Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vatan savunması sizin için ne ifade ediyor

  1 ziyaretçi

  vatan savunması sizin için ne ifade ediyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı

  Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu sene hazırlanan-basılan önemli kitaplardan bir tanesi 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı oldu. Kitabı incelediğimizde ise öğrencilerimizin düzeyine uygun olarak hazırlandığını görüyoruz. 4. Sınıf öğrencileri bu kitaptaki soruları büyük bir keyifle çözeceklerdir.

  Bu yayınımızda ise inceleyeceğimiz ders:  “4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Evvel Cevap olarak kitaptaki soruları tek tek ve ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalışacağız. Şimdi sorumuzu cevaplayalım.

  SoruBayrağımız bizler için neden önemlidir?

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

  Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  2. Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

  Bu soruyu siz cevaplayabilirsiniz.

  (örnek)

  Vatan savunması, vatanımızı dış tehditlere karşı korumamızı ifade ediyor. Bu korumayı sadece kuvvet kullanarak değil, çok çalışıp ülkemizi kalkındırarak, güçlendirerek de yapabiliriz. Güçlü olursak hiçbir kuvvet bize karşı tehdit oluşturamaz. Buna rağmen iş o noktaya geldiğinde vatanımızı savunmak için seve seve canımızı veririz.

  ***4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 53 hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilir, emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : turkceodevim.com

  Forum Sayfa Cevapları

  4. Sınıf Türkçe Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap :

  Vatan savunması biz Türkler için bir namus dur bizim vatan sevgimiz her şeyin önünde gelir. Biz Türkler evsiz barksız aç şekilde kalabiliriz fakat vatansız kalamayız onun için vatan demek namus demektir bizim için.

  Vatan savunması denince akla Tarih boyunca bu vatan uğruna şehit olmuş nice Mehmetçik aklıma geliyor. Güney doğu Anadolu’da teröre şehit verdiğimiz Mehmetçik geliyor aklıma.

  Cevap :

  Biz asker bir millet olduğumuz için vatan severlik denilince aklımıza ilk gelen vatan savunması olmaktadır. Elbette sevginin derecesi, sevdiği uğrunda ölmeyi göze ölebilmekte ölçülür.

  Ancak, vatanı sevmenin tek yolu, uğrunda can vermek değildir. Günümüzde vatanı sevmek, vatana hizmet etmekle, milleti muasır medeniyet seviyesine yükseltebilmekle doğru orantılıdır. Bu da ülkeyi bilimde, teknikte, sanayide tarımda daha bir çok alanda Batı’yla rekabet edecek noktalara taşımakla mümkün olur.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap