Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ufka yolculuk online sınav giriş

  1 ziyaretçi

  ufka yolculuk online sınav giriş bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ufka Yolculuk | Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün

  Bizim için çok değerlisiniz!

  Sevgili Yol Arkadaşlarımız,

  Ufka Yolculuk olarak birinci önceliğimiz siz değerli yol arkadaşlarımızın ve gönüllülerimizin güvenliği ve sağlığıdır. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın hastalık ile ilgili ülkemizde ilk vakanın görüldüğü günden itibaren Ufka Yolculuk, gelişmeleri yakından takip etmiş ve muhtemel senaryoları değerlendirmeye almıştır.

  Yaşanan bu kritik süreçte Ufka Yolculuk 8. Bilgi Yarışmasının yazılı sınavı 29 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilememiştir. Sosyal hayatı derinden etkileyen salgına karşı, ülkemizde alınan tedbirlerle etkin şekilde mücadele her alanda devam etmektedir. Gelinen süreçte salgının etkisinin devam etmesi ve normal hayata geçiş zamanının belirsiz olması nedeniyle yazılı bir sınavın yapılamayacağı ortaya çıkmıştır.

  Ufka Yolculuk 8. Bilgi Yarışmasının yazılı sınavı yerine, 1. Aşama sınavda başarılı olarak, 2. Aşama sınava girmeye hak kazanan yarışmacılarımız için, 21 Haziran 2020 Pazar günü 08.00 – 20.00 saatleri arasında Online Sınav yapılacaktır.

  Yarışmacılarımız sınav günü belirtilen saatler arasında herhangi bir zamanda interneti olan bir bilgisayar, tablet PC veya akıllı telefondan www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden sisteme giriş yapılarak yarışmaya katılabilirler.

  Yarışmacılarımızın sınav öncesinde, heyecanlarını atmaları ve sistemi test etmeleri için 14 Haziran Pazar günü Deneme Sınavı yapılacaktır. Deneme sınavına katılmak isteyen yarışmacılarımız 08.00 – 20.00 saatleri arasında web sitemiz üzerinden sisteme giriş yaparak katılabilirler. Deneme sınavının, Online Sınava olumlu/olumsuz hiçbir etkisi olmayacaktır.

  Sınav sistemindeki değişiklik nedeniyle, ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi merkez ödülleri güncellenmiştir. İl ödülleri proje ortağı STK’lar tarafından güncellenerek web sitemiz üzerinden açıklanacaktır. Güncel ödüllere buradan ulaşılabilir.

  Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür eder, ülkemiz ve insanlığın en kısa sürede bu olumsuz koşuldan kurtulmasını diler, hep birlikte bu süreci aşacağımız esenlik dolu günler temenni ederiz.

  Ufka Yolculuk 8- 2. Aşama Online Sınav Yönergesi ve Kuralları

  1. Sınav sistemi 21 Haziran 2020 Pazar günü 08.00 - 20.00 saatleri arasında aktif olacaktır. Bu saatler arasında herhangi bir zamanda interneti olan bir bilgisayar, tablet PC veya akıllı telefondan sınava katılabilirsiniz.

  2. Sınavda, İlkokul Kategorisi için 40 soru, Ortaokul Kategorisi için 50 soru, Lise Kategorisi için 60 soru bulunmaktadır.

  3. Sınava başlayabilmeniz için, sınav kurallarını okudum, kabul ediyorum seçeneğini işaretleyip, Sınava Başla butonuna basmanız gerekmektedir.

  4. Sınava Başla butonuna basıldığından itibaren sınavınız başlar ve her sorunun cevaplanması için İlkokul Kategorisinde 120 saniye, Ortaokul Kategorisinde 75 saniye, Lise Kategorisinde 60 saniye süresi vardır.

  5. Doğru olduğunu düşündüğünüz cevap şıkkının üzerine bir defa tıklamanız yeterlidir. İşaretleme yaptığınız cevaplar anında sistem üzerine kaydedilmektedir.

  6. Soruyu onaylamadan ve sorunun cevaplama süresi dolmadan önce cevap şıkkında işaretleme yaptıktan sonra değişiklik yapabilirsiniz. Cevap şıkkında işaretleme yaptıktan sonra boş bırakmak istediğiniz soru olursa, işaretlediğiniz cevap şıkkı üzerine bir defa daha tıklamanız yeterlidir.

  7. Soruyu Onayla ve Sonraki Soruya Geç butonuna basıldığında veya sorunun cevaplanma süresi tamamlandığında yeni soruya geçilecektir.

  8. Yeni soruya geçerken dinlenme/bekleme süresi verilecektir. Bekleme süresi olarak belirlenen süre tamamlandığında, bir sonraki soru ekrana gelecektir.

  9. Soru onayından ve soru süresi tamamlandıktan sonra düzeltme veya kontrol için bir daha önceki soruya geri dönülemeyecektir.

  10. Soru sayınızı ekrandaki ilgili alandan takip edebilirsiniz. Cevapladığınız sorular yeşil arka plan rengi ile gösterilecektir. Boş bırakılan veya cevaplanmayan sorular zemin renginde görünecektir

  11. Beklenmedik bir durum nedeniyle (internet gitmesi, hat düşmesi, şarj bitmesi vb.) bağlantı sorunu yaşamanız halinde, sorunu giderip sisteme tekrar giriş yaparak sınavınıza süre kaybı yaşamadan kaldığınız sorudan devam edebilirsiniz. Bu hak sınav esnasında toplamda üç defaya mahsus verilecektir. Üç defadan fazla sistemden çıkılması halinde sınav sonlandırılacak ve işaretleme yaptığınız sorular değerlendirmeye alınacaktır.

  12. Sınavda tüm sorularınız bitmeden, Sınavı Bitir butonuna tıklayarak sınavınızı bitirebilirsiniz. Tüm soruları tamamlamadan sınavdan çıkmak istemiyorsanız bu butona basmayınız. Sınavı bitirdiğiniz taktirde, tekrar sınava girmenize izin verilmeyecektir.

  13. Sınav değerlendirmesinde, İlkokul ve Ortaokul Kategorilerinde 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı, Lise Kategorisinde 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir.

  14. Sınav günü, belirtilen saatler içerisinde herhangi bir zaman diliminde sınava giriş yapılabilir. Sınava girilen zaman diliminin sınav puanına etkisi yoktur.

  15. Online Sınavın puan hesaplamasında, her soruya belirlenen süre içerisinde en hızlı doğru cevap veren ilgili soru için en yüksek puanı, en yavaş doğru cevap veren ilgili soru için en düşük puanı alacaktır.

  16. Online Sınavın puan hesaplaması Yarışma Şartnamesinde belirtilen Sınav Değerlendirme Yönergesine göre yapılacaktır.

  17. Sınav soruları, doğru ve yanlış cevaplarınıza 23 Haziran 2020 Salı Saat: 20.00'de www.ufkayolculuk.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

  18. Kesin Sınav Sonuçları 30 Haziran 2020 Salı Saat: 20.00'de açıklanacaktır.

  19. Ufka Yolculuk 8 merkezi ve il ödülleri kesin sınav sonuçlarına göre verilecektir.

  Başarılar dileriz.

  Yazı kaynağı : www.ufkayolculuk.com

  Ufka Yolculuk | Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün

  Toplamda 529 bin 707 öğrencinin müracaat ettiği “Güzel Ahlâk” konulu yarışmanın 1. kademe online sınavı, 297 bin 686 öğrencinin katılmıyla 17, 18, 19 Şubat 2019 tarihlerinde www.ufkayolculuk.com adresi üzerinden gerçekleştirildi. İlkokul kategorisine 138 bin 525, Ortaokul kategorisine 277 bin 882, Lise kategorisine ise 113 bin 300 öğrencinin müracaatta bulunduğu yarışmanın 1. kademe online sınavına İlkokul kategorisinde 87 bin 022, Ortaokul kategorisinde 158 bin 318,Lise kategorisinde ise 52 bin 346 öğrenci katıldı.

  60 dakika süren sınavda İlkokul kategorisi yarışmacılara 40, Ortaokul kategorisi yarışmacılara 50, Lise kategorisi yarışmacılara 60 soru yöneltilirken online sınav sonuçları 25 Şubat 2019 tarihinde saat 20.00'de ilan edilecek.

  Bu sınav sonucuna göre öğrenciler 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek 2.kademe yazılı sınava iştirak edecek.

  Kazananlara Umre Ödülleri Yarışmada birinciler “2 Umre Seyahati + 2 bin 500 TL”, ikinciler “2 Umre Seyahati + bin 500 TL”, üçüncüler “2 Umre Seyahati + 500 TL”, 4.-10. olanlar ise “7Gr. Külçe Altın” ile ödüllendirilecek.

  Yazı kaynağı : ufkayolculuk.com

  Ufka Yolculuk - 1. Aşama Online Sınava nasıl girerim diye...

  Ufka Yolculuk - 1. Aşama Online Sınava nasıl girerim diye...

  Ufka Yolculuk

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap