Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  xiaomi orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır

  1 ziyaretçi

  xiaomi orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sahte Xiaomi Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

  Sahte Xiaomi Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

  Sahte Xiaomi Telefonlar Nasıl Ayırt Edilir?

  Sahte Xiaomi telefonları tespit etmenin en kolay ve kesin yolu Xiaomi’nin yayınlamış olduğu kimlik uygulamasını kullanmaktır. Buraya tıklayarak indireceğiniz uygulamayı telefonunuza kurarak; cihazınızın sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan video’yu da izleyebilirsiniz.

  Uygulamayı indirip kurmanıza rağmen cihazınızın orjinalliğinden emin olamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.


  Sahte Redmi


  Sahte Mi3

  Sahte Xiaomi Power Bank

  Yazı kaynağı : miuiturkiye.net

  Sahte Xiaomi ürünleri nasıl anlaşılır?

  Sahte Xiaomi ürünleri nasıl anlaşılır?

  Sahte Xiaomi ürünleri ile ilgili bugün resmi açıklama geldi. Xiaomi, sahte Mi ürünlerini anlamanın 5 yolunu açıkladı. İşte o yollar!

  Xiaomi, sahte Mi ürünlerini ayırt etmenin  5 yolunu açıkladı.
  Xiaomi geçtiğimiz günlerde 445.000 dolar değerinde sahte Mi ürünlerine el konulduğunu duyurdu. Xiaomi’nin belirttiğine göre; Hindistan’da sahte Xiaomi ürünlerini şu şekilde tespit edebilirsiniz.

  Son zamanlarda Chennai’deki dört ve Bengaluru’daki üç tedarikçide fake Xiaomi ürünleri ele geçirildi. Telefon kılıfları, kulaklıklar, güç bankaları, şarj cihazları ve kulaklıklardan oluşan 3.000’den fazla fake Xiaomi ürününe el konuldu.

  Tedarikçilerin bu işi uzun süredir yönettiği ve piyasada çok sayıda izinsiz ve sahte ürün sattığı söyleniyor. Faaliyete karıştıkları iddia edilen satıcılar tutuklanmış olsa da, bu hala piyasada sahte Mi ürünleri olmadığı anlamına gelmiyor. Son keşfin ışığında Xiaomi, müşterilerin fake Xiaomi ürünlerini tanımlayabilecekleri birkaç yolu ayrıntılı olarak açıkladı.

  Sahte Xiaomi ürünleri nasıl belirlenir?

  Güvenlik kodları

  Powerbank ve ses aksesuarları gibi Xiaomi ürünleri, orijinalliğini doğrulamanıza yardımcı olabilecek güvenlik kodlarıyla birlikte geliyor. Şirket, müşterilere ürünün orijinal olup olmadığını görmek için ürünün güvenlik kodunu web sitesi Mi.com’a girmeleri ve kontrol etmeleri tavsiye ediyor.

  Ambalajlama

  Ambalaj ve perakende kutuları, ürünün orijinal olup olmadığını da ortaya çıkarabiliyor. Sahte ürünlerin ambalajları genellikle kalitesiz ve perakende kutusu orijinali ile aynı değil. Xiaomi, müşterilerin ürünün orijinalliğinden şüphe duymaları durumunda orijinal ambalajı kontrol etmek için her zaman bir Mi Home veya Mi Store’a gidebileceklerini söylüyor.

  Mi logosu

  Logoya özellikle dikkat edin! Orijinal Xiaomi ürünleri Mi logosuna sahip olacaktır. Kullanıcılar, orijinal logoyu kontrol etmek için şirketin web sitesini ziyaret edebilir.

  Uyumluluk

  Orijinal olmayan Xiaomi ürünlerinin uyumluluk sorunları olacaktır. Xiaomi, sahte Mi Bantlarının size Mi Fit uygulamasıyla eşleştirme konusunda sorun yaşatacağını iddia ediyor.

  Kalite

  Son fakat en az değil, kalite. Xiaomi’ye göre, kablo gibi ürünler zayıfsa ve kolayca kırılıyorsa sahtedir.

  Sahte Xiaomi

  Bir dahaki sefere bir Xiaomi ürünü satın almadan önce akılda tutulması gereken bazı noktalar bunlar Buna ek olarak, şirket müşterilerine markanın yetkili mağazalarından ve ortak satış noktaları olan Mi.com’dan ürün satın almalarını ve cihazlarına yalnızca yetkili servis merkezlerinden servis yaptırmalarını tavsiye ediyor.

  İlgili Haberler

  Çin’e özel Redmi Note 9 Pro Avrupa’yı kıskandıracak

  MIUI 12 güncellemesi Redmi Note ailesine ve Mi 8’e geldi

  Yazı kaynağı : www.btgunlugu.com

  Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

  Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

  Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır Şarj cihazlarının orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu görmek için birkaç fotoğrafla birkaç ayrıntıdan bahsettik. Bildiğiniz gibi, mobil cihazlar pazarında binlerce farklı ürün var.

  Geçmişte, tüm bu cihazların kendi kulaklık jakı ve şarj portu vardı. Ancak Android işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle “ince uçlu bir şarj cihazınız var mı?”Aradığımız günler geride kaldı. Bu işletim sistemini kullanan tüm telefonlar aynı kulaklık jakını ve şarj jakını kullanmaya başladı.

  Bu yüzden bizim telefon Samsung olsa bile bir Sony şarj cihazı kullanabilirsiniz. Bu durumda, dolandırıcılar için büyük fırsatlar ortaya çıktı. Cihazların kullanımı ile aynı oranda artan sahte şarj cihazlarının üretimi, kalite ve güvenlik açısından çok zayıftır. Hepimiz bu cihazlardan uzak durmamız gerektiğini biliyoruz. Bir cihazın sahte olup olmadığını nasıl bilebiliriz? Bunu fark edeceğiniz birkaç ince ayrıntıyla anlayabilirsiniz.

  Şarj aletinin orjinal şarj aleti olduğunu nasıl anlarım

  Sahtecilik artık büyük bir ticari sorundur ve maalesef birçok kullanıcı kurban olabilir. Çin mallarının piyasayı ters çevirmesi yaygındır, kullanıcılar pahalı ürünler yerine daha ucuz ürünlere dönerek büyük bir hata yaparlar ve satıcılar orijinal orijinal için daha fazla ürün satmak için sahte ürünleri müşterilere sallarlar. Piyasada mobil cihazlar için şarj binlerce vardır. O kadar kolay değil. Bir şarj jakı veya özel kulaklık jakı yeterliydi… Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

  Android işletim sisteminden sonra, şimdi ” ince uçlu şarj cihazınız var mı?”Soru oldukça moda oldu. O günleri geride bıraktık … Şimdi, usb Şarj Cihazı, usb tip-C şarj cihazı, iphone şarj cihazı benzer ürünlerle geldi. Bu önemli bir fırsat yarattı.) Sahtecilikte. Örneğin, Samsung, HTC, Sony gibi markaların telefonları için aynı şarj cihazı ile şarj edebilirsiniz… ama bu çok ” doğru değil.. Doğru amper derecelendirmeleri ile cihazınız için üretilen ve kalite ve güvenlik için uygun şarj cihazlarının kullanılması, cihazınızın ömrünü uzatır ve pil ömrünü uzatır.

  Peki bir şarj aletinin sahte olup olmadığını nasıl anlarız? Bunun için sizlere resimli olarak olayı anlatayım: ince detaylar sayesinde sizde şarj aletinin orjinal mi sahte mi olduğunu kontrol edebileceksiniz:

  Şarj Cihazı Marka İsmi

  Samsung şarj cihazlarında “Samsung” yazısı belirli bir düzene sahiptir. Sağ tarafta görebileceğiniz örnekteki cihaz gibi “A” harfi “S”ye “M”den birazcık daha yakınsa cihaz sahtedir. Bu durum, şeklinden dolayı en çok “A” harfinde gerçekleşir.

  Şarj Cihazı Üretim yeri

  Samsung’un açıkladığına göre bu cihazlar sadece Vietnam’da üretiliyor ve asla Çin’de değil. Bunun yanı sıra net bir şekilde görülen “A+” simgesi de cihazın sahte olduğuna işarettir.

  Ağırlığı

  Ağırlık, sahte ve orijinali ayırt etmenin en iyi yoludur. Bu cihazlar, kaliteli parçaları nedeniyle kalitesiz parçalardan oluşan sahte cihazlardan her zaman daha ağır basacaktır. Çünkü bildiğiniz gibi, daha az parça, daha fazla kar. Bu fark 0.1 gram olsa bile, iki şarj cihazı aynı ağırlık değilse, bunlardan biri sahte.

  Sarj Aleti Orjinalmi Agirlik

  Çentik

  Orijinal şarj aletlerinin uç kısımlarının altlarında bulunan yerde kesinlikle bir çentik vardır. Bu çentik göze çok batmasa da elinizle kolayca anlayabilirsiniz.

  Şarj Aleti Uç Kısmı

  Boyutu ve Rengi

  Sahte soket de giriş boyu daha uzun, plastik malzeme rengi daha açık ve üzerindeki bağlantı işareti daha belirgin.(Samsung)

  Şarj Aleti Giriş Ucu

   Kaplama

  66(1)

  Sahte şarj cihazlarının dış kaplaması genelde kalitesizdir. Bu nedenle cihazın iç kısmının doğru yerleştirilmediğini ve kaplamanın yamuk kesimlere sahip olduğunu görebilirsiniz.

  Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır iphone , şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır samsung , iphone şarj cihazı orjinal olduğu nasıl anlaşılır , xiaomi şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , iphone 7 şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , apple şarj aletinin orijinal olduğu nasıl anlaşılır , bir şarj aletinin orjinal olduğu nasıl anlaşılır , şarj aleti orjinal mi nasıl anlaşılır , sarj aletinin orjinal oldugunu nasil anlarim , ıphone şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , iphone şarj aleti adaptörü orjinal mi nasıl anlaşılır , şarj aleti seri numarası , iphone 5s şarj aleti orjinal olduğu nasıl anlaşılır , orjinal telefon şarj aleti nasıl anlaşılır.

  Yazı kaynağı : www.cephastanesi.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap