Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yüz tipine göre saç kesimi erkek

  1 ziyaretçi

  yüz tipine göre saç kesimi erkek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri / Stilleri Erkek

  Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri / Stilleri Erkek

  Erkekler için şık ve etkileyici bir giyim tarzı oluşturmak nasıl önemliyse, doğru bir saç modeline sahip olarak karizmatik görünümü ortaya çıkarmak bir o kadar önemlidir. Bu nedenle erkekler saç kesimlerinde oldukça hassas davranırlar. Uzun uğraşlar sonucu iyi bir erkek kuaförü bulunduktan sonra arzulanan saç kesimi hakkında detaylar verilir. Kişinin vizyonu ve kuaförün becerisiyle ortaya kusursuz bir saç modeli çıkarılacaktır. Ancak saç kesim stilleri her erkeğin yüz yapısına uyumlu olmayabilir. Yüz hattındaki çizgi, kıvrım ve geometrik yapının iyi bir şekilde analiz edilmesi ve hangi tip yüz şekline sahip olunduğunun bilinmesi oldukça önemlidir. Yüz şekline uygun olmayan bir saç kesimiyle hiç beklenmedik sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalınabilir. Bu riskin farkında olmalı ve sizi en iyi tanımlayan saç kesimine yönelmelisiniz.

  Yüz şekline göre saç kesim modelleri geniş bir yelpazede karşımıza çıkar. Öncelikle temel yüz şablonlarının hangileri olduğunu bilmek gerekir.

  Yazımızın devamında yüz tipinize uygun saç kesim önerilerinde bulunacağız.

  Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Keskin, belirleyici hatlardan oluşan yüz şekline kare yüz tipi adı verilir. Bu şablonda yüzün uzunluğu ve genişliği neredeyse eşittir. Çene hattı belirgin bir şekilde ortaya çıkmıştır. Pek çok insan tarafından en erkeksi yüz şekli olduğu söylenir. Bu doğal görünümlü erkeksi imajı güçlendirmenin yolu doğru saç kesiminden geçiyor. Kare yüz şekline uygun sakal stillerini Kare Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Kare yüz tipine saç modeli seçerken favoriler kısa tutulabilir. Kare formunu destekleyici saç modellerine yönelmek doğru karar olacaktır. Fransız kesim, fade kesim gibi modeller estetik bir görünümü ortaya çıkarır. Yanların kısa, üstlerin hafif uzun bırakıldığı saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre üst kısmın daha uzun bırakarak şekillendirebilirsiniz. İnce sakal eklemesi bu saç modellerine uyum sağlayacaktır.

  Eğer üç numara saç tipini kendinize yakıştırıyorsanız kare yüze sahip olmanız avantaj oluşturabilir. Kare şeklin simetrik görünümüne, alt ve üst kısımların eşit uzunlukta tutulduğu kısa saç kesimleriyle destek verebilirsiniz. Kirli sakalın üç numara saçlara uygun olduğunu belirtebiliriz.

  Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Kare yüz formuna kıyasla dikdörtgen yüzlerde belirgin bir uzunluk söz konusudur. Uzun olmasına karşın simetrik görünümü bozan bir yapısı bulunmaz. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey, tercih edilen saç kesim şeklinin yüzün uzunluğunu algısal olarak artırmamasıdır. Dikdörtgen yüz şekline uygun sakal stillerini Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Saçların dik konumda olduğu modeller dikdörtgen yüz şekli için pek uygun değildir. Bunun yerine yana yatırılan veya alına düşen perçemlerden oluşan bir saç kesimi tercih edebilirsiniz. Bu sayede yüzünüzü olduğundan kısa göstermiş olacaksınız. Saç modelinize uygun sakal çeşitleri ise kısa ve kirli sakallardır. Uzun sakalların yanı sıra V formundaki keçi sakallar dikdörtgen yüzü daha uzun gösterir.

  Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Oval yüz yapısı bulunan erkekler avantajlı konumdadır. Oval yüze neredeyse bütün saç modelleri yakışır. Yüz uzunluğu, elmacık kemiklerinin genişliğinden fazla olduğundan oval yüz tipinde net bir keskinlik bulunmaz. Alın bölgesi geniştir, çene ve yanak keskin hatlardan oluşmaz. Oval yüz şekline uygun sakal stillerini Oval Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Oval yüz tipine hangi saç yakışır sorusuna birden çok cevap verilebilir. Alternatifler fazla olduğu için arzu ettiğiniz saç kesimine yönelebilirsiniz. Üstlerin uzun tutularak arkadan toplandığı, yanların ise kısa tutulduğu saç kesimleri sizin için doğru karar olabilir. Arka kısım yine kısa tutularak oval yüze uyumlu bir stili ortaya çıkarmış olacaksınız.

  Oval yüzlere ileriye doğru uzanan ve kakül şeklindeki saç kesimleri pek yakışmaz. Bunun nedeni alın genişliğine ağırlık bırakılmasıdır. Eğer böyle bir saç modeline yönelirseniz yüz şekliniz birden yuvarlak forma dönüşebilir. Sakal tercihinizde kısmen uzun modelleri değerlendirebilirsiniz.

  Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Yuvarlak yüz şeklinde yanak, çene, elmacık kemikleri keskin hatlara sahip değildir. Yüz uzunluğu ile genişliğe birbirine yakındır; bu özelliği ile kare yüzlere benzer bir nitelikten söz edilebilir. Yuvarlak yüz şekline uygun sakal stillerini Yuvarlak Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Yuvarlak yüze saç kesimi için farklı varyasyonlara yönelebilirsiniz. Ancak yüz genişliğinizi artıracak modellerden kaçınmanız gerekir. Yan ve üst kısımların eşit uzunluklarda bırakıldığı saç modellerine sıcak bakılmaması doğaldır. Üstlerin dikleştirildiği ve üstlerin eğimli bir şekilde dik pozisyonda bırakıldığı kesimler, yuvarlak yüzün kısmen keskinlik kazanmasını sağlayacaktır. Favorilerin uzun tutulmaması, saçın yana doğru kabartılmaması ve kakülden uzak durulması dikkat edilmesi gereken diğer detaylardır. Sakal seçiminizi çene yapınızı keskinleştirmek adına ince sakaldan yana kullanabilirsiniz.

  Elmas Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Uzun yüz tipine elmas yüzler örnek gösterilebilir. Elmas yüzlerde çene alına göre daha dardır. Sivri sayılabilecek bir çene yapısı bulunur. Elmacık kemikleri de alından geniştir. Bütün bu yüz şablonu gözümüzün önüne geldiğinde, elmas yüze göre saç kesimi konusunda dikkatli olmamız gerektiği ortaya çıkacaktır. Elmas yüz şekline uygun sakal stillerini Elmas Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Elmas yüz şekline yüksek hacimli saç kesimleri epey yakışacaktır. Üst kısımları dağınık bırakarak saçınıza serbestlik tanıyabilirsiniz. Tepeler sağa veya sola doğru dalgalandırılmış konumda bırakılabilir. Yan tarafların ise çok uzun tutulmaması gerekir. Sakal bırakacaksanız çapa sakala bir şans tanıyabilirsiniz. Kirli veya ince sakallar da elmas yüz şekline uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

  Üçgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

  Üçgen yüzleri elmas yüzlerin tam tersi olarak düşünebilirsiniz. Üçgen şekilli yüz yapısında çene geniş bir çizgiye sahiptir. Elmacık kemikleri ve alın daha dardır. Maskülen bir yüz tipi olarak tanımlanır. Üçgen yüz şekline uygun sakal stillerini Üçgen Yüz Şekline Göre Sakal Stilleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  Üçgen yüz saç modeli arayışında ilk durağınız orta uzunlukta saçlar olmalı. Dilerseniz saç kesiminizi daha uzun tutabilirsiniz. Kısa saçlar üçgen şablona pek uyumlu olmayabilir. Bu yüzden çok kısa kesimlerden kaçınmak gerekir. Alnınıza inen perçemlerden oluşan saç kesimli yüz çizgilerinizi besleyecektir.

  Tek biçimli sakallar ile uzun bıraktığınız saçlarınız arasında bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Garibaldi ve Bandholz gibi daha uzun sakallar bir diğer tercihiniz olabilir.

  Yüz Şekline Göre Saç Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yazı kaynağı : blog.markastok.com

  Yüz Şekline Göre Erkek Saç Kesim Önerileri

  Yüz tipine göre erkeklerin saç kesimi nasıl olmalı?

  YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ MODELLERİ - Kadir Alkan

  YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ MODELLERİ

  YUVARLAK YÜZ; Köşeleri olmayan yuvarlatılmış bir yüz şeklidir. Bu yüz şeklinde en önemli unsur; kesilen saçın yüzü sivrileştirmesinin gerektiğidir. Sadece saç kesimiyle değil sakal kesimiyle de yüz şeklinin sivrileştirilmesi bir bütün görünüm verir.

  Kısa favoriler yuvarlak yüz şekli için daha uygundur. Kısadan uzuna doğru giden üçgen sakal kesimleri yuvarlak yüz şekli saç kesiminde dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Saçın üst kısmının yanlardan daha uzun olması şartıyla saçın yan kısımlarının daha köşeli bir görünüme sahip olacak şekilde yapılan kesim bu yüz şekli için en ideal olanıdır.

  Saç kesiminin belirlenirken yüz şeklinin önemi ne kadar büyükse, gözlük seçerken de nasıl bir yüz şekline sahip olduğunuz aynı ölçüde önem teşkil eder. Köşeli gözlükler yuvarlak yüz şekline iyi giden gözlük modeli olup, daha sivri göstererek yuvarlak görünümü minimilize eder.

  ELMAS YÜZ ŞEKLİ; Elmacık kemiklerinin daha ön planda olduğu yüz şeklidir.

  Bu yüz şeklinde ise elmacık kemiklerini alt kısımlarında kirli sakal modeli olarak biraz daha dolgun olarak bırakılırsa, elmacık kemiğini verdiği sert görünümü azaltmış olursunuz. Bu yüz tipine kendi haline bırakılmış, çabasız yani salaş saç modelleri daha uygundur. Alın boşluğunun göze çarpmaması için bu bölgeyi kapatabilecek dökümlü saç modelleri yüzü daha güçlü gösterir. Bir diğer husus da, saçın üst ve yan kısımlarında da çok fark olmamasına özen gösterilmelidir.

  ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİ; Çene bölgesinin ön planda olduğu yüz şeklidir. Çenesi uzun kişiler genelde bu yüz şeklinin tanımına uyar.

  Burada yapılan en büyük yanlışlardan biri; çene uzun olduğu için kısadan uzuna doğru yapılan kademeli sakal kesimi zaten var olan uzun çeneyi daha da uzun göstermektedir. Tam tersi çeneyi biraz daha kısa tutup yan kısımlarını (sivrileştiren kısımlarını) sakalla doldurup yukarı doğru kademeli geçiş yapılması bu yüz şekli için uygun olan sakal kesimidir. Bu yüz şeklinde önemli nokta; saçın yanlarının ve üstlerinin doğru orantılı bir şekilde; ne çok kısa ne de çok uzun saç modelleri üçgen yüz şekli için uygundur.

  KARE YÜZ ŞEKLİ; Bu yüz şekli için yanların daha kısa üstlerin daha uzun olduğu modeller idealdir. Yanlardan üstlere doğru uzayan katların yumuşak ifade vermesi gerekir çünkü yüz şekli kare olması sert bir görünüm vereceği için bunu yok etmek için saç kesimin bu şekilde olması doğrudur.

  Sakallarda ise kirli sakal olarak yüzün kemikli kısımlarını daha çok yumuşatabilecek tarzda olan kirli sakal bu yüz şekli için uygundur.

  Kare yüz şekline sahip olanların gözlük seçimi yuvarlak-oval çerçeveli olması gerekir. Yüz şeklinin verdiği sert görünüm yuvarlak çerçeveli gözlükler yumuşatarak daha iyi görünüm verir.

  DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİ; Eni boyundan küçük olan yüz şeklidir. Bu yüz şeklinde kabarık saç modelleri uygun değildir, kabartmak isterseniz saçların uç kısımları yanları gösterecek şekilde kabartmanız yüz şekliniz için doğrudur. Tamamen kabarttığınız takdirde yüzünüz daha uzun gözükecektir.

  Sakal kesimi olarak da kirli sakal bu yüz şekli için de uygundur. Kademeli bir şekilde uzayan saç kesimi dikdörtgen yüz şekli için doğru model değildir çünkü yüz zaten uzundur. Yanların daha dolgun ama kısa olduğu saçlar bu yüz şekli için idealdir.

  OVAL YÜZ ŞEKLİ; En ideal olan yüz şeklidir. Aslında biz bütün yüz şekillerini gerek sakal kesimi gerekse saç kesimi ile ovale döndürmeye çalışırız. İdeal yüz şekli olması tüm saç ve sakal modellerinin bu yüze uyması anlamına gelir.

  Yazı kaynağı : www.kadiralkan.com.tr

  Yüz Şekline Göre En İyi Erkek Saç Modelleri | 2023

  Yüz Şekline Göre En İyi Erkek Saç Modelleri | 2023

  Kare yüzlü kişilerin yapacağı saç şekliyle yüzleri yuvarlak bir şekilde görülmeli.

  Çok kısa olmamakla birlikte kısa tutulan saç modelleri, bu yüzleri yuvarlak gösterir.

  Saçınız kıvırcık ya da dalgalı ise kesinlikle düzleştirme derdine düşmeyin çünkü bu saçlara sahip kişilerin yüzleri daha da yuvarlak bir şekilde görülür.

  Kesim esnasında her zaman yanlar kısa, üstler iki - üç numara daha uzun olmalı. Ancak saçlarınızın üstlerini yatık tutmayın. Kaldırarak hafif karışık bir hal verdirin.

  Kesinlikle kahküllü modellerden uzak durmalısınız.

  2. Dikdörtgen Yüze Göre En Uygun Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Erkeklerin yüzüne göre saç şekilleri bölümümüzde ikinci sırayı dikdörtgen yüz şekline ayırdık. Eğer yüzünüzün uzunluğu, genişliğe göre fazlaysa dikdörtgen yüz şekline sahipsiniz demektir. Dikdörtgen yüze sahip kişilerin sakal bırakması görünümü olumlu şekilde etkiliyor. Dilerseniz aşağıdaki içeriğimize tıklayarak kendinize uygun sakal modelini bulabilirsiniz. Eğer dikdörtgen yüz şekline sahipseniz ve bana hangi saç modeli yakışır diye soruyorsanız aşağıdaki maddelere uymanız gerekiyor.

  Dikdörtgen yüze sahip olan kişiler, hiçbir zaman saçlarının yanlarını kısa tutmamalı.

  Daha çok alınlarını örten modeller tercih etmeli. Ayrıca kesinlikle favori bırakılmalı.

  Bu tür yüz için yanlar kısa bırakılıp, üstler kesinlikle havaya kaldırılmamalı.

  3. Yuvarlak Yüze Göre En Uygun Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Çok fazla rastlanmayan erkek yüz şekillerinden bir tanesidir yuvarlak yüz şekilleri. Erkeklerin yüz şekline göre tercih ettiği saç şekilleri arasında belki de en çok beğenilen yüz şeklidir. Peki yuvarlak yüz şekline uygun saç modeli nasıl seçilmelidir? Bu maddeleri aşağıda görebilirsiniz...

  Bu yüz şekline göre en uygun saç modeli geriye yatırmaktır.

  Yuvarlak yüzlü kişiler kesinlikle yüz orantılarını bozacak şekiller vermemelidir. Yüz her daim oval şekilde görünmeli.

  Kaçınılması gereken saç modeli, saçın yanları kabarmamalı ve hacimli olmamalı.

  Kahküllü modeller ve güçlü favorilerden uzak durulmalı.

  4. Üçgen Yüze Göre En Uygun Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Üçgen yüze sahip olan kişiler geniş çene çizgisine, sivri bir çeneye ve dar elmacık kemiklere sahiptir. Erkeklerin yüz şekillerine saç belirlemede zorlandığı yüz şeklidir. Peki üçgen yüze uygun saç şekilleri ya da modelleri hangileridir?

  Bu tür yüzler için geniş çene yapısını dengeleyecek modeller tercih edilmeli.

  En uygun saç modeli yanlarda ve üstte hacme sahip olan kısa saç modelidir.

  Üçgen yüze sahip olan kişiler kesinlikle çeneyi daha çok ön plana çıkaracak modellerden uzak durmalı.

  5. Elmas Yüze Göre En Uygun Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Elmas yüz şeklinde, çene ve alın eşit boyda olup, elmacık kemikleri geniştir. Peki, elmas yüz şekline sahip erkekler hangi saç şeklini denemelidir? Gerekli cevabı aşağıda bulabilirsiniz...

  Bu türe sahip kişiler saç modeli ile çenelerini dengelemelidir. Ayrıca geniş elmacık kemiklerini de dar göstermeliler.

  Kahkül bu yüz şekli için oldukça uygun.

  Elmas yüzler için uzun favoriler yüzü dengelemek için çok önemli.

  Bu yüze sahip olan kişiler yanları kısa ve üstleri uzun olan saç modellerinden kesinlikle uzak durmalıdır.

  6. Oval Yüze Göre Uygun Olan Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Oval yüzler çene tarafı yuvarlak hatlara sahip olan yüzdür. Dünya üzerinde birçok yakışıklı erkeğin yüz şekli bu türdendir. Erkeklerin oval yüze uyguladığı saç şekilleri ise aşağıda yer almaktadır. Eğer sizde oval yüze sahipseniz aşağıdaki seçeneklere uygun saç şeklinizi belirleyebilirsiniz.

  Bu yüz şekline sahip olan kişiler oldukça şanslıdır çünkü her saç modeli bu yüze uygundur.

  Bu yüz için önemli olan saç dengesinin bozulmamasıdır.

  Yüz şekillerine uygun saç kesim önerilerine içeriğimizde yer verdik. Size önerdiğimiz içeriğe tıklayarak en popüler erkek saç modellerini maddeler halinde bulabilir, detaylıca inceleyebilirsiniz.

  7. Kalp Yüze Uygun Olan Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Kalp yüz şekline sahipsen alt kısımları daha dolgun saç modelleri tercih edilebilir. Uzun bir saç modeli kullanılarak alt kısımlar doldurulur, ense tarafında hacim oluşturmak harika görünüme sahip olmanızı sağlar. Özellikle ense bölgesini kıvrımlarla desteklemekte oldukça etkili bir çözümdür. Yukarıdan aşağıya doğru indikçe kıvrılan saçlar kalp yüz şekline sahip insanlar için uygundur.

  8. Uzun Yüze Yakışan Saç Modeli

  yüz şekline göre saç modelleri erkek

  Uzun yüze sahip insanların tercihi saçlarını yandan ayırmak üzerine olmalıdır. İlk olarak saçlarınızı yandan ayırın ve tarayın. Daha sonra saç spreyi ya da wax yardımı ile saçlarınızı sabitleyin. Saçlarınız gün boyu bozulmayacak ve parlak bir görünüme kavuşacaktır. Bu saç stili uzun yüz hatlarına sahip kişilere oldukça fazla yakışmaktadır. Saç spreyi saçların sabit kalmasını sağlar, yıkanmadığı taktirde büyük zararlara yol açabilir. Bu yüzden gece yatmadan önce saçlarını şampuan ile durulamanı öneriyoruz.

  Yazı kaynağı : www.neoldu.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap