Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yağmur oluşumu ile ilgili bilgilendirici metin

  1 ziyaretçi

  yağmur oluşumu ile ilgili bilgilendirici metin bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yağmurun oluşumu ile ilgili bilgilendirici metin yazınız

  Dunyatarihi.net

  1. Örnek metin

  Su damlacıkları; yoğunlaşma olayı ile beraber yağmur şeklinde yeryüzüne inmektedir. Ancak bunların içerisinde iki değişik yol bulunmaktadır. Birincisi çarpışmadır. Su damlacıkları, rüzgarın etkisi ile beraber havada birbirine çarparlar ve yağmur meydana gelir. İkinci vaziyet ise kristalleşmedir. Soğuk havada donan su damlacıkları, ufak kristallere dönüşüp yeryüzüne iner. Bu kristaller aşağı katmanlara inerken daha sıcak havaya uğradıklarından ötürü çözünüp su damlacıklarına bununla beraber yağmur haline gelmiş olurlar.

  2. Örnek metin

  Atmosferde bulunan su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan çapı 0,5 mm’den büyük su taneciklerinin yer yüzüne düşmesine yağmur denir. Havadaki nemin %100 ü aştığı zaman su buharı yoğunlaşarak tanecikleri oluşturur. Tanecikler rüzgarla birleşerek bulutları meydana getirirler. Bulut soğuk hava dalgasıyla karşılaştığı zaman buluttaki su yoğunlaşarak su damlacıklarına dönüşür. Damlacıklar düşebilir yüksekliklere ulaşınca yağış gerçekleşir. Atmosferin sıcaklığı belirli bir yükseklikte ise yağış, yağmur biçiminde yağar.

  Yağmurun oluşumu ile ilgili internetten bir araştırmaYağmurun oluşumu ile ilgili internetten bir araştırma

  Yazı kaynağı : www.dunyatarihi.net

  Yağmur nasıl oluşur? Kısaca yağmur oluşumu

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap