Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  urgotun eskiden kaldığı hapishane

  1 ziyaretçi

  urgotun eskiden kaldığı hapishane bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İçeriden Şampiyon Bilgileri: Urgot - LEAGUE OF LEGENDS

  İçeriden Şampiyon Bilgileri: Urgot - LEAGUE OF LEGENDS

  Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Taric yakışıklılığını arttırarak tam bir "taş" oldu, Poppy şirinleştikçe şirinleşti ve Warwick'in kurt yönü iyice öne çıktı. Bu sırada, LoL'ün en çok caps'e konu olmuş adamlarından biri gölgelere çekilmiş, ameliyata alınacağı günü bekliyordu. Yapılacak operasyon sonucu derinliği ve empati kurulabilirliği 5/7 oranında artacak, bacakları %50 çoğalacak, dizleri ise %100 oranında daha tüfek olacaktı.

  Urgot, ameliyat masasından kalkmaya hazırdı.

  Bir Süper Kötünün Ortaya Çıkışı

  Urgot'un eski kimliği, çirkin olmasıydı. LoL'deki en tipsiz şampiyondu ve muhtemelen bundan gurur duyuyordu. İyiydi güzeldi (değildi) de, bu onu ilgi çekici bir karakter yapmaya yetmiyordu. Urgot'u biraz daha... insanlaştırmak lazımdı. Hikâye yazarlarımızdan David "Interlocutioner" Slagle, "En başta, Urgot'un yaptığı şeyleri neden yaptığını anlamaya çalıştık," diyor. "Bu sayede bir ölüm makinesi olmaktan çıkıp, insana dönüştü."

  Yeni Urgot, bir zamanlar en güçlü olanın sözünün geçmesi gerektiğine inanan Noxus'lu bir cellattı. Bu idealinin peşinden insanların kellelerini vurarak gidiyordu. Ama bir gün, Swain Urgot'u Zaun'da bir göreve gönderdi. Bu görev aslında bir tuzaktı. İhanete ve yenilgiye uğrayan Urgot, kimyasal madenlerinin derinliklerine sürüklendi. Hayatta kalmak için sürekli mücadele etmenin ne demek olduğunu işte bu cehennemî hapishanede gördü; bir yandan da Zaun'un teknolojisine dair akıl almaz öyküler dinledi. Urgot'a göre, bu madenler kişinin gücünün gerçek ölçütüydü.

  Interlocutioner, "Urgot Zaun'un aslında, Noxus'un olduğunu iddia ettiği şey olduğunu düşünüyor. Noxus'u ise politikadan ibaret görüyor," diyor.

  Zaun'da sadece hayatta kalmayı hak edenler yaşayabiliyor ve Urgot kendisinin hayatta kalmayı geçtik, serpilip gelişmeyi hak ettiğine inanıyor. Güç için her şeyi yapmayı göze alabilecek birinin eline birdenbire vücuduna her türlü teknolojik geliştirme yapma imkanı geçerse karar çok basittir: Bu tüfek dizler normal dizlerimden güçlü mü? Evet. Tamam, takıyorum o zaman. Urgot'un gücü her geliştirmeyle daha da arttı. Kısa süre sonra, hapishanenin kontrolünü ele geçirip kapıları ardına kadar açtı.

  Urgot özgürlüğünü eline alır almaz Zaun'un kimya baronlarını ortadan kaldırmaya başladı. Hakkaniyetten yana bir adalet savaşçısı olduğundan değil elbet (kendi öyle olduğunu düşünüyor olabilir tabii). Urgot'a göre kimya baronları kanunsuzlara (yasadışı bir şekilde de olsa) kanun dayatıyor ve bu yüzden hayatta kalmanın doğal kaosuna zarar veriyorlar. Güçlerini bireysel kuvvetlerinden değil, paradan ve iktidardan alıyorlar. Bu Urgot'a hiç uymuyor. Peşine takılıp öldürdüğü her baronun amblemini, anı olsun diye etine dağlıyor. Urgot'un namının şehre yayılması uzun sürmedi elbette. Takipçiler, ateşe gelen pervaneler gibi Urgot'un gücünün etrafına üşüştü.

  Urgot bir anlamda Zaun'un süper başkötüsü oldu.

  Hatta Urgot'un ilk ilham kaynaklarından bazıları, sıklıkla hem teatral hem de felsefi açıdan abartılı olan Batman kötüleri. Bu kötülerin karakter gelişimlerini takip ettiğinizde, neden ve nasıl o hale geldiklerini anlayabilirsiniz. Urgot'u da bu amaç doğrultusunda yeniden tasarladık. İllüstratör Victor “3rdColossus” Maury, "Penguen ve Joker gibi karakterler aslında karanlıktır ama geçmişleri ve abartılı teatrallikleri onları ikonik ve eğlendirici hale getirir," diyor.

  Pek çok Batman kötüsü gibi Urgot da kurbanlarıyla oynamaya bayılıyor. Bu çarpık eğlence anlayışı ve keskin zekası, onu bir canavardan çok daha öteye taşıyor. Urgot bir dönem, oyun içinde de fazlasıyla teatraldi. Kışkırtma repliği, sadece saldırıya uğradığında kesilen, bir dakika uzunluğunda bir monologdu ama eğlencesinin kaçması uzun sürmedi. Daha da dramatik olanı, ultisi sırasında çıkardığı orgdu. Rakibi döne döne ölüme giderken Urgot bir yandan tatlı bir ezgi çalıp bir yandan monolog yapıyordu.

  Bu özelliği maalesef koruyamadık; çünkü geliştirme sırasında ultisinin süresi çok kısaldı.

  Ya Altı Bacaklısın Ya Toprağın

  TEski Urgot'un bacaklarının mekanik olmasının nedeni, Garen'in onu ortadan ikiye ayırmış olmasıydı. Belden aşağısına mekanik bacaklar takılması gerekmişti. Güncellenen Urgot Noxus'tan tek parça halinde çıkmıştı ve artık mekanik bacaklara ihtiyacı yoktu. Öte yandan insan bacaklı Urgot da Urgot gibi değildi hani... Oyun tasarımcısı David "RiotRepertoir" Capurro, "'Abi keşke şu bacakları oyun içinde kullanabilmenin bir yolunu bulsak,' dediğimizi hatırlıyorum," diyor.

  Sonra bulmuşlar. RiotRepertoir, "Bir toplantıda oturmuş, Urgot'u düşünüyordum," diyor. "Birden aklıma 'her bacağa farklı bir bekleme süresi koysak ve onlarla milleti ezse' diye bir fikir geldi." Gerçi Urgot'un sadece dört bacağı olursa ezebileceği çeyreklik bölgeler fazla geniş ve hantal kalacaktı. Bu yüzden Urgot'a dört değil altı bacak lazımdı.

  3rdColossus, "Çılgınca bir fikirdi ama sonunda karakteri tanımlayan da o oldu," diyor.

  Sonra ayaklarıyla ezmesi yerine dizlerinden ateş püskürtmesi fikrini bulmuşlar; bu da şu anki tüfek dizlerin yolunu açmış. RiotRepertoir, "Bu arada, insanların bu fikre bu kadar coşmasına inanamadığımı da ekleyeyim," diyor. "'Emin misiniz?' falan olmuştum. 'Tüfek dizler' diyorsunuz, ardından 'harika bir fikir' diye devam ediyorsunuz... Boş bakıyordum. Oyuncular da fikri bizimkiler kadar sevince hem heyecanlandım hem de rahatladım."

  Kısmen Makine, Tamamen Yakışıklı

  Urgot'un altı bacaklı olması kararı geliştirme sürecinde büyük bir ilerlemeydi ama bacakları tasarlamak kolay olacak diye bir şey yoktu tabii. Baş sanatçılardan Larry "The Bravo Ray" Ray, "Altı yıldır şampiyonlar üstünde çalışıyorum ve en zor projem Urgot oldu," diyor. Urgot'un oyun içinde kullanılan mekanik parçalarının bir mantığa oturması gerekiyordu. Hareket etmesine yaramayacak, bükülmeyecek, kafa karıştıracak rasgele metal ıvır zıvıra yer yoktu. Ayrıca tüm güçlendirilmiş parçalar Zaun'un derinliklerinde bulunabilecek şeyler olmalıydı. Yani lazer, alev silahı falan gibi fantezilere giremezdik.

  RiotRepertoir, "Larry gelip gelip 'Bugün makinenin bu kısmını tasarladım,' diye bir şeyler gösterirdi," diyor. "Her gün yeni bir şematik getirirdi."

  Eski Urgot'un şişkin, deforme vücudu ve tek bir özellikten ibaret kişiliği onu insanlıktan uzaklaştırıyordu. Bu yüzden onunla bağ kurmak zorlaşıyordu. Urgot'un yeni tasarımında belirlediğimiz hedeflerden biri; insanlığını, özellikle de zeki bakışlarıyla ve ifadeli yüzüyle belli etmekti. Teni hastalıklı denecek kadar solgun olabilir, etinin metalle birleştiği yerler çürümüş olabilir, bedeninin yarısı makine olabilir ama Urgot yine de insan.

  Urgot bedeninizi yavaş yavaş parçalara ayırırken gözünün içine bakarsanız tek amacı yok etmek olmayan bir canavarla karşı karşıya olduğunuzu anlayacaksınız. Urgot hesapçı, bir amacı olan ve merhamet nedir bilmeyen bir görev adamı.

  Yazı kaynağı : www.leagueoflegends.com

  Urgot Counter (Ct) - Urgot Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

  Urgot Counter (Ct) - Urgot Counterları, güçlü ve zayıf rakipleri ile iyi ve kötü yönleri hakkında ipuçları

  Urgot Lol oyununun önemli karakterlerinden biridir. Bu karakterle ya da karaktere karşı oynamayı düşünenlerin onunla alakalı tüm bilgileri bilmesi strateji kurmaları açısından oldukça önemlidir.

   Urgot Counter

   Urgot eski zamanlarda Noxus'lu bir cellat olarak görev yapmaktaydı. Ancak uğruna oldukça fazla insan öldürmüş olduğu İmparatorluk Urgot'a ihanet etti. Zaun'un derinliklerindeki hapishane olan Dehliz'e demir zincirler bağlanıp atıldı. Burada gücün gerçek anlamının ne olduğunu acı olsa da öğrendi. Şehirde baş gösteren bir kaosu fırsat bilip hapisten kaçan Urgot artık suçlularla savaşıyor. Kurbanlarını kendini etkisiz hale getiren zincirlerin üzerinde yükseltip onlara gereken acıyı yaşatıyor.

   Urgot Counter Karşı Güçlü Rakipleri

  l Nami

  l Graves

  l Tryndamere

  l Bard

  l Soraka

  l Vayne

  Urgot Counter Karşı Zayıf Rakipleri

  l Ashe

  l Graves

  l Ryze

  l Vayne

  l Ornn

  l Corki

  Urgot Counter İyi Yönleri ve Yetenekleri

   Dehşet Saçar: Urgot'un saldırıları ile imha yetenekleri bacaklarından çıkan alevler ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde rakiplerine fiziksel zarar verebilir.

   Çürüten Bomba: Patlama sayesinde düşmanları fiziksel hasara uğratır. Sonrasında ise hedef belirleyip buraya bomba atabilir.

   İmha: Bu yeteneği ile Urgot hem kendini korur hem de düşmanlara silah sıkarak onların yavaşlamasını sağlar. Urgot'un önceliği yakında diğer yeteneklerine maruz kalan rakiplerdir.

   Horgörü: Urgot bir yönde ilerler ve şampiyon olmayan rakiplerine oldukça büyük zararlar vermektedir. Eğer şampiyon olan bir rakip ile karşılaşırsa onu tutar ve uzağa fırlatır.

   Ölümden Beter: Urgot düşman şampiyonu isabet alan bir kimyasal delgi atar. Eğer rakibinin sağlığı sınırın altına düşerse o zaman Urgot onun zayıf olduğunu düşünerek infaz eder.

   Urgot Counter Kötü Yönleri ve Zayıflıkları

   Urgot güçlü rakipleri karşısında pek de başarılı değildir. Bu sebeple hangi rakiplerin karşısına çıkarılacağına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle Nami karakterine karşı pek bir şansı yoktur.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  LoL'e yeni gelecek şampiyon hakkındaki detaylar paylaşıldı!

  LoL'e yeni gelecek şampiyon hakkındaki detaylar paylaşıldı!

  League of Legends’a gelecek yeni güncellemelerin detaylarına yönelik artık bir fikrimiz var! Oyunun resmi internet sitesi leagueoflegends.com üzerinden yapılan açıklamada gelecek yamalara ve yeni şampiyona yönelik fikirler verildi. O yazı hemen aşağıda sizlerle.

  Odak Noktamızı Değiştirmek

  Ta 2017’de, Şampiyonlar Ekibi ve Şampiyon Güncellemeleri Ekibi’ni tek bir çatı altında toplamıştık. Böylece aklımıza en çok yatan şeyler üstünde çalışabilecektik. O dönemde Görsel ve Oynanış Yenilemelerinin hacmi artmıştı; çünkü kapsamlı güncellemelere ihtiyacı olan birçok şampiyon vardı. Dolayısıyla 2018’de yeni şampiyonlar yerine yenilemelere odaklandık. Swain, Irelia, Aatrox, Nunu ve Ezreal’a Görsel ve Oynanış Yenilemeleri getirirken; eskiye kıyasla daha az şampiyon çıkardık (Kai’Sa, Pyke ve Neeko).

  Bu yıl Mordekaiser’ın Görsel ve Oynanış Yenilemesi’ni getirmemizle birlikte, böylesine kapsamlı bir çalışmaya ihtiyaç duyan hiçbir şampiyon kalmayacak (Urgot, Nunu ve Swain yenilemelerini düşünün). Yani 2019 ve öngörülebilir gelecekte büyük Görsel ve Oynanış Yenilemelerinden ziyade, yeni şampiyonlara odaklanacağız.

  Tabii Görsel ve Oynanış Yenilemelerinin epey önemli olduğunu düşünüyoruz ve kesinlikle onları getirmeye devam edeceğiz. Ne de olsa hâlâ üzerinde çalışmamız gereken bir sürü şampiyon var. Listemiz eski haline göre daha kısa ve orada yer alan şampiyonlar Görsel ve Oynanış Yenilemeleri getirdiklerimiz kadar düşük kaliteli değil. Bu yüzden tempomuzu ona göre ayarlayacağız. Büyük Görsel ve Oynanış Yenilemeleri dışında, ihtiyacı olan şampiyonların her birine küçük oynanış yenilemeleri getireceğiz.

  Gelecekte daha az Görsel ve Oynanış Yenilemeleri getireceğimiz için bir konuda fikrinizi almak istiyoruz: Sizce Görsel ve Oynanış Yenilemesi’ne en çok ihtiyacı olan şampiyon hangisi? Yakında açacağımız resmi oylama için takipte kalın. Kazanan şampiyona 2020’de Görsel ve Oynanış Yenilemesi gelmesi garantilenecek.

  Artık sıradaki birkaç şampiyonumuzdan ve üzerinde çalıştığımız şampiyon güncellemelerinden bahsedebiliriz.

  Ölümün Diyarına Karanlık Çöküyor

  Mordekaiser’ın Görsel ve Oynanış Yenilemesi’nde epey ilerledik. Bu yüzden metal lordumuz için hazırladığımız planların ayrıntılarından biraz bahsedebiliriz. Son şampiyon yol haritasındada bahsettiğimiz gibi, bu Görsel ve Oynanış Yenilemesi bir hayli kapsamlı. Yetenek setindeki her yeteneği güncelleyip yenilerken, kendine has YG ezergeçer oynanışını korumaya odaklandık. Mordekaiser’a gelen en büyük değişikliklerden biri de ultisini ilgilendirecek. Bu yeteneği, rakiplerini gerçekten de korkutacak ve onların Mordekaiser’a saygı duymasını sağlayacak bir şeyle değiştirmek istedik. Hiç kimse Mordekaiser’ın yenilmez kötülüğünden kurtulamamalı. Yeni Mordekaiser’ın hem canlıların hem de ölülerin diyarını fethetmesine çok az kaldı. Ona karşı çıkan herkesin ruhunu, yıkılmaz iradesiyle dize getirecek.

  Yazı kaynağı : playerbros.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap