Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek

  1 ziyaretçi

  uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek hatası için kesin çözüm

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek hatası için kesin çözüm

  Bilgisayarınızda internete bağlanamadığınız veya bağlantınızın kısıtlı olduğu anlar sizin için büyük sorun olmuştur. Bunların bazıları yerel internet ağında interneti satın aldığınız firmadan kaynaklı sorunlar olabilir, ancak bazen de bu sorun bilgisayarınızdan kaynaklanabiliyor.

  Bilgisayarınızdaki ağ ayarlarınız arasında yanlış bir yapılandırma olduğunda “Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek” hatası sıklıkla ortaya çıkar. Etkin bir proxy geçidiniz olabilir veya İnternet ayarlarınız yanlış yapılandırılmış olabilir. İnternetin ağ ayarları ile oynayacak bir işlem yaptıysanız, bazen bu hatayı alabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınız çok sınırlı şekilde internete erişir, büyük ihtimalle Facebook, Google ve benzeri sitelere ancak girebilirsiniz. Sorunun çözümü oldukça basit.

  Bu hata çok yaygındır ve genellikle herhangi bir tarayıcı kullanarak internete erişmeye çalıştığınızda ortaya çıkar. Bu sorun için birkaç hızlı çözüm vardır.

  1. Çözüm: Proxy Ayarlarını Devre Dışı Bırakma

  İşiniz veya üniversiteniz için proxy ayarları kullanıyorsanız, soruna bunun neden olması olasıdır. Proxy ayarları, internetin çalışması için başka bir yol sağlar. Bu uygulama esas olarak tam internet erişimine izin vermeyen veya onu izlemeyen kurumlarda veya işyerlerinde yapılır. Proxy sunucusunu devre dışı bırakmayı deneyebilir, proxy olmadan çalışan bir internet bağlantısı elde edebilir ve bunun bizim durumumuzu çözüp çözmediğini kontrol edebilirsiniz.

  1. Başlat ekranında “İnternet seçenekleri” yazarak erişin. “Bağlantılar” sekmesine gelin. Bu işlemi alternatif olarak Windows 10’un Ayarlar uygulamasından da yapabilirsiniz. Başlat ekranında proxy yazın ve proxy seçeneklerine tıklayın.

  2. “Yerel ağ bağlantılarına” girin. “Yerel ağınız için bir proxy kullanın” seçeneğini kaldırın. Tüm ayarları ekran görüntülerinde görüldüğü gibi yapın.

  2. Çözüm: İnternet Ayarlarını Sıfırlama

  Birçok kişi için çalışan başka bir çözüm, İnternet ayarlarını sıfırlamaktır. İnternet gezgini ayarlarının doğru şekilde yapılandırılmamış olması mümkündür ve bu, soruna neden oluyor olabilir. Bu çözümde kaybolabilecekleri için yer işaretlerinizi ve diğer ayarlarınızı yedekleyin.

  3. Çözüm: Antivirüs Yazılımını, Güvenlik Duvarını ve İçerik Engelleyicileri Devre Dışı Bırakma

  Güvenlik Duvarınızı devre dışı bırakmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebiliriz. Windows Güvenlik Duvarı, gelen ve giden internet verilerinizi ve paketlerinizi izler. Ayrıca, kriterlerini karşılamayan bazı bağlantıların veya bazı uygulamaların yüklenmesini engeller. Bilgisayarınızda etkin olan tüm virüsten koruma yazılımlarını da devre dışı bırakmalısınız. Ayrıca, her tür içerik engelleyiciyi devre dışı bırakın. Çok sayıda rapor, sorunun kaynağının da onlar olduğunu gösterdi.

  4. Çözüm: Komut İstemi ile çözüm

  Belirli bir etki alanındaki bir sunucuya erişmeye çalışıyorsanız, bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, hedef adrese uzaktan bağlantının başarısız olduğu anlamına gelir. Yükseltilmiş bir komutu çalıştırmayı deneyebilir ve bunun herhangi bir şeyi çözüp çözmediğini kontrol edebiliriz.

  Başlat kısmını açın ve “komut istemi” yazın, uygulamaya sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır”ı seçin. Yükseltilmiş komut istemine girdikten sonra, GPUPDATE /FORCE talimatını uygulayın.

  Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Yürütmeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kartal24.com

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek sorunu çözümü

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek sorunu çözümü

  Bilgisayarınızda internet bağlı gözüküyor, wi-fi ile bağlanıyorsanız o da sağlam ama internete girmeye çalıştığınızda giremiyor musunuz ?İnternete tıkladığınızda aşağıdaki ekran mı geliyor ?

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Böyle bir durumda çoğumuz sorunları gider e basar. Sorunlar gider den size ” uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek” şeklinde bir hata mesajı gelirse bunu nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek sorununu çözmek için Kayıt Defteri Düzenleyicisi ne girmek gerekmektedir.

  Bunun için klavyede Windows tuşu ile birlikte R tuşuna basınız. Bir kutucuk çıkacaktır oraya regedit yazıp Tamam a basınız.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Windows 10 da Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin veriyor musunuz şeklinde bir bir soru çıkacaktır.Onaylayınız.
  Karşınıza şöyle bir ekran çıkacaktır.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Listelenen klasörlerden önce HKEY_LOCAL_MACHİNE klasörüne, daha sonra onun altındaki SOFTWARE klasörüne basınız.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  SOFTWARE klasörünün altındaki klasörler açılınca sırasıyla ;
  Policies/Microsoft/Windows/İnternet Setting yolunu izleyiniz.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Sağ tarafta bir tane varsayılan dosyası vardır. Bir de ProxySettingsPerUser dosyası vardır.ProxySettingsPerUser in değeri 0 ise bunu 1 yaparak sorunu çözüyoruz.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Bunun için ProxySettingsPerUser dosyasının ismini kopyaladıktan sonra siliniz. Ardından sağ tıklayarak yeni/Dize Değeri ne basarak yeni dize değeri açınız. Yeni açtığınız dize değerine ProxySettingsPerUser ismini veriniz.

  Uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek
  Yeni oluşturduğunuz ProxySettingsPerUser dizesi için yeni dize değeri olarak 1 i atayınız.


  Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere 1 değeri atanacaktır.

  uzak aygıt veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek w10
  Bunları yaptıktan sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkıp yeniden internete girmeyi deneyiniz.

  Anlatım videosu aşağıdadır. GENÇ BAKIŞ a teşekkür ederiz. Yeni videolardan haberdar olmak için GENÇ BAKIŞ Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.bilgio.net

  Uzak cihaz veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek

  Uzak cihaz veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek

  Uzak cihaz veya kaynak Windows 10/8 / 7'de bağlantı hata mesajını kabul etmiyorsa, bunu düzeltmek için LAN ayarlarını değiştirmeniz gerekir.  İnternet bağlantınız düzgün çalışmadığında, Windows Ağ Tanılama Sorun Giderici sorunu çözmek için. Genellikle sorununuzu çözerken sonuçta bazen bir mesaj atabilir - Uzak cihaz veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek . Bu hata mesajını alırsanız, bu gönderi sorunu çözmenize yardımcı olabilir.  Bu belirli hata, LAN ayarlarınız değiştirildiğinde ve yanlış ayarlandığında ortaya çıkar. Kötü amaçlı yazılım da bu ayarları otomatik olarak değiştirebilir. Bu hatayı aldığınızda, ping her zamanki gibi çalışabilir, ancak herhangi bir tarayıcıdan herhangi bir web sitesine erişemezsiniz.  sustur dizüstü mikrofon windows 10

  Uzak cihaz veya kaynak bağlantıyı kabul etmeyecek

  Yapmanız gereken ilk şey, bilgisayarınızı virüsten koruma yazılımınızla taramaktır. Bunu yaptıktan sonra, LAN ayarlarınızı kontrol edebilir ve bunları değiştirmeniz gerekip gerekmediğini görebilirsiniz.

  LAN ayarlarını değiştirmek için, türü açın inetcpl.cp l Aramayı Başlat'da açın ve açmak için Enter tuşuna basın internet Seçenekleri .

  Pencereyi açtıktan sonra, Bağlantılar sekmesine tıklayın ve LAN ayarları buton.

  Şimdi, eğer LAN'ınız için bir proxy sunucusu kullanın seçeneği işaretliyse, işaretini kaldırın ve değişikliklerinizi kaydedin.

  Bunun yardımcı olması bekleniyor.

  Yardımcı olmazsa, Otomatik olarak ayarları sapta onay kutusuna tıklayın, Uygula'ya tıklayın ve görün.

  Bunun yardımcı olup olmadığını bize bildirin.

  Yazı kaynağı : tr.prankmike.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap