Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yaşar eğitim ve kültür vakfı burs

  1 ziyaretçi

  yaşar eğitim ve kültür vakfı burs bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

  ÖNEMLİ NOTLAR 

  • Mülakat tarihleri Vakfımız tarafından öğrencilere e-posta ile duyurulacaktır.

  • Mülakata girmeye hak kazanan öğrenciler YEKV’nın internet sitesinden doldurduğu burs başvuru formunun çıktısını alıp imzalayarak, yukarıda belirtilen bütün belgeleri Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın e-posta adresine ([email protected]) göndermeleri gerekmektedir.(Belgeler belirtilen tarihten önce teslim alınmayacaktır.)

  • YEKV Burs Başvuru Formu'na eklenecek belgelerden herhangi birinin eksik olması, YEKV Burs Başvuru Formu'nun Taahhüt ve Vicdani Yükümlülük Bölümü’ndeki imzaların eksik olması durumunda yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır. 

  Yazı kaynağı : yasarvakfi.org.tr

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul, meslek yüksekokulu, anadolu meslek, teknik ve endüstri meslek liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Bugüne kadar 6500’e yakın öğrencinin eğitimine katkıda bulunulmuştur.

  YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda (Üniversitelerin, İşletme, İşletme Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Veterinerlik, Su Ürünleri, Müzecilik bölümleri) okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği kapsamında tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

  2021-2022 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 27 Eylül – 31 Ekim 2021

  2021-2022 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 760.-TL

  Devamı için tıklayınız.

  ANADOLU MESLEK, TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

  2021-2022 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 27 Eylül – 31 Ekim 2021

  2021-2022 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 310.-TL

  Devamı için tıklayınız.

  MEZUN BURSİYERLERLE İLETİŞİM

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı olarak 1974 yılından bu yana eğitimine katkıda bulunduğumuz bursiyerlerimizle iletişimimizi devam ettirmek ve YEKV tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden haberdar olmanız amacıyla sizlere ulaşmayı hedefledik.

  Bu yüzden mezun bursiyerlerimizle sağlıklı bir iletişim kurarak başarılarınızı izlemek için mezuniyet sonrası bilgilerinin güncel olması arzusundayız.

  Bilgilerinizi güncellemek için lütfen tıklayınız.

  Yazı kaynağı : www.yasarvakfi.org.tr

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

  "Hür teşebbüs olarak Atatürk ilkelerinin, O’nun düşünce ve prensiplerinin, kültür ve sanat zenginliklerimizin, nesilden nesile intikalinin sağlanmasına katkıda bulunmak görevimizdir. Bugünün gençliği Atatürk ilkelerini koruyacak, sanat ve kültürümüzü yaşatacak, daha da zenginleştirecektir. Gençlerimiz için ne yapılsa azdır."

                                                                                                                                                                                                                            SELÇUK YAŞAR

  Vakfımız, 1974 yılında İzmir’de Durmuş Yaşar tarafından, kamu hizmetlerine katkı ve fertle devlet bütünleşmesini pekiştirme amacıyla kurulmuştur.

  Eğitim, kültür ve sanat konularında topluma katkı sağlayan Yaşar Eğtim ve Kültür Vakfı eğitim alanında; üniversitelerde, yüksek ve orta öğretim kurumlarında okuyan, yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı  olan öğrencilere tamemen karşılıksız burs vermektedir. Bugüne kadar 6000’e yakın öğrenciye burs vererek eğitimlerine destek olmuştur.

  Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle eğitim yatırımları yapmak, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bir diğer amacıdır. 2000 kişiye hizmet verebilen İstanbul Üniversitesi  İşletme Fakültesi Prof.Dr. İsmet Alkan Yemekhanesi, Ege Üniversitesi Çamlık Anaokulu, Selçuk Yaşar Alaybey Ortaokulu, Durmuş Yaşar İlkokulu, Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi, Çeşme/Alaçatı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi, Diyarbakır/Kayapınar Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İlkokulu, Çeşme/Alaçatı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi Ek Binası ve İzmir/Güzelbahçe Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi amaca yönelik gerçekleştirilen yatırımlardır.

  Vakfın eğitime olan katkısı, düzenlenen sempozyumlar, kongreler ve yürütülen bilimsel çalışmalarla sürmekte, çeşitli alanlarda bilimsel çalışmalar yayınlanmaktadır.
   

  Kültür ve sanat alanlarında da faaliyet gösteren Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1985 yılında, eski bir İzmir evinin restore edilmesiyle yaşayan bir sanat kurumu haline getirilen ve “Türkiye’nin ilk özel resim müzesi” olan Selçuk Yaşar Müzesi 1985 yılında açılmıştır. Müze, 1967 yılında Dyo tarafından düzenlenmeye başlanan ve 1993 yılından bu yana Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından iki yılda bir düzenlenen Dyo Resim Yarışması ödüllü eserlerine, arkeolojik eserlere ve Yaşar Ailesi’nin koleksiyonu olan diğer sanat eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Müze’nin alt katındaki Selçuk Yaşar Sanat Galerisi 1990 yılında hizmete girmiştir. Galeride yıl boyunca her biri resim, heykel ve seramik sanatının ustaları olarak nitelenen sanatçıların sergileri düzenlenmekte olup, söyleşiler yapılmaktadır.

  1970’li yıllardan bu yana tarihimizin korunmasına ve kültürel varlıklarımızın gün ışığına çıkarılmasına destek veren Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından desteklenen Çeşme Yarımadası’nda, bugün  üzerinde Ildırı Köyü’nün yer aldığı Erythrai antik kenti kazıları 1977 yılında başlamış ve çok önemli kalıntılara ulaşılmıştır.Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı 1998 yılından bu yana Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa antik kenti kazlarına desteğini sürdürmektedir.

  Vakfımız 2015 yılından bu yana İzmir - Bayraklı ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi adına Prof.Dr. Cumhur Tanrıver başkanlığında sürdürülen Bayraklı Höyüğü olarakta bilinen Eski Smyrna Kenti kazılarına ve 2017 yılında İzmir - Konak ilçesinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Akın Ersoy başkanlığında yürütülen Smyrna Agorası Ören Yeri kazı alanı içinde bulunan 19. Yüzyıl Osmanlı Han yapısının kazı ve restorasyon çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.
   

  Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliğinin, ilkelerinin ve tarihi rolünün topluma ve gelecek kuşaklara daha iyi tanıtılması amacıyla kurulmuş olan bilim ve araştırma kurumlarının da işbirliğini sağlayarak araştırmalar ve derlemeler yapmakta, sempozyumlar, seminerler düzenlemekte, bunların gerek Türkçe gerekse yabancı dillerde yayını ve tanıtımını sağlamaktadır.

  Yazı kaynağı : yasarvakfi.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap