Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetme

  1 ziyaretçi

  whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Hepimizin en çok kullandığı uygulamalardan biri Whatsapp’tır. Özellikle bayramlarda, yeni yılda, cuma günleri birbirimize resimli mesajlar göndeririz. Ancak çoğu zaman bu resimli mesajlar galerimizde çok yer kaplar ve zamanla can sıkıcı olmaya başlar. İşte bunun için whatsapp’ın sunmuş olduğu bir ayar ile gelen fotoğraf ve diğer medyaların fotoğraf galerimize kaydedilmesini engelleyebiliriz.

  Şimdi burada iki soru ile karşı karşıyayız. Birincisi whatsapp’dan gelen fotoğrafların telefona ve galeriye kaydedilmesini engelleme, ikincisi ise whatsapp’dan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorusu. Bu her iki sorunun cevabı da aynı. Yapacağımız ayar ile fotoğrafların kaydedilmesini veya kaydedilmemesini kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

  iPhone kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif ederek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasif ederek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

  Android kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Medyayı Galeride Göster seçeneğini aktifleştirerek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasifleştirerek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

  Yukarıda anlattığımız gibi varsayılan olarak fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya kaydedilmemesini seçtikten sonra dilediğiniz kişiler için farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin tüm kullanıcılar için fotoğrafların galeriye kaydedilmesini engellediniz ancak bir arkadaşınızın gönderdiği fotoğrafların galeriye kaydedilmesini isterseniz, o kişinin detay sayfasını açın. Android’de Medya Görünürlüğü, iPhone’da ise Film Rulosuna Kaydet seçeneğiyle kişiye özel kaydetme tercihinizi yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teloji.com

  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmekte?

  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmekte?

  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmekte? Gün içerisinde arkadaşlarımızla, eşimizle, dostlarımızla sohbet etmek, görüntülü konuşmak, onlara fotoğraf ve video göndermek için kullandığımız Whatsapp, en sevdiğimiz uygulamalar arasında bulunuyor.

  Öyle ki sabahları uyanır uyanmaz, geceleri ise uyumadan önce mutlaka Whatsapp’a giriyor ve kimlerin çevrimiçi olduğuna göz atıyoruz.

  Whatsapp sayesinde uzaktaki sevdiklerimizle görüntülü konuşuyor, sohbet gideriyoruz.

  Kısacası Whatsapp uygulaması sayesinde özellikle korona virüs yüzünden vaktimizin çoğunu evlerimizde geçirdiğimiz şu günlerde yalnız kalmaktan kurtuluyor, sevdiklerimizle 7/24 iletişim halinde oluyoruz.

  Bu yazımızda Whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetme nasıl engellenir? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

  Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Nasıl Engellenir?

  Whatsapp listemizde ekli olan kişilerin yanı sıra numaramızda ekli olmayan kişiler bile bizlere fotoğraf ve video gönderebiliyorlar.

  Whatsapp üzerinden aldığımız fotoğraflar, genellikle otomatik olarak kendiliğinden telefonumuzun galerisine kaydediliyor.

  Iphone cihazlarda gelen medya yani fotoğraf ve videolar, telefonun kendisi tarafından Fotoğraflar—Whatsapp klasörüne kaydediliyor.

  Yani film rulosuna göz attığımız zaman, Whatsapp gelen foto ve videoları bulabiliyoruz.

  Iphone cihazların yanı sıra android tabanlı cihazlarda da gelen medya ve fotoğraflar da otomatik kayıt ediliyor.

  Ancak kimi zaman sürekli fotoğraf gönderen toplulukları Whatsapp listemize eklememiz; tüm fotoğrafların direk galeriye kaydedilmesi ile sonuçlanıyor.

  Bu durum da bizim için oldukça rahatsız edici olabiliyor.

  Örneğin; Avon, Farmasi vb. markaların Whatsapp’ta oluşturdukları topluluklara katıldığımızda yetkili kişiler, bizlere neredeyse her gün ürün fotoğrafı yolluyorlar.

  Bu fotoğrafların galeride birikmesi ise zamanla hafızanın dolmasına ve hafızayı boşaltmak için sürekli fotoğraf silmek zorunda kalmamıza yol açıyor.

  Sizler de galerinizin Whatsapp fotoğrafları ile dolup taşmasından şikayetçiyseniz;  Whatsapp gelen fotoğraflarınızın otomatik bir şekilde telefonunuza kayıt edilmesini durdurmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmenizi öneriyoruz.

  Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetmek İstemiyorum

  Gün içerisinde whatsapp üzerinden çok fazla fotoğraf alıyorsanız ve galeriye kaydetmesini istemiyorsanız whatsapp üzerinden bu ayarları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Fotoğrafları galeriye kayıt edip etmediğini ayarlamak için;

  Iphone Cihazlarda Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetmeyi Engelleme

  Yani telefonunuzda sırasıyla Whatsapp-Ayarlar—Sohbetler dokunmalı ve Film rulosuna kaydet özelliğini pasif hale getirmelisiniz.

  Whatsapp gelen fotoğrafları tekrar galerinize kaydetmek istediğinizde ise Film rulosuna kaydet özelliğini aktif edebilirsiniz.

  Android Cihazlarda Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetmeyi Engelleme

  Whatsapp gelen fotoğrafların galerinize otomatik kaydedilmesini tekrar sağlamak için ‘Medyayı Galeride Göster’ seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

  Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

  İnternette ve sözlüklerde Whatsapp gelen fotoğrafların galeride yer almamasından pek çok kullanıcının şikayetçi olduğunu da görebiliyoruz.

  Azınlığın aksine Whatsapp kullanıcılarının büyük bir kısmı, Whatsapp gelen fotoğrafların galeride kayıtlı olmasını istiyorlar.

  Whatsapp fotoğrafları otomatik kaydedilse dahi bu özelliğin kullanıcı tarafından devre dışı bırakılması, fotoğrafların kaydedilmemesine ve fotoğrafların Galeri’de görünmemesine neden oluyor.

  Whatsapp gelen fotoğrafları tekrar Galeri’de görebilmek için aşağıdaki yöntemi de deneyebilirsiniz:

  Yani bu sefer, gelen fotoğrafları galeriye kaydetmeyi önlerken yaptığınız işleminin tersini yapmalısınız.

  Kısacası Whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetmenin de galeriye kaydedilmesini önlemenin de aynı yerden yani ‘Sohbet’ menüsünden yapıldığını söyleyebiliriz.

  Şayet belirli gruplardan ve belirli kişilerden size gönderilen medyaları yani video ve fotoğrafları telefonunuza kaydetmek istiyorsanız;

  Bu yöntemi tercih ettiğinizde yalnızca seçtiğiniz kişilerin size gönderdikleri video ve fotoğraflar; telefonunuza kaydediliyor. Yani listenizdeki diğer kişilerin gönderdikleri medyalar, telefonunuza kaydedilmiyor.

  Bu yazımızda Whatsapp’ta fotoğrafları otomatik kaydetme özelliği nasıl kapatılır?  Whatsapp fotoğrafları galeride görünmüyor, neden? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

  Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teknocep.net

  Android'de Whatsapp Medyayı Galeri'ye Kaydetme?

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor, Nasıl Düzeltilir?

  WhatsApp kullanıcıları, anlık mesajlaşma uygulamasında başka tarafından gönderilen fotoğraf ve videoların otomatik olarak galeriye kaydedilmemesi durumunda "WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, WhatsApp Messenger üzerinden gönderilen görüntüleri galeride görüntülemek için ne yapmam gerekiyor?" gibi soruların cevabını araştırmaya başlayabiliyor.

  WhatsApp Messenger dünya çapında popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için bu tür bir sorunla karşılaşan binlerce kullanıcının olduğunu söylemek doğru bir tahmin olacaktır. Peki, WhatsApp'tan atılan fotoğraflar ve videolar neden galeride gözükmüyor? Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız takip etmeniz gereken adımları izlemeye başlayabilirsiniz.

  WhatsApp Gelen Fotoğraflar Neden Galeride Gözükmüyor?

  WhatsApp'ta tarafınıza gönderilen fotoğraf ve videoların galeriye kaydedilmemesinin birden fazla nedeni bulunuyor. Görüntülerin galerinize otomatik olarak kaydedilmemesinin nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  WhatsApp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Sorununun Çözümü

  WhatsApp Messenger'dan gelen fotoğraf ve videoları otomatik olarak galeriye kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemler, başkaları tarafından size gönderilen fotoğraf ve videoların otomatik olarak galerinize kaydetmenizi sağlayacaktır.

  1. Görüntünün Silinmediğinden Emin Olun

  WhatsApp'tan gelen bir görüntünün galeriye kaydedilmesinin nedenlerinden biri, önceki başlığın altındaki ilk maddede de belirtildiği üzere karşı tarafın görüntüyü silmesidir. Görüntüyü gönderen kişi eğer görüntüyü silmişse görüntü galerinizde görünmeyecektir.

  2. Cihazınızda Yeterli Alanın Olup Olmadığını Kontrol Edin

  Cihazınızda fotoğraf veya videoların kaydedilmesi için yeterli alan yoksa size gönderilen görüntüler de kaydedilmeyecektir. Depolama alanınızı kontrol ettiğinizde kullanılabilir alanın fotoğraf veya video kaydetmede yetersiz olduğunu görüyorsanız cihazınızdaki gereksiz dosya ve uygulamaları silerek kullanılabilir alanı arttırabilirsiniz.

  3. WhatsApp Messenger'a İzin Verin

  Anlık mesajlaşma uygulamasını indirdiğiniz zaman uygulamanın işlevlerini yerine getirmesi için sizden birtakım izinler istenir. Bu izinlerden bir tanesi de fotoğrafların ve videoların cihazınıza kaydedilmesini içerir. Bu izni WhatsApp'a vermediyseniz otomatik kaydetme işlemi gerçekleşmeyecektir.

  4. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

  WhatsApp'tan gelen fotoğraf / video galerinize otomatik olarak kaydedilmiyorsa cihazınızın internet bağlantısını kontrol edin. İnternet bağlantınız yoksa görüntüler cihazınıza indirilmeyecektir.

  5. Veri Tasarruf Modunun Açık Olup Olmadığını Öğrenin

  Veri tasarruf modu açık olduğunda cihazınıza indirilecek fotoğraf ve videoları manuel olarak seçmeniz gerekir. Size gönderilen fotoğraf ve videoların üzerine tıklayarak indirme işlemini başlatarak indirme işlemini manuel olarak başlatabilir veya veri tasarruf modunu kapatabilirsiniz.

  WhatsApp Gelen Fotoğrafları Kaydetme Nasıl Yapılır?

  WhatsApp Messenger'da tarafınıza gönderilen fotoğraf veya videoyu kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  iPhone'da WhatsApp'tan Atılan Görüntüleri Kaydetme

  Android'de WhatsApp'tan Atılan Görüntüleri Kaydetme

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap