Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ugur derin dondurucu kirmizi isik neden yanar

  1 ziyaretçi

  ugur derin dondurucu kirmizi isik neden yanar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Uğur Soğutma Kırmızı Işık Şikayetleri - Şikayetvar

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Modelden modele değişebilir, bu nedenle lütfen kılavuzunuza bakın. Cihazın içindeki üç renkli gösterge lambası dondurucunun çalışma modunu gösterir. Amber Göstergesi, termostat maksimuma getirildiğinde yanar ve hızlı dondurma işlemi otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılana kadar açık kalır.

  Cihaz ana şebekeye bağlandığında Yeşil Gösterge yanar ve elektrik varsa yanar. Kırmızı Gösterge, sizi yüksek sıcaklık uyarısı konusunda uyarmak için yanar. Kırmızı gösterge açık kalırsa, servis merkezini aramadan önce 24 saat bekleyin.

  Derin Dondurucu Işıkları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Ünitenin Dondurucu olarak kullanılması Düğmeyi dondurucu ayarına getirdiğinizde, kabindeki sıcaklık -18°C civarında olacaktır. Bu sıcaklık donmuş gıdaların uzun süre saklanması için idealdir. Taze yiyeceklerin dondurulması en az 20 saatlik bir çalıştırmadan sonra mümkündür.

  Derin Dondurucu Yeşil Işık

  Cihaza enerji verildiğini çalışmaya hazır veya çalışıyor oldugunu gösterir.

  Derin Dondurucu Kırmızı Işık

  Hasar Arıza bu ışık bölmedeki sıcaklık çok yüksek olduğunda yanar. LED ışık, cihaz çalışmaya başladıktan sonra 15-45 dakika yanar, daha sonra sönmelidir. LED ışık çalışma sırasında yanmaya devam ederse, bu birtakım hataların oluştuğu anlamına gelir.

  Derin Dondurucu Turuncu Işık

  Derin Dondurucu Turuncu Veya Sarı Işık Hızlı dondurma bu işlev sadece dondurucu çalıştırma modunda kullanılabilir! Bu düğmeye bastığınızda, turuncu ışık yanar ve cihazın “fast freeze” (hızlı dondurma) moduna girdiğini gösterir. Bu moddan çıkmak için düğmeye tekrar basılır ve bu durumda turuncu ışık söner. Bu üç LED ışık cihazın çalışma modu hakkında bilgi verir.

  Derin Dondurucu Sarı Işık

  Kırmızı sıcaklık uyarı lambası 24 saat boyunca devamlı yanıyorsa;

  – Kapağın doğru kapanıp kapanmadığını kontrol ediniz.
  – Derin dondurucunuzun bir ısı kaynağına (kalorifer, soba, güneş v.s.) yakın olup olmadığına bakınız.
  – İç duvarda kalın bir buz tabakası oluşup oluşmadığını kontrol ediniz. Bu durumda buz çözme (defrost) işlemini uygulayınız.

  – Süper soğutma ışığının yanmadığından emin olunuz. Yanıyor ise termostatı “3” konumuna getiriniz. Işık yanmaya devam ediyorsa size en yakın Yetkili Servisini arayınız.
  – Kontrol paneli olmayan ürünlerde kapı bir süre açık kaldığı durumda kompresörün çalışması sürebilir. Ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için bu durum normaldir. Yeşil renkli enerji lambası sönüyor veya ürününüz çalışmıyor ise;
  – Elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol ediniz.
  – Tesisatınızdaki sigortanın atıp atmadığına bakınız
  – Ürününüzün elektrik kablosunda kopukluk, zedelenme, fişinde hasar veya prizde arıza, temassızlık olmadığını kontrol ediniz. Priz ile ilgili konularda elektrikçinize, ürün fiş ve kablosu ile ilgili durumlarda Yetkili Servisini arayınız.

  Yeşil renkli enerji lambası yanmıyor ancak ürününüz çalışıyor ise,

  – Lambanın değiştirilmesi gerekir. Lambayı değiştirmek için Yetkili Servisini arayınız. Ürününüz çok ses yapıyor ise;
  – Ürününüzün titreşim yapabilecek bir yere temas edip etmediğini kontrol ediniz.
  – Bütün ayakların yere oturduğundan emin olunuz. Üründen sıvı akması, püskürmesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün çalışma prensipleri gereği içerisinde sıvı ve gaz akışları gerçekleşmektedir. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir. Üründen rüzgar sesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün soğutma işlemini gerçekleştirebilmesi için içerisinde fan kullanılmaktadır. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir.

  – Ürünümüzdeki besinleri ağzı kapaklı torbalarda veya kapaklı kaplarda saklayınız.
  – Ürününüzün içini temizleyiniz.
  – Ürün su tahliye kanalında su kalmadığından emin olunuz. Ürünün içerisinden ses gelmesi ve kompresörün ısınması,
  – Soğutucu borulardan soğutucu akışkanın dolaşımı sonucunda ses gelmesi ve ürün çalışırken kompresörün ısınması normaldir.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Bosch Derin Dondurucu Arızası

  Beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sorunlara akılcı ve kesin çözümler sunuyoruz. 20 yılın verdiği tecrübe ve deneyimle Bosch servisi olarak derin dondurucularınızın kurulumu, bakımı ve tamiri hizmetlerini veriyoruz. En uygun fiyat garantisi ve çözüm odaklı çalışmamızla müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

  Derin Dondurucularda Görülen Genel Arızalar

  Derin dondurucunuzun markası ne olursa olsun, profesyonel ve uzman ekibimiz, yerinde arıza tespiti yapıyorlar. Derin dondurucunuzla sorun yaşadığınızda servisimizi aramadan önce Bosch derin dondurucu arızaları ve çözümleri hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Derin dondurucunuzun modeline göre, üzerinde hata kodları veya uyarı ışıkları yanabilir. Bunların ne anlama geldiğini, kılavuz kitapçığınızda bulabilirsiniz. İsterseniz servisimizi arayıp, hatanın ne anlama geldiğini sorabilirsiniz.

  Derin Dondurucu Üzerindeki Işıkların Anlamları

  Bosch derin dondurucularda elektronik ısı kontrolü bulunuyor. İç kapağa baktığınızda Bosch derin dondurucu arıza kodları olarak uyarı ve ısı ayar ışıklarını görebilirsiniz. Her ışığın bir anlamı vardır.

  1- Derin dondurucu yeşil ışığı yanıyor; makinenin elektriğe bağlandığını ve normal çalıştığını gösterir.

  2- Derin dondurucu sarı (turuncu) ışığı yanıyorsa; dondurucunun hızlı modda çalıştığını gösteriyor. Hızlı moddan çıkmak isterseniz sarı düğmeye tekrar basabilirsiniz.

  3- Derin dondurucu kırmızı ışığı yanıyorsa; kırmızı ışık Bosch derin dondurucu arıza ışığı demektir. İlk çalıştırmanızda 15-45 dakika yanıp, sönmesi gerekiyor. Aşırı ısınmalarda bu ışık yanar. Kırmızı ışık hala yanmaya devam ediyorsa sorun var demektir.

   - Kapağı doğru kapatıp, kapatmadığınızı kontrol edin.

   - Derin dondurucunun bir ısı kaynağına yakın olup olmadığına bakınız.

   - Dondurucunun iç duvarında buzlanma olup olmadığını kontrol edin. Eğer buzlanma varsa buz çözme işlemini uygulayınız. Bu işlemleri uygulamanıza rağmen Bosch derin dondurucu arıza lambası yanmaya devam ediyorsa, servisinizle irtibata geçiniz.

  Bosch Derin Dondurucu Servisi

  Derin dondurucunuz arıza verdiğinde online olarak yetkiliabi.com veya 4446010 çağrı hattından bize ulaşabilirsiniz. Servis kaydınız oluşturulduktan sonra uzman ekibimiz, hızlı şekilde verdiğiniz adrese geliyor. Yerinde arıza tespit ve onarım hizmetini veriyoruz. Sorununuza, hızlı, güvenli ve kaliteli çözüm üretiyoruz. Arızalanan parçanızın yerine orijinal bosch yedek parça kullanıyoruz. Yetkiliabi.com güvencesiyle bir yıllık garanti kapsamına alınmış oluyorsunuz.

  Yazı kaynağı : www.yetkiliabi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap