Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  warzone 2.0 ne zaman çıkacak

  1 ziyaretçi

  warzone 2.0 ne zaman çıkacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Call of Duty: Warzone 2.0’ın çıkış tarihi açıklandı

  Call of Duty: Warzone 2.0’ın çıkış tarihi açıklandı

  Call of Duty: Warzone 2.0’ın çıkış tarihi açıklandı

  Mobile 2023’te gelecek oyun PC ve konsollara ise bu yıl bitmeden gelmiş olacak.

  Oyun dünyasının en başarılı serileri arasında yer alan Call of Duty serisi yeni oyunlarla büyümeye devam ediyor. Serinin arkasındaki stüdyo olan Activision, bugün özel bir etkinlik düzenleyerek serinin geleceğine dair önemli paylaşımlar yaptı. Heyecana beklenen yeni Modern Warfare II’yu sergileyen Activision, bununla kalmayıp yeni Warzone oyunu hakkında da ilk kayda değer detayları paylaştı. Oyunun hem PC ve konsol versiyonu hem de mobil versiyonu hakkında önemli detaylar paylaşıldı.

  Call of Duty: Warzone 2.0, 16 Kasım’da oyun severlerle buluşacak. İlk olarak PC ve konsollara yönelik olarak yayınlanacak bu yeni arena oyunu, tamamen yenilenmiş bir deneyim sunacak. Activison Warzone 2.0’yi serinin tarihindeki en iddialı oyun olarak tanımlıyor. Stüdyonun bu iddiasının altını doldurup dolduramadığını 16 Kasım’da göreceğiz.

  Oyunun haritası, Al Mazrah adını taşıyan hayali bir çölün üzerinde yer alıyor. Bu haritada beliren daireler oyuncuları farklı yönlere doğru iterek hem diğer oyuncularla hem de yapay zeka kontrolündeki düşmanlarla karşı karşıya gelmeye zorlayacak. Yeni Warzone oyunu, Modern Warfare II ile aynı oyun motoru kullanılarak geliştirildi.

  Warzone 2.0’ın heyecanla beklenen mobil versiyonu ise 2023’te çıkacak. Ancak Activision şimdilik mobil versiyon için net bir yayın tarihi açıklamadı. Sadece 120 kişiye kadar destekleyen bu arena oyununun mobile yönelik olarak geliştirildiğini ve mobile özel etkinlikler ve içerikler de olacağını açıkladı.

  Warzone 2.0’ın mobil versiyonunun da çıkmasıyla birlikte Call of Duty serisi, son dönemde çok rağbet gören arena oyunlarına mobil destekli girerek son yıllardaki en kayda değer adımını atmış olacak. Bu girişimin nasıl sonuç vereceğini bekleyip göreceğiz.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Call of Duty Warzone 2 Ne Zaman Çıkacak? (Önyükleme Başladı)

  Call of Duty Warzone 2 Ne Zaman Çıkacak? (Önyükleme Başladı)

  I agree for this website to collect and store the submitted data.

  Yazı kaynağı : www.turkmmo.com

  Call of Duty: Warzone 2.0 hakkında bilinen her şey

  Call of Duty: Warzone 2.0 hakkında bilinen her şey

  Modern Warfare 2'ningelmiş geçmiş en iyi hasılat yapan CoD oyunu olmasının ardından Activision, hız kesmeden popüler battle royale oyununun ikinci sürümü Warzone 2.0 ile vitesi yükseltmeye devam ediyor.

  Warzone 2.0, yarın (16 Kasım) oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyun yayınlanmadan önce, yeni Warzone'da şimdiye kadar bildiğimiz tüm yenilikleri içeren bir derleme yaptık.

  Warzone 2'nin yayın tarihi, yayınlanacağı platformlar ve fiyatı

  Call of Duty: Warzone 2.0 daha önce belirlenen 16 Kasım tarihinde PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One ve PC için yayınlanacak. Ücretsiz olarak sunulacak oyunun farklı platformlarda birlikte oynama özelliği (cross-platform) mevcut.

  Warzone 2'yi önyükleme

  Oyun yayınlanır yayınlanmaz aksiyona dalmak isteyen oyuncular için Warzone 2.0 yayından iki gün önce, yani 14 Kasım tarihinde indirilebilir hale geldi. Şu an oyunu indirmeye başlayıp savaşa hazır hale gelebilirsiniz.

  Warzone 2'deki değişiklikler

  Yeni harita

  Yeni Warzone'da gözle görülür ilk değişiklik Al Mazrah ismi verilen yeni harita. Yeni savaş sahası aynı anda 150 oyuncuyu barındırıyor ve Infinity Ward'un detaylı olarak açıkladığı 18 farklı merkeze sahip. Bu merkezlerin içinde vaha, petrol rafinerisi, havaalanı, gözlemevi, köyler, şehirler, mağaralar ve daha fazlası mevcut.

  MW2'yi oynayanlar aslında bu yeni haritanın tadına çoktan baktı, çünkü oyunun çok oyunculu haritalarından bazıları Al Mazrah'ın alt bölgelerinden oluşuyor. Örneğin Al Bagra Fortress, Embassy, Zarqwa Hydroelectric, Taraq, Sariff Bay ve Sa'id gibi haritalar, Al Mazrah'ın bölgeleri.

  Oyuncular tıpkı önceki oyunda olduğu gibi tek başına ya da ikili, üçlü ve dörtlü takımlar halinde oynayabiliyor.

  Gulag

  Dikkat çeken bir başka değişiklik de Gulag'larda. Bu "oyun içi oyunlar" artık 1v1 yerine 2v2 olarak yapılıyor. Oyuncular rastgele eşleşip ölümden dönebilmek için karşılarındaki ikiliyle mücadele edecekler. Oyuncular Gulag'a hazır silahlarla kuşanmış olarak girecekler ancak haritanın ortasında daha iyi silahlar da bulunabilecek.

  Warzone 2.0'a Gulag'dan kaçmanın yeni bir yolu daha geliyor: Hapishanenin anahtarlarını tutan The Jailer adlı yapay zeka düşmanı yenmek. Jailer'ı kim yenerse yensin, yendikten sonra dört oyuncu birden savaş sahasına ışınlanabilecek. Activision'ın açıklamasına göre bu özellik ilginç bir dinamik yaratacak, çünkü artık oyuncular takım olup Jailer'ı 4v1 bırakmayı da tercih edebilecekler.

  Jailer'ın bir amacı da Gulag'daki maçları hızlandırmak. Aynı açıklamada Infinity Ward, Overtime mekaniğinin kaldırıldığını açıkladı. Bu da demek oluyor ki her iki takım ve Jailer hayatta kalırsa, tüm oyuncular elenecek.

  Çemberdeki değişiklikler

  Infinity Ward ayrıca maç boyunca haritanın küçülme şeklinde de ufak tefek değişiklikler yaptı. Geliştirici firma bu konuyla ilgili "çemberin daralmasında çeşitlilik" görmeyi umduğunu söyledi. Çember artık tek parça değil, iki veya üç ayrı çember şeklinde daralıp oyunun sonlarına doğru birleşebiliyor. Çemberin daralış şekli de her maç rastgele oluşacak.

  Çevre ve araç güncellemeleri

  Yeni Warzone, "Karada, denizde ve havada savaş vaat ediyor çünkü savaş sahası artık nehirleri, gölleri, okyanusun bazı kısımları ve daha fazla su bulunan alanları kapsayacak şekilde genişledi". İçinde su bulunan çok sayıda lokasyonla beraber, Infinity Ward'un suda geçen oynanışı geliştirmek için yoğun mesai harcadığı anlaşılıyor. Suyun altındayken oyuncular tabancalarını ateşleyebilecek, bıçak kullanıp fırlatabilecek ve bazı ölümcül ekipmanları kurabilecekler.

  Karada geçen mücadeleyle ilgili olarak da Warzone 2.0'da hem kayma hem de sıçrama hareketlerini yapabileceksiniz. Bununla birlikte çıkıntılara tutunup üstlerinden atlamadan önce göz ucuyla etrafa bakabileceksiniz.

  Artık araçların yakıtları azalıp bitebilir halde (sadece istasyonlarda ve yakıt bidonlarını kullanarak doldurabileceksiniz) ve düşmanlar aracınızın lastiklerine, kapılarına ve pencerelerine ateş edebilecek. Aracınızın aldığı tüm hasarlar da yine istasyonlarda tamir edilebilecek. Aracınızın patlayan lastiğini ise istasyona gerek duymadan araçtan inerek istediğiniz zaman tamir edebiliyorsunuz.

  Activision, Warzone 2.0 için iki yeni aracı da tanıttı: "pilota ihtiyaç duymaksızın havada durabilen" Heavy Chopper ve elektrikli bir Hummer.

  Sorgulama mekaniği

  Infinity Ward sorgulama mekaniği ile ilgili henüz çok detay vermese de oyun stratejinize dahil etmek isteyeceğiniz yeni bir mekanik olduğu kesin. Sorgulama, etkisiz hale getirdiğiniz bir düşmanla konuşup ekip arkadaşlarının yerlerini tespit etmenize imkan tanıyan bir özellik.

  Kişiselleştirilmiş teçhizat

  Oyuncular Warzone 2.0'da da kişiselleştirilmiş teçhizatlar kullanabilecekler. Teçhizatları, haritadaki sığınakları temizleyerek ya da oyun sırasında düşen eşyalar aracılığıyla elde edebileceksiniz. Ancak tüm teçhizatlardaki ana silahı sadece oyun içi para ile mağazalardan alabiliyorsunuz.

  Yapay zekalı Stronghold ve Black Site

  Al Marzah'ta çok sayıda yapay zekalı rakip mevcut ancak onlarla mücadeleye girmek tamamen isteğinize bağlı. Bu rakipler Stronghold adı verilen sığınaklarda bulunuyor ve sadece siz onlara saldırdığınızda karşılık veriyor. Bir Stronghold'u temizleyip içindeki bombayı etkisiz hale getirmek size ve takımınıza özel teçhizatlar ile Black Site girişi için bir anahtar sağlıyor.

  Black Site adı verilen yerlere giriş ise yalnızca bir Stronghold'u ilk temizleyen ekip olduğunuzda elde edilen anahtar ile mümkün. Black Site da aslında daha güçlü yapay zekalı rakiplerin yer aldığı bir diğer sığınak türü. Buraları temizlemenin ödülü ise elbette daha fazla: Kalıcı silah çizimleri ve ekstra oyun içi eşyalar.

  Üçüncü-şahıs kamerası

  MW2'nin çok oyunculu modunda olduğu gibi, Warzone 2.0'da da üçüncü-sahış kamerası yer alacak. Infinity Ward'un açıklamasına göre bu kamera "farklı görünürlük taktikleri" oluşturmaya ve farklı bir oyuncu deneyimi yakalamaya olanak sağlayacak. Bu kamera Sezon 1 sırasında oyuna dahil olacak.

  DMZ oyun modu

  Infinity Ward, "açık dünyalı, anlatım odaklı tahliye görevi modu" olarak tanımladığı yeni modu DMZ'yi de duyurdu. Geliştirici firma, "Oyuncuların temelinde ihtilaf olan görevleri tamamlamaları için tüm ipler ellerinde olacak, ekstra yan görevler alacaklar, düşmanlarla ya da yapay zekalı savaşçılarla karşılaşacaklar, kıymetli eşyaları arayacaklar ve tüm bunları tahliye görevini yaptıkları sırada yapmaları gerekecek" sözleriyle DMZ modunu özetledi.

  Warzone 2 Battle Pass

  MW2/Warzone 2.0 Battle Pass, önceki sürümlerinden daha farklı işleyecek. Yan yana dizilmiş ödül setlerinden ziyade, Sezon 1 Battle Pass'te ödüller çok bölgeli bir haritaya yayılacak. Hızlıca önceden belirlenen ödüllerin arasında gezip dolaşmak yerine oyuncular jeton kazanacak ve bu jetonları yeni bölgeler açmak için ya da açtıkları bölgelerdeki hediyeleri toplamak için kullanacaklar. Oyuncu tercihlerini ön plana çıkarmak için tasarlanan bu sistem sayesinde oyuncular çeşitli skin'leri, silahları ve/veya silah çizimlerini tercih edebilecekler.

  Warzone'un ilk sürümüne ne olacak?

  16 Kasım tarihinde, Warzone 2.0 yayınlanmadan iki saat önce, Warzone'un ilk sürümü 12 gün boyunca çevrimdışı olacak. 28 Kasım tarihi geldiğinde ise oyun Call of Duty: Warzone Caldera adıyla yeniden yayınlanacak.

  Warzone Caldera, Warzone 2.0'dan bağımsız olarak var olmaya devam edecek. MW2'deki ve Warzone 2.0'daki içerikler Caldera'da erişilebilir olmayacak, tıpkı Warzone Caldera'nın, Modern Warfare 2019'un, Black Ops Cold War'un ve Vanguard'ın içeriklerinin Warzone 2.0'da yer almayacak olması gibi. Activision'ın açıklamasına göre Caldera için yeni bir oyun modu listesi de söz konusu değil.

  Eski Warzone oyun içi mağazaya sahip olmayacak ancak CoD puanlarınız oyunlar arasında aktarılabilecek. Activision ayrıca Caldera'nın yayınlanmasıyla beraber Rebirth Island ve Fortune's Keep haritalarının kaldırılacağını da açıkladı.

  Jordan Sirani, IGN'de serbest yazar. Atakan Diren Türkçeleştirdi.

  Yazı kaynağı : tr.ign.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap