Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  windows 10 güncelleme sonrası yazıcı sorunu

  1 ziyaretçi

  windows 10 güncelleme sonrası yazıcı sorunu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Son Windows Güncellemeleri Yazıcı Sorunlarına Neden Oluyor

  Son Windows Güncellemeleri Yazıcı Sorunlarına Neden Oluyor

  Fix

  Windows Registry Editor Version 5.00

  [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print]
  “RpcAuthnLevelPrivacyEnabled”=dword:00000000

  Yazı kaynağı : www.cozumpark.com

  Son Windows Güncellemeleri Yazdırma Sorunlarına Yol Açtı

  Son Windows Güncellemeleri Yazdırma Sorunlarına Yol Açtı

  Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için geçtiğimiz günlerde yeni birkaç güncelleme yayınlamıştı. Windows 10’un 1903, 1909 ve 2004 sürümlerine gelen bu güncellemeler, işletim sistemine geliştirmeler ve iyileştirmeler getirmişti. Ancak çoğu Windows 10 güncellemesi gibi bu güncellemeler de bir takım sorunlara yol açtı.

  Microsoft tarafından KB4560960 ve KB4557957 isimleriyle yayınlanan güncellemeler, birçok kullanıcının farklı platformlardaki paylaşımlarına göre yazdırma işlemlerinde sorunlara yol açtı. Kullanıcılar, bu güncellemeleri yükledikten sonra yazdırma işlemini gerçekleştiremiyorlar.

  Microsoft sorunu kabul etti:

  9 Haziran 2020’de yayınlanan güncellemeler yüzünden sorun yaşayan kullanıcılar, sorunlarını Microsoft Answers forumunda da dile getirdiler. Kullanıcılar hangi yazıcı modeliyle sorun yaşadıklarını da belirttiler. Buna göre kullanıcılar, şu an için HP, Canon, Panasonic, Brother ve Ricoh yazıcılarıyla sorun yaşıyorlar.

  Sorun birçok kullanıcının canını sıksa da Microsoft, kullanıcıların içini bir nebze rahatlatacak bir açıklama yaptı. Şirket, “yazdırma kuyruğunun yazdırma işlemi sırasında bir anda hata verebileceğini veya kapanabileceğini” belirterek sorunun KB4557957 isimli güncellemeden kaynaklandığını belirtti.

  Microsoft tarafından yapılan açıklamada sorunun ne zaman düzeltileceğine dair bir bilgi verilmedi. Şirket, bu sorun üzerinde çalıştıklarını ve daha fazla bilgiyi önümüzdeki zamanda vereceklerini söyledi. Yine de Microsoft bu soruna resmi bir çözüm getirmeden yapabileceğiniz çok basit bir adım bulunuyor.

  Yazdırma işlemiyle ilgili sorun yaşayan birçok kullanıcıya göre bu sorun, Windows 10 işletim sistemi için yayınlanan güncellemelerin kaldırılmasıyla birlikte ortadan kalkıyor. Bunun için Windows Update ayarlarına giderek ‘Güncelleştirme geçmişini görüntüle’ seçeneğine ve ardından ‘Güncelleştirmeleri kaldır’ seçeneğine basmak. Açılan pencerede sisteminize en son yüklenen güncellemeyi kaldırabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Windows 10 güncellemesinden sonra yazıcı çalışmıyor 'Yazıcı Sürücüsü Kullanılamıyor'

  Windows 10 güncellemesinden sonra yazıcı çalışmıyor 'Yazıcı Sürücüsü Kullanılamıyor'

  Windows 10 güncellemesinden sonra yazıcı çalışmıyor 'Yazıcı Sürücüsü Kullanılamıyor'

  printer not working after windows 10 update printer driver is unavailable

  Bazen deneyimleyebilirsiniz Yazıcı çalışmıyor veya Windows, Windows 10 güncellemesinden / Sürücü güncellemesinden sonra yazdırma işini tamamlayamıyor. Ve kontrol ediyorum Cihazlar ve yazıcılar, Windows 10 yazıcı durumu size şu hatayı gösterir: sürücü müsait değil.

  yazıcı sürücüsü kullanılamıyor hata çoğunlukla yazıcının sürücüsü bozuksa güncel değilse, yazıcı sürücüsü ile Windows sistemi arasındaki uyumsuzluk nedeniyle veya Windows 10'a henüz yüklenecek bazı Windows güncellemeleri varsa oluşur. Nedeni ne olursa olsun burada düzeltmek için uygulayabileceğiniz bazı çözümler 'Yazıcı Sürücüsü KullanılamıyorHatası ve yazıcının çalışma durumuna geri dönün.

  Not: Aşağıdaki çözümler tüm Yazıcı üreticileri için geçerlidir (HP, Canon, Brother, Epson vb.) Windows 10'da bulunmayan yazıcı sürücüsünü düzeltmek için tasarlanmıştır.

  Yazıcı Sürücüsünü Onar Windows 10'da Kullanılamıyor

  Herhangi bir sorun giderme adımını uygulamadan önce aşağıdaki gibi temel adımları tamamlayın:

  Yazıcı ve Donanım ve Aygıt Sorun Gidericisini Çalıştırın

  Temel adımları kontrol ettikten sonra, önce Hardware ve Cihaz sorun gidericisi Yazıcı aygıtının kendisinde soruna neden olan herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için. Ve koş Windows 10 Yazıcı yazdırma işinin tamamlanmasını engelleyen sorunları gidermek için sorun giderici.

  Yazıcı Sürücüsünü Uyumluluk modunda yeniden yükleyin

  Sürücüler uyumsuz veya yanlışsa bu sorun ortaya çıkabilir. Sürücüleri yüklemenizi öneririm Uyumluluk modu ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

  Uyumluluk modu, uyumsuz yazılımların veya dosyaların bilgisayarın daha yeni donanımı veya yazılımı ile uyumlu kalmasına izin vermek için bir yazılımın eski bir yazılım sürümünü taklit ettiği bir yazılım mekanizmasıdır. Aşağıdaki adımları izleyin:

  Git üreticinin web sitesi ve yazıcıyı indirin Sürücü kurulumu Bilgisayarınız için (HP sürücüsü, Epson sürücüsü, Brother sürücüsü, vb.) Dosyası. Burada referans olarak, HP yazıcı sürücüsünün mevcut olmayan Windows 10'u düzeltmek için HP yazıcı sürücüsünü indirmeyi örnek olarak alın. Açık HP resmi web sitesi, HP yazıcı modelinizi girin ve ardından HP yazıcı sürücüsünü bu sitede çevrimiçi aramak için Bul'a basın.

  Şimdi Önce Mevcut Yazıcı sürücüsünü kaldıralım:

  Basın Windows Tuşu + R çalışma kutusuna gitmek için masaüstü ekranınızda.
  Tür devmgmt.msc ve Enter'a basın.
  Sürücü altında, genişletin, ardından Yazıcı hub'ı sağ tıklayın ve Kaldır.
  Onaylamanız istenirse Onaylamak.
  Yazıcı sürücüsünü tamamen kaldırmak için pencereleri yeniden başlatın.

  Yazıcı sürücüsünü Uyumluluk moduna yeniden yükleyin

  Sürücülerin indirdiğiniz kurulum dosyalarını kaydettiğiniz konuma gidin ve sağ tıklayın, ardından Özellikleri.
  Seçiniz Uyumluluk Sekmesi.
  Yanına bir onay işareti koyun Bu programı Uyumluluk modunda çalıştırın açılır listeden uygun şekilde işletim sistemini seçin. Bırakın sürücü Yüklemek ve ardından işlevselliği kontrol edin.

  En son Windows güncellemelerini yükleyin

  Windows'unuz uzun süredir güncellenmemişse, yazıcı sürücünüzü de kullanılamaz hale getirebilir. Ayrıca orada yüklemek için bekleyen bazı pencereler güncellemesi varsa, Veya Belki de en son güncellemelere sahip yeni özellikler, Windows 10'daki yazıcı sürücüsüyle mükemmel bir şekilde başa çıkabilir.

  Git Başlat> Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik.

  Altında Windows güncelleme, Tıklayın Güncellemeleri kontrol et.

  Bundan kısa bir süre sonra, bilgisayarınızda herhangi bir güncelleme varsa, Windows 10 sizin için yeni güncellemeleri otomatik olarak yükleyecektir.

  Tüm çözümler sorunu çözmediyse, yazıcı hala 'sürücü kullanılamıyor' mesajı veriyorsa, sistem geri yükleme özelliğini kullanma zamanı. Aynı yazıcı düzgün çalışıyorsa ve sorun son değişikliklerden veya sürücü güncellemesinden sonra başlamışsa. Sistem geri yüklemesinin gerçekleştirilmesi değişiklikleri son çalışma durumuna geri döndürecektir.

  Veya sorun son Windows 10 yükseltmesinden sonra başladıysa, Git Güncelleme ve Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş başlangıç > Şimdi yeniden başlat > Sorun giderme. Seçin Önceki yapıya geri dön seçeneği. Tamamlandıktan sonra, işlem pencereleri yeniden başlatır ve yazıcıya bağlanıp çalışmadığını kontrol edin. Hala değilse, destek için yazıcı üreticisine başvurma zamanı. Ayrıca Oku Windows 10'da Yazıcı Hata Durumunda Nasıl Onarılır.

  Yazı kaynağı : tr.theihccforum.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap