Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetme android

  1 ziyaretçi

  whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetme android bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Whatsapp'dan Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme veya Kaydetmeyi Engelleme - Teloji

  Hepimizin en çok kullandığı uygulamalardan biri Whatsapp’tır. Özellikle bayramlarda, yeni yılda, cuma günleri birbirimize resimli mesajlar göndeririz. Ancak çoğu zaman bu resimli mesajlar galerimizde çok yer kaplar ve zamanla can sıkıcı olmaya başlar. İşte bunun için whatsapp’ın sunmuş olduğu bir ayar ile gelen fotoğraf ve diğer medyaların fotoğraf galerimize kaydedilmesini engelleyebiliriz.

  Şimdi burada iki soru ile karşı karşıyayız. Birincisi whatsapp’dan gelen fotoğrafların telefona ve galeriye kaydedilmesini engelleme, ikincisi ise whatsapp’dan gelen fotoğraflar galeride görünmüyor sorusu. Bu her iki sorunun cevabı da aynı. Yapacağımız ayar ile fotoğrafların kaydedilmesini veya kaydedilmemesini kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

  iPhone kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Film Rulosuna Kaydet seçeneğini aktif ederek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasif ederek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

  whatsapp iphone film rulosuna kaydet

  Android kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Sohbetler yolunu izleyip Medyayı Galeride Göster seçeneğini aktifleştirerek fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya pasifleştirerek kaydedilmemesini sağlayabilirler.

  whatsapp android medyayi galeride goster

  Yukarıda anlattığımız gibi varsayılan olarak fotoğrafların galeriye kaydedilmesini veya kaydedilmemesini seçtikten sonra dilediğiniz kişiler için farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin tüm kullanıcılar için fotoğrafların galeriye kaydedilmesini engellediniz ancak bir arkadaşınızın gönderdiği fotoğrafların galeriye kaydedilmesini isterseniz, o kişinin detay sayfasını açın. Android’de Medya Görünürlüğü, iPhone’da ise Film Rulosuna Kaydet seçeneğiyle kişiye özel kaydetme tercihinizi yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : teloji.com

  Android'de Whatsapp Medyayı Galeri'ye Kaydetme?

  3 Adımda Whatsapp'a Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme | ZoomTekno

  WhatsApp Fotoğrafları Galeriye Nasıl Kaydedilir ▷ ➡️ Yaratıcı Durdurma ▷ ➡️

  WhatsApp Fotoğrafları Galeriye Nasıl Kaydedilir ▷ ➡️ Yaratıcı Durdurma ▷ ➡️

  Arkadaşlarıyla bir tatilden yeni döndü ve onlara olayın fotoğraflarını göndermelerini istedi. Whatsapp böylece herhangi bir zamanda saklanabilir ve incelenebilir. Ancak, görüntüleri aldıktan sonra, onları cihaz hafızasına nasıl kaydedeceğinizi bilmediğinizi fark edersiniz, böylece onları Galeri uygulamasından veya pc programları adanmış.

  Konuyla ilgili talimat arıyorsanız, daha iyi olamayacak bir zamanda doğru yere geldiğinizi söylemekten mutluluk duyarım: aslında aşağıda açıklayacağım WhatsApp fotoğrafları galeriye nasıl kaydedilir? bu size herkes için gerekli talimatları sağlar OS bilgisayarlara ayrılmış olanlar dahil, popüler mesajlaşma uygulamasının uyumlu olduğu. Endişelenmeyin: bu çok basit bir işlemdir ve herkesin ulaşabileceği bir yerde, sizin gibi, pek alışkın olmayanlar bile teknoloji.

  Yapmanız gereken şey, birkaç dakika dinlenmek, bu konuda söyleyeceklerimi takip etmek ve talimatlarımı uygulamaya koymak - eminim ki bu kılavuzun sonunda hedefinize ulaşmada mükemmel bir yetenek olacaksınız. Bununla birlikte, umarım okumaktan ve eğlenmekten zevk alırsınız.

  WhatsApp fotoğrafları Android Galerisine nasıl kaydedilir?

  Sende var teléfono móvil dayanarak android ve anlamak ister misin WhatsApp fotoğrafları galeriye nasıl kaydedilir? esos Recibos O onlar göndermek ? Ardından, aşağıdaki ne yapılacağına ilişkin talimatları izleyin. Yolculuğun başında da söylediğim gibi, kesinlikle korkacak bir şeyiniz yok: çok kolay!

  Fotoğraflar alındı

  Aldığımız fotoğraflarla ilgili olarak, bunu size bildireceğim varsayılan olarak bunlar bir şekilde dosyalanmış otomatik WhatsApp içinde galeri cihazın adı verilen albümde kesin olmak gerekirse WhatsApp görüntüleri. Dolayısıyla, bu durumda ilgilendiğiniz resimleri Android'e kaydetmek için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

  WhatsApp fotoğraflarının Galeri'ye otomatik olarak kaydedilemediği tek durum, Galeri özelliğinin devre dışı bırakıldığı zamandır. Durum buysa, bununla başa çıkmak için aşağıdakileri yapın: Whatsapp... akrabayı denatüre etmek ... ikon Ana ekranda veya Android çekmecesinde, şu simgenin bulunduğu düğmeye dokunun. üç dikey nokta sağ üstte ve ayarlar görünen menü. Ardından sohbet ve büyüt EN üzerinde bulduğunuz anahtar Medya görünürlüğü.

  Kullandığınız bağlantı türüne bağlı olarak fotoğrafları ne zaman otomatik olarak Galeri'ye kaydedip kaydetmeyeceğinize de kendiniz karar verebilirsiniz. Bunu yapmak için şuraya gidin: ayarlar WhatsApp yukarıda belirttiğim gibi, Verilerin kullanımı ve arşivlenmesi bölümü tanımla Otomatik medya indirme… Biletlerdeki ödüller… Mobil ağı kullanırken, Wi-Fi ile bağlanırken e Sen dolaşırken ve açılan menüler aracılığıyla fotoğrafların (ve diğer medya dosyalarının) indirilmesine izin verilip verilmeyeceğini duruma göre seçin.

  Yukarıdakilerin ışığında, WhatsApp üzerinden alacağınız fotoğrafları Galeri'ye ekleyip hangilerinin olmayacağına karar vermek istediğiniz için otomatik görüntü kaydetme işlevini etkinleştirmekten kaçınmayı tercih ederseniz, bunları Galeri'ye ekleyebilirsiniz. "manuel" kaydetme.. Bunu yapmak için WhatsApp'ı açın, konuşma ilgilendiğiniz görüntüleri içeren sohbet uygulamanın ana ekranında görüntü kurtarmak istiyorsun.

  Daha sonra görünen ekran görüntüsünde, üç dikey nokta sağ üst köşede yer alan seçeneği seçin. paylaşım ya onun için kurtarma fotoğraftan ve seçin Adlı kullanıcının fotoğrafları Google (renkli fırıldak) hedef olarak. Resim uygulamada görüntülenecektir Google Foto, «Galeri» uygulamasında değil (varsa).

  Alternatif olarak, ilgilendiğiniz fotoğrafları ilgili ekranda birkaç dakika basılı tutarak kaydedebilirsiniz. minyatür görüntüyü vurgulamak için, ardından ile düğmeyi seçin. üç dikey nokta sağ üstte yer alan menüden seçim yaparak paylaşım ya onun için kurtarma fotoğraftan ve uygulamayı gösteren galeri hedef olarak.

  Son olarak, WhatsApp aracılığıyla alınıp verilen tüm fotoğrafların otomatik olarak WhatsApp / Media / WhatsApp Resimleri Cihazın bir aracılığıyla erişilebilen ana hafızası dosya yöneticisi (örneğin, Google dosyaları). Yer kazanmak için bu klasörün tamamen otomatik olarak boşaltılabileceğini unutmayın. temiz android (Böylece içerdiği fotoğraflar cihaz hafızasından ve dolayısıyla Galeri'den silinir). Bu nedenle, akıllı telefonunuzun dahili belleğini optimize etmek için yazılım kullanıyorsanız, her zaman bir tane kaydetmenizi tavsiye ederim. yedekleme PC'nizdeki veya buluttaki fotoğraflarınızdan: fotoğrafları Android'den PC'ye nasıl aktaracağınız ve nasıl Google çalışır Fotoğraf.

  Fotoğraflar gönderildi

  Öte yandan, WhatsApp'a gönderdiğiniz fotoğrafları Galeri'de nasıl kaydedeceğinizi öğrenmekle ilgileniyorsanız ve belki de bunları cihazınızın belleğinden sildiyseniz, yalnızca benim yaptığım "manuel" görüntü kaydetme prosedürünü izlemeniz gerekir. önceki satırlarda anlattık.

  Yani açmalısın Whatsapp… Seçin… konuşma ilgilendiğiniz görüntüleri içeren sohbet ve seçin görüntü kurtarmak istiyorsun. Daha sonra ile düğmeye dokunun. üç puan dikey olarak sağ üst köşede, paylaşım ya onun için kurtarma… Uygulamayı seçin… galeri hedef olarak ve bitti.

  WhatsApp fotoğrafları iPhone galerisine nasıl kaydedilir

  Senin var mı iPhone ve WhatsApp fotoğraflarını Galeri'ye nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Dolayısıyla, takip etmeniz gereken talimatlar, aşağıdaki adımlarda hem fotoğraflar açısından bulabileceğinizlerdir. Recibos bu onlar için göndermek. Yine de endişelenme, özellikle karmaşık veya ulaşılamayacak bir şey yapmak zorunda kalmayacaksın - söz veriyorum!

  Fotoğraflar alındı

  WhatsApp fotoğraflarını iPhone'unuzdan Galeri'ye nasıl kaydedeceğinizle ilgileniyorsanız, size şunu söyleyebilirim, tıpkı Android gibi, varsayılan olarak uygulama öneriyor Otomatik kaydetme uygulama albümünde otomatik olarak saklanan alınan görüntülerin oranı Fotoğraf denilen Whatsapp. Böylece ilginizi çeken görüntüleri iOS'a kaydetmek için hiçbir şey yapmanız gerekmiyor.

  İOS Galerisi'nde görüntülerin otomatik olarak kaydedilmesinin otomatik olarak gerçekleşmediği tek durum, otomatik kaydetme işlevi devre dışı bırakıldığında ortaya çıkar. Bu durumda, bu işlevi tekrar etkinleştirerek sorunu çözebilirsiniz: Whatsapp dokunmak ikon iOS ana ekranındaki uygulamadan öğeyi seçin ayarlar sağ alt köşede sese dokunun sohbet ve büyüt EN yanındaki anahtar Fotoğraf rulosuna kaydedin.

  Ayrıca kullanılan bağlantı türüne bağlı olarak fotoğrafların ne zaman otomatik olarak ne zaman kaydedilmeyeceğini de tanımlayabilirsiniz. Bunu yapmak için şuraya gidin: ayarlar WhatsApp'tan yukarıda görüldüğü gibi, Verilerin kullanımı ve arşivlenmesi... sese dokunun ... Fotoğraf ve aşağıdaki menüden seçiminizi yapın.

  Öte yandan, otomatik görüntü kaydetme işlevini kullanmak istemiyor, ancak şu şekilde karar vermeyi tercih ediyorsanız: kendin ne zaman ve hangi fotoğraflar guardar "Manuel"… Bunu yapın: kapıyı açın, açın… konuşma bölümünde bulabileceğiniz ilgilendiğiniz sohbet WhatsApp'tan minyatür İndirmek istediğiniz görselin üzerine, indirmek istediğiniz görsele dokunun. paylaş simgesi (sahip olan kare ve ok ) sol alt tarafa yerleştirilir ve öğeyi seçin kurtarmak görüntülenen menüden.

  Alternatif olarak, ilgilendiğiniz fotoğrafları ilgili ekranda birkaç dakika basılı tutarak kaydedebilirsiniz. minyatür ve sonra kurtarmak açılır menüden.

  Aynı anda birden fazla görüntü kaydetmeniz gerekirse, önce şunu seçerek bunu yapabileceğinizi bildiririm: isim sizi ilgilendiren ve kelimelere dokunarak konuşmanın üst kısmındaki kişiler, gruplar veya yayınlar listesinden Medya, bağlantılar ve belgeler sonraki ekranda

  Bu noktada sesi çal seçmek sağ üst köşeye bir onay işareti en minyatür kartta ilginizi çeken fotoğraflardan Medya…dokun… paylaş simgesi sol alt köşeye yerleştirilirler ve öğeyi seçerler N fotoğrafı kaydet gördüğünüz menüden görünür.

  Fotoğraflar gönderildi

  Şimdi WhatsApp fotoğraflarının Galeri'ye nasıl kaydedileceğini görelim. görüntüler gönderildi. İPhone durumunda bile başarılı olmak için yapmanız gereken, önceki satırlarda anlattığım görüntülerin "manuel" kaydetme prosedürünü uygulamaktır.

  Yani açmalısın Whatsapp… Seçin… konuşma ilgilendiğiniz görüntüleri içeren sohbet ve oynamak görüntü kurtarmak istiyorsun. Ardından paylaş simgesi (sahip olan kare ve ok ) ekranın sol alt köşesinde) ve öğeyi seçin kurtarmak görüntülenen menüden.

  Aynı anda birden fazla fotoğraf kaydetmek istiyorsanız, isim sohbet ekranının üst kısmındaki kişiler, gruplar veya yayınlar listesinden ve Medya, bağlantılar ve belgeler sonraki ekranda. Ardından seçmek sağ üst köşedeki küçük resimler kaydedilecek fotoğraflardan paylaş simgesi altta bulunur ve N fotoğrafı kaydet açılır menüden.

  WhatsApp fotoğrafları PC'ye nasıl kaydedilir?

  WhatsApp şu adresten de mevcuttur: Pc Windows ve MacOS istemcileri olarak ve web arayüzleri aracılığıyla, nasıl yapılacağına dair kılavuzumda ayrıntılı olarak açıkladığım gibi WhatsApp'ı kullan bir PC'de. Ayrıca bu durumda fotoğrafları kaydedebilirsiniz Recibos ve bunlar göndermek böylece onları şurada saklayabilirsiniz: sabit disk PC'nizden.

  Başarılı olmak için ilk adım, WhatsApp'ı bilgisayarınızda başlatmaktır. Yani kullanıyorsanız Windows ilgili olanı seçin bağlantı ne buldun Başlat menüsü eğer kullanıyorsan MacOSlaunchpad ve seçin ikon uygulamanın. Ancak, genellikle kullanıyorsanız WhatsApp Webtarayıcı Genellikle bir PC'den (örneğin, bir PC, bir PC, bir PC, bir PC) web'de gezinmek için kullanılır. krom ) ve hizmetin ana sayfasını ziyaret edin.

  WhatsApp ekranı göründüğünde, WhatsApp'ı tarayın QR kodu Akıllı telefonunuzda kurulu WhatsApp uygulamaları bölümünden gerekirse hesabınızı kullanmak için. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

  Şu anda, kullandığınız mobil platformdan bağımsız olarak, WhatsApp'a kamera ve bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu onunla çerçeveleyin. Birkaç dakika içinde, cihaz eşleştirmesi tamamlanacak ve WhatsApp istemcisini PC'nizde kullanabileceksiniz.

  Görüntüleri indirmeye devam etmek için, ardından konuşma sol taraftaki listeden ilgilendiğiniz fotoğrafları içeren foto Sohbet bölümünde indirmek için farenizi üzerine getirin, aşağı ok önizlemenin sağ üst köşesinde ve öğeyi seçin indir açılan menüden. Alternatif olarak, önce minyatür ve ardından aşağı ok.

  Aynı anda birden fazla fotoğrafı indirmek istiyorsanız, isim En üstteki kişiler, gruplar veya yayınlar listesinden, Medya, bağlantılar ve belgeler... koymak ... onay işareti sekmede bulduğunuz fotoğrafları kaydetmek için Medya ve tıklayın aşağı ok her zaman sağ üstte göründüğünü görürsünüz.

  Windows veya MacOS için WhatsApp istemcisini kullanıyorsanız, bilgisayarınızda fotoğrafları kaydetmek istediğiniz konumu da belirtmeniz ve tuşuna basarak işlemi onaylamanız gerektiğini unutmayın. kurtarmak WhatsApp Web, genellikle adı verilen varsayılan tarayıcının indirme klasörüne otomatik olarak kaydedilir. indir.

  Yazı kaynağı : paradacreativa.es

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap