Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  xiaomi mi robot vacuum mop pro 2 wifi kurulumu

  1 ziyaretçi

  xiaomi mi robot vacuum mop pro 2 wifi kurulumu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kolay ve Anlaşılır Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu | Pasaj Blog

  Kolay ve Anlaşılır Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu | Pasaj Blog

  Temizlik anlayışını değiştiren yeni nesil robot süpürgeler arasında özellikleri ve fiyatı ile meşhur olan Xiaomi markasının bir modeline sahip olduğunuzda kurulum yapmak oldukça kolaydır. Başlangıçta süpürgenin özelliklerinden tamamen faydalanmak için akıllı bir telefon ve WiFi destekli internete sahip olmanız gerekir. Evinizde internet yoksa cep telefonunuzun paylaşım (hotspot) özelliğini açarak da online kurulum sistemini aktif edebilirsiniz.

  Büyük bir heyecanla beklediğiniz süpürge elinize ulaştığında öncelikle kutusunu açarak içeriğini kontrol etmelisiniz. Eksik parça varsa gerekli mercilerle iletişime geçerek yeni bir parça temin edebilirsiniz. Tüm parçalar kutunun içinde ise dikkatli bir şekilde çıkararak kuruluma hazırlanabilirsiniz.

  Öncelikle cihazın şarj edilmesi ve bataryasının doldurulması gerekir. Sürekli olarak aynı şarj noktasında cihazın kendini dinlenmeye alması için doğru noktayı tespit ederek işe başlayabilirsiniz. Kablosuz modeme en yakın alana yani internet çekiminin en kuvvetli olduğu yere şarj ünitesini kurabilirsiniz. Tercihen bu mesafenin en fazla yarım metre olması önerilir. Topraklanmış prize şarj ünitesinin kablosu dikkatli bir şekilde takılmalıdır.

  Kuruluma başlamadan önce Xiaomi robot süpürge üzerinde bulunan güç düğmesine basarak cihazı açmalısınız. Birkaç saniye basılı tutulduğu zaman güç ışığı yanarak size bilgi verir. Cihazı açtıktan sonra şarj ünitesine yerleştirip bataryasını doldurabilirsiniz.

  İlk açtığınızda cihazın ışığının rengine dikkat etmelisiniz. Beyaz ışık %50 ve üstü şarj, sarı ışık, %20 – %50 arası şarj, kırmızı ışık %20 altında şarjı gösterir. Kırmızı ışık yetersiz güç nedeniyle cihazın çalışmayacağını belirtir. Şarj durumunu ışıktan takip ederek kurulum öncesi beyaz renge dönmesini beklemeniz tavsiye edilir.

  Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu Nasıl Yapılır?

  Evinizin her köşesini dip bucak zahmetsizce temizleyen Xiaomi robot süpürge kullanımına başlamadan önce kurulum yapmanız gerekir. Kurulum adımları basit olsa da ihtiyaç duyarsanız teknolojiden anlayan bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz.

  Kurulum öncesinde cep telefonunuza robot süpürge ile uyumlu çalışan “Mi Home” uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulama cep telefonunu, robot süpürgeyi yönetmenizi sağlayan bir uzaktan kumandaya dönüştürür. Android cihazlar için Google Play, iOS cihazlar için App Store ücretsiz olarak bu uygulamayı içinde barındırır. Cep telefonunun konum ve bluetooth servislerini de açarak robot süpürge ile sorunsuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

  Robot süpürgenin kullanacağı internet ile bağlantı kurabilmesi açısından bazı bilgilere ihtiyacınız olur. İlk etapta Mi Home uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya kablosuz internetin şifresini girmelisiniz. Uygulamanın yönlendirmesi ile bazı ayarları kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz. Uygulamanın arama bölmesine bastığınız zaman en yakında bulunan robot süpürge algılanarak eşleşme sağlanır. Tüm kişisel ayarları bitirdikten sonra robot süpürge internet bağlantısı ve cep telefonu ile senkronize edilir. WiFi ağını tanıyan cihaz akıllı özellikleri kullanılabilir olarak çalışmaya başlar.

  Bağlantının tamamlandığını anlamak için cihazın gövdesi üzerindeki büyük kapağı kaldırabilirsiniz. Kapak kaldırıldığı zaman WiFi durumunu gösteren bir ikaz lambası görürsünüz. Kesintisiz yanan ışık robot süpürgenin interneti sorunsuz şekilde algıladığını gösterir. Uygulama, internet ve cihazın senkronize halde olduğundan emin olduktan sonra Xiaomi robot süpürge kurma işlemi tamamlandı demektir. Artık evinizin haritalanması işlemini başlatabilirsiniz.

  Elektrikli süpürge seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  Xiaomi Robot Süpürge Haritalama İpuçları

  Robot süpürgeyi normal olanlardan ayıran en büyük özelliklerinden biri akıllı haritalama yapabilmesidir. Evin eşya düzenine ve halıların yerleşimine göre kendi alanlarını belirleyerek tek başlarına dolaşabilirler. Xiaomi robot süpürge kullanımı öncesinde de haritalama yaparak fonksiyonel özelliklerinden tamamen faydalanabilirsiniz. Süpürgeniz başlangıçta evin her köşesini dolaşarak sinyal aracılığı ile mesafe ve yükseklik ölçümü yapar. Evin dekorasyonunu her değiştirdiğinizde yeniden harita çıkararak faydayı maksimum düzeyde tutabilirsiniz.

  Haritalama özelliği Mi Home uygulaması ile aktif hale getirilir. Cihazın sensörlerinden yayılan lazer ışınları duvarlar, mobilyalar gibi unsurları dokunuş ile hafızaya alır ve hep aynı sistemi izler. Bu hafızaya alınan bilgiler evin haritasını oluşturur. WiFi bağlantısı kesildiğinde ya da zayıfladığında hafızada yer alan akıllı harita sayesinde cihaz temizlik yapmaya aynı şekilde devam eder.

  Haritalama işlemine başlarken uygulamaya girip kullandığınız cihazı seçmelisiniz. Cihaza tıkladığınız zaman sağ üst köşede üç nokta sembolünü görürsünüz. Bu bölüme tıklayarak çıkan seçeneklerden “Deneysel Özellikler” yazısının üzerine basın. Önünüze açılan pencerede “Harita Kayıt Modu” özelliğinin aktifleştirilme işlemini tamamlayın. Bu adımlardan sonra cihaz dolaşmaya başlayarak harita çıkarır. Bu sırada onu engelleyecek eşya ve kişilerin olmaması daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlar.

  Xiaomi Robot Süpürge İnternet Sorununa Çözüm

  Xiaomi robot süpürge başlatma işlemi sırasında internet bağlantısını yaparken sorun yaşıyorsanız birkaç nedenden dolayı olabilir. Basit çözümler ile bu problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

  WiFi bağlantısı kurulamadı uyarısı alıyorsanız şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir. Şifrede bulunan “ü,ö,ş” benzeri Türkçe karakterleri ve “/, *, ?, \” gibi özel işaretleri cihaz algılayamayabilir. Bunların yerine global geçerliliği olan harf ve karakterlerle yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

  Smart TV, tablet ve oyun konsolu gibi akıllı cihazlarınız ile aynı kablosuz ağa bağlarken sinyallerin algılanmasında sorun olabilir. Sinyallerin karışmaması için bu tarz cihazları uzaklaştırıp sonra bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

  Kurulum yaparken modemin GHz değerinin de önemli olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Çoğu model 2.4 GHz seviyesinde bağlantı hızına sahiptir. Modeminiz 5 GHz seviyesinde bağlantı gücüne sahipse cihazı bağlarken sorun yaşayabilirsiniz. Kısa bir ayarlama ile bu problem çözülebilir. Bilgisayar ile modem ayarlarına ulaştıktan sonra 2.4 GHz değerinde süpürge ile eşleştirdiğiniz yeni bir kablosuz ağ kanalı açabilirsiniz. Süpürgeniz bu kanala sorunsuz şekilde bağlanacaktır.

  İnternet bağlantı sorunlarının çözümlerinden bir diğeri de kimlik ayarlarını değiştirmektir. Modem Ethernet kablosu ile uyumlu portu bulunan bir bilgisayara bağlanır. Kablolu bağlantı yaptıktan sonra cihazın yönetim panelini açın. Kimlik doğrulama kısmının “WPA/WPA2 PSK” olduğundan emin olun. Farklı ayarlar seçili ise değiştirip yeniden bağlantı kurmayı deneyin.

  Mi Home uygulamasını ilk açtığınız zaman konumun Türkiye seçilmesi genellikle yeterlidir. Cihazın durumuna bağlı olarak sorun yaşarsanız Çin ve Global seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

  Xiaomi Robot Süpürge Kurulumu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Xiaomi robot süpürge kurulumu yaparken bazı noktalara dikkat ederek cihazınızı sorunsuz şekilde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. İlk kurulumu yaparken cihazın şarj istasyonuna bağlı olması hem yakın mesafenin bağlantı avantajı hem de güç depolama açısından önemlidir.

  Kurulumda hata yaptığınızı düşünüyorsanız sıfırlama yapmak için Home/Default tuşuna uzun süre basılı tutabilirsiniz. Robot süpürge hafızasını silerek yeni alınmış şekilde tekrar kurulmaya hazır olur. Reset atma işlemi kullanım kılavuzunda detaylı olarak açıklanır.

  Xiaomi Robot Süpürge şarj istasyonu yerleştirme yaparken hatalı seçim yapmak sinyalleri bozabilir. Şarj istasyonunun çevresinde en azından 50 cm mesafede farklı bir eşya ya da akıllı cihazın bulunması bağlantı algısını olumsuz etkileyebilir. Robot süpürgenin istasyona geri döneceği ön kısımda ise en az 1.5 m mesafe boşluk bulunması sorunsuz bir geri dönüş için şarttır.

  Cihazı şarj istasyonundan sadece uygulama seçeneklerini kullanarak ayırmak gerekir. Elle ve zorla ayrılan cihazların girişi zarar görebilir ya da hafızası karışarak tek başına geri dönüşte sorun yaşayabilir.

  Temizliğin en kolay yolunu sunan Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge veya Xiaomi Mi Mijia 1C Robot Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge gibi farklı teknik özelliklere sahip modellerinden birine henüz sahip olmadıysanız avantajlı fiyat ve güvenli ödeme yolu ile Turkcell Pasaj’dan sipariş verebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : pasajblog.turkcell.com.tr

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop  Kurulum Aşamasında Wi-fi'ye Bağlanmıyor

  Mi Robot Süpürge Kurulum Aşamasında Wi-Fi Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

  Mi Robot Süpürge Kurulum Aşamasında Wi-Fi Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

  Mi Vacuum Robot Süpürgenizin ilk kurulumunda, ürünün şarj istasyonu kablosuz modeminize yakın olmalıdır. Ek olarak Mi Vacuum Robot Süpürgenizinde şarj istasyonuna yakın olmalıdır.

  Cihazın, modem ve şarj istasyonunun birbiri ile eşleşebilmesi için bu cihazları 50 cm kadar bir mesafede tutmanızda fayda var.

  Ürünü açtığınızda ilk iş olarak ürünü şarj istasyonuna göndermeli, ve wifi kurulum işlemini ürün şarj istasyonuna bağlıyken yapmalısınız.  Bu durumda Mi Home uygulaması sizden kablosuz internet şifrenizi isteyecektir. Kablosuz internet şifreniz ve modem şifreleme türü gibi diğer ayarlar, Mi Vacuum Robot Süpürgeye senkronize olduğunda, artık robot süpürgeniz evinizin wifi ağını tanıyor olacaktır.

  Temizlik sırasında wifi sinyali koparsa, bu durum temizliği etkilemeyecek, daha önceden süpürge hafızasına yazılı olan harita üzerinde işlem yapılacak ve wifi sinyali alınana kadar şarj istasyonuna yaklaşmaya devam edecektir.

  Eğer wifi ağınız 5 Ghz ile yayın yapıyorsa, ürün bağlantı kuramaz. Bu durumda wifi cihazınızın 2.4 Ghz kanalında bir kablosuz ağ açıp cihazı 2.4 Ghz ağına bağlamalısınız.

  Mi Vacuum Robot Süpürgen açık olduğu sürece, evinizin kablosuz ağı ile sürekli iletişim halinde olacaktır. Aynı kablosuz internet ağına bağlı cihazlarla da arasında sanal bir ağ geçişi bulunur. Evde internet kullanımı ve kablosuz ağ güvenliğiniz için, diğer cihazları modemin 5Ghz kanalına, Mi Vacuum Robot Süpürgenizi 2.4 Ghz kanalına bağlamanız güvenlik sağlayacaktır.

  Xiaomi Akıllı Robot Süpürge neden kablosuz ağa bağlanmıyor?

  Sorununuz çözülmediyse şunları denyebilirsiniz;

  Xiaomi Süpürgenizi Türkiye'den aldıysanız genellikle Türkiye konumu seçiliylen cihaz kurulumu tamamlanır. Ancak Xiaomi Süpürgenizi yurtdışından yada bir tedarikçiden satın aldıysanız Mi home konumunu Çin olarak değiştirerek kurulum yapmayı deneyin.

  Xiaomi cihazlarının çoğunda home tuşu yada üzerindeki default (standart) tuşa basılı tutarak reset atabilirsiniz. Ancak yinede cihazın kullanım kılavuzuna bakın ve orada yer alan talimatlara göre reset atın ve tekrar wifiye bağlanmayı deneyin.

  Modem şifreniz içerisinde türkçe karakter ve özellikle "özel" karakterler olmadığından emin olun / * \ [ gibi, cihazlar yurtdışında üretildiği için, türkçe klavye ve ingilizce klavye arasındaki uyuşmazlık sebebiyle, bazı durumlarda modem şifrenizde yer alan özel karakterler yüzünden bağlantı kurulamıyor olabilir.

  Geçici olarak bir ara kablo ile şarj istasyonunu ve cihazı modemin yanına alın ve bu şekilde eşleştirme yapmayı deneyin. Eğer başarısız olursa şarj istasyonu ve cihazın konumunu değiştirmeyi deneyin. Örneğin; arada başka bir wifi cihaz, telefon, akıllı televizyon olması durumu sinyal karışmasına yol açabilir.

  Modeminizi bir ethernet kablosu ile bilgisayara bağlayın ve modeminizin yönetim paneline girin. Modeminizin kimlik doğrulama seçeneğinin WPA/WPA2 PSK olarak değiştirip tekrar deneyin.

  Yazı kaynağı : www.ajansfeedback.com

  xiaomi mi robot vacuum-mop p

  Xiaomi Mi Mop Vacuum Pro Akıllı Süpürge Kurulumu

  Xiaomi Mi Mop Vacuum Pro Akıllı Süpürge Kurulumu

  Xiaomi ürettiği teknolojilerle, teknoloji dünyasına damga vuran bir firma haline geldi , öyle ki artık ev aletlerinden tutunda akıllı tekstil ürünlerine kadar bir çok ürün piyasaya sunra hale geldiler . Bunlardan biri de artık ülkemizde bile 10 evden en az 4’ünde bulunan akıllı robot süpürgeler .

  Robot süpürgeler ilk üretildiği ve tanıtıldığı yıllarda fazla ilgi görmese de son yıllarda hakettiği değere kavuştu , özellikle belli bir stres ve tempo altında çalışan kişiler için gerçekten kurtarıcı nitelikte olan bu akıllı süpürgeler kullanım kolaylığı açısından sonra derece pratik.

  Pratik olmasının yanı sıra yön ve hareket dengesini kendi sağladığı için kullanıcılar bu süreçte sadece akıllı telefonlar , tabletler üzerinden kurulumunu yaparak ürünü çalıştırmayı kolaylıkla başarabiliyor.

  Süpürge Kurulumu

  Ürünün kurulumu oldukça basit , fakat bunun için evinizde mecburi olarak internet bağlantısı olması gerekiyor , ürün ağ bağlantısı üzerinden Mi Home uygulaması ile bağlantı kuruyor.

  Mi Home uygulamasını App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  Uygulamayı indirdikten sonra Telefon numarası üzerinden ya da Facebook üzerinden kullanıcı kaydı oluşturabiliyorsunuz.

  Uygulamaya kaydolduktan hemen sonra uygulama ekranında Sağ Üstte bulunan + simgesine tıklayarak ürünlerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Ürün listesinde bulunan Ev Aletleri kısmına giriş yapalım.

  Bu menüden Mi Robot Vacuum-Mop P isimli ürünü seçelim.

  Ürünü seçtikten sonra süpürge üzerinde altlı üstlü bulunan 2 adet tuşa aynı anda 3-4 saniye basılı tutalım ve sesli uyarıyı duyduktan sonra elimizi çekelim.

  Bu işlemden sonra ekranda ki menüden Sonra ki seçeğine tıkayalım.

  Bu işlemden sonra süpürge evimizde ki Wi-Fi ağını bulucak eğer bulamazsa resetleme işleminden sonra Bluetooth ve Wi-Fi telefonunuzda aktif mi bunları kontrol ediniz.

  Bu ekran kurulumda doğru yolda olduğumuzu göstermekte , bu ekranın tamamlanmasını ve yeni menünün gelmesini bekleyelim.

  Bu menüde ürünü kullanabileceğiniz alanı seçip Atla butonuna tıklayınız.

  Bu menüden cihaza bir isim vererek Sonra ki seçeneğine tıklayarak ilerleyelim.

  Ürünün kurulumu tamamlandı , gördüğünüz üzere oldukça basit ve sade bir kuruluma sahip , bir sonra ki işlemde ürünün haritalandırma işlemini yapacağız , haritalandırma işlemiyle alakalı makalemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca ürünle alakalı kurulum desteği uzaktan bağlantıyla almak isterseniz bizlere 11858 numaralı teknoloji destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teknodestek.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap