Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  www.akdeniz belediyesi akademi.com

  1 ziyaretçi

  www.akdeniz belediyesi akademi.com bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Akdeniz Belediyesi

  Akdeniz Belediyesi

  Akdeniz Belediyesi

  İki okulda düzenlenen kitap dağıtım törenine Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da katıldı

  Akdeniz Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlerin ardından, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 4 bin 657 ortaokulu öğrencisine de çeşitli deneme sınavlarından oluşan eğitim setini ücretsiz dağıtmaya başladı.

  Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, dezavantajlı öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına hayata kattığı örnek projeleri devam ediyor. Bugüne dek on binlerce öğrenciye kırtasiye malzemeleri ulaştıran, üniversiteye hazırlanan 3 bin gence, eğitim akademisi paketlerini ücretsiz ulaştıran Akdeniz Belediyesi, bu kez de liselere geçiş sınavına (LGS) hazırlanan ortaokul öğrencileri için deneme sınavlarından oluşan kaynak setleri ücretsiz dağıtmaya başladı.

  Başkan Gültak, okulları ziyaret ederek öğrencilere setleri hediye etti

  Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; ilk etapta Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan Turgut Özal Ortaokulu ile Çilek Mahallesi’nde yer alan Mehmet Dağlı İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşen kitap dağıtım törenine katıldı. Öğretmenler ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Gültak, ardından da liselere geçiş sınavına hazırlık setlerini öğrencilere hediye etti.

  Üniversiteye hazırlanan gençler için eğitim akademisi

  Eğitimde fırsat eşitliğine büyük önem verdiklerinin altını çizerek, milletlerin ancak eğitimle her alanda yükselebileceğini vurgulayan Başkan Gültak; “Bölgemizde yaşayıp üniversiteye hazırlanan gençlerimiz için geçen haftalarda Türkiye’de ilk olan örnek bir projeyi; Akdeniz Eğitim Akademisi’ni hayata kattık. Bu projemiz ile öğrencilerimiz, internet üzerinden şifre ve kullanıcı adıyla giriş yaparak, içinde yüz binlerce sorunun ve notların olduğu, tüm ders notlarının yer aldığı, ayrıca derslerin görsel anlatıldığı bir portala ulaşıyor. Tabi çocuklarımız sınava da girebiliyor. Hem Mersin hem Türkiye derecelerini öğrenebiliyorlar. Ayrıca bu şifreleri ve kullanıcı adlarını okul müdürleri ve ebeveynlere verdik, bu sayede takibini de sağlıyoruz” diye konuştu.

  LGS deneme sınavlarından oluşan setler, 4 bin 657 öğrenciye ulaşacak

  Başkan Mustafa Gültak; Akdeniz Eğitim Akademisi’nin ardından, bu kez de liselere hazırlık sınavı ile ilgili tüm konuları kapsayan deneme sınavlarını profesyonel bir set haline getirip öğrencilere ulaştırdıklarını kaydetti. Başkan Gültak, “Akdeniz’de bugün itibariyle liseye hazırlanan 4 bin 657 ortaokul öğrencimiz var. Arkadaşlarımız, proje kapsamında tüm okullarımızda kaynak kitapları dağıtmaya başladı. Amacımız, üniversite gibi liselere hazırlık noktasında da çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlamak. Seneye büyük ihtimalle bu çocuklarımızı internet portalına da alacağız ve bu sayede diledikleri her türlü kaynak kitaba, derslere ve sorulara ulaşıp çok daha güçlü şekilde sınava hazırlanabilecekler” diye konuştu. 

  Yazı kaynağı : www.akdeniz.bel.tr

  Akdeniz Belediyesi

  Akdeniz Belediyesi

  * Akdeniz Belediyesi’nin; üniversiteye hazırlanan lise mezunu ve son sınıf öğrencileri için hayata kattığı ve Mersin’de bir ilk olan; “Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi Projesi”, geniş katılımlı bir toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı. Ücretsiz sunulan kurslar kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 3 bin Akdenizli öğrenciye; ‘Tam Öğrenme Modeli’ne uygun hazırlanan ‘Eğitim Akademisi’ paketi verildi.

  Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, okul müdürleri ile belediye bürokratları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı, akademiyi tanıtıcı videoların gösterimiyle sürdü. Toplantıda ilk söz alan Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek; Akdeniz’de, 124 okul ve kurumda 62 bin öğrenciye hizmet verdiklerini ifade ederek; “Eğitim camiası açısından çok güçlüyüz. Genç, dinamik, işine kafa yoran ve teknoloji iç içe olan bir eğitim ordumuz var. Dünyayı değiştiren en güçlü silahın eğitim olduğuna, toplumdaki her kurum ve temsilcinin inanarak destek vermesi biz eğitimcileri oldukça mutlu etmektedir” dedi.

  “Öğrencinin başarısını hedefleyen örnek bir proje”

  Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk da konuşmasında, eğitimin; Akdeniz’de ayrıcalıklı bir alan olduğunun altını çizdi, tüm kurumlarla eğitime özel bir hassasiyet gösterdiklerini vurguladı. “Marifet iltifata tabidir” diyen Pamuk; “Akdeniz Belediyesi’nin, eğitime katkı noktasında çok önemli destekleri oldu. Tüm okullarımız, fiziki altyapılarının iyileştirilmesi noktasında elden geçti. Eğitimin kalitesinin arttırılması noktasında, altyapının iyileştirilmesi son derece önemli. Fakat bugünkü proje, tüm bunların ötesinde, öğrenci odaklı bir proje olması açısından hepimizi heyecanlandırdı. Çünkü öğrencinin başarısını hedefleyen ve başarıya odaklanmış bir proje. Bu proje, sadece öğrenciye verilen dijital eğitim katkısı değil; birebir takip edilen, gerektiğinde başarı duruma öğrenci ve veliye aktarılan, öğrencinin kendi haline bırakılmayan bir proje olması açısından son derece önemli. Bu proje ile adeta her eve bir okul, bir derslik, bir etüt merkezi kuruluyor. Sunulan bu fırsatın da çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

  “Programda, hedefini belirleyen çocuklarımız için her şey var”

  Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ise konuşmasında, göreve geldikleri günden itibaren eğitime, kadınlara ve gençlere özel önem verdiklerinin altını çizdi. Projenin detaylarını anlatan Başkan Gültak; “Böyle bir dönemde istedik ki ailelere ve öğrencilere faydamız olsun. Böyle bir program içine girdik. Bu proje çok önemli, çünkü etüt merkezleri dâhil olmak üzere birçok yer kapalı. Ancak burada çalışmak isteyen, 'ben doktor, eczacı, mühendis olacağım' diyen, kendine hedef koymuş çocuklarımıza dair her şey burada var. Her türlü imkân var. Görselleriyle, videolarıyla, soru çözümleriyle, föyleriyle, ders notlarıyla aklınıza ne gelirse var. Takıldığı zaman Milli Eğitim üzerinden de belediyemiz üzerinden de alanlar var.

  Özel öğretmen de sorular da burada var. Ayrıca kendinizi deniyorsunuz. Mersin'de kaçıncısınız? Türkiye'de kaçıncısınız? Performansınız nedir? Bunların hepsini görebiliyorsunuz. Belediyemiz ile ilçe milli eğitim müdürlüğümüz velilere ulaşacak. İyi bir üniversitede okumak, iyi bir bölüm bitirmek birçok gencimizin hayalidir. Dolayısıyla bunun yolu lise sonda iyi bir performans göstererek sınavlara hazırlanmaktır. Bu sistem de öğrencilerimize bunu sağlıyor” şeklinde konuştu.

  “Akdeniz’e 6 yeni okul yapılacak”

  Akdeniz ve Mersin sakinlerine yeni bir müjde daha veren Başkan Gültak, “İl ve İlçe milli eğitim müdürlerimizle yaptığımız istişareler sonucunda Akdeniz'e 6 tane yeni okul yapıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a da şükranlarımı sunuyorum. Listeler verildi. Nerede ihtiyaçlar var, çalışıldı. Sayın Bakanımız hemen yanımda İstanbul Borsası Başkanı'nı arayıp görüştü, bir okulun yapımı için destek istedi. Diğer 5 okul için de Milli Eğitim Bakanlığı'na ödenek ayırarak yeni okullarımızı da hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.

  LGS’ye hazırlanan öğrencilere de 4 bin 500 adet hazırlık seti dağıtılacak

  Eğitime desteklerinin devam edeceğini kaydeden Başkan Gültak, önümüzdeki günlerde 8’inci sınıf öğrencilerine; 10 gün sonra da LGS'ye hazırlık noktasında 4 bin 500 tane hazırlık seti dağıtacaklarını belirtti. Başkan Gültak; “Orta son öğrencilerimize de ders çalışacakları, soru çözebilecekleri, içinde birçok çalışma imkanının bulunduğu setler de bölgemizdeki tüm 8’inci sınıf öğrencilerine dağıtılmak üzere hazırlanıyor. Onların da iyi bir lise kazanmaları noktasında bir yerlere varmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

  “Yılmaz Güney Parkı’na olimpik havuz yapılacak”

  Sözlerini; “Belediyecilik sadece asfalt, kaldırım, yol yapmak demek değildir” diyerek sürdüren Başkan Gültak, şöyle konuştu;“Bölgemizde Yılmaz Güney Parkı'mız var. O parkı şu anda yıkıyoruz. Spor Toto Teşkilatı’na ve Spor Bakanlığımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah o parkın içine Akdeniz'in ilk fiziki yarı olimpik havuzunu yapıyoruz. Artık anneler çocuklarını başka yere götürmek zorunda değiller. Bu kompleksin içine 3 katlı da bir gençlik merkezi yapıyoruz. Burası gençlerin derslerini çalışabilecekleri, çay kahve içebilecekleri, internet ve spor ortamının hazırlandığı güzel bir etüt merkezi haline gelecek. Ayrıca bazı spor faaliyetlerinin yapılacağı bir gençlik merkezi haline geliyor. Tahmin ediyorum bu yılın sonuna bitecek. Akdeniz'e hayırlı uğurlu olsun.”

  Nusratiye parkına etüt merkezi

  “Nusratiye Mahallesi'nin içinde bulunan bir parkımızda da 50 ila 100 kişinin çalışabileceği, bir etüt merkezi için de şu an ekip arkadaşlarım çalışıyorlar” diyen Başkan Gültak; “Burasını da yaz sezonuna yetiştirmeyi planlıyoruz. Etüt merkezlerini önemsiyorum. Çünkü çocuklar kendi evlerinde çalışacak ortamları bulamayabiliyorlar. Dolayısıyla bu tür etüt merkezlerinde çalışabilecekler. Nusratiye'de böyle bir açılış yapacağız” dedi.

  Millet Kıraathanesi, eğitim yuvası olarak da hizmet verecek

  Başkan Gültak; Millet Kıraathanesi hakkında da bilgi vererek; “Burada çalışmalar sona erdi. Yaklaşık 36 öğrencimizin aynı anda ders çalışabileceği ortam sağladık. Bilgisayarları, interneti, çalışma masaları var. Ayrıca Millet Kıraathanesi olduğu için kadınlarımızın, beyefendilerin gelip kahve içip sohbet edebileceği, dergilerini, gazetelerini okuyacakları bir yer. Buranın bir diğer özelliği de Mersin'in en eski konaklarından birisi olmasıdır. Dolayısıyla Mersin'in en eski konaklarından birini de tekrardan hayata geçirmiş olduk” dedi.

  “Gökdelen 29’uncu kat, 600 öğrencilik etüt merkezi olacak”

  Metropol Gökdelen binasının 29’uncu katını da bedelsiz kiraladıklarını dile getiren Başkan Gültak, sözlerini şöyle sonlandırdı; “Buranın içi ile ilgili tüm fiziki işlemler bitti. Şu an sadece tefrişatı kaldı. Peki, burada ne yapacağız? Yaklaşık 600 öğrencimizin aynı anda ders alabileceği bir etüt merkezini de şehrin merkezinde kazandırma noktasındayız. Pandemi kuralları esnediği andan itibaren, 600 öğrencinin ders alabileceği etüt merkezini de hazırlamış bulunuyoruz. Gençler önemlidir. Belki ortamlarında bilgisayarları, internetleri, tabletleri, telefonları yok. O zaman ne yapacağız? Bu gençlere ders çalışabilecekleri ortamları yaratacağız.”

  Yazı kaynağı : www.akdeniz.bel.tr

  Yazı kaynağı : www.dtakademi.com

  Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi'nden öğrencilere destek

  Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi'nden öğrencilere destek

  MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, Akdeniz Belediyesi, öğrencilerin girecekleri sınavlara daha iyi hazırlanabilmelerine destek vermek, kendilerini daha iyi geliştirmelerini sağlamak ve başarılarını artırmak amacıyla Eğitim Akademisi kurdu.
  Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan Akdenizli öğrenciler için ücretsiz eğitim hizmeti sunulacak. Eğitimden; lise mezunu ile lise son sınıf öğrencileri faydalanabilecek. Mezun öğrencilerin, kimlik, ikametgâh ve mezuniyet belgeleri ile birlikte, 0324-3366583 numaralı çağrı merkezine başvuru yapmaları gerekiyor. Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi’nin çevrimiçi eğitim imkanından faydalanmak isteyen lise son sınıf öğrencileri ise, öğrenim gördükleri okul müdürlükleri üzerinden başvuru yapabilecek.
  YKS’ye hazırlanan öğrenciler yararına, Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademisi’nin sunduğu eğitim fırsatından faydalanmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü sona eriyor.
  Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, YKS’ye hazırlanan öğrenciler ve ailelerine yaptığı çağrıda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sağlanan fırsattan faydalanmaları tavsiyesinde bulundu. Başkan Gültak, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ülke olarak bizler de zor günler yaşıyoruz. Tabi Pandemi ile mücadele sürecinden hemen herkes gibi eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz de olumsuz etkilendi. Bizler de gençlerimizin eğitimi ve sınavlara hazırlıklarında onlara destek olmak ve başarılarını arttırmak amacıyla, Akdeniz Belediyesi Eğitim Akademimiz tarafından, ücretsiz YKS’ye hazırlık imkanı sunacağız. Sınavlara hazırlanan Akdenizli gençlerimize sağladığımız bu eğitim sayesinde, derslerini kolaylıkla takip edebilecek, deneme sınavlarına da katılabilecekler. Bu sayede bir yandan kendilerini geliştirirken, girecekleri sınavlara da çok daha iyi hazırlanmış olacaklar" diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap