Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uzman öğretmenlik sınavı kaç puanla kazanılır

  1 ziyaretçi

  uzman öğretmenlik sınavı kaç puanla kazanılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Uzman öğretmenlik sınavı baraj puanı kaç, kaç puan almak gerekiyor? Uzman öğretmenlik sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek mi?

  Uzman öğretmenlik sınavı baraj puanı kaç, kaç puan almak gerekiyor? Uzman öğretmenlik sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek mi?

  Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

  Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

  Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

  Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Uzman Öğretmenlik Sınavında Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

  Uzman Öğretmenlik Sınavında Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

  Yanlış Doğruyu Götürecek mi? Kaç Soru Sorulacak? Sınav Kaç Dakika Olacak ?

  Öğretmenlik Kariyer Basamakları (Uzman Öğretmen - Başöğretmen) Sınav Kılavuzu Yayınlandı. 

  Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 150 dakika olarak uygulanacaktır.

  6. SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

  a. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır, yanlış cevaplar doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

  Sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.

  b. Sınavda değerlendirme için; [Puan=(Doğru Sayısı/Soru Sayısı)x100] formülü kullanılacaktır.

  c. Sınavda her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.

  ç. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

  d. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

  e. Sınava girdiği hâlde, cevap kâğıdına işaretleme yapmayan adayların sınavları değerlendirmeye alınmayacaktır.

  7. SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

  Sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecektir.

  Kılavuzu indirmek için TIKLAYINIZ

  📌 Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın!https://t.me/uzmanogretmenlik

  📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

  Yazı kaynağı : www.ogretmenx.com

  Uzman ve Başöğretmenlik İçin Eğitim Saatleri ve Sınav Baraj Puanı Belli Oldu

  Uzman ve Başöğretmenlik İçin Eğitim Saatleri ve Sınav Baraj Puanı Belli Oldu

   Öğretmenlik Meslek Kanunu taslak metninin yayımlanması ile uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik hakkındaki diğer detaylar da belli oldu. Taslak metinde herhangi bir değişiklik olmazsa kanunun 6. maddesinde düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları başlıklı hükümlerde;

   Uzman öğretmenlik için adaylık dahil 10 yıllık hizmet süresi ve kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olarak 180 saatten az olmamak üzere Uzman Öğretmenlik Eğitim Programını tamamlayanlara yazılı sınava girme hakkı verilecek. Yazılı sınavdan 70 puan ve üzeri alan öğretmenlere Uzman Öğretmenlik Sertifikası düzenlenerek unvanı değiştirilecek ve 1 derece ile bin lira ilave ödeme yapılacak. Herhangi bir alanda tezli veya tezsiz yüksek lisansını tamamlamış öğretmenler eğitime katılacak fakat sınavdan muaf olacak.

   Başöğretmenlik için 10 yıllık uzman öğretmen olarak görev yapmış olma ve kademe ilerlemesinin kaldırılması cezası almamış olarak 240 saatten az olmamak üzere Başöğretmenlik Eğitim Programını tamamlayanlara yazılı sınava girme hakkı tanınacak. Yazılı sınavdan 70 puan ve üzeri alan öğretmenlere Başöğretmenlik Sertifikası düzenlenerek unvanı değiştirilecek ve 1 derece ile bin lira ilave ödeme yapılacak. Herhangi bir alanda doktora eğitimini tamamlamış öğretmenler eğitime katılacak fakat sınavdan muaf olacak.

   Öğretmen ile uzman öğretmen arasında 1 derece ve bin lira, öğretmen ile başöğretmen arasında 2 derece ve 2 bin lira, uzman öğretmen ve başöğretmen arasında 1 derece ve bin lira fark olacak. Bin ve 2 bin liralık farkların zam dönemlerinde ne kadar etkileneceği merak ediliyor.

   Kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alan öğretmenler, cezanın özlük dosyasından silinmesiyle birlikte uzman öğretmenlik veya başöğretmenliğe başvuru yapabilecek. 

   Uzman ve Başöğretmenlik Eğitim Programı, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı tarihleri, konu dağılımı ve diğer tüm hususlarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik çıkaracak. 

   2005-2006 yılında bir defaya mahsus olarak ÖSYM tarafından yapılan Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı(KBYS) olarak bilinen uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavının konu dağılımı ve sorularını fikir oluşturması açısından siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Yukarıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

  Yazı kaynağı : www.ogretmenmeb.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap