Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ya rezzak fazileti ve sırları

  1 ziyaretçi

  ya rezzak fazileti ve sırları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar, Anlamı ve Fazileti Nedir?

  Her gün ebced değerleri toplamı olan 797 defa okumaya  devam eden kimseler hayırlı kapılar açılır. Bu ismi şerifler hürmetine tüm kapalı kapılar açılır.

  Güneşin doğmasına az zaman kala (güneş doğmadan) 489 kez bu ismi şerif okunursa Allak kişiye kalbindeki niyeti verir. Ayrıca evlenmek isteyip hayırlı eş bulamayan kişilerde aynı sayı ve zamanda Ya Fettah Ya Rezzah zikrini okumasında fayda vardır.

  Yüce Allah'ın (c.c.) Ya Fettah Ya Rezzak ism-i şeriflerini birlikte, sürekli ve hiç bıkmadan gün içinde 100 kez tekrar eden kişilerin rızkı bollaşır, bereketlenir ve kapalı olan tüm kapıları açılır.

  Eğer bir sıkıntı içerisindeyseniz Ya Allah Ya Fettah ismi şerifini dilinizden düşürmeyin. Böylece işlerinizin kolaylaştığına şahit oalbilirsiniz. Ayrıca devam ederseniz ferahlayıp, kurtuluşa erebilirsiniz. Düşmanına galip gelmek veya borçlarından kurtulmak isteyenler de niyetini ettikten sonra 489 defa ya Fettah esmasını zikretsin.

  Yaptığı işleri sekteye uğrayan, yolunda gitmeyen ve her işinde tökezleyenler, bu yüzden de huzuru bir türlü bulamayanların sürekli okuması gereken bir esmadır.  Tüm problemlerin giderilmesi, engellerin kaldırılması için etkili bir esma olduğu bilinmektedir. İçerisinde birçok sır barındıran, farklı kerametleri olan ve her olayda fetih sağlayan ya Fettah esması bir "ism-i azam sırrı" intiva etmektedir.

  Yazı kaynağı : www.dirilistaki.com

  "ER-REZZAK" zikri ve bazı faydaları

  June 27, 2022 at 7:07 pm

  Merhaba bir yerde migde rahatsızlığı için okunur yaziyordu bu yada başka bi esma önerebilir misiniz

  Cevapla

  Yazı kaynağı : mutlulugunsifresi.com

  Er-Rezzak (c.c) ne demek? Er-Rezzak isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna Er-Rezzak...

  Er-Rezzak (c.c) ne demek? Er-Rezzak isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna Er-Rezzak...

  En güzel isimlerin bulunduğu Esmaül Hüsna'da bulunan Er-Rezzak ismi, yerlerdeki ve göklerdeki her şeyin yalnızca O'na ait olduğunu tanımlar. Bir diğer tabirle, her canlının rızkının kendisinde olduğunu ve onları istediğine verdiği manasına gelir. Peki Allah'ın bütün sıfatlarının bulunduğu Esmaül Hüsna'dan Er-Rezzak isminin faziletleri nelerdir? İşte tüm detaylar...

  "Rızık vermek" anlamını taşıyan rezḳ kökünden türeyen rezzâk kelimesi "kesintisiz biçimde çokça rızık veren" demektir. Er-Rezzak ismi Allah'a nisbet edildiğinde "bedenlerin ve ruhların gıdasını yaratıp veren" mânasına gelir. Kur'ân-ı Kerim'de "rezk" kavramı birkaç âyette "yedirmek, nasiplendirmek; yiyecek" anlamında insana nisbet edilmiştir. Elliyi aşkın yerde fiil kalıplarıyla, elliye yakın yerde de "rızk" manasıyla Allah'a izâfe edilmiştir. Birçok ayette, insanlardan bu nimetlerin sahibini tanımaları ve ellerindeki imkanlardan başkalarına da faydalandırmayı istemektedir.

  Allah Nisa Suresinin 39. ayetinde, "Ne olurdu onlara, Allah'a ve âhiret gününe inansalar ve O'nun kendilerine lutfettiği nimetlerden dağıtsalar!" buyurmuştur. 

  وَمَاذَا عَلَیْهِمْ لَوْ آمَنُواْ باللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَنفَقُواْ مِمَّا رَزَقَهُمُ اللّهُ وَکَانَ اللّهُ بهِم عَلِیمًا

  "Ve maza aleyhim lev amenu billahi vel yevmil ahıri ve enfeku mimma razakahumullah. Ve kanallahu bihim alima."

  Kur'an-ı Kerimde ondan fazla âyette, Allah'ın dilediği kimselerin rızkını bollaştırdığı, dilediklerininkini daralttığı, bazen de hesapsız verdiği ifade edilmiştir. Beş ayette "razık" ismi "hayrü'r-râzikīn" yani 'rızık verenlerin en hayırlısı' ifadesiyle Allah (c.c)'a izafe edilmiştir.

  Peygamber Efendimiz (SAV)

  İLİŞKİLİ HABEREl-Vehhab ismi ne demek? El-Vehhab isminin faziletleri nelerdir? Esmaül Hüsna El-Vehhab...

  "SİZE VERDİĞİMİZ TEMİZ VE HELAL RIZIKLARDAN YİYİN"

  Er-Rezzak

  Esmaül Hüsna'daki isimlerden biri olan Er-Rezzak maddi ve manevi rızkın hepsinin sahibi Allah (c.c) olduğunu bildirir. Bütün yarattıklarının rızkına kefil olan Allah (c.c) insanları bu rızkı bulmaları için çalışmalarını emretmiştir. Maddi bir çıkmazda kendimizi bulunca ya da manevi olarak bir sıkıntıya girdiğimizde sığınacağımız tek liman Allah (c.c) olmalıdır. Çünkü: Allah dilediğine rızkı bolca bahşeder, dilediğine de sınırlı ölçüde verir. Fakat inkârcılar, bu gerçeğin farkında olmadıkları için dünya hayatı ile sevinip şımarırlar. Oysa âhiretin sonsuz nimetleri yanında dünya hayatı azıcık, değersiz ve geçici bir geçimlikten ibarettir. (Ra'd Suresi/26. Ayet)

  Biz İsrâiloğulları'nı, Yâkub'un on iki oğlundan türeyen oymaklar hâlinde on iki kabileye ayırdık. Çölde susuz kalıp da kavmi Mûsâ'dan su isteyince ona: "Asanla taşa vur!" diye vahyettik. O da vurur vurmaz taştan on iki pınar birden fışkırıverdi. Böylece her kabile su alacağı yeri öğrendi. Yine çöl sıcağında üzerlerine bulutu gölge yaptık; kendilerine kudret helvası ile bıldırcın eti ikram ettik. "Size verdiğimiz temiz ve helâl rızıklardan yiyin" dedik. Onlar bu nimetleri hiçe saymakla aslında bize bir zarar veremediler, fakat böylelikle sadece kendilerine zulmediyorlardı. (A'raf Suresi / 160. ayet)

   ER-REZZAK İSMİNİN FAZİLETİ NELERDİR?

  Allah'ın (cc) bütün isimleri gibi Er-Rezzak (cc) ismi de çok faziletlidir. Er-Rezzak ismi hem maddi nimetleri hem de manevi mükafatı temsil eder. "ALLAH, yeryüzünü sizin için karar kılma yeri, göğü de bina yapan, size şekil verip de şekillerinizi güzel kılan ve sizi temiz şeylerle rızıklandırandır. İşte Rabbiniz Allah! Âlemlerin Rabbi Allah ne yücedir!" (Mü’min suresi / 64. Ayet)

  Er-Rezzak isminin faziletleri nelerdir?

  Yaratılan bütün mahlukat hayatlarını idame ettirmeleri için bir takım ihtiyaçlara sahiptir. Nice canlılar var ki, hayatları için gerekli olan rızkı yanlarında taşıyamaz. Onların da sizin de rızkınızı veren Allah’tır. O, her şeyi hakkiyle işiten, her şeyi hakkiyle bilendir. ( Ankebût suresi / 60. Ayet)

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap