Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vodafone faturalıdan faturasıza geçiş tarifeleri

  1 ziyaretçi

  vodafone faturalıdan faturasıza geçiş tarifeleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Faturalı hattan, faturasız hatta geçiş işlemi yaparken herhangi bir kısıtla karşılaşır mıyım?

  Evet.

  - Aktivasyon yapıldıktan sonra ilk 30 gün içerisinde şebeke içi geçiş yapılamamaktadır.

  - Şebeke içi geçiş yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde tekrar şebeke içi geçiş yapılamaz.

  Yazı kaynağı : www.vodafone.com.tr

  Faturasızdan Faturalıya Geçişe Özel Tarifeler

  Faturasızdan Faturalıya Geçişe Özel Tarifeler

  FATURASIZDAN FATURALIYA GEÇİŞ ESASLARI
  Yeni Uyumlu 1GB Özel Paketi
  Tarife son 30 günde faturasızdan faturalıya geçmiş bireysel abonelerin kullanımı içindir.
  Yeni Uyumlu 1GB Özel Paketini seçen aboneler aylık kontratsız 45 TL karşılığında Vodafone abonelerini ve sabit hatları sınırsız arama, yurtiçi heryöne 750 dakika arama,yurt içi heryöne 250 SMS veya MMS gönderme, yurtiçi 1GB cepten internet faydalarını kullanma hakkına sahip olur.
  Tarife kapsamındaki kalan dakikalar, SMS ve internet hakkı bir sonraki aya devreder. Dakika, SMS ve internet hakkı yalnızca bir sonraki fatura dönemine devreder, o fatura döneminde kullanılmazsa silinir.
  Tarife dahilinde verilen dakikaların, SMS'in ve internetin devreden dakikalara, SMS'e ve devreden internete göre kullanım önceliği bulunmaktadır.
  Abone devreden haklarını Müşteri Hizmetleri, Vodafone Cep Merkezleri ve self service kanallarından sorgulayabilir.
  Tarife dahilindeki dakikaların bitirilmesi durumunda yurt içi diğer mobil operatörler yönüne aramalar 72,34KR/DK olacak şekilde ücretlendirilecektir. Aramalar için ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
  Tarife dahilindeki SMS'in bitmesi durumunda yurt içi SMS’lerin her biri 52 KR olacak şekilde ücretlendirilecektir.
  Tarife dahilindeki MMS'in bitmesi durumunda yurt içi MMS’lerin her biri 0,9 TL olacak şekilde ücretlendirilecektir.
  İnternet kullanım periyodu 32KB’dır.
  Tarife dahilindeki internetin bitmesi durumunda yurt içi internet kullanımı her 100 KB’ı 0,57 kr olacak şekilde ücretlendirilecektirTarife dahilindeki kullanım haklarının bitmesi durumunda aboneler SMS ile bilgilendirilir.
  Abonelere tarife kapsamında verilen dakikalar, SMS ve internet için %80 ve %100 kullanım bilgilendirme sms´i iletilir.
  Aboneye Vodafone tarafından gönderilen SMSler farklı sistemler aracılığıyla gönderilebildiği için SMSlerin sırası yapılan işlemlerin sırasından farklı sırada olabilir.
  Abonenin mevcut tarifesi üzerinde almış olup kullandığı paketler, yeni tarifesine geçtiğinde eğer tarife ile Yeni Uyumlu değilse geçerliliğini yitirir.
  Abone yeni tarifesindeyken, tarifenin üzerinde satılan yeni paketlerden satın alabilir.
  Tarife dahilindeki kullanım haklarının bitmesi durumunda aboneler SMS ile bilgilendirilir.
  Abonelerin yurt içinde kullanım yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla tarife girişinde abonelere İnternet Aşım Paketi, Konuşma Aşım Paketi ve SMS Aşım Paketleri otomatik olarak tanımlanmaktadır. Paketler aylık olarak yenilenir. Talep eden aboneler bu paketleri (ayrı ayrı) iptal edebilir.
  İnternet Aşım Paketi abonelerin bulundukları tarifedeki, tarifenin internet haklarının bitiminden sonra devreye girer. İlgili fatura döneminde tarife haklarını bitirmeyen aboneler bu paket üzerinden ücretlendirilmezler.
  İnternet Aşım Paketi kapsamında müşterilerin ilk 25 MB’lık kullanımı ücretlendirilmeyecektir. İlk 25 MB bittikten sonra aboneye 500 MB yüklenir ve İnternet Aşım Paketi kapsamında ücretlendirme yapılır. İnternet Aşım Paketi stepli bir pakettir. Her 500MB bittiğinde yeni 500MB yüklenir ve 17.5 TL yansıtılır. Herhangi bir limit yoktur, kullanım devam ettikçe her 500 MB 17.5 TL olacak şekilde fatura dönem sonuna kadar internet kullanımına devam edilebilir.
  Müşterinin tarifesi kapsamındaki yurt içi konuşma hakları bittikten sonra Konuşma Aşım Paketi kapsamında aboneye 250 DK yüklenir ve 17.5 TL yansıtılır. 250DK bittiğinde yine bir 250DK yüklenir ve 17.5 TL yansıtılır. Herhangi bir limit yoktur, kullanım devam ettikçe her 250DK’lık kullanım 17.5 TL olacak şekilde ücretlendirilir ve fatura dönem sonuna kadar kullanımına devam edilebilir.
  Müşterinin tarifesi kapsamındaki yurt içi SMS hakları bittikten sonra SMS Aşım Paketi kapsamında aboneye 250 SMS yüklenir ve 17.5 TL yansıtılır. 250SMS bittiğinde yine bir 250SMS yüklenir ve 17.5 TL yansıtılır. Herhangi bir limit yoktur, kullanım devam ettikçe her 250SMS’lik kullanım 17.5 TL olacak şekilde ücretlendirilir ve fatura dönem sonuna kadar kullanımına devam edilebilir.
  İnternet Aşım Paketi, Konuşma Aşım Paketi ve SMS Aşım Paketleri birbirlerine bağımlı paketler değildir. Ayrı ayrı iptal edilebilirler. İnternet Aşım Paketi IPTAL INTERNET ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek , Konuşma Aşım Paketi IPTAL KONUSMA ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek, SMS Aşım Paketi IPTAL SMS ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek iptal edilebilir. Aynı zamanda paketler müşteri hizmetleri kanalından da iptal edilebilir.
  İnternet Aşım Paketi, iptal edildikten sonra INTERNET ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek; Konuşma Aşım Paketi iptal edildikten sonra KONUSMA ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek; SMS Aşım Paketi iptal edildikten sonra SMS ASIM yazıp 7000’e SMS gönderilerek tekrar alınabilir. Aynı zamanda paketler müşteri hizmetleri kanalından da tekrar alınabilir.
  Yeni Uyumlu 1GB Özel tarifresi kapsamındaki internet haklarını kullanabilmek için abonelerin telefonlarının internet ayarlarınının yapılmış olması gerekmektedir.
  İnternet kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri, tarifenin internet kotasından düşer.
  Paket dahilinde görüşme hakkı sadece yurt içi yönüne yapılan aramalar için geçerli olup, yurt dışında veya KKTC'de Roaming halindeyken yapılan aramalar hariçtir.
  Kıbrıs'a doğru Türkiye´den başlatılan çağrılar paket kapsamında değildir.
  Paket haklarının bittiğine dair gönderilen bilgi SMS'i anlık ve günceldir.Sistem yoğunluğu nedeniyle SMS gönderimlerinde gecikmeler yaşanabilir.
  İnternet Paketinden, cep telefonunuz 4,5G ve 3G destekliyorsa 4,5G ve 3G hızında, desteklemiyorsa 2G/Edge hızında faydalanabilirsiniz.
  Vodafone 4,5G ve 3G kapsaması coğrafi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
  Abonelerin internet kullanımlarını kolaylaştırmak amacıyla tarife girişinde 3G, 4,5G ve GPRS özelliği otomatik olarak açılmaktadır.
  Yeni Uyumlu 1GB Özel Paketi ile tanımlanan paketlerin bedeline satın alınan içerik ücretleri dahil değildir.
  İnternet paketleri sadece yurt içinde geçerlidir. Yurt dışında kullandığınız veri GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  Konferans görüşme servisi kullanılabilir.
  VOIP, P2P (peer to peer), doğrudan dosya paylaşımı programları ve buna benzer hizmetler kullanılamaz. İçerik hizmetleri ayrıca ücretlendirilir. İnternet paketleri sadece yurt içinde geçerlidir. Yurt dışında kullandığınız veri GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  Vodafone tarife/paket koşullarını, tarifeye/pakete ilişkin kampanya koşullarını ve ücretlendirmesini değiştirme hakkını saklı tutar.
  Tarife dahilinde verilen dakikalar yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları kapsamamaktadır.
  Tarifeye giriş anlık olur. Tarifeye anlık giriş yapıldığında aylık paket ücreti ve tarife dahilinde sağlanan dakikalar, internet ve SMS'ler tarifeye katılım tarihi ile bir sonraki fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı olarak yüklenir ve fatura edilir.
  Fatura dönemi içerisinde paketten çıkılması veya hattın iptal edilmesi durumunda abone aylık paket ücretinin bir kısmını öder. Bu tutar paketi kullandığı gün sayısı ve kullanım oranı göz önünde tutularak hesaplanır.
  Tarifeye faturasız tarifelerden geçişte abonenin üzerinde olan tüm paketleri anlık olarak iptal olacaktır ve tarife ücretinin bir kısmı aboneye yansıtılacaktır. Bu tutar paketi kullandığı gün sayısı ve kullanım oranı göz önünde tutularak hesaplanır.
  Başka cihazlarla internet paylaşımı (tethering) yapılamaz. Müşterilerin, kendilerine sunulan hakları 3. şahıslara trafik satışı yaparak kullanmalarına veya FCT (sabit terminal) veya şirket santrallerinde toplu kullanım amaçlı olarak kullanımına izin verilemez.
  Ticari amaca yönelik kullanım yapılamaz. Vodafone, bu amaçla kullanım yaptığı tespit edilen abonelerin hattını kapatma hakkına sahiptir.
  Belirtilen ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.
  Abonenin eğer son ödeme tarihi geçmiş fakat ödenmemiş faturası varsa başka bir tarifeye geçiş yapamayacaktır. Bu tarifedeki aboneler faturalarını ödemediklerinde faturalı bireysel aboneler için geçerli olan yasal takip süreci geçerli olacaktır.
  Aylık tarife ücreti, opsiyon/seçenek ücretleri,tarife aşım ücreti,telsiz kullanım ücreti, telsiz ruhsat ücreti, yeni açılan hatlar için yeni tesis vergileri, sair işlem ücretleri, temel yan servis ücretleri, bağış servisi ücreti faturaya yansır.
  Yurt dışı aramalar standart yurt dışını arama tarifesiyle ücretlendirilir.
  Yurt dışı kullanımları ile ilgili bilgilere Vodafone web sitesinde Yurt Dışı Rehberi sayfasından erişilebilir:
  https://www.vodafone.com.tr/VodafoneRoaming/faturali-pasaport-paketleri.php
  https://www.vodafone.com.tr/VodafoneRoaming/faturali-tarifeler-icin-her-sey-dahil-pasaport-dunya.php

  Yeni Uyumlu 5GB Fırsat Tarifesi

  Yeni Uyumlu 8GB Fırsat Tarifesi

  Yeni Uyumlu 10GB Fırsat Tarifesi

  Yeni Uyumlu 15GB Fırsat Tarifesi

  Yazı kaynağı : www.vodafone.com.tr

  Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

  Vodafone faturalıdan faturasıza geçme nasıl olur? Faturalıdan kontörlüye geçiş Vodafone

  Vodafone faturalıdan faturasıza geçme nasıl olur? Faturalıdan kontörlüye geçiş Vodafone

  Bazı vatandaşlar iki Vodafone hattı birden kullanıyor. Bu durumda hattın birini faturasıza çevirmek istiyor ya da faturalı kullanıcı konuşmama göre, cebindeki paraya göre kontör alır konuşurum, onun haricinde boşuna her ay onca para ödemek istemiyorum açıklamada da bulunmakta. Peki faturalıdan kontörlüye geçiş Vodafone operatöründe nasıl olur ve ne kadar cayma bedeli olur? İşte detaylar.

  Vodafone faturalı faturasıza nasıl geçerim?

  Yukarıda bahsettiğim gibi Vodafone faturalıdan faturasıza geçmek için iki yol var.

  1. 0542 542 00 00 numarası üzerinden müşteri hizmetlerini arayıp Vodafone faturalı dan faturasıza geçiş işleminizin başlatılmasını talep edebilirsiniz.

  2. Faturalıdan faturasıza geçiş Vodafone Cep şubelerinde de yapılmaktadır. Size en yakın Vodafone mağazasına gidip geçişinizi yapabilirsiniz.

  Vodafone Yanımda uygulaması: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra "Tarifem ve Kullanımlarım" sekmesinin altında yer alan "Geçebileceğim Tarifeler" sayfası üzerinden kolayca tarife değişikliği yapabilirsiniz. Yanımda uygulamasını indirmek için tıklayınız. Yanımda İnternet: Tarife değişikliğinizi Yanımda İnternet "Geçebileceğim Tarifeler" sayfası üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

   Ayrıca 7000 Sesli Yanıt Self Servis'i arayarak ya da telefonunuzun mesaj bölümüne geçmek istediğiniz tarifenin kodunu yazarak 7048'e SMS gönderebilirsiniz.

  Faturalı hattan, faturasız hatta geçiş işlemi yaparken herhangi bir kısıtla karşılaşır mıyım?

  Evet. Aktivasyon yapıldıktan sonra ilk 30 gün içerisinde şebeke içi geçiş yapılamamaktadır. Şebeke içi geçiş yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde tekrar şebeke içi geçiş yapılamaz. 

  Tarife değişikliği talebimden ne kadar süre sonra yeni tarifeme geçerim?

  Anlık tarife değişikliklerinde işlem yaptığınız gün tarifeniz değişir ve bilgilendirme SMS’inden sonra haklarınız yüklenir. İleri tarihli olarak yapmış olduğunuz tarife değişikliğinde ise fatura kesim tarihinizden sonra tarifeniz değişir ve bilgilendirme SMS’inden sonra haklarınız yüklenir.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Faturalıdan faturasıza geçme Vodafone nasıl olur?

  Faturalıdan faturasıza geçme Vodafone nasıl olur?

  Vodafone faturalıdan faturasıza ya da faturasızdan faturalıya nasıl geçilir? Sorusu telefon kullanıcıları tarafından merak edilmekte. Hangi gsm operatörü olursa olsun Faturalıdan faturasıza işlemi yapmak istiyorsanız sözleşmenizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer 12 aylık biz sözleşme imzalamışsanız süre dolmadan iptal ettirirseniz cayma bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Peki faturalıdan faturasıza nasıl geçiş yapılır?

  İlk olarak faturalı hattınızı faturasıza taşımadan önce; herhangi bir cihaz kampanyanız ya da taahhüdünüz varsa, ve bu süre dolmadan faturasıza geçer ya da hattı iptal ederseniz yapılan indirimleri ve eğer varsa cihazın kalan ücretini çıkacak olan son faturanızda ödersiniz. 

  Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş

  Hattını Faturasız hatta nasıl geçilir soranlar için; Vodafone’da da işlemi yine sadece hattın yasal sahibi yapabilir. Öncelikle hattın kullanıcısıysanız, hat sahibine durumu belirtin. Ardından Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş yapmak için müşteri hizmetlerini aramasını isteyin. 542 müşteri hizmetlerini arayın ve temsilciye bağlanın ve talebinizi belirtin.

  Vodafone tarifemi değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

   Online Self Servis'e giriş yaptıktan sonra Tarife ve Paketlerim sekmesi altında bulunan Tarife Değişikliği'ne tıklayarak satın alabileceğiniz tüm tarifeleri görüntüleyebilirsiniz. Vodafone Yanımda Uygulaması’na numara ve şifrenizle giriş yaparak Tarife ve Paketlerim sekmesinden geçmek istediğiniz tarifeyi seçebilirsiniz.Ayrıca, 7000 Sesli Yanıt Self Servis'i arayarak ya da telefonunuzun mesaj bölümüne geçmek istediğiniz tarifenin kodunu yazarak 7000'e SMS gönderebilir, Vodafone Cep Merkezleri'ne başvurabilir ya da Vodafone Müşteri Hizmetleri'ni (Vodafone hattınızdan 542 ya da diğer operatör ve sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00) arayarak işlem yapabilirsiniz.

  Tarifemi değiştirirken nelere dikkat etmeliyim?

   Faturalı hatlar için; 

   * Taahhütlü bir kampanyanız var ise kampanya esaslarına göre daha az ücretli bir tarifeye geçiş sağlamamalısınız. Taahhütname esasları gereğince daha az ücretli tarife geçişlerinde faturanıza cayma bedeli yansıtılacaktır.

   * Aynı ay içerisinde yapılacak anlık tarife değişikliğinde mevcut tarifenizin duran ya da devreden özellikte bulunmaması gerekir. Duran ya da devreden özellikli bir tarife kullanıyorsanız bu tarifeye ait tam ücret tahsilatı yapılacaktır.

   * Tarife başlangıç ve fatura kesim tarihi arasında yaptığınız tarife değişikliklerinde, kullanmaktan vazgeçtiğiniz tarifenin - tarife esaslarına göre - tamamı ya da kullanım yaptığınız gün bazında ücretlendirmesi yapılır. Ayrıca, geçiş yaptığınız tarifenin de gün bazında ücretlendirmesi faturanıza yansıtılır.

   * Değiştirdiğiniz tarifenin hakları yeni geçeceğiniz tarifenin devamı niteliğinde olmayacak, otomatik olarak silinecektir.

   * Geçmek istediğiniz tarifenin size sunmuş olduğu ek paket seçenekleri her tarife için farklılık gösterir. Tarife esaslarını kontrol ederek ihtiyacınız doğrultusunda alabileceğiniz ek paketlerin bilgisine ulaşabilirsiniz.

   Tarifem ne zaman devreye girecek?

   Anlık tarife değişikliklerinde işlem yaptığınız gün tarifeniz değişir ve bilgilendirme SMS’inden sonra haklarınız yüklenir. İleri tarihli olarak yapmış olduğunuz tarife değişikliğinde ise fatura kesim tarihinizden sonra tarifeniz değişir ve bilgilendirme SMS’inden sonra haklarınız yüklenir.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap