımı : 

  Bebek yeleği Kaç ilmek başlanır ? 6 ay – 1 yaş yakdan başlama bebek yeleği yaka ilmek sayısı 80 dir.  3 yaş yakadan başlama bebek yeleği başlangıç ilmek sayısı nedir? 3.5 no şiş ile 90 .

  Bebek yeleği kaç aylık yada kaç yaşa yaptığınıza göre değişir ama bebek yeleği genelde 60 ilmek başlanır. Kalın ipler için geçerlidir. 3,5 numara şiş ile yakadan başlama bebek yeleği 80 ilmek başlanır. 5 sıra haraşo örülür yaka için. 

  Yakadan başlamalı Bebek yeleği nasıl örülür ?

  orta kalınlıkta ip 5 numara şiş ile örülen bir bebek yeleği anlatımı dır. 

  1- 60 ilmek başlanır , genelde yaka için haraşo , pirinç örgü, lastik örgü (2 ters+1 düz) gibi örgü teknikleri kullanılır. Tercihinize göre hangi model ile başlamak istiyorsanız başlayın.

  2- 4-6 sıra arası yaka örülür. kalınlık incelik tercih sebebi. 

  3- yaka ördük şimdi kollar arka ve önleri ayırmaya geldi ; 

  4 ilmek kenar, 7 ilmek ön (iki ön), 6 ilmek kol (iki kol), 18 ilmek arka.  yani örerken kolların ön ve arkasında arttırmalar yapacağız. Örgüye yeni başlayanlar için ayrıntılı anlatayım :

  60 ilmek başladık

  4 sıra haraşo ( 4 diş haraşo görünecek şekilde yani normalde 8 sıra örüyoruz. 4 sıra haraşo sırası görünüyor. ) yada pirinç örgü 6 sıra örelim yada lastik tekniği (6 sıra örelim ) ile ördük Ben haraşo örgü ile başladığınızı düşünerek anlatıyorum : 

  4 ilmek haraşo( kenar oluyor) öreceğiz + 7 ilmek düz örgü (ön için) + 1 arttırma yapıyoruz+ 1 düz örüyoruz + 1 arttırma  + 6 ilmek (kol için )düz  örgü+ 1 arttırma + 1 düz örüyoruz + 1 arttırma +18 ilmek düz örgü ( arka için) + 1 arttırma +1 düz örüyoruz + 1 arttırma + 6 ilmek (kol için )düz  örgü + 1 arttırma + 1 düz örüyoruz + 1 arttırma +7 ilmek düz (ön için) + 4 ilmek kenar için haraşo 

  arka sıra: bu sırayla her sırayı örüuyoruz , arka sırada hep ters örgü örüyoruz. arttırma filan yok baştaki 4 er ilmek kendi modelinde örülüyor gerisi hep ters örgü örülüyor arkadayken.. 

  bu şekilde arttırma delikleri kol boyutunu alana kadar arttırılır 

  örneğin kurulması:
  1 ilmek arttır (şişe dola) +2 kes +2 kes +1ilmek artır +2 kes +2kes bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.
  4 sıra düz ördükten sonra baştaki sıralamayı tekrarlıyoruz.
  20 cm örüp 4 sıra haroşo ile tamamlıyoruz.

  Yazı kaynağı : elisiorgudukkani.com

  Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı

  Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı

  Şiş işi ile bebeklerinize yelek yapmak istiyorsanız, sitemize eklemiş olduğumuz yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı konusunu mutlaka incelemelisiniz.

  Bebekler için örgü yelekler yapmak istiyorsanız şiş işini tercih edebilirsiniz. Şiş işi ile çok güzel örgü yelekler, kazaklar, battaniyeler, patikler ve bereler yapılmaktadır. Sizde kendinizi şiş konusunda geliştirerek mükemmel örgüler elde edebilirsiniz. Şimdi sizlere güzel bir modelin yapılışını paylaşıyorum. Bu yelek örneğe yakadan başlıyorsunuz. Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı için 4.5 numara şiş kullanılmaktadır.

  Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 1

  Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Yapılışı

  64ilmekle başla. 3 sıra haroşa örüyoruz.
  Her iki kenardan 6 ilmek haroşa devam edecek buna dikkat ederek sonraki sıralarda
  1. sıra : 14 ilmek ör(6 sı haroşa diğerleri düz) – 1 dola – 1 düz – 1 dola -5 düz- 1 dola – 1 düz-1 dola-22 düz – 1 dola – 1 düz – 1 dola – 5 düz- 1 dola -1düz – 1 dola – 14 ilmek ör(kenardaki 6 ilmek haroşa için) —bu şekilde bir sırada 8 ilmek artmış oldu. diğer sıralarda da 8 arttırma yapacaksınız ancak dolamalar (arttırmalar) 1 önceki dolanan ilmekten önceki ilmekde yapılacak. dönüş sıraları ters örülecek. bu şekilde 4 delik oluşunca arttırmalar en başta tek bıraktığımız (ilk deliklerin ortasında kalan) ilmeğin takip ettiği ilmeğe denk gelecek şekilde ayarlanacak. böylece 4 tane v şekli elde ettiğinizde 3 sıra daha haroşa örün sonra kollar için kenardan itibaren 30 ilmek ördükten sonra 40 ilmek kesin. 54 ilmek örün. sonraki 40 ilmeği de kesin. geri kalan ilmekleride örün. dönüş sırasında koltuk altlarından birinde 1 diğerinde 2 ilmek arttırma yapın.

  Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 2

  beldeki model için:1. sıra:
  6 düz(kenar)- 1 düz- ip öne alınarak 3 ilmek örmeden al- ipi arkaya geçir 1 düz ör- ip önde 3 ilmek örmeden al- ip arkada 1 düz ör– bu şekilde devam edin 1 düzle sıra bitmeli.
  2.sıra: kenarlar haroşa geri kalan ilmekler ters.
  3. sıra: haroşadan sonra 2 düz- 1düz(daha önceden önde bıraktığımız ip ile birlikte örülecek) – 3 düz – sonra önde kalan iple birlikte 1 düz- 3 düz … bu şekilde devam edecek sondaki 2 düz ile bitmeli.
  4. sıra: haroşadan sonra hepsi ters
  5. sıra: kutucukların oluşması için bu sefer daha önce yaptığımız işi kaydırıyoruz. haroşadan sonra ipi öne al 2 ilmek örmeden al. ipi tekrar arkaya al ve 1 düz ör sonra tekrar ipi öne al 3 örmeden al. ipi arkaya al 1 düz ör bu şekilde devam et. diğer işlemler aynı arka kısım tamamen ters örülüyor.(kenarlar hariç).

  Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı 3

  Yazı kaynağı : www.elisihobiler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap