Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vatsaptan silinmis whatsapp mesajlarını geri getirme

  1 ziyaretçi

  vatsaptan silinmis whatsapp mesajlarını geri getirme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme 2022: WhatsApp Silinmiş Sohbeti Görme

  WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme 2022: WhatsApp Silinmiş Sohbeti Görme

  Piyasaya sürüldüğü tarihten kısa bir süre sonra dünya genelinde üne kavuşan WhatsApp hiç şüphesiz özel, sosyal ve iş hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonların yanı sıra bilgisayar üzerinden de kullanılabilen WhatsApp her geçen gün kendine yenilik katıyor. Dünya genelinde 1 milyarı aşan kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yanlışlıkla silinen mesajları geri getirme imkanı var. Bunun için birkaç adımlık işlem yapılması gerekiyor.

  Android Telefonlarda WhatsApp Silinen Mesajları Görme 20222

  Andorid telefonlarda silinen mesajları geri getirmenin 2 yöntemi mevcuttur. WhatsApp sohbetlerinin yedekleri ile bu işlem yapılabilir. Eğer sohbet yedeği almıyorsanız, yedekleme işlemi şu şekilde yapılır:

  1- Ayarlar menüsünü açın,

  2- Daha sonra Sohbet ve Sohbet yedeği butonuna tıklayın,

  3-Google Drive'a yedekle menüsünden yedekleme ayarlarınızı yapın.

  4- Yedekleme yapmak için Android telefonunuzu bir gmail hesabı ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Yedekler o hesapta tutulur.

  Android Telefonlarda Silinmiş WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

  1- WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve silin.

  2- Google Play Store'dan WhatsApp'ı tekrar cihazınıza yükleyin.

  3- WhatsApp'i açıp telefon numaranızı girin.

  4- WhatsApp yedeğini geri yüklemeyi isteyip istemediğinizi soracaktır. Sohbet yedeğini geri yükleyerek silinen mesajları görebilirsiniz.

  5- Sohbet yedeğini geri yüklerken aynı Google hesabını kullandığınızdan emin olun.

  iOS Telefonlarda WhatsApp Silinen Mesajları Görme

  Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, WhatsApp’taki silinen mesajları görme imkanınız mevcuttur. WhatsApp mesajları iOS cihazlarda iCloud'a yedeklenir. Eğer yedeklemediyseniz şu şekilde yapabilirsiniz:

  1- WhatsApp'i açın.

  2- Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği menüsüne gidin.

  3- Otomatik yedeklemeyi aktif hale getirin. Günlük, haftalık ya da aylık olarak seçebilirsiniz.

  iOS Telefonlarda WhatsApp Silinmiş Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

  Cihazınızda sohbet yedeği aktifse, silinen mesajları geri getirmek oldukça kolaydır.

  1- WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silin.

  2- App Store'dan WhatsApp'i tekrar cihazınıza yükleyin.

  3- Telefon numaranızı girin ve doğrulayın,

  4- WhatsApp size sohbet yedeğini geri getirmek isteyip istemediğinizi sorar. Sohbet yedeğini geri getirerek silinmiş mesajları görebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp mesaj kurtarma yöntemi…

  Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp mesaj kurtarma yöntemi…

  Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp mesaj kurtarma yöntemi…

  Popüler sohbet uygulaması Whatsapp tüm dünyada milyonlarca akıllı cep telefonu kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Android ve iPhone'daki en popüler sohbet uygulaması Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte WhatsApp'da silinen mesajları geri getirme yöntemi...

  iPhone cihazları ve Android platformunda dünyanın en popüler sohbet uygulaması olan Whatsapp için silinen mesajları geri getirme kılavuzu…

  iPHONE’DA WHATSAPP MESAJLARINI GERİ GETİRME

  Ne yazık ki Whatsapp’ın iPhone versiyonu mesajları otomatik olarak saklamıyor. iPhone’da mesajlarınızı saklayıp geri getirebilmek için iCloud yedekleme özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bunun için WhatsApp Ayarları > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği'ne gidip ve “Şimdi Yedekle”yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini alabilirsiniz. Ayrıca, yine Sobet Yedeği ekranında “Otomatik Yedekleme” özelliği ile sohbetlerinizin bellirli aralıklarla otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

  iCloud yedekleme seçeneğini aktifleştirdiyseniz mesajlarınızı geri getirmek istediğiniz uygulamay kaldırığ Whatsapp’ı App Store’dan yeniden yükelemeniz gerekiyor. Ancak uygulamayı kaldırmadan önce WhatsApp Ayarları > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedeği kısmına giderek sohbet geçmişinizin bir yedeği olup olmadığını kontrol edin.

  ANDROİD’DE SİLİNEN WHATSAPP MESAJLARINI GERİ GETİRME

  Android cihazlarında Whatsapp, mesajlarınızı her sabah otomatik olarak yedekler. Mesajlarınızın saklandığı son yedeğinizi yüklemek için Whatsapp’ı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekiyor. Yeniden kurulam sırasında Whatsapp mesaj yedinizi bulacak ve size yüklemek isteyip istemediğinizi soracak. “Geri Yükle” seçeneğine tıklayarak silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz. Eğer yeni kurulum sırasında geri yükleme seçeneği gelmiyorsa SD kartınız veya sohbet geçmişiniz bozulmuş, yedekleriniz çok eski olabilir veya sohbetlerinizi yedeklediğiniz telefon numarası başkadır. Bu durumda mesajları geri getirme mümkün değildir.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  WhatsApp'da silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır?

  WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme (Android)

  WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme (Android)

  Bazı kulllanıcılar WhatsApp uygulamasında yer alan yedekleme özelliğini yanlışlıkla kapatabiliyor. Bu makalemizde Android kullanıcıları için WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme yöntemlerini paylaşacağız.

  Makalemizde yer alan işlemler sonucunda işletim sisteminde veya telefonda oluşabilecek sorunlar kullanıcıların sorumluluğu altındadır. 

  Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme

  WhatsApp, Android kullanıcılarının mesaj bilgilerini hem bulut sunuculara hem de yerel dosyalara kayıt ediyor. Bu sayede kullanıcılar, yedekleme özelliği kapalı olsa dahi silinen mesajlarını kurtarabiliyor.

  Öncelikle var olan WhatsApp mesajlarınızı yedekleyin. Ardından cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. Yedek sorunu devam ediyorsa bir sonraki yöneteme geçerek cihazınızın hafızasında bulunan yedeğe erişebilirsiniz.

  Yedekleme özelliğini açmayı unutan kullanıcılar aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak eski mesajlarını

  – Cihazınızda yer alan dosya yöneticisine girin.

  – Karşınıza çıkan ekranda yer alan WhatsApp klasörüne tıklayın.

  – WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 dosyanın ismini msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin.

  – Dosya ismi değiştirme işlemi sonrasında bulunduğunuz klasörde msgstore-yedektarihi.1.db.crypt12 şeklinde dosya isimleri ile karşılaşacaksınız.

  Google Drive uygulamasına girerek sağ üst kısımda bulunan 3 nokta ikonuna tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekrandaki WhatsApp yedeklerini temizleyin.

  – Yaptığınız işlem sonrasında Google Drive, cihazınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak ekleyecektir.

  – Yedek yükleme işlemi başarıyla tamamlandığında WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyin.

  İşlemleri sırasıyla yaptığınızda tüm mesajlarınızı başarılı bir şekilde geri getirebileceksiniz. Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme işlemi için 3. parti uygulama kullanabilirsiniz. Ancak kötü niyetli uygulamaların haberiniz olmadan konuşma geçmişinizi kopyalayacağını unutmayın.

  Tenorshare yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek cihazınızın dosya sistemine herhangi bir müdahalede bulunmadan WhatsApp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz. Binlerce kişi tarafından kullanılan Tenorshare, en çok tercih edilen kurtarma yazılımları arasında yer alıyor.

  Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme

  Cihazınızda herhangi bir root erişimi gerektirmeden işlem gerçekleştirebildiğiniz kurtarma yazılımı Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO gibi markalar başta olmak üzere yaklaşık 6 bin Android modelini desteklemektedir. Ayrıca Tenorshare yazılımı sayesinde diğer uygulamalarınızın yedeklerini de kurtarabilirsiniz.

  Video, fotoğraf, sticker ve sesli mesajları da kurtamanıza olanak sağlayan yazılım, WhatsApp Business uygulamasıyla da uyumludur.

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap