Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vergi yapılandırma 2023 ne zaman

  1 ziyaretçi

  vergi yapılandırma 2023 ne zaman bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2023 vergi affı ne zaman çıkacak? Vergi borcu yapılandırma 2023 ne zaman?

  2023 vergi affı ne zaman çıkacak? Vergi borcu yapılandırma 2023 ne zaman?

  2023 vergi affı ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından vergi borcu affı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kamu borçlarında yapılandırılmaya gidileceğini söyleyen Erdoğan’ın belirttiği kanun teklifine; vergi borçlarına af, sigorta primi, idari para cezalarının silinmesi, KYK borçları, belediyelere olan emlak vergisi borçları, elektrik, su borçları da dahil. Bu borç yapılandırma paketi ile birlikte, vergi, prim yükü kalkacak ve kamu kurum ve kuruluşlara ait olan tüm borçların cezası silinecek. Peki, Vergi borcu yapılandırma 2023 ne zaman?

  2023 VERGİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

  23 Ocak 2023 tarihinde 3 saat süren Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, vergi borçları affı ile ilgili bir kanun teklifi hazırladıklarını duyurdu. Bu teklifin yasalaşması halinde birçok kamu kurum ve kuruluşunda oluşan alacaklarda yapılandırılmış olacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca yapılacak düzenleme; vergi daireleri, SGK, gümrük müdürlükleri, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumların alacaklarını içeriyor.

  Erdoğan yaptığı açıklamada, “Yapacağımız düzenlemeyle, tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getiriyoruz. Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacak.” dedi.

  Vergi affı yapılandırma teklifi ile vergi dairelerine olan 21 Aralık 2022 tarihinde önceye ait 2 bin TL’yi aşmayan borçların cezalarından vazgeçiliyor.

  Vergi affı ile ilgili kanun teklifi hazırlandı. Bu teklifin ne zaman Meclis’e sunulacağı ve ne zaman yürürlüğe gireceği ise henüz bilinmiyor.

  VERGİ BORCU YAPILANDIRMA 2023 NE ZAMAN?

  Borç yapılandırma paketi, 23 Ocak 2023 pazartesi günü gerçekleşen Kabine Toplantısı’nda değerlendirildi. Erdoğan, konuyla ilgili bir kanun teklifi hazırladıklarını belirtti ama vergi borcu yapılandırma teklifinin ne zaman yasalaşacağını açıklamadı.

  Fakat, vergi borcu affı teklifinin Meclis’ten geçmesiyle söz konusu paketin en geç şubat ayı ortasında yasalaşması bekleniyor. 

  HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILACAK?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan; vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, SGK, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumların kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırladıklarını duyurdu.

  Bu teklifle beraber, vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçların cezaları kaldırılacak.

  Borç yapılandırma teklifi ile birlikte tüm borçlara belirli bir oranlar güncelleme ve taksitle ödeme imkanı gelecek.

  Davalı vergi be prim dosyaları da bu kapsamda olacak.

  Teklifle, matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi sağlanacak.

  Yükseköğrenim kredi borçlarından endeks dışındaki borçlar da yeniden yapılandırılarak taksitle ödenecek.

  Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçildi.

  VERGİ YAPILANDIRMASI NE ANLAMA GELİYOR?

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  Yapılandırma paketi 2023… Borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak?

  2023 yapılandırma paketi müjdesi geçtiğimiz günlerde gelmişti. Eski dönem borçlarını yapılandırmak isteyen kişiler detayları araştırmayı sürdürüyor. Peki, borç yapılandırma neleri kapsıyor, ne zaman çıkacak? İşte yapılandırma paketi 2023 detaylar…

  Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırma paketiyle, küçük esnaftan sanayiciye iş dünyasından KOBİ'lere kadar reel sektörün tamamı nefes alacak. Paketin, SGK tarafından takip edilen sigorta primleri, vergi alacakları, kasa ve cari hesap düzeltmesi, matrah-vergi artırımı, stok affı gibi düzenlemeleri içermesi bekleniyor. Borçların faiz ve gecikme faizi önemli ölçüde silinerek reel sektörün üretim, yatırım, istihdam konusunda elinin rahatlaması sağlanacak.

  YAPILANDIRMA PAKETİ 2023… BORÇ YAPILANDIRMA NELERİ KAPSIYOR, NE ZAMAN ÇIKACAK?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı`nın ardından yeni yapılandırma paketinin detaylarını paylaştı. Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumların kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlanacak. Bu teklifle, vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarının cezaları kaldırılacak. Düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkanı getirilecek. Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacağı için taraflara ihtilafları sonlandırma fırsatı verilecek. Teklifle, matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi de sağlanacak.

  Yükseköğrenim kredi borçlarının endekse bağlı olarak artışına son verilmişti. Geçmişte endeksle oluşmuş borçlar da silinmişti. Yapılacak düzenlemeyle endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırılarak taksitle ödenmesi mümkün olacak.

  Daha önce 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenleme yapılmıştı. Şimdi de aynı uygulama, vergi dairelerine vergi, ceza ve faiz gibi bütün başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlar için hayata geçirilecek. Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçilecek. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklayacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi de paylaştı. Erdoğan: Her konuda olduğu gibi bu hususta da vatandaşlarımızın gönüllerini rahatlatmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 2 buçuk milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesini ve bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesini sağlayacak düzenlemenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  VERGİ BORÇLARI AFFI: 2023 Vergi affı ne zaman, kimleri ve hangi borçları kapsıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sevindiren haber

  VERGİ AFFI SON DAKİKA 2023 | Vergi affı ne zaman çıkacak, neleri kapsıyor? Vergi borcu sorgulama e-devlet

  VERGİ AFFI SON DAKİKA 2023 | Vergi affı ne zaman çıkacak, neleri kapsıyor? Vergi borcu sorgulama e-devlet

  BORÇLULARA VERGİ AFFI MÜJDESİ!

  23 Ocak tarihli Kabine Toplantısı ardından; "Bir müjde de icralık borcu olan vatandaşlara vermek istediğini" söyleyen Erdoğan, 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenlemenin zaten yapıldığını anımsattı.

  Başkan Erdoğan, "Şimdi de aynı uygulamayı, vergi dairelerimize vergi, ceza ve faiz gibi bütün başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Detaylarını Hazine ve Maliye Bakanlığımızın açıklayacağı bu uygulamanın vergi dairesine olan borcundan dolayı takibe maruz kalmayacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap