Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  vakıfbank sınavı çıkmış sorular

  1 ziyaretçi

  vakıfbank sınavı çıkmış sorular bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Banka Sınav Soruları

  A. Dünya Ticaret Örgütü (WTO)

  B. Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD)

  C. Karadeniz Ekonomik İş Birliği Örgütü (BSEC)

  D. Güneydoğu Asya Devletler Topluluğu (ASEAN)

  E. İslam Konferansı Örgütü (OIC)

  Yazı kaynağı : www.bankasinavlari.net

  Banka Sınav Soruları

  Vakıfbank Sınavı | Vakıfbank Sınavına Hazırlık

  Vakıfbank Sınavı – Vakıfbank uzun yıllardır bankacılık hizmetlerine ve faaliyetlerine devam eden, bu faaliyetleri “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” sloganı ile devam ettiren Türkiye’nin kamu bankalarından biridir.

  Bankanın kuruluş amacı vakıf kaynaklarının ekonomik alanda doğru bir şekilde planlanması ve yönetilmesidir. Zaman içerisinde halk tarafından “Tasarruf bankası” olarak nitelendirilmiştir.

  Vakıfbank Kariyer ve Personel Alımı

  Bankacılık sektöründe bulunmak isteyen adaylar açısından Vakıfbank, verimli yönetim şekli ile bilinmesi sayesinde bir statü kaynağı oluşturmaktadır. Banka çalışanlarının vakıf kültürünü kendisine benimsemiş ve toplumun refahını güçlendirecek potansiyelde olmasını istemektedir.

  Bu kültürü benimseyen ve toplum refahını ön planda tutan adaylar, Vakıfbank personel alımı iş başvurusunda bulunabilirler.

  Vakıfbank Sınavı

  Her bankada olduğu gibi Vakıfbank’ta da çeşitli pozisyonlar ve meslek grupları yer almaktadır. Personellerin banka içerisinde yükselme ve kariyer yapma imkanı vardır.

  Bu kariyer imkanı diğer bankalara göre daha zorludur. Çünkü Vakıfbank, adaylarını çeşitli yazılı sınavlara ve mülakatlara tabi tutmaktadır. Bu sınav ve mülakatlar bankaya özgün olarak gerçekleştirilmekte ve ciddi bir çalışma istemektedir.

  Banka içerisindeki en alt pozisyon Gişe Memurluğu olup, en yüksek pozisyon da Banka Genel Müdürlüğü olarak yer almaktadır. Personellerin her pozisyon için sınava girmesi, mülakatlardan başarılı olması şarttır.

  Vakıfbank tüm pozisyonlar şu şekilde yer alır:

  Vakıfbank iş başvurusu yapacak olan adaylar için işe başlangıç adımında üç pozisyon imkanı sunmaktadır. Bu pozisyonlar;

  olarak yer almaktadır. Adayların bu pozisyonlarda iş hayatına başlayabilmesi için Vakıfbank sınavları ve mülakatlarında başarılı olması gerekir.

  Aynı zamanda adaylardan beklenen nitelik, özellik, beceri, yetkinlik ve yeteneklere de uyum sağlanması şarttır.

  Vakıfbank Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Vakıfbank sınav başvurusu yapacak olan adaylar, bankanın resmi internet sitesinde yer alan “Duyurular” bölümünü takip etmelidir.

  Bu bölümde dönemsel olarak işe alım yapılacak olan pozisyonlara ait duyurular ve ilanlar paylaşılmaktadır. Paylaşılan işe alım duyuruları içerisinde sınav hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

  Vakıfbank Sınavı için; 

  gibi konular bu duyurular içerisinde yer almaktadır.

  Vakıfbank yazılı sınavları için bankanın resmi internet sitesi üzerinden “online başvuru” yapılması şart koyulmaktadır. Her aday, resmi internet sitesi aracılığıyla online başvurusunu yapmalıdır. Sınav ücreti yatırılmış olsa bile başvurusu bulunmayan adaylar, reddedilmektedir.

  Online olarak yapılacak iş başvurusunda Vakıfbank adaylara yönelik özgeçmiş hazırlama platformunu da sunmuştur. Başvuru alanında özgeçmişi bulunmayan adaylar kendi özgeçmişlerini sistem aracılığıyla oluşturabilmektedir. Başvurunun sınav ücreti yatırıldıktan önce ya da sonra yapılması mühim değildir. Her iki şekilde de yapılabilmektedir.

  Vakıfbank Sınav Başvuruları

  Adaylar sınav ücretlerini Vakıfbank ATM, internet bankacılığı ya da havale/EFT yöntemi ile yatırabilmektedir. İş başvurusunun banka içerisine yapılması yasaktır.

  Tüm başvurular internet üzerinden alınmakta ve yalnızca bankanın resmi internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Yani, bankanın İK yetkilisine mail yolu ile başvurunuzu atmanız, reddedildiğinizin anlamına gelecektir.

  Başvuru yaparken adayların dikkat etmesi gereken hususlar ise şu şekilde yer almaktadır:

  ( *  Bu kriterler düzenlendiği yıla ve pozisyona göre değişiklik gösterebilmektedir.)

  Vakıfbank Sınavı için Nasıl Hazırlanılmalı?

  “Vakıfbank Sınav Nasıl Hazırlanılmalı?” sorusunun ilk cevabı, sınava hazırlanma süresi ile ilgilidir. Her adayın sınav öncesinde en az 6 haftalık bir çalışma süresine sahip olması gerekir. Genel olarak banka, yapacağı yazılı sınavları 45 ile 60 gün öncesinde bildirmektedir. Adayların 45 ya da 60 günlük bir çalışma içerisine katılması beklenmektedir.

  Vakıfbank Yazılı Sınavı

  Banka yazılı sınav aşamasında genel kültür, genel yetenek, alan bilgisi ve İngilizce sınavı olmak üzere dört bölümden oluşan bir sınav gerçekleştirmektedir. Tüm sınavlardan başarılı olmak için adayın alması gereken puan 70’tir. Adaylar 70 ve üzeri puan aldığında, sözlü mülakat aşamasına katılmaya hak kazanmaktadır.

  ( *  Bu kriterler düzenlendiği yıla ve pozisyona göre değişiklik gösterebilmektedir.)

  Eğer Vakıfbank banka sınavları hakkında herhangi bir bilginiz yoksa önceki yıllara ait yayımlanan soruların incelenmesi ve bankacılık sınavlarına hazırlanmak adına banka sorularının yer aldığı testlerin çözülmesi gerekir. Banka Sınavlarında çıkmış soru bankaları piyasada kolayca bulunabilmekte.

  Ek olarak bankacılık terimlerinin de bilinmesi, güncel ekonomik, sosyal, kültürel ve finansal olayların ve piyasaların takip edilmesi şarttır. Her ne kadar adayın başvuru yapacağı pozisyona göre sınav konuları, sınav soruları ve sınav süresi belirlense de genel olarak yazılı sınavdaki konu dağılımı aşağıdaki gibidir:

  Konu dağılımına ait ilişkin bilgiler bankanın resmi internet sitesinde duyurulmaktadır. Duyuruların güncel takibinin yapılması gerekir. Kimi zaman bankalar soracakları sorulardaki konu dağılımını değiştirebilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.nurkanaydogan.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap