Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

    uefa avrupa ligi son 16 kalan takımlar

    1 ziyaretçi

    uefa avrupa ligi son 16 kalan takımlar bilgi90'dan bulabilirsiniz

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna kalan takımlar belli oldu

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna kalan takımlar belli oldu

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna kalan takımlar belli oldu

    Milan, Manchester United, Roma, Dinamo Kiev, Olympiakos, Dinamo Zagreb, Slavia Prag ve Young Boys 16 takım arasına girdi.

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 turun rövanşları, 8 karşılaşma ile tamamlandı.

    Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki iki numaralı organizasyonunun son 32 turunda, TSİ 23.00'te başlayan maçlar sona erdi.

    Milli futbolcular Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder'in ilk 11'de forma giydiği mücadelede Leicester City, sahasında Slavia Prag'a 2-0 mağlup oldu.

    Çekya temsilcisi, 0-0 biten maçın rövanşını 49. dakikada Lukas Provod ve 79. dakikada Abdallah Sima'nın golleriyle kazanarak tur atladı.

    MİLAN SON 16'YA KALDI

    Hakan Çalhanoğlu'nun 90 dakika sahada kaldığı karşılaşmada Milan, sahasında Kızılyıldız ile 1-1 berabere kaldı. Milan, ilk maçta deplasmanda aldığı 2-2'lik beraberliğin avantajıyla üst tura çıktı.

    Manchester United, 4-0'ın rövanşında Real Sociedad ile golsüz berabere kaldı ve adını son 16 turuna yazdırdı.

    İtalyan ekibi Roma, evinde Braga'yı 3-1 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

    Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Dinamo Kiev, Club Brugge'u 1-0'la geçerek son 16'ya kaldı.

    Rakiplerini eleyen Olympiakos, Dinamo Zagreb ve Young Boys da tur atlayan diğer takımlar oldu.

    Maçların sonuçları şöyle:

    Leicester City (İngiltere) - Slavia Prag (Çekya): 0-2

    Milan (İtalya) - Kızılyıldız (Sırbistan): 1-1

    Club Brugge (Belçika) - Dinamo Kiev (Ukrayna): 0-1

    Manchester United (İngiltere) - Real Sociedad (İspanya): 0-0

    Roma (İtalya) - Braga (Portekiz): 3-1

    Bayer Leverkusen (Almanya) - Young Boys (İsviçre): 0-2

    Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Krasnodar (Rusya): 1-0

    PSV (Hollanda) - Olympiakos (Yunanistan): 2-1

    SON 16 TURUNA KALAN TAKIMLAR

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna kalan takımlar şöyle:

    Tottenham Hotspur, Arsenal, Molde, Villereal, Ajax, Rangers, Shaktar Donetsk, Granada, Dinamo Zagreb, Roma, Dynamo Kiev, Young Boys, Slavia Prag, Milan, Manchester United ve Olympiakos.

    Yazı kaynağı : www.birgun.net

    UEFA Avrupa Ligi'nde Son 16'Ya Kalan Takımlar | NTVSpor.net

    UEFA Avrupa Ligi'nde Son 16'Ya Kalan Takımlar | NTVSpor.net

    GRANADA

    Yazı kaynağı : www.ntvspor.net

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 16 turuna yükselen takımlar

    UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 turu heyecanı sona erdi.

    26-27-28 Şubat tarihlerinde oynanan maçlarla son 16 turuna yükselen takımlar belli oldu.

    26 Şubat Çarşamba günü oynanan ilk rövanş maçında, kendi evindeki karşılaşmayı 3-2 kazanan İskoçya temsilcisi Rangers, Braga'yı deplasmanda da 1-0 mağlup ederek turu geçen taraf oldu. Rangers'ta Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis, bir penaltı vuruşundan yararlanamasa da, takımının golünde asist yapmayı başardı.

    27 Şubat Perşembe günü ise 14 maç oynandı.

    UEFA Avrupa Ligi'ndeki tek temsilcimiz Başakşehir, son 32 turu rövanş karşılaşmasında Sporting'i uzatma devreleri sonunda 4-1 mağlup etti. Portekiz'deki ilk maçı 3-1 kaybeden turuncu lacivertli ekip, aldığı bu sonuçla adını son 16 turuna yazdırmayı başardı.

    Milli futbolcular Cengiz Ünder ve Mert Çetin'in formasını giydiği Roma, 1-0 kazandığı maçın rövanşında deplasmanda Gent ile 1-1 berabere kalarak tur atladı. Karşılaşmaya yedek kulübesinde başlayan Cengiz ve Mert süre almadı.

    Dikkat çeken bir diğer eşleşmede ise kendi evinde 2-1 kazandığı maçın rövanşında deplasmanda Porto'yu 3-1'lik skorla geçen Bayer Leverkusen, güçlü rakibini turnuvanın dışına itti.

    UEFA Şampiyonlar Ligi'nin son yarı finalistlerinden Ajax, 2-0 kaybettiği maçın rövanşında İspanyol ekip Getafe'yi 2-1 mağlup etse de, turu geçen taraf Getafe oldu.

    İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Club Brugge'ü Old Trafford'da 5-0 mağlup etti ve tur atladı.

    Koronavirüs sebebiyle seyircisiz oynanan maçta Inter, Ludogorets'i 2-0 kazandığı maçın rövanşında da 2-1 mağlup ederek son 16 takım arasına kaldı.

    Gecenin en büyük sürprizi ise İngiltere'de gerçekleşti. Arsenal, deplasmanda 1-0 kazandığı maçın rövanşında konuk ettiği Yunan ekip Olympiakos'a uzatma devreleri sonucunda 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

    27 Şubat Perşembe günü oynanan diğer maçlarda alınan sonuçlar şu şekilde; 

    Basel (İsviçre) 1-0 APOEL (Güney Kıbrıs) | İlk maç: 3-0

    Espanyol (İspanya) 3-2 Wolverhampton (İngiltere) | İlk maç: 0-4

    LASK Linz (Avusturya) 2-0 AZ Alkmaar (Hollanda) | İlk maç: 1-1

    Malmö (İsveç) 0-3 Wolfsburg (Almanya) | İlk maç: 1-2

    Benfica (Portekiz) 3-3 Shakhtar Donetsk (Ukrayna) | İlk maç: 1-2

    Celtic (İskoçya) 1-3 Kopenhag (Danimarka) | İlk maç: 1-1

    Sevilla (İspanya) 0-0 CFR Cluj (Romanya) | İlk maç: 1-1

    Son 16 turuna yükselecek son takım 4-1 kazandığı maçın rövanşında deplasmanda Salzburg'la 2-2 berabere kalan Alman ekip Eintracht Frankfurt oldu.

    Yazı kaynağı : www.goal.com

    UEFA Avrupa Ligi'nde hangi takım gruptan nasıl çıkıyor?

    UEFA Avrupa Ligi gruplarında beşinci hafta karşılaşmaları dün oynanan tek maçla başladı ve bugün oynanacak 15 maçla sona erecek. 

    Statüye göre grup birincileri doğrudan son 16 turuna yükselecek. Gruplarını ikinci sırada tamamlayanlar, UEFA Şampiyonlar Ligi'nin grup üçüncüleriyle Avrupa Ligi play-off'larına katılarak son 16 turuna kalma mücadelesi verecek. Gruplarını üçüncü sırada tamamlayan ekipler ise yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde devam edecek.

    Temsilcilerimiz Galatasaray ve Fenerbahçe için büyük önem taşıyan bu haftanın maç programı ve gruplardaki son durum şöyle...

    A Grubu

    23:00 Brondby (2 puan) - Lyon (12 puan)

    23:00 Rangers (4 puan) - Sparta Prag (4 puan)

    B Grubu

    23:00 Monaco (8 puan) - Real Sociedad (6 puan)

    23:00 PSV (5 puan) - Sturm Graz (1 puan)

    C Grubu

    23:00 Leicester City (5 puan) - Legia (6 puan)

    D Grubu

    23:00 Frankurt (10 puan) - Antwerp (1 puan)

    23:00 Olympiakos (6 puan) - FENERBAHÇE (5 puan)

    E Grubu

    20:45 GALATASARAY (8 puan) - Marsilya (4 puan)

    23:00 Lokomotiv Moskova (2 puan) - Lazio (5 puan)

    F Grubu

    20:45 Midtjylland (5 puan) - Braga (9 puan)

    20:45 Kızılyıldız (7 puan) - Ludogorets (1 puan)

    G Grubu

    20:45 Bayer Leverkusen (10 puan) - Celtic (6 puan)

    20:45 Real Betis (7 puan) - Ferencvaros (0 puan)

    H Grubu

    20:45 Rapid Wien (3 puan) - West Ham United (10 puan)

    20:45 Dinamo Zagreb (6 puan) - Genk (4 puan)

    Yazı kaynağı : www.mackolik.com

    Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

    Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

    Yazının devamını okumak istermisiniz?
    Yorum yap