Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yaşa takilanlar 1 saat önce son dakika

  1 ziyaretçi

  yaşa takilanlar 1 saat önce son dakika bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EYT'de son durum! EYT çıkacak mı? EYT ne demek? Eylül 2021 EYT Meclis gündeminde

  EYT'de son durum! EYT çıkacak mı? EYT ne demek? Eylül 2021 EYT Meclis gündeminde

  Eyt nedir? EYT ne demek?EYT çıkacak mı? sorularına yanıt aranırken EYT'de son durum başlığı araştırılıyor. 8 Eylül 1999'da emeklilikte yaş koşulu getirilince pek çok vatandaş emeklilik hayalinden olmuştu. Binlerce EYT'li, erken yaşta emeklilik ile alakalı olumlu haber bekliyor. Prim gün süresini doldurmalarına rağmen emeklilik yaşını doldurmayı bekleyen yüz binlerce EYT'li, hükümetin EYT yasası ile ilgili önemli bir adım atmasını bekliyor. Peki, EYT çıkacak mı? İşte, EYT yasasına dair detaylar...

  Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 1999 yılı öncesinde işe girişte kadınlarda 5 bin prim günü ve 20 hizmet yılıyla, erkeklerde de 5 bin prim günü ve 25 hizmet yılıyla emekli olma şartına sahipti. 8 Eylül 1999'da 4447 sayılı kanunun ilanıyla emeklilik şartlarına üçüncü bir yaş haddi eklendi. Haberler.com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz.

  TBMM, 17 Temmuz günü Kanun tekliflerinin kabul edilmesinin ardından, Anayasa ve İçtüzük gereğince kapandı. EYT'nin yasalaşması için Türkiye Büyük Millet Meclis'i onayından geçmesi gerekiyor. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

  Meclis, TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş tarafından 17 Temmuz günü Kanun tekliflerinin kabul edilmesinin ardından, Anayasa ve İçtüzük gereğince, 1 Ekim Cuma günü saat 14.00'te toplanmak üzere kapandı.

  1998 senesinde işe giren bir şahıs önceki yasaya göre 2023 senesinde emekli olması gerekirken, 1999'da çıkarılan yasa ile bu vakit 2038'e çıktı. 15 sene geç emekliliğe namacıyla olan bu kanunu binlerce şahıs bekliyor. Hükümetten konuyla alakalı olarak bir açıklama gelmezken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son yaptığı bildirimde EYT kanunu ile alakalı kapıları kapadı. Erken yaşta emekliliğe olumlu bakmayan Başkan Erdoğan, konuyla alakalı olarak yeni bir açıklama getirmedi. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

  EYT konusunda şu ana kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) 20'ye yakın tasarı sunuldu. Şu anda gözler 1 Ekim'de çalışmaya başlayacak TBMM'de.

  Çıkacak yasanın, 1 milyonu kamu çalışanı olmak üzere 6 milyon kişiyi doğrudan ilgilendirmesi bekleniyor. Çıkacak yasadan ilk faydalanması beklenenlerin sayısı ise 700 bin civarında.

  Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenlemeler gelirse, 1999 tarihinden yani düzenlemenin hayata geçirilmesinden önce işe giren EYT'li kadınlar 20, erkekler de 25 yıl sigortalı olarak çalışma şartı ile birlikte 5 bin prim gün ödeme şartlarını yerine getirerek emekli olabilecekler. Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

  Prim gün süresini doldurmalarına rağmen emeklilik yaşını doldurmayı bekleyen yüz binlerce EYT'li, hükümetin EYT yasası ile ilgili önemli bir adım atmasını bekliyor.

  Yüksek mahkeme EYT'lileri 2021'de sevindiren bir karara imza attı. Prim gün miktarını ve başka kriterleri karşılayan, ancak yaşa takıldığı amacıyla emekli olamayan bir vatandaşın kıdem tazminatı talebinde bulunması ile başladı. İş mahkemesine başvuran EYT'li, eski çalıştığı yerden kıdem tazminatı hakkını istedi. Yargıtay, EYT'li vatandaşın iş yerinden kıdem tazminatı ve başka alacaklarını talep etmesini haklı bir karar olarak. Mahkemeye göre bireyin tazminat alabilmesi amacıyla sigortalılık vakitını ve pirim ödeme gün miktarını tamamlanması yeterli. Böylece benzer halde olan bütün EYT'liler Kıdem Tazminatı ücretini talep edip, emsal karar vasıtası ile alabilir.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  JavaScript kullanılamıyor.

  Bu tarayıcıda JavaScript'in engellenmiş olduğunu tespit ettik. JavaScript'e izin vererek veya desteklenen bir tarayıcıya geçiş yaparak twitter.com'u kullanmaya devam edebilirsin. Desteklenen tarayıcıların listesine Yardım Merkezimizden ulaşabilirsin.

  Yardım Merkezi

  Hizmet Şartları Gizlilik Politikası Çerez Politikası Imprint Reklam bilgisi © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  EYT Son Dakika Sızdırıldı İşte Herkesin Konuştuğu Senaryo! “EYT Son Durum” EYT Erken Seçim Öncesinde Çıkacak! haberi

  TBMM ne zaman açılacak? EYT için gözler Meclis'te!

  TBMM ne zaman açılacak? EYT için gözler Meclis'te!

  Yeni yasama döneminde gündeme gelmesi beklenen gelişmeler dolayısıyla TBMM ne zaman açılıyor sorusu araştırılmaya başlandı.

  En çok merak edilen konuların başında ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) geliyor...

  TBMM'nin gündemine sunulacak olan yasaların değerlendirileceği yeni yasama dönemi EYT bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

  TBMM, 17 Temmuz günü Kanun tekliflerinin kabul edilmesinin ardından, Anayasa ve İçtüzük gereğince kapandı. EYT'nin yasalaşması için Türkiye Büyük Millet Meclis'i onayından geçmesi gerekiyor.

  Bu noktada vatandaşlar, Meslic ne zaman açılacak? TBMM açıldı mı? gibi soruları yoğun bir şekilde araştırıyor.

  İşte TBMM açılış tarihi ve EYT yasası hakkında son gelişmeler...

  Meclis, TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş tarafından 17 Temmuz günü Kanun tekliflerinin kabul edilmesinin ardından, Anayasa ve İçtüzük gereğince, 1 Ekim Cuma günü saat 14.00'te toplanmak üzere kapandı.

  EYT konusunda şu ana kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) 20’ye yakın tasarı sunuldu. Şu anda gözler 1 Ekim’de çalışmaya başlayacak TBMM’de.

  Çıkacak yasanın, 1 milyonu kamu çalışanı olmak üzere 6 milyon kişiyi doğrudan ilgilendirmesi bekleniyor. Çıkacak yasadan ilk faydalanması beklenenlerin sayısı ise 700 bin civarında.

  Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenlemeler gelirse, 1999 tarihinden yani düzenlemenin hayata geçirilmesinden önce işe giren EYT'li kadınlar 20, erkekler de 25 yıl sigortalı olarak çalışma şartı ile birlikte 5 bin prim gün ödeme şartlarını yerine getirerek emekli olabilecekler.

  Prim gün süresini doldurmalarına rağmen emeklilik yaşını doldurmayı bekleyen yüz binlerce EYT'li, hükümetin EYT yasası ile ilgili önemli bir adım atmasını bekliyor.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap