Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vergi dairesine düşen kyk borcu silinecek mi

  1 ziyaretçi

  vergi dairesine düşen kyk borcu silinecek mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi?

  Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi?

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim kredi borçlarının yeniden yapılandırılma süreci ve öğrencilerin yapması gerekenlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi? KYK Endeks kaldırılmış borç tutarları ne kadar? İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği detaylar...

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim kredi borçlarının yeniden yapılandırılma süreci ve öğrencilerin yapması gerekenlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, "An itibarıyla da e-devlet üzerinden endeks tutarlarına erişimi de başlattığımızı müjdelemek istiyorum. Endeks kaldırılmış borç tutarlarını gençlerimiz ödeyebilirler." ifadelerine yer verdi. Peki, Vergi dairesine düşen KYK faizi silinecek mi? KYK Endeks kaldırılmış borç tutarları ne kadar? İşte detaylar.

  VERGİ DAİRESİNE DÜŞEN KYK FAİZİ SİLİNECEK Mİ?

  Süresinde ödenmeyen taksitlere, vadesinden itibaren gecikme zammı hesaplanacak. Taksitlerin, son taksitin vade tarihine kadar ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde, ödenmeyen taksit tutarları takip edilmek üzere ilgili vergi dairesine bildirilecek. Taksitler için zamanaşımı süresinin belirlenmesinde, son taksitin vade tarihi esas alınacak. Vergi dairelerince bu alacaklarla ilgili olarak yapılan tahsilatlar, takip eden ayın sonuna kadar Gençlik ve Spor Bakanlığına aktarılacak.

  Kredi alan veya kredi borcunun ödeme zamanı henüz başlamamış kişilere, öğrenim ve katkı kredisi olarak verilen tutarlara endeks hesaplanmayacak. Kredi geri ödemesi süren veya borçları vergi dairesine takip için bildirilmiş olan kişilere, öğrenim ve katkı kredisi olarak verilen tutarlara ilave edilmiş endeks tutarları terkin edilecek.

  Öte yandan an itibariyle vergi dairelerinde bulunan KYK borçlarının faizlerinin henüz silinmediği görülüyor.  Bununla birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre faizlerin kademeli olarak silindiği ve söz konusu KYK borcunun gecikme faizinin silinmeyeceği öğrenildi. KULİS

  Yazı kaynağı : www.manisakulishaber.com

  KYK borcu neden silinmedi? E-Devlet vergi dairesi KYK borcu neden arttı?

  KYK borcu neden silinmedi? E-Devlet vergi dairesi KYK borcu neden arttı?

  KYKkredi borçları için güzel haber geldi. Milyonlarca kişinin borç faizleri silindi ve yeniden yapılandırma yoluna gidildi. Ancak borçlarını kontrol eden bazı vatandaşlar, borçların silinmediğini aksine artış yaşadığını görüntüledi. KYK borcum silinmedi paylaşımları sosyal medyada gündem oldu. Peki, KYK borcu neden silinmedi?

  KYK BORCUM SİLİNMEDİ PAYLAŞIMLARI!

  Vergi dairesinden borçlarını kontrol ettiğini belirten vatandaşlar borçlarının silinmediğini aksine artış yaşandığını belirtiyor.

  KYK BORCU NEDEN SİLİNMEDİ?

  E-Devlet’ten kontrol sağlayanlar borçlarının silindiğini görüntüledi. Ancak borçların vergi dairesine düşmüş olması nedeniyle silinmemiş olabileceği belirtiliyor. Yasaya göre KYK kredi faizleri silinecek ve sadece ana para ödenecek. Vergi dairesindeki tutarların da birkaç gün içerisinde ödeneceği tahmin ediliyor.

  KYK BORÇ YAPILANDIRMA NASIL YAPILIR?

  Öğrenim kredilerini yapılandırma işlemleri E-Devlet üzerinden bunu yapabilecek. Öğrenciler borçlarını E-Devlet kapısından sorgulamayabilir ve yapılandırma işlemlerini tamamlayabilir.

  KYK BORÇ YAPILANDIRMA İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  KYK Borç Sorgulama | KYK borçları 2022 SİLİNDİ Mİ? Kimlerin KYK faizleri silinecek? Vergi Dairesine Düşen KYK Borcu Yapılandırılacak Mı?

  KYK Borç Sorgulama | KYK borçları 2022 SİLİNDİ Mİ? Kimlerin KYK faizleri silinecek? Vergi Dairesine Düşen KYK Borcu Yapılandırılacak Mı?

  KYK BORÇLARI SİLİNDİ Mİ?

  Öğrenim kredisi alan öğrencilerin borcu, öğrenim kredisi olarak verilen miktar kadar olacak.

  Öğretim kurumundan mezun olan veya sağlık sebepleri dışında kendi isteği ile öğretim kurumunu bırakan ya da herhangi bir sebeple öğretim kurumundan çıkarılan öğrenciler, öğretim kurumu ile ilişiğinin kesildiği tarihten iki yıl sonra başlamak üzere kredi aldığı kadar sürede ve aylık dönemler halinde borcunu ödemek zorunda olacak.

  Yazı kaynağı : www.ahaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap