Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uefa avrupa ligi galibiyet primi ne kadar

  1 ziyaretçi

  uefa avrupa ligi galibiyet primi ne kadar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  UEFA Avrupa Ligi gelirleri ne kadar?

  UEFA Avrupa Ligi'nde 2021-22 sezonunda 32 katılımcı kulübe toplam 465 milyon euro para ödülü dağıtılacak. 

  Grup aşamalarına katılmaya hak kazanan takımlar 3.1 milyon euro kazanacak ve bu takımlar aldıkları her galibiyet başına 630 bin euro, beraberlik başına ise 210 bin euro para ödülü alacak. 

  Ayrıca grup birincileri 1.1 milyon euro, grup ikincileri ise 550 bin euro'yu kasasına koyacak. 

  Grup aşamaları sonrasındaki para ödülü dağıtımı ise şöyle olacak: 

  UEFA, ayrıca katılan takımlarla turnuva dışındaki ekiplere naklen yayınlardan gelen paralardan da ödeme yapacak.

  Yazı kaynağı : www.mackolik.com

  UEFA, kulüplere ne kadar para ödeyecek?

  UEFA, kulüplere ne kadar para ödeyecek?

  Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi ile UEFA Süper Kupası'nda ödenecek para miktarı açıklandı. Turnuvalara katılacak takımlara ödeme yapacak olan UEFA, turnuvalara katılamayacak ekiplere ise dayanışma ücreti ödeyecek.

  UEFA, 2021-22 sezonunda Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi ve UEFA Süper Kupası'ndan 3.5 milyar Euro gelir bekliyor. Ancak beklenmedik nedenlerle bu gelirlerin revize edilebileceği kaydedildi.

  3.5 milyar Euro'nun 323 milyon Euro'su, maçların organizasyon ve danışma ücretlerine ödenecek. Yüzde 3'ü (105 milyon Euro'su) eleme turlarına katılan takımlara öd6enecek. Yüzde 4'ü (140 milyon Euro'su) turnuvaya katılamayan takımlara ödenecek.

  10 milyon Euro, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ne ek olarak ayrılacak. Kalan 2.92 milyar Euro'nun yüzde 6.5'u Avrupa futbolunun ve UEFA'nın rezervinde kalmaya devam edecek. Rakamın yüzde 93.5'u turnuvalara katılan takımlara dağıtılacak.

  Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi ve UEFA Süper Kupası'na yapılacak ödemeler

  2021-22 sezonunda organizasyon giderlerinden geri kalan 2 milyar 732 milyon Euro'nun 2 milyar 32 milyon Euro'su Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa takımları arasında pay edilecek. 465 milyon Euro, Avrupa Ligi, 235 milyon Euro ise Avrupa Konferans Ligi'ne katılacak takımlara verilecek.

  2019-2020 sezonunda tüm gelirlerin Covid-19 nedeniyle 531 milyon Euro düştüğü vurgulanan açıklamada kulüplerin 416.5 milyon Euro'luk bir zararla karşı karşıya kaldığı bildirildi. Bu rakam, 2019-20'den 2023-24'e kadar beş sezonda eşit bir şekilde kesilmesine karar verildi. Her bir kulübün gelirleriyle orantılı olarak 2021-22 sezonunda dağıtımlardan toplam 83.3 milyon Euro düşecek.

  ŞAMPİYONLAR LİGİNE KATILAN TAKIMLAR NE KADAR KAZANACAK? 

  -Beşiktaş'ın gruplarda mücadele edeceği, Galatasaray'ın ise ön eleme oynayacağı Şampiyonlar Ligi'nde, play-off'lara katılacak takımlara toplam 30 milyon Euro ödenecek. Kulüplerin ortalama 5 milyon Euro kazanması bekleniyor. Play-off'ları kazanan takımlara özel ek bir meblağ ödenmeyecek. Bunu yerine gruplara katılım parası alacaklar.

  -Şampiyonlar Ligi grup maçlarından itibaren - 2 milyar 2 milyon Euro ödenecek. 

  Katılan kulüplere net gelirler 4 bölümde dağıtılacak.

  *Rakamın yüzde 25'ine denk gelen 500.5 milyon Euro giriş parası olarak ödenecek.
  *Yüzde 30'u (600.6 milyon Euro) performansa göre ödenecek
  *Yüzde 30'u (600.6 milyon Euro) kulüp kat sayısına göre ödenecek
  *Yüzde 15'i (300.3 milyon Euro) pazar paylarına göre ödenecek.

  ŞAMPİYONLAR LİGİ GİRİŞ PARASI (500.5 MİLYON EURO)
  Gruplara katılacak 32 takım 15.64 milyon'ar Euro alabilecek. 14.8 milyon Eurosu peşin ödenecek bu rakamın kalanları 840 bin Euro'luk taksitlere bölünecek.

  SABİT ÖDEMELER (600.6 milyon Euro)
  Grup maçlarının primleri belli oldu. Her takım galibiyet için 2.8 milyon, 930 bin Euro'da beraberliğe alacak. Beraberlik halinde kalan paralar havuzda toplanacak ve grup aşamasında oynayan kulüplerin arasındaki galibiyet sayılarına orantılı olarak yeniden dağıtılacak.

  • Eleme gruplarına yükselen takımlara verilecek paralar
  -Son 16'ya kalan takımlar 9.6 milyon Euro
  -Çeyrek finale kalan takımlar 10.6 milyon Euro
  -Yarı finale kalan takımlar 12.5 milyon Euro
  -Finale kalan takımlar 15.5 milyon Euro

  •Şampiyonlar Ligi'ni kazanan takım 4.5 milyon Euro ekstra para alacak.
  •2021 Süper Kupa finalini oynayacak takımlar 3.5 milyon Euro alacak. Turnuvayı kazanan takım ise 11 milyon Euro daha kazanacçak.

  UEFA AVRUPA LİGİ VE KONFERANS LİGİ

  KATILIM PARALARI

  Avrupa Konferans Ligi: 2.94 milyon Euro
  Avrupa Ligi: 3 milyon 63 bin Euro

  GALİBİYET
  Avrupa Konferans Ligi: 500 bin Euro
  Avrupa Ligi: 630 bin Euro

  BERABERLİK
  Avrupa Konferans Ligi: 166 bin Euro
  Avrupa Ligi: 210 bin Euro

  Avrupa Konferans Ligi gruplarını lider tamamlayan her takım 650 bin Euro kazanacak. Grup ikincisi 325 bin Euro'yu kasasına koyacak. Eleme turuna kalacak her takım 300 bin Euro alacak.

  Avrupa Ligi grubunu lider tamamlayan her takım 1.1 milyon bonus kazanacak. 2.'nin kasasına 550 bin Euro girecek. Eleme turlarına katılan takımlar 500 bin Euro alacak.

  SON 16 TURU
  Avrupa Konferans Ligi: 600 bin Euro
  Avrupa Ligi: 1.2 milyon Euro

  ÇEYREK FİNAL
  Avrupa Konferans Ligi: 1 milyon Euro
  Avrupa Ligi: 1.8 bin Euro

  YARI FİNAL
  Avrupa Konferans Ligi: 2 milyon Euro
  Avrupa Ligi: 2 milyon 800 bin Euro

  FİNAL
  Avrupa Konferans Ligi: 3 milyon Euro
  Avrupa Ligi: 4 milyon 600 bin Euro

  ŞAMPİYON
  Avrupa Konferans Ligi: 2 milyon Euro
  Avrupa Ligi: Şampiyon 4 milyon Euro

  UEFA, ayrıca katılan takımlarla turnuva dışındaki ekiplere naklen yayınlardan gelen paralardan da ödeme yapacak. 

  ÜLKEMİZİ AVRUPA'DA HANGİ TAKIMLAR TEMSİL EDECEK?

  Avrupa kupalarında Türkiye'yi 5 kulüp temsil edecek. Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım sağlarken Galatasaray Devler Ligi ön elemesine gidecek.

  Lig üçüncüsü FenerbahçeUEFA Avrupa Ligiplay-off, dördüncüTrabzonsporveDemir Grup Sivasspor iseUEFA Konferans LigiÖn Eleme turuna katılacak. 

  Yazı kaynağı : www.ntvspor.net

  Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nin para ödülleri açıklandı

  Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nin para ödülleri açıklandı

  Fransız L'Equipe gazetesi her sezonun en çok merak edilen notların başında gelen listeyi açıkladı. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nde dağıtılan para...

  Başarısız Avrupa Süper Ligi girişimi ve yıldan yıla yükselen televizyon gelirlerinin bir sonucu olarak, UEFA önümüzdeki sezonda kazançları artırdı.

  ŞAMPİYONLAR LİGİ
  Grup aşamalarına katılmak her kulüp için 15 milyon Euro demek. Grup aşamalarında her galibiyet 2,8 milyon Euro, beraberlik ise 930 bin Euro kazandıracak. Takımlar son 16 turunda 9,6 milyon Euro, çeyrek finalde 10,6 milyon Euro, yarı finalde 12,5 milyon Euro kazanacak.

  Kupayı müzesine götüren taraf 20 milyon Euro elde ederken diğer finalist 15,5 milyon Euro'luk bir kazanç sağlayacak.

  ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE OYNAMASI KESİNLEŞEN TAKIMLAR

  UEFA AVRUPA LİGİ
  Şampiyonlar Ligi geçen sezona göre daha yüksek bir para ödülü bütçesine sahip olacak olsa da UEFA Avrupa Ligi gelirleri toplam 510 milyon Euro'dan 465 milyon Euro'ya düşecek. Ancak, 48'den 32'ye düşen katılımcı sayısı sayesinde takımlar daha yüksek bir miktar kazanacak.

  Grup aşamasına girmek eskiden 2.92 milyon Euro değerindeydi şimdi ise 3.63 milyon Euro olacak. Galibiyet her kulübe 630 bin Euro, beraberlik 210 bin Euro getirecek.

  Grup lideri olan kulüp ekstra 1,1 milyon Euro daha kazanacak. Kupa 2'de şampiyonluk 8.6 milyon Euro iken finale kalmanın karşılığı 4.6 milyon Euro olacak.

  KONFERANS LİGİ
  UEFA'nın yeni organizasyonu Konferans Ligi'nin daha az para kazandıracağı tahmin edilse de 32 katılımcı kulübe toplam 235 milyon Euro gibi önemli bir miktar dağıtılacak.

  Gruplara kalan takımlar 2.9 milyon Euro kazanırken, her galibiyet 500 bin Euro ve her bir beraberlik ise 166 bin Euro kazanç sağlayacak. Öte yandan grup birinciliği 650 bin Euro, ikincilik ise 325 bin Euro değerinde olacak.

  UEFA, ilk kez düzenlenecek bu turnuva galibine Avrupa Ligi(8.6 M€) şampiyonundan daha fazla ödeme yapacak; 8,9 milyon Euro.

  Avrupa kupalarında Türkiye'yi 5 kulüp temsil edecek. Süper Lig şampiyonu Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım sağlarken Galatasaray Devler Ligi ön elemesine gidecek.

  Lig üçüncüsü FenerbahçeUEFA Avrupa Ligiplay-off, dördüncüTrabzonsporveDemir Grup Sivasspor iseUEFA Konferans LigiÖn Eleme turuna katılacak. 

  Yazı kaynağı : www.ntvspor.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap