Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  veda mektubu kimin hayatını anlatıyor

  1 ziyaretçi

  veda mektubu kimin hayatını anlatıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Gerçek bir aşk hikâyesi! Veda Mektubu bugün başlıyor...

  Gerçek bir aşk hikâyesi! Veda Mektubu bugün başlıyor...

  ◊ Yeni diziniz “Veda Mektubu” ne yazık ki böyle bir sürece denk geldi. Neler söylemek istersiniz?

  - Deprem haberinden sonra her sette olduğu gibi bizde de ara verildi. Bir süre sonra tekrar başladık ama sahne çekemedik, kimse başka bir şey düşünemiyordu. O yüzden tekrar ara verildi. Yeni yeni çıkabildik sete. Bir şekilde işimize odaklanmaya çalışıyoruz.

  ◊ “Veda Mektubu” yayınlanan tanıtımlarıyla sosyal medyada da çok konuşuldu. Size gelen tepkiler nasıldı?

  - İnsanların heyecan ve sevincini görmek beni çok mutlu etti. Sevenlerimizin beklediğinden daha güçlü bir proje geliyor. Bizler de yayın günümüzü heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

  ◊ Dizide Rabia Soytürk’le birlikte yıllar önce büyük aşk yaşamış ama ayrılmış bir çiftin çocuklarına hayat veriyorsunuz. Siz de büyük bir aşkla izleyici karşısına çıkacaksınız. Gerçek hayatta hiç bu tarz bir hikâyeye tanık oldunuz mu?

  - Hayatta bazen öyle tesadüflerle karşılaşıyorsun ki, “Bu nasıl olur?” diyebiliyorsun. Böyle bir olaya şahit olmadım ama çok da uzak bir durum değil aslında. Bizim kültürümüzde ailelerin fikirleri, tecrübeleri, öğütleri çocukları üzerinde her zaman etkili olmuştur. Dizide de Mehmet ve Aslı için ailenin sözleri çok değerli ama aralarındaki aşk öyle büyük ki, acaba bu öğütler yerini bulacak mı, yoksa onlar mı durumu kabullenecekler? Gerçek hayatta ne yaşayacağımızı bilemediğimiz gibi dizimizde de yaşanması gerekenler yaşanacak ve hikâyemiz ilerleyecek. Ben de gelecek her bölümü okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

  ◊ Sizce izleyici Mehmet karakterinin en çok hangi özelliğini sevecek?

  - Mehmet geleneklerine bağlı bir ailede büyümüş, şimdiye kadar her zaman önceliği ailesi olmuş ve saygıda kusur etmemiş biri. Sorumluluklarını bilen, olgun, kendini geliştirmiş bir karakter. Şu ana kadar mantığıyla kararlar vermiş ve bunun doğru olduğuna inanmış ama bu sefer duyguları çok daha ağır basıyor ve kendi yaşantısıyla çelişiyor. Daha önce yaşamadığı hisler, kalbinin sesini duymasını sağlıyor. Hayatın anlamı daha değerli bir hale gelecek Mehmet için.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Veda Mektubu konusu nedir, oyuncuları kimler? Veda Mektubu kimin eseri, gerkeç hikaye mi, uyarlama mı?

  Veda Mektubu konusu nedir, oyuncuları kimler? Veda Mektubu kimin eseri, gerkeç hikaye mi, uyarlama mı?

  Oğuzhan Şener/ Hakan Oğuzhan Şener/ Hakan

  Hakan Karsak/ Nevzat

  Ümmü Putgül/ Feride

  Hande Elaman/ Hatice

  Ahmet Kaynak/ Melih Güngör

  Elif Çakman/ Zühre

  Kerem Alp Kabul/ Selçuk

  Asya Kasap/ Derin

  Elif Uslusoy/ Mine

  Deniz Altan/ Fatoş

  Elena Viunova/ Keti

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Gerçek bir hikâyeden uyarlandı...Veda Mektubu başlıyor

  Kanal D'de başlayan Veda Mektubu dizisinin gerçek hikayesi çok daha kötü!

  Kanal D'de başlayan Veda Mektubu dizisinin gerçek hikayesi çok daha kötü!

  TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kanal D ekranında ilk bölümü Pazartesi akşamı başlayan Veda Mektubu dizisini izleyiciler bir hayli beğendi. Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar ve Bennu Yıldırımlar gibi 3 tecrübeli ismin başrolde yer alması da ilgi görmesinin önemli nedenlerinden birisi olarak öne çıktı.

  Ayrıca dizinin iki genç başrol oyuncusu Emre Kıvılcım ile Rabia Soytürk için de çok önemli bir sınav başladı. İkilinin uyumu ve enerjisini çok merak edenler, iyi işaretler aldıklarını belirten yorumlar yaparak Veda Mektubu dizisi için olumlu yorumlar yapıyor. Dizinin ilk bölümünün ardından güçlü bir hikayenin ortaya çıkacağını herkes fark etti. Ancak arka planda bu hikayenin aslında yumuşatılmış olduğu, alıntılanan gerçek hikayenin çok daha sert ve kötü olduğunu belirtelim.

  Televizyon eleştirmeni Sina Koloğlu, elde ettiği bilgileri sosyal medyadan paylaştı. Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Veda Mektubu dizisinin aslında bir dava dosyasından ortaya çıktığı da öğrenildi.

  Bir dava konusu olması ile yargıya intikal eden bir hikayeden bir diziye dönüşen olaylar aslında dizide anlatılandan çok daha sert.

  Sina Koloğlu diyor ki, “Veda Mektubu Kanal D’nin yeni ‘Gerçek hayat hikayesi’ dizisi. Merak ettim hikayenin gerçek tarafını. Kulağıma gelen bu yaşanmış ve dava konusu olmuş bir dosya. ‘Gerçeği çok daha sert yani kötülük ve bağnazlıkların olduğu ilişkiler’ bilgisi geldi.”

  Yıllar önce yarım kalan bir aşk hikayesinin yaraları sarılmamış iken, bu hikayenin iki kahramanı yıllar sonra çocuklarının birbirlerine aşık olması ile yeniden bir araya geliyor.

  Çok zor ve gerçek hayatta birçok kişinin ne yapacağını bilemeyeceği durumların ortaya çıktığı Veda Mektubu dizisi, izleyicileri daha ilk bölümden kendisine bağladı.

  Gerçek hayatta yaşananları bu dizide tam olarak bulamayacaksınız. Çünkü bu kadar sert ve bağnazlıklarla dolu bir hikayenin televizyon ekranında yansıtılması toplumsal ruh hali açısından uygun olmazdı.

  Sina Koloğlu’nun verdiği bilgiye göre dizi; yaşananları sevgi, vicdan ve aşk temaları ile yumuşatarak seyirciye aktaracak. Ancak şimdiden birçok izleyici Veda Mektubu dizisine ilham olan gerçek hikayenin detaylarını da merak etmeye başladı.

  Özel içerikler youtube kanalımızda

  Abone olun

  Yazı kaynağı : televizyongazetesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap