Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vestel çamaşır makinesi arıza kodları

  1 ziyaretçi

  vestel çamaşır makinesi arıza kodları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

  17 Ağu Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

  VESTEL ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZA KODLARI

  Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

  E01 ARIZA KODU: Kapı kilidi arızası makinanız kapısı kapanmamış veya kilit arızasından dolayı kapanamıyor kapı kilidi yenisiyle değişmesi gerekmektedir.

  E02 ARIZA KODU: Su almama hatasıdır. makinanızın ekranında bu hatayı görüyorsanız ilk olarak makinanızın su musluğunu kontrol edin. Muslukta sorun yok ise suyunuzun açık olmadığını kontrol edin herhangi bir sorun yoksa makinanızın su alma parçası ventil veya presestatta herhangi bir arıza olabilir.

  E03 ARIZA KODU: Pompa motoru çalışmıyor hatası. Çamaşır makinanızın suyu boşaltan pompa motoru suyu boşaltamadığından E03 hata kodu verir. Pompa motorunun kapağını açın ve herhangi bir çisim kaçıp kaçmadığını kontrol edin sorun yok ise pompa motorunun yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

  Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

  E04 ARIZA KODU: Aşırı su hatası. Makinanızın ekranında E04 hatası görüyorsanız makinanız kazanına istenenden çok fazla su almış demektir. Makinanızın ventil, presestat veya elektronik kart parçalarının birinde sorun var demektir.

  E05 ARIZA KODU: Yıkayıcı Ntc sensör hatası. Makinanızın ekranında E05 hatası görüyorsanız makinanız istenilen sıcaklığa ulaşamıyor veya hiç ısıtmıyordur. Ntc sensör veya elektronik kartta sorun var demektir.

  E08 ARIZA KODU: Yıkama motoru tiryak hatası. Makinanızın kazanının dönmesini sağlayan motorda arıza olduğunda ekranda E08 hatası görülür.  Yıkama motoru yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

  E09 ARIZA KODU: Voltaj hatası. Makinanızın çalışması için şebeke elektriği 220 volt gelmelidir makinanıza 190 volttan düşük elektrik enerjisi gelirse makinanızın ekranında E09 hatası görülür.

  E10 ARIZA KODU: EPS hatası. Elektronik kart arızası olduğunda bu hata görülür.

  E12 ARIZA KODU: İletişim hatsı. Makinanızın ana kartına gelen kablolarının birinde kopma var ise ekranda E12 hata görülür.

  E14 ARIZA KODU: Rezistans sigortası hatası.  Makinanızın ısıtma işlemini yapan rezistansa elektrik gelmemektedir sigorta yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

  E15 ARIZA KODU: Twinjet hatası.

  E16 ARIZA KODU: Kurutucu aşırı ısı hatası. Makinanız kuyrutma işlemini yaparken istenilen ısıdan çok faz ısındığından ekranda bu hata kodu görülür.

  E17 ARIZA KODU: Flowmetre hatası.

  E18 ARIZA KODU: Kurutucu ntc hatası. Makinanızın kurutma işleminde fazla ısınmasının sağlayan ntc sönsörün’de arıza var demektir.

  Yazı kaynağı : www.ustamservis.net

  Vestel çamaşır makinesi hata kodları

  Westell çamaşır makinesindeki hatalarZamanla, çamaşır makinesinin parçaları aşınır ve kırılır. Kullanıcı, ekrandaki kod da dahil olmak üzere çeşitli belirtilerle bir veya başka bir makine düğümünün arızasını öğrenir. Hata kodunu bilerek, sorun giderme ve düzeltme görevini kolaylaştırmak için harcadığınız zamanı azaltabilirsiniz. Bu nedenle, bu yazıda Vestel çamaşır makinesinin hata kodları hakkında konuşmaya karar verdik.

  Farklı makinelerde hata kodları

  Çoğu durumda, bozulma, bir ekrana sahip olmayan Türk marka Westell'in eski daktilolarında meydana gelir. Bununla birlikte, kontrol panelindeki göstergeler şeklinde yerleşik bir kendi kendine teşhis sistemi de vardır. Çamaşır makinelerinde kodların alfanümerik kodlarla gösterilmeden yazışmalarını sunalım.

  Kod Çözme

  Yukarıdaki hataların her biri en sık olarak bir parçanın hatalı olduğunu gösterir. Bu hataların ne anlama geldiğine daha yakından bakalım.

  Öneriler ele almak

  Herhangi bir hata meydana gelirse, panik yapmayın ve derhal master'ı arayın. Bazı problemler kendi başınıza çözülebilir. İşte bir veya başka bir durumda yapabilecekleriniz.

  E01 hatası görülürse, kapak kapısını ayağınızla bastırmaya çalışın ve tekrar yıkamaya başlayın. Çamaşır makinesi başlamadıysa, kapak kilitleme cihazını değiştirmeniz gerekir, bunu eşyadaki talimatlara göre yapın. Çamaşır makinelerin tamiri Westellkendin yapabilirsin.

  E02 hatasını, su alımının zayıf olduğu durumlarda bağımsız olarak çözebilirsiniz. Bunu yapmak için önce su musluğunun kapalı olup olmadığını kontrol edin. Sonra doldurma vanası ağını tıkanma açısından kontrol etmeniz gerekir, şunları yapmanız gerekir:

  doldurma filtresi

  Sorun basınç şalterinin arızasında yatıyorsa, bu durumda makine gövdesinin üst kapağını açmanız ve su seviyesi sensörünü bulmanız gerekir. Ardından sensör temas noktalarını, basınç borusu bağlantısını ve sensörün kendisini kontrol edin. Gerekirse, sensörü benzer bir tane ile değiştirin.

  basınç şalteri

  Çamaşır makinesinin altındaki boşaltma filtresini temizleyerek E03 hatasını düzeltin. Saat yönünün tersine döndürülür ve akıntı ve kirden akan su altında yıkanır. Boşaltma sırasında pompanın çalıştığını duymazsanız ve su tamburda kalırsa, pompayı değiştirmeniz gerekir.Çamaşır makinesinin altından değişiyor, iş zor değil.

  Çamaşır makinesinin suya (E04) taşması, öncelikle su besleme vanası ile ilişkilidir.

  Vanayı değiştirin bir tornavida ve bir multimetre içinde iyi usta herhangi bir sahibi mümkün olacak. Vana, arka duvarın hemen arkasında, su giriş hortumunun bağlandığı noktada bulunur. İşe gitmeden önce su musluğunu kapattığınızdan emin olun.

  Isıtma elemanına gelince, Westell çamaşır makinelerinde arka tarafta bulunur. Bu nedenle, değiştirme durumunda, servis ambarını ve ısıtıcıyı önünüzde açmak yeterlidir. TEN, oturtulan koltuktan çıkar, tespit cıvatasını söküp kablolarını çıkardı. Yeni bir ısıtıcı monte ederken, somunu sıkarken aşırı kuvvet kullanmayın, hasara neden olabilir.

  Çamaşır makinesinin elektrik motoru çok nadiren kırılıyor. Çoğunlukla karbon fırçalar, belli bir el becerisi ile bağımsız olarak değiştirilebilen aşınır. Bununla birlikte, çoğu zaman böyle bir problem anaya gider. Motor sargısı yanarsa, onarım tamamen pratik değildir. Bu durumda motor değişmiştir.

  Elektrik ve elektronik ile ilgili problemler (E07, E08, E09), başlangıçta bir profesyonelin emanet edilmesini tavsiye ediyoruz. Bununla uğraşmadan çamaşır makinesine daha fazla zarar verebilirsiniz. Başarılı bir tamir olan "ev asistanınıza" özen gösterin!

  Yazı kaynağı : washerhouse.com

  Vestel Çamaşır Makinesi Hata Kodları

  Vestel Hata Kodları Çamaşır, Bulaşık Makinesi, Buzdolabı, TV, Klima

  Vestel Hata Kodları Çamaşır, Bulaşık Makinesi, Buzdolabı, TV, Klima

  Vestel Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Vestel bulaşık makinası arıza kodları aşağıdaki gibidir,3 tip ürün çeşidi ile anlatacağım 1.si üzerinde display yani ekran olan diğeri ise eski tip ekransız bulaşık makinaları, ekransız da 2 ye ayrılmaktadır. hata kod ekranları ardından anlamlarını aktaracağım.
  Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası Başla bekle ışığı yanıyorsa su girişi yetersiz veya istenilen su seviyesine ulaşılamadı, sıralaması ile kontrol edilmesi gereken olası problemler: Musluk kapalı yada kısık olabilir. *su giriş hortumu katlanmış, kırılmış, filtresi tıkanmış olabilir *su giriş ventil arızalı olabilir *bulaşık makinası altındaki su emniyet anahtarı arızalı olabilir *rezistans üzerindeki su basınç anahtarı arızalı olabilir *motor arızalı olabilir.
  Vestel Bulaşık Makinesi F3 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F3 Hatası Bitti ışığı (*bazı modellerde durulama ile bitti ışığı aynı anda)aynı anda yanıyorsa sürekli su alma hatası, *Su giriş ventili arızalı olabilir *elektronik kart arızalı olabilir.
  Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F2 Hatası Başla bekle ve bitti ışığı (*bazı modellerde kurutma ve bitti) ışığı aynı anda yanıyorsa makine içindeki suyu boşaltamıyor. sıralaması ile kontrol edilmesi gereken olası problemler:

  *su boşaltma yani gider hortumu tıkanmış, bükülmüş veya gider tıkalı olabilir. *boşaltma pompası arızalı olabilir. *rezistans üzerinde basınç anahtarı arızalı olabilir.
  Vestel Bulaşık Makinesi F8 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F8 Hatası Yıkama kurutma ışığı (*bazı modellerde yıkama kurutma bitti ışığı aynı anda) yanıyorsa makine istenilen su seviyesine ulaşamadı. *rezistans arızalı olabilir. *elektronik kart arızalı olabilir.
  Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F1 Hatası Yıkamam ve bitti ışığı (*bazı modellerde durulama kurutma ışığı ) aynı anda yanıyorsa Su taşma uyarısı, Olası problemler; *su emniyet anahtarı arızalı *küvette su kaçağı olabilir *elektronik kart arızalı
  Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hatası yıkama başla bekle ışığı (*bazı modellerde yıkama bitti) ışığı aynı anda yanıyorsa Ntc sensör arızası, olası problemler *Ntc arızası *elektronik kart arızası *rezistans arızası
  Vestel Bulaşık Makinesi F4 Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F4 Hatası Yıkama (bazı modellerde durulama) ışığı yanıp sönüyorsa Su sayacı bozuk arızasıdır. Olası problemler; *su sayacı arızası *elektronik kart arızası
  Vestel Bulaşık Makinesi F9-FA Hatası

  Vestel Bulaşık Makinesi F9-FA Hatası Yıkama ve durulama ışığı aynı anda yanıyorsa Devizör ve kirlilik arızasıdır. Olası problemler; *devizör arızalı *elektronik kart arızalı

  Yazı kaynağı : mersinmerkezservisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap