Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  udi hindi yağı bebeklerde kullanımı

  1 ziyaretçi

  udi hindi yağı bebeklerde kullanımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Udi Hindi Yağı 50 Ml

  Udi Hindi Yağı 50 Ml

  Hindistan Menşeili kaliteli Ud ağacı kökleri taze olarak öğütülür ve soğuk sıkım saf zeytin yağında maserasyon yöntemi ile udi hindi yağı elde edilir. Hiç Bir katkı koruyucu ve yabancı madde içermez. Bu ürünümüz ile birlikte udi hindi yağı nasıl kullanılır, faydaları neler ve pek çok soruya cevap vereceğiz.

  Udi hindi yağımız en kaliteli udi hindi köklerinden üretiliyor. Çin menşeili ucuz udi hindi kökleri yerine Hindistan menşeili içerik bakımından zengin olan yüksek kaliteli kökler kullanılıyor. Udi hindi yağı maserasyon yöntemi ile üretilir( yağı çıkarılacak ürün zeytinyağında bekletilir ve udi hindi özü zeytinyağına geçer) . Kaliteli Udi hindi yağı elde etmek için 3 önemli faktör vardır:

  1 - Udi hindi kökü kalitesi,

  2 - Maserasyon için kullanılacak zeytinyağının kalitesi (soğuk sıkım düşük asit olmalı),

  3 - Yağda bekletilme süresi.

  OG Natural Udi Hindi Yağı üretiminde zeytinyağında bekletilme süresi 14 aydır. 
  Kulanılan Zeytinyağı soğuk sıkım ve düşük asit zeytinyağıdır. 

  Bu faktörlerin değişmesi ile fiyat ve kalite düşebilir. Örneğin 20 gün bekletilerek elde edilen yağ ile 14 ay bekletilerek elde edilen yağın kalitesi ve etkisi aynı olmaz. 

  Udi Hindi Yağı İçindekiler:

  Soğuksıkım Saf Zeytinyağı, Udi Hindi Yağı

  Udi Hindi Yağı Kullanımı:

  Takipçilerimizden aldığımız en büyük sorulardan birisi de udi hindi yağı nasıl kullanılır oldu. Önerdiğimiz kullanım şekli şöyle:

  Yetişkinler: Bir hafta boyunca, günde 3 öğün, 6 damla boğaza, 3'er Damla burun deliklerine damlatılır.

  Çocuklar: Bir hafta boyunca, günde 2 öğün, 3 damla boğaza, 1'er damla burun deliklerine damlatılır.

  Önemli Uyarılar

  Udi Hindi Yağı Nedir?

  Hindistan Öd Ağacı, Kust-i Bahri, Udi Hindi

  Udi hindi adı verilen bitki Doğu Asya topraklarında yetişen bir ağaçtan elde edilir. Yoğun olarak Çin'de görülmektedir.

  Her mevsim yaprakları bulunur ve mevsim geçişlerinden etkilenmez.

  Udi Hindi bitkisi, Doğu Asya topraklarında yetişen bir ağaçtan elde edilir. Çin’de sıkça görülen bu ağaç yaprakları dökülmeyen, her mevsim bulunan ve ara mevsimlerden etkilenmeyen bir türüdür. Ülkemizde Udi Hindi’nin ağacı sadece süs amaçlı olarak yetiştirilmektedir.

  Udi Hindi Bitkisinin özellikleri:

  Udi hindi tütsüsü; Bitkinin yani ağacın odun kısmı ve kabukları ateşte yakıldığında etrafa hoş bir koku yayar. Hoş kokmasının yanı sıra bu kokunun başka bir etkisi var mı şimdilik bilmiyoruz.

  Udi Hindi, geçmişte tüccarlar tarafından Arap ülkelerine getirilmiş bir bitkidir. Bu sebepten dolayı bir diğer adı da ‘Kust-i Bahri’dir (Latince adı: Aquilaria agallocha). Beyaz renkli olanları olanları bu isimle bilinirken siyah renkli olanları ise ‘kust-i hindi’olarak anılır.

  Udi hindi bitkisinin halk arasında bilinen bir diğer adı da ‘öd ağacı’dır. Udi hindi hem koku elde etmek için kullanılan hemde tıpta kullanılan bir bitkidir. Yakıldığında daha yoğun koku yayar, bu sebepten tütsü olarak kullanılır. Ayrıca küçük boncuklar elde edilerek tespit yapımında da kullanılır ve tespih çektikçe parlaklığı ve kokusu artar. Genellikle 99’luk namaz tespihi veya farklı sayılardaki zikir tespihi olarak üretimi, kullanımı yaygındır.

  Daha detaylı bilgi almak için blog kısmında yer alan Udi Hindi Faydaları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  Merak ettiğiniz sorulara "Sıkça Sorulan Sorular"  bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Udi hindi yağı nasıl kullanılır veya daha detaylı bilgi almak için bizi aramaktan çekinmeyin.

  Yazı kaynağı : www.organikgurmem.com

  Udi Hindi Yağı

  Udi Hindi Yağı

  Sevgi Kul Hanım’ın değerli araştırmaları ve tecrübelerine istinaden Udi Hindi Yağı nedir, hangi hastalıklara iyi gelir ve nasıl kullanılır?

  Udi hindi yağı doğal antibiyotik ve ateş düşürücüdür. Vücutta nerede bir hasar varsa mıknatıs gibi oraya yapışır, vücuttaki tüm iltihabı kurutur, hastalığı söker atar. Holistik bir iyileşme sağlar. Bu sebeple koruyucu olarak da kullanılabilir.

  Allah Resulü (sav) şöyle buyururdu: Şu Ûdi Hindî’ye dikkat ediniz. Çünkü onda yedi şifa vardır. Boğaz hastalığından dolayı burna çekilir. Zatülcenp (akciğer zarı iltihabı) hastalığında ağzın bir tarafına konur” ifadesinde anılan yedi hastalıktan ikisi zikredilmekte ve bunlarla ilgili kullanım şekli tarif edilmektedir. Bu ikisi dışında; Mide ülseri, mide ağrısı bademcik, kulak ağrısı, nezle, böbrek kumları, sıtma, karaciğer ağrısı.

  Tıkanma ve soğuk almaktan kaynaklanan sancılarda tedavi edici olarak kullanıldığı bilinmektedir. Akciğer iltihabı, zaturre ve bronşit hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

  Tüm ciğer rahatsızlıkları.

  Boğaz ağrısına şifadır.

  Hücre yenileme ve iltihap kurutma özelliği yüksektir.

  İnsan vücudundaki hormonların düzenli çalışmasını sağlayıp normalleştirir.

  Tıpkı sülük gibi hastalık vücudun neresinde ise o bölgeye gider tedavi eder.

  Vücuttaki tıkanan damarları açar ve vücudun çalışma sistemini düzenler.

  Dahili kullanımlarda antibakteriyel harici kullanımlarda antiseptik özelliği içerir bu sebeple kuvvetli bir mikrop öldürücüdür; bu sebeple hastalıkları yenmede çok etkilidir. Kanı temizleyicidir. Zehirlere karşı panzehirdir.

  Vücuttaki demir ve hormonları dengeleyecidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Hararetli ve ısıtıcı bir bitki olma özelliğinden dolayı; kalp, mide, karaciğer, akciğer vb. gibi iç organları kuvvetlendirir bu organların üşütülmesinden oluşan rahatsızlığı giderir.

  Kabızlığı önleyicidir ve kabızlığın yol açtığı divertikül ve bağırsak kanserinin önlenmesinde önemli bir bitkidir.

  Vücuttaki gazın fazlasını izale eder ve karın ağrılarını giderir, çocukların gaz sancıları için faydalıdır.

  Kan dolaşımını hızlandırır.

  Ciltteki lekelere, çillere ve yaralara faydalı olur ve cildi gençleştirir ve güzelleştirir. Güneş yanıkları hafif yanıklar ve egzamaya karşı şifalıdır. Cilt sorunlarinda (egzama,sedef,sivice) cilt yüzeyine de yedirerek surebilirsiniz. Çok faydalıdır.

  İdrar tutukluğu, idrar kaçırmaları, idrar yolu enfeksiyonu, gut, karaciğer ve safra kesesi ağrıları, kansızlık, farenjit. Karaciğer temizleyici, hepatit B/C, kaşıntı ve egzama, sedef, mantar, krup, sarılık, gastrit, ülser, bağırsak iltihabı, kolit, dalak hastalıkları, küçük çocuklarda solucan ve şerit, bronşit, öksürük, balgam sökücü vs…

  Onkokojik rahatsızlıklarda da kullanılır.

  İdrar yollarındaki iltihabı söker erkeklik ve kadınlık hücrelerindeki canlı organizma sayısını arttırır. Bunu aynı zamanda toz halinde ılık su ile karıştırarak da sağlayabilirsiniz.

  Beldeki , böbrekteki , midedeki , karaciğerdeki , akciğerdeki iltihabı temizler.

  Damarlardaki kanı temizler.

  Guatr tedavisinde etkilidir.

  Yüksek olan tsh ( troid değerini düşürür )

  Manevi hastalıklara şifadır.

  Mide ağrılarında faydalıdır.

  Vücuda kuvvet verir.

  Gut , romatizma ve felç hastalıklarında kullanılır.

  Tozu zehirlenmeye karşı faydalıdır. Yılan ve akrep sokmasında panzehir olarak
  kullanılır.

  Sırt ağrısına faydalıdır. Titreme siyatik Mafsal ağrılarını giderir.

  Tozu suya katılıp içilirse bağırsak kurtlarını döker.

  Sperm sayısını arttırarak kısırlık tedavisinde kullanılır, cinsel gücü kuvvetlendirir ve dengeler.

  Hastalık durumlarında, sabah akşam aç karnına, 40 günlükten büyük bebeklerde yarım çay kaşığı, çocuklarda 1 çay kaşığı, büyüklerde 1 tatlı kaşığı içilir.

  Hasta değilken, bağışıklık sistemi güçlendirilir. Her gün ya da 2-3 günde bir hasta durumunda alınan ölçüleri günde sadece bir kere almak yeterlidir. (Tüm yağların kullanımında 2 hafta kullan , 1 hafta ara ver kuralı vardır. Bu kurala uymak gerekir)

  Burundan ve kulaktan damlatılma yoluyla kullanılarak KBB için holistik bir tedavi sağlar. 40 günlükten büyük bebeklerde 1’er damla, çocuklarda 2’şer damla, büyüklerde 3’er damla burundan verilir. Burundan verdikten sonra 10 dakika yatar pozisyonda kalınır.

  Boğaz iltihabına burundan damlatılarak hasta 5-10 dakika yatırılırsa  ilk 10 dakikada iyileşmeyi başlatır. Balgamı attırır.

  Tozu da yarı yarıya balla karıştırılarak agizda emilerek yutulur.

  Yazı kaynağı : sifalihayat.com

  Katre-i Şifa Udi Hindi Yağı Yumuşak İçim Çocuklar için 100 ml Fiyatı, Yorumları - Trendyol

  Udi Hindi Yağı Faydaları Nelerdir? Udi Hindi Yağı Nasıl Kullanılır?

  Udi Hindi Yağı Faydaları Nelerdir? Udi Hindi Yağı Nasıl Kullanılır?

  Uzakdoğu’dan gelen udi hindi bitkisi genellikle yağ ve toz halinde kullanılır. Şifalı bir bitkili olan udi hindi yağının insan sağlığı açısından faydaları çoktur. Malaya ve Hindistan adalarında sıkça rastlanan ve Asya ülkelerinin çoğunda bulunan udi hindi ağacı, yaz ve kış mevsimlerinde yaprak dökmeyen az bilinen bir bitkidir. Alternatif tıpta, koku ve güzellik ürünlerinde kullanılan udi hindi, güçlü bir mikrop öldürücüdür.

  Udi Hindi Nedir?

  Çok fazla kullanım alanına sahip bu bitkinin bağışık sistemini güçlendirdiği, kış hastalıklarına, mide rahatsızlıklarına ve boğaz ağrılarına iyi geldiği, mikropları attığı bilinmektedir. Aynı zamanda udi hindi bitkisi doğal bir antibiyotiktir ve enfeksiyonlara şifadır. Ağız kokusunu gideren ve burun tıkanıklığını da gideren bu şifalı bitkinin alternatif tıp dışında da kullanıldığı pek çok alan vardır. Tatlı ve keskin kokusuyla parfümlerde kullanılırken aynı zamanda çeşitli kültür ve inançlarda yakılarak tütsü şeklinde kullanımı bulunmaktadır.

  Udi Hindi Yağı Faydaları Nelerdir?

  - Mikrop kırıcıdır.
  - İltihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlar.
  - Cilt yanıkları, kesik, haşerat ısırığı ve egzama gibi cilt hastalıkların tedavi edilmesinde etkilidir.
  - Boğaz ağrılarına iyi gelir.
  - Antioksidan kaynağı olmasından dolayı vücudun toksinlerden arınmasını sağlayarak kanser hücreleriyle savaşır.
  - Kanı temizleyerek kalp ve damar sağlığını korur.
  - Mide ağrısına iyi gelir.
  - Safra ve böbrek taşlarını eritir.
  - Grip ve nezle gibi mevsimsel nedenlerden meydana gelen hastalıklarda tedavi sürecini hızlandırır.
  - Burun tıkanıklığına iyi gelir solunum yollarını açar.
  - Stresi azaltır, yorgunluğu alır.

  Udi Hindi Nasıl Yapılır?

  Cam bir kavanozun içerisine bir çay bardağı kadar gerçek zeytinyağını ve iki çay kaşığı kadar udi hindi tozu eklenir. Kavanozun kapağı kapatılarak karışım iki hafta boyunca bekletilir. Ayrıca güneş altında bekletilirse daha etkili olabilir.

   Hazırlanan udi hindi yağı egzama kaşıntılarına ve cilt yanıklarına karşı kullanılabilir. Aynı zamanda udi hindi tozu bal ile karıştırılarak tüketildiğinde ağrı kesici etkisi verecektir.

   Udi Hindi Yağı Nasıl Kullanılır?

   Acı bir tada sahip olan udi hindi bitkisi çay şeklinde tüketilmesinin yanında pekmez ve bal ile karıştırılarak tüketildiğinde daha tatlı bir lezzetle keyif verecektir. Udi hindi karışımını günde 2 tatlı kaşığı olacak şekilde yemek vakitlerinden yarım saat önce tüketilmesi tavsiye edilir.

  Udi hindi yağının bir bardak suyun içerisine birkaç damla damlatılarak tüketilmesi de sağlık açısından takviye edici ve destekleyici beslenme için tavsiye edilmektedir.

  Çoğunlukla yağından daha çok toz halinin kullanılması tavsiye edilen udi hindi bitkisi kısa ve özetle şu şekillerde kullanılabilir;

  - Udi hindi çayı yapılabilir
  - Bal ile karıştırılabilir
  - Maskesi yapılabilir
  - Suya damlatılabilir
  - Pekmez ile karıştırılabilir

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap